Koç Burcu Kasım 2023

Koç Burcu Kasım 2023 – Ateşi Söndürmenizi İstiyor Kasım

Koç Burcu Kasım 2023 – Ateşi Söndürmenizi İstiyor Kasım

Merhabalar herkese, ‘Nasılsınız’ demeyeceğim.

Dünyanın bir yerinde korkunç şeyler oluyor. Durduran yok, engelleyen yok. Akla sığmayacak şeyler yaşanıyor. Kalbinde sevgi olan herkesin nasıl olduğu belli.

Kasım ayının transitleri ağırlıklı olarak akrep burcunda. Yıl içinde akrep zamanındayız. Kriz ve kaos demektir akrep. O yüzden çok kolay bir ay değil.

Ayın yeniayı ve dolunayı da uyumsuz açılar eşliğinde gerçekleşiyor.

Yine bakacağız hepsine.

Önce hatırlatmam geliyor tabii. Bunu hep yapıyorum, biliyorsunuz. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni koç olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz koç ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 8.evinizde.

Bu transit önemli sizin için. Bir arınma, temizlenme, iyileşme süreci.

Bu iyileşme fiziksel anlamda olabilir. Bir sağlık konusunu aşabilirsiniz ya da olumlu yönde değişimler olabilir, iyiye gidiş başlayabilir.

Bu iyileşme mental ve ruhsal bir iyileşme olabilir. Ruhunuzu, zihninizi, size iyi gelmeyen duygu ve düşünceleri temizleyeceğiniz bir zaman olabilir. Tabii o temizlik de gereği yapınca olabiliyor.

O duyguları, düşünceleri önce kabul etmek. Kaçınmaya çalışmamak. Üzerine düşünmek. Tahlil etmek. Hangi deneyimler sebebiyle zihninizin, ruhunuzun bir yerinde durduğunu fark etmek, kök nedenlerini görmek..Böyle bir analiz, böyle bir çözümleme gerekiyor.

Değişim ve arınma niyetinde olursanız, bu yönde eylemleriniz olursa, size çok faydası olacak çok şey çıkabilir karşınıza. İlmi alanlar, meditatif alanlar, mindfulness, kişisel gelişim alanları, nefes çalışmaları, meditasyon, mandala çalışmaları, yoga, çakra çalışmaları..Aklıma gelenleri yazdım sizin için ama bilgisinden yararlanabileceğimiz çok alan, çok konu var tabii.

Ruhunuzu şifalandıracağınız bir dönem.

Korkulardan, evhamlardan, tekrar eden takıntılı düşüncelerden, zihninizin size yaşattıklarınızdan özgürleşebileceğiniz bir dönem.

Başka şeyler de ekleyeceğim. Parasal konularla, özellikle borçlarla ilgilidir bu ev. Güneş ise güçtür, güçlenmektir.

Bazı borçlarınızı ödeyebilirsiniz, böyle bir temizlik de yapabilirsiniz. Maddi tarafta da bir güçlenme var.

Düze çıkmak gibi bir değişim olur bu ev iyi bir transit alınca. Sizin için de tam olarak böyle ifade edebileceğim bir dönem.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 9.evinize geliyor.

9.evin konuları üzerinden bakalım olasılıklarınıza.

Başka ülkelerle işleriniz, ticari konularınız, seyahat ya da yerleşim konularınız, vize pasaport başvurularınız, yabancı dil sınavlarınız, yurt dışında eğitim konularınız varsa değişen durumlar olabilir.

Yeni kararlarınız, yeni seçimleriniz olabilir durumlar içinde. Bir şeyi erteleyebilirsiniz, öne alabilirsiniz. Programınız değişebilir.

Bir eğitime başlayabilirsiniz. 9.ev eğitim ile ilgili. Bir kurs programına başlayabilirsiniz.

Üniversite, akademi içinde olanlar için hızlanma, ilerleme zamanı. Transit biraz yoğun geçebilir ama makale, tez, proje çalışmaları ilerleyebilir.

Uzak şehirlerdeki, başka ülkelerdeki yakınlarınızla ilgili konularınız olabilir. Birlikte planlayacağınız şeyler olabilir.

Aranızda para transferleri olabilir. Yer değişiklikleri, nakliye, taşınma, taşımacılık, kargo konuları olabilir. Bir araya gelebilirsiniz. Onlar yanınıza gelebilir, siz onların yanına gidebilirsiniz.


Koç Burcu Kasım 2023


MERKÜR

Merkür 10 Kasım’a kadar akrepte. 8.evinizde.

