Başak Burcu Haziran 2021

Başak Burcu Haziran 2021

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Haziran nasıl bir ay olabilir sizin için ? Yaz nasıl başlıyor ? Ayın her bir gündemini ele alarak anlatacağım bu yazımda.

Önemli bir ay. Neden önemli ?

Çünkü şöyle gündemlerimiz var Haziran içinde :

İkizler burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulması

Satürn Uranüs karesi

İkizler burcunda gerçekleşecek olan Merkür retrosu

Hareketli bir ay Haziran. Değişimler geliyor. Hayat bir şeyleri yeniliyor, belli ki.

Genel olarak nasıl olasılıklarınız var, konuşalım !


Güneş, 20 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 10.evinizde.

İş konusunda parlak bir dönem. Sorumluluklarınızı layıkıyla yerine getireceğiniz, takdir göreceğiniz, başarılı, verimli, şanslı bir dönem.

Devlet dairelerinde yapacağınız işler doğabilir. Bir vergi ödemek de olabilir bu, bir kayıt işlemi yapmak da olabilir. e-devet üzerinden yapacağınız şeyler bile olabilir. Otoritenin bizden taleplerini anlatır 10.ev. Uyulması gereken kuralları, düzenlemeleri anlatır.

Güneş 20 Haziran’da ikizler transitini tamamlıyor ve yengeç burcuna geçiyor.

11.evinize geliyor.

Bu kez sosyal hayatınıza vurgu yapıyor. Arkadaşlarınızla bağlantılar, dialoglar artacaktır. Özellikle yengeç temaları üzerinden paylaşımlarınız olabilir. Örneğin ev arayan arkadaşınız olabilir, yardımcı olabilirsiniz. Ev tutan bir arkadaşınız olabilir, evi düzenlemesinde, yerleşmesinde destek verebilirsiniz.

Yengeç burcu korumakla, kollamakla, beslemekle, şefkat göstermekle ilgili bir burç. Anne şefkatini sembolize eder. Hayatın içinde ihtiyaç duyan birilerine yardımcı olmak için bir sosyal sorumluluk projesine katılabilirsiniz. Bir kampanyaya bağış yapabilirsiniz. Dernekler, hayır işleri, sosyal sorumluluk teması 11.evle ilgilidir çünkü.


Merkür 30 Mayıs-22 Haziran arasında retroda olacak !

10.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

İçinde olduğunuz, sürdürdüğünüz resmi bir süreç varsa hayatınızda, devlet bağlantılı bir konu varsa, bu konu içinde tamamlanması, düzeltilmesi gereken noktalar, eksikler, pürüzler önünüze gelebilir bu dönemde. Merkür retrosu ile bunları düzeltebilirsiniz.

Merkür iletişim gezegeni olduğundan, bu retro sürecinde işinizde arkadaşlarınız ve yöneticilerinizle, özellikle otorite figürleri ile, yetki sahibi kişilerle dialoglarda yanlış anlaşılmamaya dikkat edin. Doğru anlaşıldığınızdan emin olun.

İşinizde internetle ve sosyal medya ile ilgili konuların üzerinden geçebilirsiniz ayrıca bu dönemde. İletişime dayalı faaliyetleri, halkla ilişkiler, reklam, tanıtım faaliyetlerinizi, sosyal medya stratejilerinizi gözden geçirebilir, daha iyi bir forma dönüştürebilirsiniz.

Retro 22 Haziran’da sonlanıyor ama birkaç gün daha gölge etkisi olacak. Onu da belirtmiş olayım.

Önemli bir ekleme yapıyorum buraya :

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 2 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 10.evinizde. 9 Mayıs’tan bu yana burada. Bu transit bitmek üzere artık. Venüs ikizlerde iken devlet dairelerinde işleriniz olduysa, konular rahat ilerlemiş olabilir. İş hayatınızda güzel şeyler yaşamış olabilirsiniz.

Şimdi Venüs burç değiştiriyor. Ayın başında, 2 Haziran günü yengeç burcuna geçiyor.

11.evinize geliyor.

Kalabalıklara karışma zamanı bu sizin için. Pandemi büyük kalabalıklara müsaade etmiyor tabii ama mevcut çerçeveye kıyasla daha fazla insanla iletişim kuracağınız, grupların içinde olacağınız, keyifli bir dönem. Dostlarınızla birbirinize misafir olabilirsiniz ayrıca. Yengeç evimiz demektir. Onlar size gelebilirler, siz onlara gidebilirsiniz. Güzel bir transit 🙂

27 Haziran’da Venüs aslan burcuna geçiyor, 12.evinize geliyor.

Beklemediğiniz yerlerden tatlı sürprizler gelebilir, güzel şeyler yaşayabilirsiniz 🙂 12.ev öngörülemeyen şeyleri anlatır. Buradan iyicil bir gezegen geçiyor olacak bu transitte. Beklenti halinde olmadığınız kişilerden yana hoşluklar, jestler gelebilir mesela.

