Yay Burcu 2024

Yay Burcu 2024

Yay Burcu 2024

Merhabalar değerli okuyucularım,

Yeni yıla bakacağız birlikte. 2024’ü anlatacağım.

Neler var, nasıl transitler var yeni yıl içinde ? Nasıl anlamlara geliyorlar ? 2024 sizin için nasıl bir yıl olabilir ?

Birlikte inceleyelim yılı.

Yılın astrolojik gelişmelerini tarihleriyle paylaştığım bir gündem yazım da var. Buraya ekleyeyim. İçinde yılın transitleri, tutulmaları, retroları yer alıyor. Bu linki tıklayarak görebilirsiniz :

2024 Yılı Astroloji Gündemi

↑  ↑  ↑  ↑  ↑  ↑

Başlamadan hatırlatmamı yapacağım ayrıca.

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni yay olanlar için tutarlı olacaktır.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Rektifikasyon nedir ? Ne değildir ? Nasıl yapılır ? Nasıl yapılmaz ? Teknik olarak neler mümkün ? Elimizde doğum bilgisi yoksa yapılabilecek neler var ? Kapsamlı bir içerik oluşturdum. Detaylıca anlattım rektifikasyonu.

Buradan görebilirsiniz :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Yay Burcu 2024


JÜPİTER

26 Mayıs 2024’e kadar boğa transitine devam ediyor. 6.evinizde olacak.

İş hayatınızla ilgili güzel olasılıklar var burada.

6.ev çalışmak demektir. Çalışmaya başlamak olabilir. Güzel yeni bir iş olabilir, mevcut işinizde yükseliş/terfi olabilir. Kendi işiniz ise işinizi büyütmek olabilir. İş ve para konularında şansları anlatıyor bu transit sizin için.

Bunun dışında sağlık sorunları olanlar, bir bedensel problemi aşma gayretinde olanlar için de destekleyici bir süreç. Şifa kolayca gelsin, eğer ihtiyaç varsa.

6.ev aynı zamanda yaşamı düzenlemekle ilgilidir. Boğa burcu da düzeni ve istikrarı simgeler. Yaşam düzeninizi iyileştirmek, hayatınıza ihtiyaç noktalarında çekidüzen vermek, enerjiyi toparlamak, hedeflere odaklanmak, silkelenmek, canlanmak, işin gücün başına geçmek gibi bir hareketlenmeyi anlatıyor burada bir Jüpiter sizin için.


Yay Burcu 2024


26 Mayıs 2024’te ikizler burcuna geçiyor Jüpiter. Yeni transitine başlıyor. 7.evinize geliyor.

7.ev konularında değişimler olabilir. İyi değişimler kastediyorum.

7.ev ilişkileri temsil ediyor. İlişkiler konusunda mantıklı kararlar alabileceğiniz, iyi seçimler yapabileceğiniz bir dönem.

Kayıt yapmak, sözleşme yapmak, taahhüt vermek, kontrat yapmak, hizmet satın almak demektir 7.ev. İkizler burcu ise iletişimi, iletişimle ilgili konuları ve eğitimleri simgeliyor. İletişim araçları, iletişim platformları üzerinden düşünecek olursak gsm operatörünüzü değiştirmek, yeni bir hizmet sağlayıcısı seçmek, evinizin interneti için bir hizmet sağlayıcısı ile anlaşmak, buralarda yenilikler yapmak gibi ihtimaller geliyor akla. İrili ufaklı her konu üzerinden çalışır transitler.

Eğitim alacağınız ya da herhangi bir hizmet alacağınız ortamlar da olabilir. Bir spor salonuna kayıt yapmak, bir kursa yapmak gibi şeyler mesela.

Hem yeni şeyler öğrenebileceğiniz, hem de sosyalleşebileceğiniz yeni ortamlara girebileceğiniz bir dönem.

Ortaklık demektir ayrıca 7.ev. İşinizde karlı, kazancı iş birlikleriniz olabilir. Ortaklı bir durumun içinden çıkmayı, kendi yolunuzu kendinizle yürümeyi de seçebilirsiniz. İyi kararlarınız olabilir, dediğim gibi.

7.ev danışmanları ve eğitmenleri simgeliyor. İlgi alanlarınızda, gelişmek istediğiniz alanlarda yeni eğitimlere başlayabilirsiniz. İyi hocalarla bir araya gelebilirsiniz. Bir uzmandan alacağınız önemli bir danışmanlık olabilir. Yaşamınızı, yaşamla ilişkinizi değiştirecek bir şey olabilir bu.

Sizin danışmanlık verdiğiniz, eğitmen konumunda olduğunuz bir işiniz varsa, iletişim ağınızın büyüyebileceği bir dönem. Bu yönde bir iş hazırlığında iseniz bunun başlayabileceği bir dönem.


Yay Burcu 2024


SATÜRN

2024 boyunca Satürn yine balıkta olacak. Balık burcu transitine devam ediyor Satürn.

Hatta tam olarak söyleyeyim ; 14 Şubat 2026’ya kadar balıkta olacak.

Balık burcu 4.eviniz. Sizin için bir 4.ev transiti. Ev ve yerleşim konuları üzerinden çalışabilir.

Başka bir şehre yerleşmek, başka bir yerde yeni bir düzen kurmak gibi bir niyetiniz varsa, bunu bu Satürn geçişinde yapabilirsiniz.