Borçlarınızı ödeyebileceğiniz bir dönem.

Geçmişin konularını tamamlıyorsunuz. Bunu hem maddi anlamda söylüyorum, hem de ruhsal tarafta bir değişim var.

Zaten her şey bütündür ve bütünün parçaları birbirine bağlıdır.

Kendi içimizde ne kadar iyi hissediyorsak, ne kadar mutlu, huzurlu ve dengede isek o kadar yüksek bir frekansta oluruz. O frekans ile de bereketi çekeriz kendimize. Şansları, mutlulukları çekeriz. Sizin için de maddi manevi bir dengelenme süreci. İyileşmek, dönüşmek ve daha iyi bir hale varmak..Transitin özeti bu.

10 Kasım’da yay transiti başlıyor Merkür’ün. 9.evinize yerleşiyor.

Araştırdığınız bir ürünü, bir malzemeyi olduğunuz yerde yoksa, yurt dışından satın alabilirsiniz. Seyahat eden bir arkadaşınızdan rica edebilirsiniz.

Yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız, bu bir isteğin ötesinde gereklilik de olabilir, böyle bir konunuz varsa, kitap, eğitim, dijital uygulama, vb arayışında iseniz güzel kaynaklar bulabilirsiniz.

İthalat/ihracat faaliyetleri olanlar için hareketli bir dönem. Yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Yeni ticari anlaşmalar yapabilirsiniz.

Merkür eğitimi simgeler. Yay burcu ve 9.ev ise ilmi alanları. İlmi, spiritüel bir alanda güzel bir başlangıcınız olabilir. Hayatınızı değiştirecek güzel şeyler öğrenmeye başlayabilirsiniz.


Koç Burcu Kasım 2023


VENÜS

Venüs 8 Kasım’a kadar başak burcunda. 6.evinizde.

Maddi şanslar, maddi tarafta açılımlar getirebilir size.

Başak burcu işimizi, üretimlerimizi, emeğimizi, çabamızı anlatır. Venüs ise bir toprak elementi gezegeni. Paranın gezegeni.

Emeklerinizin karşılıklarını getirebilir size. Son zamanlarda işinizde yaptığınız yeni uygulamalar varsa, ürünlerinizi/hizmetlerinizi çeşitlendirdiyseniz, içeriklerinizi yenilediyseniz, bunların dönüşlerini almaya başlayabilirsiniz. Daha çok kazanabileceğiniz bir dönem.

Her zaman en iyisini ortaya koymak için çabalamak, özenmek gerekiyor. Hayat hareket istiyor. Bereket, hareket olunca geliyor.

Venüs 8 Kasım’da terazi transitine başlıyor. 7.evinize geliyor.

İşinizde bağlantılarınızın artabileceği bir dönem. Ağınız büyüyor. Daha çok firmayla, daha kişi ile iş yapabilirsiniz.

Özel ders almak istediğiniz bir konuda iyi bir hoca ile tanışabilirsiniz. Güzel bir çalışma başlayabilir.

İkili ilişkiler içinde destek bulacağınız şeyler olabilir. Partnerinizin yanınızda olacağı, yardımcı olacağı şeyler olabilir. Sizin için bir şeyleri kolaylaştırabilir. Bu şeyler çok iyi hissettirebilir size. Bağınızı pekiştirecek güzel şeyler yaşayabilirsiniz.


Koç Burcu Kasım 2023


MARS

Mars 24 Kasım’a kadar akrepte. 8.evinizde.

Gezegenler ağırlıklı olarak 8.evinizde olacak. Önemli bir dönüşüm, bir sıfırlanma, bir deri değiştirme, yeniye geçiş sürecindesiniz. Bırakışlar var.

Muhasebeler, hesaplar son kez yapılıyor ve bazı defterler artık kapanıyor. Siz kapatıyorsunuz. Kendinize olan sevginizle, kendinize verdiğiniz değerle, öz saygınızla yapıyorsunuz bunu.

‘Geçmişi zihnimde taşımaya, yüklerini ruhumda taşımaya devam etmeyeceğim. Yaşananlar yaşanması gerektiği için yaşandı. Neyin neden olduğunu artık anlıyorum. Hangi şeyin bana ne kattığını görüyorum. Geçmişin sayfaları eski defterlerde kaldı. Artık kendime yeni sayfalar açıyorum’ diyorsunuz. Böyle bir değişim hali geliyor gözümün önüne.

Bir şeylerin içinden geçtiniz, artık böyle bir noktadasınız. Maddi manevi, fiziksel, mental, ruhsal..Her anlamda bir değişim var. Bir şifa niyeti var. Enerji buraya akıyor.

