Venüs İkizler Burcunda 11 Nisan-7 Mayıs 2023

Venüs İkizler Burcunda 11 Nisan-7 Mayıs 2023

Venüs 11 Nisan Salı günü 07:47’de yeni transitine başladı, ikizler burcuna geçti sevgili okuyucularım. Bu transit 7 Mayıs’a kadar sürecek.

Venüs bir toprak elementi gezegeni. Toprak elementi konularıyla, yani dünyevi konularla ilgili bir gezegen.

Para, kazanç, maddi rahatlık, alışverişler, tüketimler, hayatın keyifleri. Konfor. Huzur. Eğlenceler.

Güzellik. Estetik. Sanat.

Bedensel konular. Bedene iyi bakmak. Dış görünüşümüze gösterdiğimiz özen. Bedenimizle ilişkimiz.

Dünyevi konularımız. Somutta sahip olmak istediğimiz şeyler. Para ile alınan şeyler. Hepsi Venüsyen konular sevgili okuyucularım. Böyle bir gezegen Venüs.

İkizler burcunda nasıl çalışabilir ? Hangi konularda neler getirebilir ? Bunu anlamak için ikizler burcunun doğasını ve temalarını da tanıyalım.

Hava elementinden bir burçtur ikizler. Bu yüzden en başta akıl, mantık, rasyonellik, gerçekçilik anlamına geliyor. Bilgi demektir ayrıca.

İletişimin burcudur. İletişim kurmak, bilgiyi paylaşmak, haberleşmek, bildirmek, duyurmak demektir. Sohbet etmek, muhabbet kurmak, hayatı paylaşmak, arkadaş olmak demektir.

Ayrıca ‘Destek’ çok temel bir hava elementi kavramıdır ve dolayısıyla ikizlerin doğasında da destek verme, destekleme isteği vardır.

Birbirimiz için ihtiyaç vakitlerinde devreye girmek, somut soyut desteğimizi sunmak, birbirimize katkı olmak, bildiklerimizi paylaşmak, öneri sunmak, tavsiye vermek, yol göstermek ikizler burcunu anlatan en temel konulardır.

İşte buraları çoğaltacaktır Venüs. İyicil bir gezegen olarak bize buralardan şanslar sunacaktır. Toprak elementi gezegeni olduğu için saydığım bu konular, kavramlar, haller içinde iyi hissedeceğimiz, kökleneceğimiz bir zaman başlıyor.

İyi haberler alabiliriz. Güzel öneriler alabiliriz. Başkalarına tavsiyelerimizi sunabiliriz.

Ulaşmak istediğimiz kişilerle irtibat kurabiliriz. Tanışmak istediğimiz kişilerle bir araya gelebiliriz.

Görüşmeler, toplantılar artar. Duyurular, bildiriler, açıklamalar artar.

İletişim araçlarıyla, iletişim kurmamızı sağlayan elektronik araçlarla, dijital platformlarla ilgili konularımız olur. Buralarda yeniliklere gideriz. Güzel değişimler yaparız.

Kitap alışverişlerimiz olabilir. Eğitim bir ikizler temasıdır. Eğitimlere kayıtlar yapabilir, yeni kurslara, seminerlere katılabiliriz.

İkizler burcu öğrenci olmak, Venüs ise keyif almak demektir. Öğrenci olmaktan, öğrenmekten keyif alacağımız, bilgi dağarcığımızı büyüteceğimiz bir zaman.

Ayrıca ikizler burcu çok yönlüdür. Yeni hobiler, yeni ilgi alanları da eklenebilir yaşamımıza.

Hayatımızı renklendirecek, keyiflendirecek bir şeyler geliyor 🙂

Arabalar, araçlar, ulaşım araçları, taşıtlar, ehliyet, araba kullanabilme konusu, araç alım satım konuları yine ikizler burcu ile ilgili. İletişim ve ulaşım temaları ikizler burcunundur.

Venüs bu temalar üzerinden de çalışacaktır. Güzel ihtimaller var. Destekleyici bir zamandayız. Planlarımız için harekete geçebiliriz.

Daha çok iletişim kuracağımız, sosyal bir dönem.

Bilgilerimizi paylaşmak isteyeceğimiz, bu isteğin yükseleceği bir dönem. Website açmak, sosyal medyada içerik üretmek isteyenler bu başlangıcını yapabilirler. Hali hazırda böyle faaliyetleri olanlar için iyi bir zaman. Donanımlarınızı daha güçlü şekilde ortaya koymanızı önereceğim. Hareketi artırın. Üretimlerinizi, içeriklerinizi artırın. Kazançlar artar, bereket olur, büyüme olur Venüs ile.