Balık burcu tamamlanmalarla ilgilidir. Bir yerden gitmek, bir yeri bırakmak, yeni bir yere yerleşmek gibi değişim ihtimallerini anlatıyor 4.evde, balıkta bir Satürn.

Ev yaptırmak yönünde hazırlığınız varsa, bu inşaat başlayabilir. Belki beklemekte olan bir arsa var. Belki memleketinizde bir şey yaptırmak istiyorsunuz. Belki ev alma hazırlığınız var. Ev, konut konularında sorumluluk alabileceğiniz bu süreç.

Biraz yorucu olabilir bir şeyler. Konu ile ilgili bazı deneyimler, hayatın başka yerlerinde olgunlaşmanıza vesile olabilir. Ama hayatın mekanizması bu. Sürekli olarak öğreniyoruz.

Mesafeler olabilir. Bir gurbetlik hali, bir hasretlik, yeni bir düzene alışma, yeni bir yere adaptasyon konusu olabilir.

Dediğim gibi, yerleşim konuları üzerinden çalışabilecek bir transit.


Yay Burcu 2024


PLUTO

Pluto’da önemli değişimler var 2024’te.

Kova burcuna geçecek, retrosunda oğlağa dönecek Pluto. Sonra bir kez daha kova burcuna geçecek. Bu kez uzun yıllar kalmak üzere geliyor olacak kovaya.

2023’te de kova burcuna geçip retrosunda oğlağa döndü. Ama 2024’te kova transiti tam anlamıyla başlıyor artık.

21 Ocak-2 Eylül arası kova dönemi. 2 Eylül-19 Kasım arası oğlak dönemi. Tabii oğlak döneminde de, kova burcuna çok yakın bir noktada olacak artık.

19 Kasım 2024’te ne olacak ? Uzun yıllar kalmak üzere kova burcuna yerleşecek Pluto.

Kova sizin 3.eviniz. İletişimlerimizi, yakın çevremizi, ahbaplıklarımızı anlatıyor bu ev. Pluto ile dönüşümler olacaktır. Sonlanan şeyler olacaktır.

Şimdiye dek emek verdiğiniz ilişkilerde, bağ kurduğunuz yerlerde o bağları aslında pek çok noktada sizin sürdüğünüzü, aslında verdiğiniz değerin karşılığının olmadığını, sizinki ile eşit ölçüde olmadığını fark edebileceğiniz ve kendinizi geri çekebileceğiniz bir dönem.

Bugüne kadar belki siz emek verdiniz, siz iyi tuttunuz bazı ilişkileri. Ama karşı tarafta belki aynı özeni göremiyorsunuz. Buralardan uzaklaşma zamanı artık.

Pluto tüm ilişkileriniz üzerinde etki yaratmayacaktır tabii. Bitmesi gerekenler biter. Mesafelenmenizin doğru olacağı noktalarda değişimler olur. Birileri yaşamınızdan, ahbaplığınızdan elenebilir. ‘’Artık ne kadar değer görüyorsam, ben de o kadar değer vereceğim’’ farkındalığına taşıyacaktır Pluto sizi.


Yay Burcu 2024


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

Ay düğümleri 2024’ün tamamında koç terazi aksında olacak. Bu hattın başlangıcı 17 Temmuz 2023’te oldu. 12 Ocak 2025’e kadar sürecek.

Yeni yılın tamamında kuzey Ay düğümü koç burcunda, 5.evinizde. Güney Ay düğümü terazi burcunda, 11.evinizde.

5.ev temalarında değişimler, yeni başlangıçlar, düzeni değiştirecek konular, belki ilkler, belki ilk defa atılacak adımlar, ilk defa deneyimlenecek şeyler olabilir.

Çocukları anlatır bu ev. Çocuk sahibi olabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili konular öne çıkabilir. Önemli başlangıçları olabilir. Onlar için daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir.

Yetişkin yaşta iseler yaşamlarında yeni başlangıçlar yaşayabilirler. Yön çizmek diyebileceğimiz kırılma noktaları, değişim noktaları, önemli kararları olabilir.

Sanat demektir ayrıca 5.ev. Spor demektir. Yetenekler, hobiler demektir.

Bir hobiniz güzel başka şeylere de vesile olabilir. Sadece hobi olarak ilgilendiğiniz bir şey, bir işe dönüşebilir. Hobi amaçlı ilgilendiğiniz bir meşguliyeti, profesyonel bir zemine oturtabilir, yeni bir alan açabilirsiniz kendinize. Keyifle kazanacağınız yeni bir işiniz olabilir.


Yay Burcu 2024


TUTULMALAR

Ay düğümleri tutulma aksını simgeliyor.

2024 boyunca tutulmalar koç ve terazi burçlarında olacak.

Yılın gündeminde paylaştım. Buraya da ekleyeyim tutulmaları :

25 Mart 2024 – 5⁰ Terazi Burcunda Ay Tutulması

8 Nisan 2024 – 19⁰ Koç Burcunda Güneş Tutulması

18 Eylül 2024 – 25⁰ Balık Burcunda Ay Tutulması

2 Ekim 2024 – 10⁰ Terazi Burcunda Güneş Tutulması

Balıkta bir Ay tutulması var, başak balık aksının ilk tutulması olarak. Farklı olarak sadece o var. Diğer üç tutulma da koç ve terazi burçlarında meydana gelecek.


Yay Burcu 20242024 genel olarak böyle görünüyor sevgili okuyucularım.

Sağlık, keyif, huzur, bereket ve güzel değişimler diliyorum sizlere yeni yıl için.

İyi seneler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!