Tatil yapmak, hayatı rölantiye almak, biraz geri çekilmek, sessizleşmek istiyorsanız, güzel bir organizasyon yapabilirsiniz kendiniz için. İzole olmak demektir bu ev. Bir süre için bir şeylerden uzaklaşıp dinlenebilirsiniz.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 11.evinizde.

Yeni insanlar tanımak, ekipler, takımlar içinde olmak, daha sosyal olmak gibi hediyeleri olmuş olabilir bu transitin size.

Bu geçiş de tamamlanmak üzere.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Mars 11 Haziran’da aslan burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

Spor yapmaya başlayabilirsiniz bu dönemde. Hayatınızda spor varsa, zaman zaman yaptığınız bir şeyse spor, daha fazla zaman ayırmaya başlayabilirsiniz.

Sanatsal işlere adım atabilir, yeni bir hobi edinebilirsiniz. 12.ev ruhsal konularla ilgili. Psikolojik anlamda, ruhsal anlamda sizi yenileyecek, derinlikli, manevi yanı olan, spiritüel bir zemini olan şeylere başlayabilirsiniz.


Satürn Uranüs karesi

Bu yıl içinde 3 kez gerçekleşecek olan Satürn Uranüs karesinin ikincisi bu ay, 15 Haziran’da kesinleşiyor. Yılın ana karakterini belirleyen, önemli bir açı bu.

İlkini Şubat ayında yaşamıştık. Üçüncüsü Aralık ayında yaşanacak (24 Aralık’ta).

Satürn kovada, 6.evinizde. Uranüs boğada, 9.evinizde.

İşiniz, çalışma hayatınızla ilgili konular, rutinleriniz, günlük yaşamınız, ayrıca hizmet aldığınız konular, hizmet sunduğunuz konular, genel anlamda yaşam düzeniniz bu evle ilgili.

Bu konularda değişmesi gereken, daha iyisinin gerçekleşmesi için sonlanması gereken, sonlanmak değilse bile dönüşmesi gereken, yeniden yapılandırılması gereken durumlar için önemli bir ay Haziran. Konular şekil alabilir. Mevcutta var olan durumlar şekil değiştirebilir. Ama her ne olacaksa, hayırlısı olacaktır.


Haziran 2021 Ay Döngüleri :

10 Haziran : İkizler Burcunda Güneş Tutulması : Ay 19° İkizler, Güneş 19° İkizler

Güneş tutulmaları hayatımızda başlayacak olan yeni şeyleri, büyük değişimleri, başlangıçları sembolize ederler.

Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani ortalama olarak 6 aylık dönemde aktiftir. Sadece olacağı gün için, 10 Haziran günü için düşünmeyin bu etkiyi. Hatta etkiler öncesinden başlıyor. Tutulma yaklaşırken, ilgili konularda bir hareketlilik görüyoruz 🙂

10.evinizde gerçekleşiyor bu tutulma.

Size 10.evin konularını sayayım : İşiniz, kariyer yaşamınız, otorite ile olan ilişkileriniz, hayatınızdaki otorite figürleriyle ilgili konular, işinizde yöneticileriniz, resmi konularınız, yasal süreçleriniz, ünvanlarınız, sıfatlarınız, sorumluluklarınız, yetki alanınız.

10.ev böyle bir ev. Tutulma ile neler olabilir ? Olasılıkları üretelim öyleyse.

Çalışmaya başlayabilirsiniz. Çalışıyorsanız iş değişikliği yaşayabilirsiniz. Mevcut işinizde terfi edebilirsiniz. Size yeni bir yetki alanı tanımlanabilir. Önemli bir sorumluluk size verilebilir.

İşinizde yeni projelere başlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden yapılan işler, teknolojik alanlar, dijital alanlar, sosyal medya faaliyetleri başlayabilir hayatınızda. Bu yönde bir işiniz varsa, büyüyebilir. Açılımlar yaşayabilirsiniz.

24 Haziran : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 3° Oğlak, Güneş 3° Yengeç

5.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. Aşk hayatınızda yeni başlamış olan, flört diyebileceğimiz bir bağlantınız varsa, bu kişiyle ilgili bazı farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Onu daha iyi tanımanızı sağlayacak durumlar olabilir. Netleşemediğiniz bir dialogun içinde iseniz, bu bağı korumak mı istiyorsunuz, sonlandırmak mı istiyorsunuz, karar verebilirsiniz. İkili ilişkilerde bir netlik etkisi bu dolunay sizin için.

Çocukları olanlar, onlarla ilgili bir konuyu tamamlayabilirler. Beklemede olan bir konu netleşebilir.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, başvuruları varsa, oğlak işi, otoriteyi, devlet bağlantılı konuları simgelediğinden, mülakat süreçleri sonuçlanabilir, bekledikleri yerlerden haber gelebilir. Resmi bir süreçleri, yaptıkları yasal bir işlem varsa, o konu sonuçlanabilir.

Dolunaylar tamamlanma, netleşme ve sonuçlanma döngüsüdür Ay’ın.


Burç yorumlarında sadece yüzeysel biçimde genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Danışmanlık konusunda sadece mail yoluyla ulaşabilirsiniz bana.

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Çok güzel bir ay olsun hepimiz için !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!