Alışverişler, tüketimler Venüsyen konular olduğundan, ikizler burcu ise aklı, mantığı seven bir burç olduğundan müsriflik yaptığımız yerleri görebilir, buraları dengeleyebiliriz ayrıca bu transitte. Alışverişlerimizi bütçemizi daha doğru kullanarak yapabiliriz.

Genel olarak her anlamda, her konuda daha akılcı olanı, daha rasyonel olanı seçeceğimiz bir ikizler transiti.

Güzel şeyler getirsin, iyi şeyler olsun.

Şimdi burçlar üzerinden konuşalım süreci.

Öncesinde danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Venüs 3.evinize geliyor.

Bu evin konularında iyi şeyler getirir size.

3.ev en temelde iletişim evidir. İletişim derken hem bilgi paylaşımları, haberleşmeler, yazışmalar, görüşmeler anlamında söylüyorum, hem de arkadaşlık, ahbaplık, sosyalleşme anlamında.

Buraları hareketlendiriyor Venüs. Güzel irtibatlarınız olabilir. İletişime geçmek istediğiniz kişilerle yazışmalarınız olabilir. Bir araya gelebilirsiniz.

İstediğiniz, beklediğiniz yerlerden güzel haberler gelebilir.

Arkadaş çevrenizde de bir hareketlilik var. Buluşmalar, geziler, birlikte yapılacak şeyler, misafirlikler olabilir.

Kardeşleri, akrabaları, komşuları, okul arkadaşlarını da simgeliyor bu ev. İletişimler özellikle bu eksende hareketlenecektir.

Bilgi, eğitim, bilgi kaynakları demektir aynı zamanda 3.ev. Çünkü ikizler burcunun evi. Çok güzel kitap alışverişleriniz olabilir Venüs ile. Eğitim harcamalarınız olabilir, güzel bir kursa katılabilirsiniz.

Yeni şeyler öğrenmek ve sosyalleşmek bu evin özeti. İkisinin bir arada olacağı bir döneme benziyor 🙂


Yükselen Boğalar :

Venüs 2.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Bu ev paranın evi. Gelirimiz, harcamalarımız, bütçemiz, maddi anlamda yaşam standardımız, birikimlerimiz bu evle ilgili.

Venüs ise iyicil bir gezegen. Şansları, güzellikleri, dünyevi keyifleri, konforu temsil ediyor.

Venüs ile parasal alanda güzel bir canlılık olabilir o yüzden. Para gelişleri olabilir.

Yapacağınız bazı yeni şeyler, daha iyi bir yaşam standardına yükselmeniz için etkili bir başlangıç noktası olabilir sizin için.

Güzel alışverişleriniz olabilir. Kendinize daha iyi bakmak, keyifleri önceliklendirmek, hazları, keyifleri yaşamak isteyeceğiniz bir zaman.

Daha iyisini, daha fazlasını isteyip bu doğrultuda hareketlenebileceğiniz bir zaman.


Venüs İkizler Burcunda 11 Nisan-7 Mayıs 2023


Yükselen İkizler :

Venüs’e ev sahipliği yapacaksınız 7 Mayıs’a kadar. Venüs 1.evinize geliyor.

1.ev doğrudan bizimle, kararlarımızla, seçimlerimizle, girişimlerimizle, başlangıçlarımızla ilgili bir alan.

Kendimizle ilişkimiz, kendimize özenimiz bu evle ilgili.

‘Yaşamımı nasıl renklendirebilirim ? Daha iyi, daha keyifli yaşamak, günlerimi daha güzel geçirmek için neler yapabilirim ?’ diyeceğiniz bir dönem. Venüs keyif demektir çünkü. Hayatın güzellikleri demektir.

Bir yandan Merkür retroda olacak Venüs burada iken.

Daha önceden meşgul olduğunuz hobiler, sanatsal çalışmalar varsa onlara dönüş yapabilirsiniz.

Günlük hayatınıza dahil olacak yeni şeyler olabilir. Yeni bir yer keşfedebilirsiniz örneğin. Kendinizle kalacağınız, iyi vakit geçireceğiniz bir yeriniz olabilir.

Kültürel anlamda besleneceğiniz yeni alanlar keşfedebilirsiniz.

