Boğa Burcu Haziran 2021

Boğa Burcu Haziran 2021

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Haziran ayı sizlere neler getirebilir, yaza nasıl bir giriş yapıyorsunuz, ne tür konularınız olabilir bu ay, bakalım bu yazımda.

Transitler ile başlayalım ayı değerlendirmeye. Ardından yeniay ve dolunay döngülerine de bakacağız. Bu ay bir Güneş tutulması var hatta. Önemli bir ay. Satürn Uranüs karelerinin ikincisi bu ay içinde kesinleşecek ayrıca.


Güneş, 20 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 2.evinizde.

Parasal konuları hareketlendiriyor. Kazançlardan yana şanslı, bereketli bir dönem olabilir bu sizin için. İşinizde yeni bağlantılar doğabilir.

Sahip olduğunuz maddi varlıkları anlatır 2.ev. Onları nasıl değerlendirebileceğinizi, nasıl yatırımlar yapabileceğinizi de ele alabilir, üzerinde daha fazla düşünebilirsiniz ama bu pandemi ortamında büyük girişimler yapmamanızı öneririm.

Güneş 20 Haziran’da ikizler transitini tamamlıyor ve yengeç burcuna geçiyor. Yani 3.evinize yerleşiyor.

Hayatınızda iletişimlerin, haberleşmelerin artacağı, kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla daha fazla dialog kuracağınız, yeni haberlerini alacağınız, yakın çevreniz içinde hareketlilik yaşayacağınız bir dönem bu. Özellikle ev, emlak, arsa, arazi konularında, memleketinizle, köklerinizle ilgili konularda. Köyünüze bir şey yaptırmak istiyorsunuzdur. Bunun için bir para toplanacaktır örneğin. Bir organizasyon, bir planlama yapılacaktır. Bir gezi düzenlenecektir. Bunun gibi şeyler olabilir.

Misafirleriniz, misafirlikleriniz artabilir ayrıca. Arkadaşlarınızla programlar yapabilirsiniz. Misafiriniz olabilirler. Siz onların misafiri olabilirsiniz. Sohbetlerinizin, muhabbetlerinizin olacağı, renkli bir dönem.


Merkür 30 Mayıs-22 Haziran arasında retroda olacak sevgili okuyucularım. Yılın ikinci Merkür retrosu ikizler burcunun 24 derecesinde başlayacak, 16 derecesinde tamamlanacak.

Merkür ikizler burcunun yönetici gezegenidir. Kendi evinde retro yapacak bu kez.

Sizler 2.evinizde deneyimliyor olacaksınız bu retroyu. Parasal konularda, alım satım konularında, alışverişlerde, irili ufaklı hesap kitap işlerinde daha dikkatli olmanız gereken bir dönem bu.

Verdiğiniz paraya, aldığınız para üstüne dikkat etmek gibi örneğin. İşinizde yaptığınız hesaplamaları bir kez daha, bir kez daha kontrol etmek gibi örneğin. Maddi konularla ilgili iletişimlerde, bankacılık işlemlerinde daha detaycı olmak gibi örneğin.

Harcamalar konusunda da uyarım olsun.

Güven vermeyen dijital ortamlardan alışveriş yapmayınız. Satın alacağınız şeylerin özelliklerine, ebatlarına iyi bakınız. Kullanıcı yorumlarını dikkate alınız.

Bunlar, para evi olan 2.evinizde yaşayacağınız Merkür retrosunu, çok daha kolaylıkla, sorun yaşamadan geride bırakmanızı sağlayabilir.

Retro için ayrı bir yazı da yayınlayacağım sevgili okuyucularım.

Retro 22 Haziran’da sonlanıyor ama birkaç gün daha gölge etkisi olacak. Onu da belirtmiş olayım.

Önemli bir not düşüyorum buraya :

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 2 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 2.evinizde. 9 Mayıs’tan bu yana ikizler burcunda ilerliyor Venüs. Bu süreçte paraya dair konularda olumlu gelişmeler yaşamış olabilirsiniz. Bu transit tamamlanıyor artık.

2 Haziran günü Venüs yengeç burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

Evinizle, yaşadığınız yerle ilgili konularda yeni güzel şeyler olabilir. Komşularınızla birlik olup apartmanınızı boyatabilirsiniz örneğin. Toplu kullanım alanlarınız için güzel şeyler yapabilirsiniz.

Kardeşlerinizle, aile içinde büyüklerinizle ilgili niyetleriniz varsa, memleketinizle, köyünüzle ilgili planlarınız varsa, onları güzelce yapabilirsiniz.

