21-27 Haziran 2021 Astroloji Gündemi

21-27 Haziran 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Selamlar hepinize !

Haziran ayının dolunayını bu hafta yaşayacağız. 24 Haziran günü oğlak burcunun 3 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

Bu dolunayda Jüpiter’in, Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarını görüyoruz. Bu anlamda güzel olasılıklara işaret eden bir dolunay. Anın haritasında gördüğümüz başka uyumlu açılar da var. Dikkat gerektiren görünümler de var.

Hepsini etraflıca yazdım. Dolunayın hem genel etkilerini, hem burçlar bazında etkilerini anlattım.

Yazım burada, tıklayabilirsiniz ↓↓

24 Haziran 2021 Oğlak Burcunda Dolunay

Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz. Gökyüzünü her zaman yükseleniniz ile takip ediniz sevgili okuyucularım. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir. Olasılıkları evler üzerinden üretiriz ve evlerin sıralaması yükselenden başlar.

Yeni haftada Güneş ve Venüs burç değiştiriyor ayrıca.

Her bir günün tüm detaylarını aktaracağım. Ama buraya bir not düşeyim.

Yazımın sonunda güncelde olan tüm gelişmeler için, içinde olduğumuz ve yaklaşmakta olan transitler için yazdığım yazıların linkleri yer alıyor. Gökyüzünde güncelde neler var, nasıl etkilerin içinden geçiyoruz, hepsini görebilirsiniz son bölümde.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


21-27 Haziran haftasının başlıca gelişmeleri :

21 Haziran Pazartesi günü 06:32’de Güneş yengeç burcuna geçiyor.

Güneş transitleri 1 ay sürer sevgili okuyucularım. 1 aylık yeni bir dönemi başlatıyor Güneş bu geçişle birlikte.

Güneş’in yengeç transitinin genel etkileri ve burçlar bazında getirebilecekleri için yazım burada, tıklayabilirsiniz ↓↓

Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2021

Venüs 27 Haziran Pazar günü 07:26’da aslan burcuna geçiyor. Venüs için harika bir konum bu ! Keyifli bir süreç. Tam bir yaz enerjisi, yaz coşkusu diyebiliriz bu transit için.

Venüs’ün aslan dönemi için yazım burada, tıklayınız ↓↓

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

23 Haziran Çarşamba günü Merkür ileri hareketine başlıyor artık.

22 Haziran’da retrosu sonlanıyor. 22-24 Haziran arasında Merkür durağan konumda. Yani hızı, bizim hızımıza eşit ve Dünya’dan baktığımızda duruyor gibi görünüyor.

Merkür durağan iken büyük girişimlerden, imzalı işlerden uzak durmamız faydamıza olur sevgili okuyucularım.

24 Haziran itibariyle ise Merkür artık ileri hareketine, düz seyrine başlıyor. Dünya’dan baktığımızda ileri yönde görmeye başlıyoruz Merkür’ü. Retro dönemi bütünüyle geride kalıyor.


21-27 Haziran haftasının öne çıkan gezegen açıları :

21 Haziran : Venüs Neptün üçgeni : Venüs 23° Yengeç, Neptün 23° Balık

Bu haftanın şahane açılarından biri ! Çok güzel bir görünüm ! Sevgi dolu, yumuşacık bir görünüm.

Özel ve sosyal ilişkilerimizde, kurduğumuz bağlar içinde sevildiğimizi daha güçlü şekilde hissedeceğimiz, güzel sözlerle, jestlerle bunu daha net görebileceğimiz bir hafta. Özellikle haftanın ilk yarısında bu etki kuvvetli.

İlişkilerde paylaşımlarımız artıyor. Sevgimizi göstermek için bir şeyler yapıyoruz. Belki hediyeler alıyoruz. Sevdiklerimizin ihtiyaç duyduğu noktalarda desteğimizi sunuyoruz. Yardım ediyoruz birbirimize. Güzel bir üçgen.

23 Haziran : Güneş Jüpiter üçgeni : Güneş 2° Yengeç, Jüpiter 2° Balık

Bu açı harika bir açı. Jüpiter büyük iyicildir. Şansı, fırsatları, bolluğu, bereketi, pozitif gelişmeleri görürüz uyumlu açılarında.

Eğitim, akademi, yurt dışı bağlantılı konular, uzaklarla ilgili konular, finansal konular, hukuksal konular Jüpiteryen temalar arasında.