Venüs güzellik, şıklık, bakım demektir ayrıca. Kendinize, dış görünüşünüzle daha fazla özeneceğiniz bir zaman. Alışverişleriniz olabilir. Bundan sonra daha iyi giyinmek, saçlarınıza, cildinize daha çok özenmek isteyebilirsiniz. Bakım rutinleri oluşturabilirsiniz kendinize.


Yükselen Yengeçler :

Venüs 12.evinize geliyor.

12.evinizden geçen bir Venüs, sizi toprak elementinden su elementine taşımak isteyen bir Venüs’tür diyebiliriz 🙂 Neden ? 12.ev su elementinin evlerinden biri. Hem de balığın evi. Ruhsal konuları temsil ediyor.

Venüs ise toprak elementi gezegeni. Dünyevi olanı, dünya yaşamını, dünyevi nimetleri simgeleyen bir gezegen.

Ruh madde dengesinde, maddiyat-maneviyat dengesinde, daha çok maddesel tarafta iseniz, size dünyevi olanın aslında ruh kadar önemli olmadığını söyleyecek deneyimler yaşayabilirsiniz.

‘Dünya malın da olsun. Cüzdanında paran da olsun. Sofran dolu olsun. Ama ruhunu da besle. Erdemlerin, değerlerin, iyiliklerin, iyi niyetin sahip olduğun dünya malından daha değerli. Ruh-beden dengesini kur’ diyor Venüs size.

Spiritüel alanların bilgisiyle tanışabilirsiniz. Ruhsal alanda bir açılım var burada.

Sağlık konuları gündeme gelebilir bu transitte. Bir şeyleri dengelemeye, iyileştirmeye çalışabilirsiniz. Yeme içme konularında aşırılıklar olduysa perhiz gerektirecek durumlar olabilir. Çünkü Venüs yemeklerle, yeme içme konuları ile ilgilidir. 12.ev ise kısıtlanmayı anlatan bir alandır.

Bir süre için bazı şeyleri hayatınızdan çıkarmanız gerekebilir.


Venüs İkizler Burcunda 11 Nisan-7 Mayıs 2023


Yükselen Aslanlar :

Venüs 11.evinize geliyor.

11.ev sosyal hayatımızı anlatır. Arkadaşlık bağlarımız, yakın çevremiz, ayrıca aynı amaç ile bir arada bulunduğumuz gruplar, ekipler, takım çalışmaları 11.evin konusudur.

İnsan ilişkilerinizden yana fayda bulabileceğiniz, güzel bağlantılar içinde olabileceğiniz, yeni insanlarla tanışabileceğiniz, sosyal bir dönem sizin için.


Yükselen Başaklar :

Venüs 10.evinize geliyor ikizler transiti ile.

İş hayatınız açısından iyi bir transit. Keyifle yapacağınız güzel işleriniz olabilir. İş arkadaşlarınızla birbirinize destek vereceğiniz durumlar, yardımlaşmalar olabilir. Otorite figürlerinden, yöneticilerden güzel şeyler gelebilir. İşinizde kendinizi daha rahat, daha huzurlu, daha köklenmiş hissetmenizi sağlayacak şeyler olabilir.

Kendi işinizi yapmakta iseniz işinizi büyütecek yeni fikirler bulabilirsiniz. İkizler burcu iletişim demektir. İletişimler, müşteri bağlantıları artabilir.

Resmi evrak konularınız, kayıt ve başvuru işleriniz varsa buralarda da kolaylıklarınız, şanslarınız var.


Venüs İkizler Burcunda 11 Nisan-7 Mayıs 2023


Yükselen Teraziler :

9.evinize geliyor Venüs.

Eğitim, yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler, yabancı diller, dünya dilleri, dünya kültürleri, uluslararası ticaret, basın, yayıncılık gibi temaları var bu evin. Venüs’ün desteğini bu konular üzerinden almaya başlıyorsunuz bu kez.

Eğitim hayatınızda kolaylıklar doğabilir, çabasında olduğunuz şeyler kolayca ilerleyebilir. Hocalarınızdan destekler gelebilir, iletişimler açısından güzel bir dönem.

Uzağınızda olan sevdiklerinizden müjdeler, iyi haberler alabilirsiniz. Onların yaşamında güzel gelişmeler olabilir. Onlar adına sevineceğiniz iyi şeyler olabilir.

Yeni bir yabancı dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Size iyi gelecek bir geziniz, bir seyahatiniz olabilir. Şehri de gezebilirsiniz. İkizler burcu yakın yerleri simgeler. Şehirler arası bir yolculuğunuz olabilir, bir yurt dışı geziniz olabilir. Ama şehrin içinde bilmediğiniz  semtlere gitmek, yeni yerler keşfetmek de isteyebilirsiniz. Bu da çok keyifli olur. Güzel bir transit.