Maddi anlamda ne olabilir ? Kazançlarınızı doğru hamlelerle artırabilirsiniz. Borç demektir 8.ev. Özellikle borçları ödemeye odaklanabilirsiniz. Onları en kısa zamanda temizlemek olabilir hedefiniz. Odak noktalarından biri burası.


Koç Burcu Kasım 2023


24 Kasım’da yay burcuna geçiyor Mars. 9.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Burada önemli girişimler görüyorum. Bu ev hayatımıza şekil verecek konularla, vizyonumuzla, aklımızdaki büyük resim ile, hedeflerimizle ilgili.

Nasıl bir yaşam istiyorsunuz kendiniz için ? Nasıl biri olarak yaşamak istiyorsunuz ? Neleriniz olsun istiyorsunuz ? Aklınızdaki o resim için neler yapmanız gerekiyor ?

İşte bu anlamda bir hedef belirleme ve yola çıkma zamanı.

İşiniz, maddi olanaklarınız, gelirleriniz, düzeniniz için yapmanız gerekenler. Ayaklarınızın üzerinde durabilmek, kendinize yetebilmek için yapmanız gerekenler. Uzun vadede hayatınıza büyük etkisi olacak kararlar, seçimler, girişimler.

Kendi üzerinizde çalışmaya ihtiyaç duyduğunuz konular. Duygusal ve mental anlamda temizlikler.

Böyle şeyler kastediyorum. Hayat planınızı güncelleyeceğiniz bir dönem.

Yay temaları üzerinden somutta neler olabilir ? Yer değişiklikleri, taşınmalar olabilir. Bir süre için başka bir yerde olacaksınız belki. Belki yeni bir yerleşim konusu var. Bu düzen değişikliği gerçekleşebilir.

Akademi bir yay temasıdır. Akademik alanda da önemli başlangıçlar, girişimler var gibi.

Ticari faaliyetlerinizde başka ülkelerle çalışmak istiyorsanız, bu yönde girişimleriniz olabilir.

İlim, bilgi, bilgi ile yükseliş, aydınlanma demektir 9.ev. İlmi bir alanda yeni bir yolculuk başlayabilir. Derin, derinlikli şeyler öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bir astrolojik danışmanlık ya da astroloji eğitimi de olasılıklarınız arasında.


Koç Burcu Kasım 2023


Kasım 2023 Ay Döngüleri :

13 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 20° Akrep, Güneş 20° Akrep

Bu yeniay kolay bir yeniaya benzemiyor. Çok sevimli görünmüyor göstergeleri.

Mars ve Uranüs bu akrep yeniayında karşı karşıya geliyor. Üstelik yeniay ile doğrudan bağlantıları var.

Güneş ile Ay bir araya gelince yeniay doğar. Güneş ve Ay bu yeniayda akrep burcundalar.

Yanlarında Mars var. Mars yeniay ile kavuşum halinde.

Bu Güneş Ay Mars kavuşumunun tam karşısında ise Uranüs var.

Mars agresif, gergin, patlamaya hazır bir enerjidir. Kontrolü eksiktir. Uranüs burayı tetikliyor. Küçük bir kıvılcımın kocaman bir ateşe dönebileceği bir zaman.

Hayatımızın her yerinde çok kontrollü ve akılcı davranmamız gerekiyor. Bu bilgilendirme metnini her burç için ekledim yazılarıma. Hepimiz için geçerli etkiler.

Sağduyu, akıl, mantık, strateji ve kontrol gerekiyor.

Sizler bu yeniayı 8.evinizde deneyimleyeceksiniz. Mars Uranüs karşıtlığı 2-8 aksında çalışacak sizde.

2.ev huzurumuzu, güven duygumuzu, konforumuzu, iyi hissetme halimizi ve yaşam düzenimizi temsil ediyor. Bir toprak evi.

8.ev ise huzurumuzu eksilten şeylerin temsilcisi. Düşüncelerimizi, duygularımızı etkileyen, psikolojimize zarar veren şeyler 8.evin konusudur. Burası Pluto’nun evi.

Pluto erdemsiz şeyleri, kötü niyetli şeyleri, sevgisi, saygısı eksik şeyleri, zarar verme isteğini, intikam düşüncesini, kıskançlığı, manipülasyonu, hakkaniyetsiz şeyleri simgeler.

Böyle bir şey kızdırabilir sizi. Öfkelendirebilir. Bu öfke hali içinde kontrollü olmanız gerekiyor.