Bu konularda şanslı gelişmeler yaşayabileceğimiz, güzel bir haftadayız !

24 Haziran : Venüs Pluto karşıtlığı : Venüs 26° Yengeç, Pluto 26° Oğlak

Bu açı ise uyumsuz bir açı.

İlişkiler içinde kıskançlıklar, şüpheci yaklaşımlar, kuşkular sorun yaratabilir. Haklı çıkma çabası, üstün gelme çabası, hakkaniyetli olmayan davranışlar, manipülatif davranışlar Plutonik şeylerdir. Bunlardan uzak tutalım kendimizi. Enerji alanımızı ve karmamızı temiz tutalım.

24 Haziran : Satürn Kiron altmışlığı : Satürn 12° Kova, Kiron 12° Koç

Satürn ve Kiron arasında oluşacak uyumlu bir açı. Haftanın hediyelerinden biri 🙂 Kiron şifalanmayı,  şifayı, iyileşmeyi, iyileştirmeyi, düzeltmeyi, onarmayı sembolize eden bir asteroid.

Satürn ise düzenimiz. Yaptıklarımız. İşimiz, gücümüz. Üretimlerimiz. İstikrarımız.

Bu hafta yaşam bileşenlerimize, güncel konularımıza bir çekidüzen vermek, bir şeyleri daha sistemli hale getirmek isteyebiliriz.

Fiziksel ya da ruhsal anlamda bir şifaya vesile olacak şeyler yapabiliriz. Başkalarından bize bir şifa gelebilir.

Sağlık sorunu olanlar, özellikle Satürn yaşça olgun kişileri simgelediğinden, aile büyükleri ile ilgili sağlık gündemleri olanlar için güzel bir açı bu. Tedaviler istenilen sonucu verebilir. İyileşme yönünde gelişmeler olabilir. Güçlü bir görünüm.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

21 Haziran 2021 Pazartesi

Ay akrep burcunda ilerliyor bugün. Oldukça derinlikli bir burçta yol alıyor. Duygularımız, sezgilerimiz ön planda. İç sesimizle yol alıyoruz. Duygularımızı daha iyi analiz ediyoruz. Neyi neden hissettiğimizi, neyin bize nasıl hissettirdiğini fark ediyoruz.

Öğle saatlerinde  Ay, Satürn Uranüs karesini tetikliyor. Nasıl tetikliyor ? Satürn ile kare, Uranüs ile karşıt açı yapıyor. Bu temaslarla Satürn Uranüs karesinin etkisini tekrar aktive etmiş oluyor. Geçtiğimiz hafta 15 Haziran’da ikinci kez meydana gelmiş bir açıydı.

Bugün bu enerji ile parasal konularda dikkatli olalım. Günlük işlerde, iletişimlerde sakin ve sağduyulu olalım. Düzen değişiklikleri gündeme gelebilir. Değişime açık olalım. Yeniliklerle uyumlanalım. Unutmayalım ki hep, olması gerekenler oluyor hayatın içinde.

Akşam ve gece saatlerinde Ay, Neptün ile üçgen açıya doğru ilerliyor olacak, yaklaşan bu güzel açının etkisinde olacağız. İçsel huzuru, dinginliği, akışta olmayı, şükür halinde olmayı anlatan bir açı bu.

Hayata, hayatın hediyelerine duyduğumuz minnet ve şükran duygusu var içimizde. Güzel bir akşam, güzel bir gece.


22 Haziran 2021 Salı

Ay bugün 15:55’e kadar akrep burcunda yine.

Sabahın ilk saatlerinde Ay Neptün üçgeninin etkileri aktif. Huzurlu, keyifli bir sabah.

09:43’te Ay’ın Pluto ile güzel bir altmışlık açısı kesinleşiyor bu kez. Parasal konularda, işimizle ilgili konularda, kazançlarımızla, kaynaklarımızla, ödemelerimizle ilgili konularda güzel gelişmeler yaşayabiliriz.

09:43-15:55 arasında Ay boşlukta. Akrep burcunda ilerlemeye devam ediyor ama akrepte iken gezegenlerden alacağı tüm açıları almış durumda. 15:55 itibariyle yay burcuna geçiyor Ay.

Yayın enerjisi ile yükseliyoruz 🙂 Keyifleniyoruz. Neşedir yay. Yaşam coşkusudur. Umuttur, iyimserliktir.