Yükselen Akrepler : 

Venüs ikizler burcunda iken 8.evinizde olacak.

Ödemelerinizi kolayca yapmanızı sağlayacak fırsatlar doğabilir.

Kardeşler, akrabalar arasında borç alma verme konuları olduysa, onlar tamamlanabilir. Borç alan borcunu ödeyebilir. 3.ev bu kişileri temsil ediyor. 8.ev para alışverişlerini. Venüs ise iyicil bir gezegen. O yüzden böyle bir olasılık ürettim.

Bir konunuz için gereken bir kaynağı da bulabilirsiniz. Bütçenizi dengeleyecek güzel şeyler olabilir.


Venüs İkizler Burcunda 11 Nisan-7 Mayıs 2023


Yükselen Yaylar :

Venüs 7.evinizde olacak bu transitte.

Çevrenizle irtibatınızın artabileceği bir döngü. Bazı şeyleri bireysel olarak yapmak yerine çevrenizden yardım isteyebilirsiniz.

Herhangi bir konuda bir hocaya, bir eğitmene, bir danışmana, sizi yönlendirecek bir rehber kişiye ihtiyacınız varsa Venüs burada iken güzel insanlarla iletişim kurabilir, yeni bağlantılar oluşturabilirsiniz.


Yükselen Oğlaklar : 

Venüs 6.evinize geliyor.

İşiniz, görevleriniz, iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz, iletişimleriniz, hepsi için güzel bir Venüs zamanı.

İş hayatınızda pozitif gelişmeler, güzel değişimler yaşayabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz içinde artan uyumunuz daha huzurlu, daha verimli kılacaktır sizi.

Günlük hayatınızı, temel alışkanlıklarınızı, günlük akışlarınızı gözden geçireceğiniz, kendinize her anlamda daha iyi bir düzen oluşturmak için yeni şeyler yapacağınız bir dönem.


Venüs İkizler Burcunda 11 Nisan-7 Mayıs 2023


Yükselen Kovalar : 

5.evinize geliyor Venüs.

Hobiler, meşguliyetler, yaratıcılığa dayalı alanlar, yetenekler bu evle ilgili konular.

Kendinizi ve hünerlerinizi daha fazla ortaya koymak isteyeceğiniz, yeteneklerinizi göstermek isteyeceğiniz, bunun için de güzel fırsatlarınızın olacağı bir dönem.

Bebekler, çocuklar yine bu evin tatlı temaları arasında. Çocuklarınızla ilgili konularda rahat bir akış var. Güzellikler var.


Yükselen Balıklar :

Venüs ikizler transitiyle 4.evinize geliyor.

Aile bireylerinizle, özellikle kardeşlerinizle ilgili konularda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.
Çünkü 4.ev ailemizi, ikizler burcu ise kardeşlerimizi simgeler.

Eviniz için yapmak istediğiniz şeyler varsa, örneğin bir boya badana konusu, bir dekorasyon değişikliği konusu, bir tadilat gibi, bu işlerinizi güzelce, kolayca yapabilirsiniz bu Venüs transitinde. İyi insanlarla, işini özenle yapacak düzgün insanlarla çalışabilirsiniz. Ortaya içinize sinecek, güzel şeyler çıkabilir.


Güncele dair önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

23 Mart günü Pluto’nun kova transiti başladı ! Uzun yıllardır oğlak burcunda olan Pluto burç değiştirdi artık. Bu yeni dönem nasıl olasılıklara işaret ediyor ?

Yazım burada, linki tıklayabilirsiniz ↓

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor 23 Mart 2023

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Satürn’ün de yeni transiti başladı ! Balık burcuna geçti Satürn. 7 Mart günü başlayan transit, 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek. Bu yeni dönemin genel ve burçlar üzerinden detaylı olasılıklarını anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Nisan ayı yorumlarınız da burada ↓

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2023, Boğa Burcu Nisan 2023, İkizler Burcu Nisan 2023,

Yengeç Burcu Nisan 2023, Aslan Burcu Nisan 2023, Başak Burcu Nisan 2023,

Terazi Burcu Nisan 2023, Akrep Burcu Nisan 2023, Yay Burcu Nisan 2023,

Oğlak Burcu Nisan 2023, Kova Burcu Nisan 2023, Balık Burcu Nisan 2023

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!