Venüs Retrosu Tamamlandı 4 Eylül 2023

Venüs Retrosu Tamamlandı 4 Eylül 2023

Venüs retrosu bugün itibariyle tamamlandı sevgili okuyucularım. 23 Temmuz’da başlamıştı. 4 Eylül itibariyle sonlanıyor.

Aslan burcunda bir retro oldu bu. Tamamı aslan burcunda gerçekleşti.

Bizi aslan temalarında güncelledi 🙂 Toprak elementi konularında değiştirdi. Çünkü Venüs bir toprak elementi gezegenidir. Toprağımızla ilgilidir.

Topraksa değer demektir. Öz değer, öz saygı, öz güven demektir. Değerlerimiz, kendimize verdiğimiz değer, kendimizle ilişkimiz Venüs ile ilgilidir.

Kendi hayatımızın merkezinde olmak, değerimizi bilmek, kendimizi hayatla ilişkimizde, insan ilişkilerimiz içinde doğru konumlandırmak. Venüsyen konulardır bunlar.

Aslan burcu ise içe dönme ihtiyacı olan, dış dünya ile bazen fazla ilgilenebilen, kendi görüşünden ziyade, başkalarının görüşüne, beğenisine ihtiyaç duyabilen bir burç.

Retro Venüs neler söyledi burada bize.

‘Kendini kendin takdir et. Başkalarının onayının peşinde koşma.’ dedi.

‘Sen kendini beğeniyorsan, yaptıklarını beğeniyorsan, başkalarının beğenisine ihtiyacın yok’ dedi.

‘Her an görünür olmak zorunda değilsin. Kendine dön, kendinle kal. Kendini bul, kendi merkezine gel’ dedi.

Önemli bir retroydu.

Bunlar dışında tüketimlerde abartılı davranışlar, ölçüsüz alışverişler, ihtiyacın ve kişisel isteğin ötesinde göstermek amaçlı yapılan alışverişler, gösteriş diyebileceğimiz davranışlar karmik karşılıklarını almış olabilir bu retroda.

Derslerle gelişiyoruz. Deneyimlerle öğreniyoruz. Ne olduysa demek ki ihtiyacımız vardı ve oldu. Yaşananlara böyle bakmak gerekiyor. Ders aldığımız noktada da hatalı davranışı değiştirmek gerekiyor.

Öğrendiklerimizle bundan sonrası daha güzel olacaktır. Tecrübeden daha değerli hiçbir şey yok.

Peki kimler neleri öğrenmiş olarak çıkıyor retrodan ? Nerelerde neler değişmiş olabilir ?

Sürecin bir analizini, muhasebesini yapmak isteyenler için burçlar üzerinden ana konuları paylaştım aşağıda. Yükselen burcunuza bakarak görebilirsiniz.

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi de vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Egonuz, sağlıklı bir ego oluşturma konusu, kendinizle ilişkiniz, kendinizle ilgili düşünceleriniz. Buraların altını çizmiş olabilir retro.

‘Kendinden emin misin ? Değilsen neden ? Onaylanma ihtiyacın mı var ? Varsa neden ?

Başkalarına kendini ispatlamak mı istiyorsun ? İlgi ihtiyacın mı var ? Neden ? Neden başkalarının algısında önemli olmaya çalışıyorsun ?’ demiş olabilir.

‘Kendi merkezinde ol. Kendi içinde iyi ol. Kendinden emin ol. Kimseye bir şey ispatlamak zorunda değilsin.’ demiş olabilir. Bu farkındalığa varmanızı sağlayacak deneyimleriniz olmuş olabilir retro sürecinde. Öğrendiklerinizle çıkıyorsunuz şimdi bu retro tünelinden.


Yükselen Boğalar :

Ev, yerleşim, yaşadığınız yer ile uyum konularının altını çizmiş olabilir retro sizin için.

Retro sonrasında geriye dönüp bakınca, birçok noktada bakış açılarınızın olması gereken şekli retroda aldığını, yerli yerine oturduğunu görebilirsiniz. Her şeyin her an olması gerektiği gibi olduğunu, her bir şeyin ilahi planın bir parçası olduğunu, o an nerede iseniz o sırada orada olmanız gerektiğini anlamış olabilirsiniz. Köklenme, olduğunuz yer ile uyumlanma. Bunu kazandırmış olabilir bu retro size.


Venüs Retrosu Tamamlandı 4 Eylül 2023


Yükselen İkizler :

İletişimler, bağlar, sosyal bağlantılar içinde, varsa sosyal medya faaliyetleriniz içinde neyin nasıl olması, ne ölçüde olması gerektiğini birçok açıdan fark etmiş olarak çıkabilirsiniz retrodan. Şimdi fark ettiklerinizi, retronun öğretilerini iyi şekilde kullanma zamanı. Deneyimler içinde gelişiyoruz ve neyi nasıl yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Siz de böyle bir güncellenme yaşadınız.


Yükselen Yengeçler :

Retronun ardından parayla ilişkinizin değiştiğini görebilirsiniz. Neyin nasıl olması gerektiğini artık daha iyi biliyorsunuz. Bu bilinçle çok daha doğru seçimler yapacaksınız yolun devamında.