Kısa seyahatleriniz olabilir. Gezileriniz olabilir. Venüs transitleri keyiflidir 🙂 Size de iyi gelsin 🙂

27 Haziran’da aslan burcuna, 4.evinize geliyor Venüs. Yaşam alanınızı güzelleştirecek yeni şeyler yapacağınız bir dönem bu. Daha çok evde vakit geçirmek isteyeceğiniz, ev içinde huzurla, keyifle yeni şeyler deneyeceğiniz bir dönem. Kendinize yeni alanlar yaratın 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 3.evinizde.

Bu ev iletişimi simgeler. İnsan ilişkileriniz içinde haberleşmeler, dialoglarınız artacaktır. Yazışmalarınız, görüşmeleriniz, yakın çevre bağlantılarınız hareketlenecektir Mars ile.

İletişime geçmek istediğiniz birileri varsa, işle ilgili bir konu olabilir, ilgi alanlarınızla ilgili bir konu olabilir, almak istediğiniz bir eğitim olabilir, ulaşmak istediğiniz kişiler varsa, bu süreçte adım atabilir, kendiniz için yeni şeyler yapabilirsiniz. Beklettiğiniz planlarınızı hayata geçirebilirsiniz.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Mars 11 Haziran’da aslan burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Eviniz için yapmak istediğiniz şeyler varsa, Mars aslan burcunda iken gerçekleştirebilirsiniz bunları. Bu bir eşya almak olabilir, evinizin düzeni için yeni bir şey yapmak olabilir, bir apartman dairesinde iseniz apartmanla ilgili konular olabilir. Planlanan şeyler için harekete geçme zamanı.

Aile içinde agresyonlu durumlar da olabilir zaman zaman. Birbirinize karşı kırıcı olmamanız, çözümü olan konular için sağlıklı bir iletişim dili seçmeniz, uzlaşamayacağınız noktalarda konuların üzerine gitmemeniz, bazı şeyleri olduğu haliyle kabul etmeniz, daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.


Satürn Uranüs karesi

Bu yıl içinde 3 kez gerçekleşecek olan Satürn Uranüs karesinin ikincisi bu ayın 15’inde kesinleşecek sevgili okuyucularım. İlkini Şubat ayında yaşamıştık. Üçüncüsü Aralık ayında yaşanacak, 24 Aralık’ta kesinleşecek.

Satürn kovada, 10.evinizde. Uranüs boğada, 1.evinizde. İşiniz, kariyeriniz, toplum önünde sahip olduğunuz sıfatlar, bu sıfatların getirdiği sorumluluklar, resmi konular üzerinden etki alabilirsiniz. Düzen değişiklikleri gündeme gelebilir. Şubat ayında yaşadığınız değişimler olduysa, onların sonuçlarını görebilirsiniz.

Değişime direnmeden akışı izlemeniz, işinizi kolaylaştırır.


Haziran 2021 Ay Döngüleri :

10 Haziran : İkizler Burcunda Güneş Tutulması : Ay 19° İkizler, Güneş 19° İkizler

Güneş tutulmaları, önemli gök olaylarıdır. Astrolojik olarak, yeni büyük başlangıçları simgelerler. Güneş tutulmaları ile yeni şeyler başlar hayatımızda. Büyük yenilikler yaşarız. Önemli değişimler olur.

Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani ortalama olarak 6 aylık dönemde aktiftir.

2.evinizde, yani parasal alanda gerçekleşiyor bu tutulma. Kendi paranızı kazanmaya başlayabilirsiniz. Hali hazırda zaten çalışıyorsanız, gelirinizi artıracak yeni şeyler olabilir. Maddi fırsatlar doğabilir. Maddi güvenceniz için yeni kararlar alabilirsiniz. İlerisi için yatırımlar yapabilirsiniz.

Parasal konularda açılımlar yaşayabilirsiniz tutulma ile.

24 Haziran : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 3° Oğlak, Güneş 3° Yengeç

9.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. Eğitimler, üniversite konuları, sınavlar, akademik konular gündeminiz olabilir bu günlerde. Nihayete varan konular olabilir. Belki mezun olacaksınız. Belki gireceğiniz bir sınav var ya da bir proje teslimi, bir tez savunması olacak belki. Kişisel yaşamınız doğrultusunda etki alırsınız. Eğitim hayatınız varsa, bu tür konular hareketlenecektir.

Hukuksal süreçleri olanlar da sonuç alacakları bir dolunay yaşayabilirler. Konu içinde yeni gelişmeler olabilir. Ortaya çıkan durumlar olabilir.

Planlanan ve beklemede olan bir seyahat gerçekleşebilir. İşinizde yurt dışı bağlantılı konular da doğabilir dolunay ile.


Burç yorumlarında sadece yüzeysel biçimde genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Yaz başlıyor. Harika bir yaz olsun hepimiz olsun için ! Buna çok ihtiyacımız var.

Sağlıkla, neşeyle, keyifle, bereketle yaşanacak bir ay olsun.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!