Kötüyle kötü olmak, aynı dilden konuşmak fayda getirmez. Kişi erdemleri ile, ruhsal kalitesi, ruhsal mertebe diyorum ben, mertebesi ile gereken tavrı koyabilir ortaya.

Hakkımız olan, bizim olan şeyleri elbette koruyalım ana bu fevri enerjiye katılmadan yapalım bunu.

Ticarette ortaklıklar, anlaşmalar içinde karların, kazançların paylaşımı, sermaye, yatırım konuları, aile içinde mal paylaşımları, boşanmalarda nafakalar, paylaşımlar da 8.evin ve akrebin konusudur.

Devlet birimlerine borçlar, banka borçları, vergi, sigorta konuları akrep konusudur.

Bu konularda mevcut düzeninizi değiştirecek şeyler olabilir. Yeni bir hale adapte olmanız gerekebilir.

Bir şeyler elinizden çıkabilir. Karma yaratılmış konular varsa, karşılıkları gelebilir.

Hukuki konular olabilir. Hukuki süreçler başlayabilir.

Hesapta olmayan masraflar da olası.

Bu günlerde stabil, kontrollü ve akılcı olmanız önemli. Manipülatif davranışlara karşılık vermemeniz önemli. Kendinizi haklıyken haksız duruma düşürmemeniz önemli. Bir hak arayışı olacak ise bunu fevri, kontrolsüz davranışlarla değil, hukuki yollardan yapmanız önemli.

Vaktiyle başkalarının hakkı sizde kalmışsa da şimdi o şeyler çıkabilir elinizden. Dediğim gibi karmik bedeller de olasılıklar arasında. Çünkü 8.ev karmalarımızla ilgilidir.


Koç Burcu Kasım 2023


27 Kasım : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 4° İkizler, Güneş 4° Yay

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da uyumsuz açılarla gerçekleşiyor.

Bu dolunayda da sert açılar görüyoruz.

Güneş ve Ay karşı karşıya gelince dolunay olur. Ay ikizlerde, Güneş yayda. Güneş’in yanında Mars var.

Satürn ise ikizler tarafına da, yay tarafına da kare açıda. Bir t-kare oluşuyor. Apekste, sivri uçta Satürn var.

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da Marsiyen. Mars ile gerçekleşiyor. Ek olarak yeniayda Uranüs, dolunayda Satürn faktörü var.

Sistem içinde bizi sadece iyiliklerimiz korur. İyi insanlar olalım. Yaradan’a güvenle, şartlar içinde iyi olmaya, olanları okuyup iyi seçimler yapmaya çalışalım.

3.evinizde bir dolunay. Kardeşler, akrabalar, komşular, yakın arkadaşlar, ahbaplar bu evin konusu. Bir agresyon, ilişkilerde bir kopuş getirebilir bu Marsiyen, Satürnyen etkiler size. Büyük bir hata yoksa, fevri olmamak, yanlışı düzgün biçimde söylemek, bu agresif enerjiye kapılmamak hem sizin için, hem karşı taraf için iyi olur.

İletişimi sonlandırabilirsiniz. Ama kavgaya, çatışmaya gerek yok.

Yakın çevre içinde bir iletişim bitebilir. Muhitinizde, mahallenizde gittiğiniz bir ortamı bırakabilirsiniz.

Eğitimler, kurslar ikizler konusudur. Sınıf ortamı içinde birileri ile, hoca ile münakaşalar olabilir. Çok girmeyin diyeceğim bu Marsiyen hallere. Ama yanlışlar varsa elbette söylemek, haksızlıklar varsa hakları korumak gerekir. Konuşmaları kavgaya dönüştürmeden söyleyin sözünüzü. Değmeyecek ise onu da yapmayın.

Yakın akrabalar içinde sizinle ilgisi olmayan, içinde olmadığınız konular, tartışmalar da olabilir. Bu ateşi sönümlemenin, Marsiyen enerjiyi dizginlemenin herkesin faydasına olacağı kanaatindeyim.

Eğitmenlik ya da danışmanlık yapıyorsanız (bunlar ikizler temasıdır), böyle bir işiniz varsa, işinizde yeni projeleriniz, başlatmaya hazırlandığınız şeyler varsa bu dolunay civarındaki günleri önermem. Çok akışkan değil şartlar. Destekleyici değil. Biraz beklemek, o sırada da konuların üzerinden geçmek, hazırlıkları pekiştirmek daha iyi olabilir.

Dolunay için böyle uyarılarım, böyle önerilerim var.


Koç Burcu Kasım 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Koç Burcu Kasım 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Koç Burcu Kasım 2023


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!