Maddi konularda bazı şeyler daha yolunda olacaktır şimdi. Beklemeler olduysa, retronun ardından beklediğiniz paralar da elinize geçebilir.


Venüs Retrosu Tamamlandı 4 Eylül 2023


Yükselen Aslanlar :

Sizin için önemli bir retroydu. 1.evinizde çok şey anlattı size. Birçok noktada ‘Onu öyle yapma, böyle yap’ dedi.

Kişilik, karakter, davranış modelleri 1.evin konusu. Bu alanda bir değişim yaşadınız.


Yükselen Başaklar :

Duygusal alanda bir temizlik zamanıydı bu sizin için. Ruhu yıkamak, arındırmak, hafifletmek, özgürleştirmek, ihtiyaçlarını görmek, beslemek, yükseltmek..Ruhsal bakım zamanıydı 🙂

Kendinizle ilişkiniz, iç dünyanız, duygularınız, duygusal tepkileriniz..Tam buralarda güncellendiniz.


Venüs Retrosu Tamamlandı 4 Eylül 2023


Yükselen Teraziler :

Sosyal hayatınız içinde ‘ego’ problemlerinin türlü hallerini görmüş olabilirsiniz bu retroda. Olgun olmanın, oturaklı olmanın, kendinden emin ve kendi merkezinde olmanın ne kadar değerli olduğunu, diğer türlüsünün her şeyi nasıl bozduğunu görmüş olabilirsiniz.

Öz değer sahibi kişi değerini, başkasının algısında aramaz. Kendi değerimizi en başta kendimiz bilelim.

Öz değer, öz saygı, öz güven, sağlıklı bir ego..Hepsi birbiri ile bağlantılı şeyler. Değer kavramına dair artık daha farkındalıklı bir birey olarak çıkabilirsiniz retrodan.


Yükselen Akrepler : 

Hayatta bugün durduğunuz yer. Hedefleriniz. Potansiyelleriniz. Potansiyellerinizin ne kadarını kullandığınıza gerçekçi bir gözle bakmak. Hedeflerinizin ne kadarına vardığınızı objektif biçimde değerlendirmek.

Keyfi, fazla akışta, fazla rahat davrandığınız yerler oldu mu ? İstikrarınızı nerelerde kaybettiniz ? Odağınız, disiplininiz nerelerde dağıldı ? Bunlar fark etmek. Bundan sonrası için yolunuzda, hedefleriniz yönünde daha doğru adımlar atmak. Yaşamınıza, yolunuza sahip çıkmak.

Bu retronun böyle kazançları oldu sizin için. Değerlendirenler, sorgulayanlar, neyin neden yaşandığını anlama gayretinde olanlar için böyle bir retroydu.


Venüs Retrosu Tamamlandı 4 Eylül 2023


Yükselen Yaylar :

Ertelenen seyahatler olmuş olabilir retroda. Ertelenmiş, bir türlü yapılamamış yolculuklarsa tam tersi retroda gerçekleşmiş olabilir. Seyahatlerde pürüzlü durumlar olmuş olabilir. Bundan sonrası için hangi noktalarda neyi daha dikkatli şekilde yapmalısınız, ne nasıl olmalı, görmüş oldunuz.

Akademik alanda beklemeler, belirsizlikler de olmuş olabilir. Şimdi retronun bitişiyle konuların hızlanması mümkün.


Yükselen Oğlaklar : 

Elde etmek istediğiniz dünyevi, maddesel şeyleri kendiniz için mi istiyorsunuz ? Bunlar sizin istekleriniz mi, yoksa başkalarının algısındaki yerinize hizmet eden şeyler mi ?

Bu çaba başkalarının gözünde değerli olmak için mi ? Dünyevi boyutta sahip olduklarımızla mı değerli oluyoruz ? Yoksa olduğumuz halimizle mi değerliyiz ? Buralarda farkındalıklar, değişimler olmuş olabilir retro sürecinde.

‘Bu bana ders oldu’ dediğiniz deneyimlerle çıkıyor olabilirsiniz retrodan. Retroların hediyesi farkındalık oluyor. Fark ettiğimiz hatalı noktaları düzeltirsek, eksikleri giderirsek her şey eskisinden daha iyi oluyor. Bu da böyle bir retroydu sizin için.


Venüs Retrosu Tamamlandı 4 Eylül 2023


Yükselen Kovalar : 

İletişimleriniz, ilişkileriniz, ahbaplıklarınız, bağ kurma şekliniz, ilişkiler içinde alma verme dengeniz..Buralarda öğrendiklerinizle çıkıyorsunuz retrodan.


Yükselen Balıklar : 

6.evinizde bir retroydu. Günlük yaşamınız içinde, zamanı nasıl kullandığınız, veriminiz, nasıl beslendiğiniz, uyuma saatleriniz..Bu konularda keyif ve haz odaklı mı davranıyorsunuz ? Yoksa kendinize, sağlığınıza, günlerinize özeniyor musunuz ? Değişmesi gereken noktaları göstermiş olabilir bu retro size.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!