Yay geçişi etkisiyle uzaklarla bağlantılarımız olabilir ayrıca bugün. Başka şehirlerde, yurt dışında yaşayan yakınlarımızla irtibatlarımız olabilir. Onlardan bir şeyler gelebilir.

Gelecek kargolar olabilir 🙂

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Jüpiter karesinin etkisindeyiz. Duygular büyük büyük, kocaman kocaman yaşanabilir 🙂 Coşkusu yüksek bir vakit 🙂


23 Haziran 2021 Çarşamba

Günün ilk yarısında Ay Kiron üçgeni ve Ay Satürn altmışlığını görüyoruz. Harika açılar bunlar ! Ay, Satürn ve Kiron ile açılar yaparak Satürn Kiron altmışlığının güzel etkilerini büyütüyor.

Bize iyi gelecek iletişimler olabilir. Güzel bildirimler, haberler olabilir. İş ortamında istediğimiz yönde gelişmeler olabilir. Dialoglar, ilişkiler içinde bir şeyler onarılabilir. Sevindirici, güzel gelişmelere açık bir vakit 🙂

Günün ikinci yarısında Ay Merkür karşıtlığına dikkat edelim. İletişimlerde niyetimiz başka olsa da kendimizi doğru ifade edemediğimiz durumlar olabilir. Fikir ayrılıkları olabilir. Önemli toplantılar için bugün gündüz saatleri pek uygun görünmüyor.


24 Haziran 2021 Perşembe

Ay bugün 16:04’e kadar yay burcunda olmaya devam ediyor.

Ama günün büyük bir kısmında boşlukta olduğunu görüyoruz Ay’ın.

05:08-16:04 arasında Ay boşlukta. Yayda olmaya devam ediyor ama burada iken alacağı bir açı kalmamış durumda artık. Boşlukta olması, Ay’ın hiçbir burçta bulunmaması demek değildir ! Böyle bir şey, teknik olarak mümkün değildir. Ay’ın boşlukta olması, hangi burçta ise orada iken alacağı bütün açıları almış ve artık önünde alacağı bir açı kalmamış olması anlamına gelir.

Ay’ın boşluğa girmeden önce aldığı son açı Neptün’den bir kare. Boşluk etkisini büyütebilecek bir kare bu. Ay boşlukta iken dağınık bir atmosfer olur. Yapılacak işlere konsantre olamayız. Odaklanmakta güçlük çekeriz. Neptün’ün uyumsuz açıları da benzer anlamlara geliyor. O yüzden bugün Ay’ın boşluk etkisini, daha kuvvetli hissedebiliriz.

Şayet mümkünse işleri biraz ağırdan alalım. Kendimize vakit ayırmaya çalışalım bugün.

Ay 16:04’te oğlak burcuna geçiyor.

İşte bu geçiş, bizi çalıştırır 🙂 Oğlak demek görev bilinci demektir. Sorumluluk almak demektir. Çalışmak, üretmek, yapılması gerekenleri yapmak demektir. Son derece disiplinli bir enerji bu. İşimiz ön plana çıkıyor bu geçiş ile. Bir yoğunluk da olası.

Gündüz ve akşam saatlerinde Ay Jüpiter altmışlığının iyicil etkisi altındayız. İşle ilgili konularda, finansal konularda yöneticilerle ilgili konularda şanslı bir zaman. Güzel gelişmeler olabilir.


 25 Haziran 2021 Cuma

Ay oğlak burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında Ay Uranüs üçgeni etkin. Oldukça güzel bir görünüm ! İşimizde güzel gelişmeler yaşayabiliriz. Bereketli iş anlaşmaları doğabilir. Finansal anlamda iyicil bir görünüm.

İşimizde değiştirmek istediğimiz şeyler için değerlendirebiliriz bu açıyı. Oğlak burcu düzeni, Uranüs ise yeniliği, değişimi anlatır. İşimizde, kişisel yaşamımızda düzenimiz içinde güzel yeniliklere, değişimlere açık bir sabah.

Oğlak etkisiyle sorumluluklarımız ön planda bugün.


26 Haziran 2021 Cumartesi

Bugün Ay, 17:08’e kadar oğlak burcunda.

Sabahın erken saatlerinde Ay Neptün altmışlığı ile oldukça huzurlu bir atmosferdeyiz.

Ancak sabahın ilerleyen saatlerinde Ay, Pluto ile kavuşuyor. Kuşkular, korkular, endişeler, emin olamama hali, güvende hissetmeme hali Plutonik şeylerdir. Böyle bir ruh halinde olabiliriz o yüzden.

Gündüz saatlerinde Ay Venüs karşıtlığı meydana geliyor. Aile içinde tartışmaların olmaması adına, biraz kendimize çekilelim bugün. İletişimleri biraz azaltıp kendimize zaman ayıralım.

15:49-17:08 arasında kısa bir boşluk süresi var Ay’ın. Bu evrede önemli bir işi başlatmamanızı öneririm. İmzalı bir konu varsa, bu imzayı Ay boşlukta iken atmamanızı öneririm. Ay boşlukta iken atılan adımlarda istediğimiz sonuçları göremeyebiliyoruz. Konu, içimize sinecek şekilde ilerlemeyebiliyor. Bu bilgi de her zaman aklınızda olsun.

Ay’ın boşluk zamanları, elimizdeki işleri tamamlamak için uygundur. Yeni girişimler için değil.

17:08’de Ay kova burcuna geçiyor. Sosyalleşiyoruz. Arkadaşlarla iletişimler artıyor 🙂


27 Haziran 2021 Pazar

Ay günün tamamında kova burcunda bugün.

Sabah saatlerinde Ay ve Venüs karşı karşıya. Özel ve sosyal ilişkiler içinde, ufak tefek keyifsizlikler olabilir. Birbirimizi kırmayalım.

Eş zamanlı olarak Ay, kuzey Ay düğümü ile uyumlu açıda. Güzel bir sabah aslında. Haberleşme trafiği de yoğun. Bizi mutlu edecek haberler alabileceğimiz, bol sohbetli, bol iletişimli bir sabah.

Öğle saatlerinde Ay Satürn ile kavuşuyor, Kiron ile altmışlık güzel bir açı yapıyor. Bu temaslar ile Satürn Kiron altmışlığının güzel etkilerini büyütmüş oluyor bir kez daha.

Bir şeyleri onarmak, düzeltmek, daha iyi hale getirmek, düzen kurmak, çerçevesini belirlemek şeklinde anlatabilirim bu güzel görünümleri.

Deneyim sahibi kişilerden, arkadaşlarımızdan yardımlar, tavsiyeler alabileceğimiz bir gündeyiz ayrıca.

Akşam saatlerinde harika bir Ay Merkür üçgeni görüyoruz. Yapmak istediğimiz yazışmalar, görüşmeler varsa kullanalım bu güzel açıyı. Ulaşmak istediğimiz kişilerle irtibat kurabiliriz. İhtiyaç duyduğumuz bilgiler varsa, bunlar da karşımıza çıkabilir.

Kova burcu dijital platformları simgeliyor. Merkür ise eğitimi. Online eğitimler, seminerler için harika bir akşam. Çok güzel bir ders saati yaşayabiliriz. Almak istediğimiz eğitimler varsa, kaydımızı, işlemlerimizi yapabiliriz bu akşam.

Ay 22:07 sonrasında boşlukta. Kova burcunda iken alacağı tüm açılar, tamamlanmış durumda.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri, içinde olduğumuz ve yaklaşmakta olan transitlerin etkilerini aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

10 Haziran 2021 İkizler Burcunda Güneş Tutulması

15 Haziran 2021 Satürn Uranüs Karesi

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Venüs Yengeç Burcunda 2-27 Haziran 2021

Merkür Retrosu İkizler Burcunda 30 Mayıs-22 Haziran 2021

Temmuz ayı burç yorumlarınızı da görebilirsiniz aşağıda (Devamı geliyor) :

Koç Burcu Temmuz 2021, Boğa Burcu Temmuz 2021, İkizler Burcu Temmuz 2021,

Yengeç Burcu Temmuz 2021, Aslan Burcu Temmuz 2021, Başak Burcu Temmuz 2021

Terazi Burcu Temmuz 2021

Haziran ayı burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu Haziran 2021, Boğa Burcu Haziran 2021, İkizler Burcu Haziran 2021,

Yengeç Burcu Haziran 2021, Aslan Burcu Haziran 2021, Başak Burcu Haziran 2021,

Terazi Burcu Haziran 2021, Akrep Burcu Haziran 2021, Yay Burcu Haziran 2021,

Oğlak Burcu Haziran 2021, Kova Burcu Haziran 2021, Balık Burcu Haziran 2021


2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Güzel bir hafta diliyorum hepimiz için !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!