Yengeç Burcu Ocak 2024

Yengeç Burcu Ocak 2024

Yengeç Burcu Ocak 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yılın ilk ayına bakacağız birlikte. Güzel değişimler var.

Ateş elementi yükseliyor, iyi başlangıçlarımız olacak.

Başlamadan söyleyeyim. Her zaman yapıyorum bu hatırlatmayı. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni yengeç olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda olacak. 7.eviniz burası sizin.

7.ev ve oğlak temaları birleşiyor. İşinizde muhasebe, mali müşavirlik, vergi, beyanname konularınız olabilir. Dönemsel beyanlarınızı, ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Devlet birimlerine ödemeleriniz olabilir. Birlikte çalıştığınız, hizmet aldığınız kişilere/firmalara ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Bir konuda bir yere başvurunuz olabilir. Bir şeye kayıt yapabilirsiniz.  Üyelik oluşturabilirsiniz.

Oğlak burcu işimizi simgeler. 7.ev ise iş birliklerini. İşinizde başkalarıyla ortaklı çalışmalar yapabilirsiniz. Güçlerinizi birleştirmek amacıyla, bir büyüme hedefiyle yapabilirsiniz bunu.

7.ev danışmanları temsil ediyor. İşinizde bir danışmanlık da alabilirsiniz bir konunuz için. Bir uzman kişinin yönlendirmesiyle hareket etmek isteyebilirsiniz.

Bireysel hayatınızda bir danışmanlık alabilirsiniz.

7.ev aynı zamanda eşi, partneri temsil eden alan. Eşinizin iş yoğunluğu olabilir. İşinde yeni gündemleri olabilir. Bir terfi, bir yükseliş de olasılıklar içinde. İşinde yeni bir görev üstlenebilir eşiniz. Kendisine yeni bir sorumluluk alanı verilebilir.

20 Ocak günü 17:08’de Güneş’in kova transiti başlıyor. 8.evinize geliyor Güneş.

8.ev kendini tekrar eden sorunlarla ilgili bir ev. Kronikleşmiş konular var bu evde. Özellikle parasal konular. Aynı zamanda ruhsal, psikolojik bir tarafı da var bu evin.

Hayatın nerelerinde doğrulmanız ve gücünüzü artırmanız gerekiyor ? Bu transiti bu yönde bir muhasebe için ve girişimler, değişimler için kullanın.

‘Bu şey artık bitmeli. Bu durum artık değişmeli’ diyeceğiniz konular için aksiyon alabileceğiniz bir zaman.

Hayatınızdan çıkaracağınız birileri de olabilir. Kova burcu arkadaşlarımızı, dostlarımızı simgeliyor. Sosyal hayatınızda bir temizlik yapabilirsiniz.

Yakın çevre içinde, arkadaşlar arasında parasal yardımlaşmalar da olabilir. Kimseye büyük borçlar vermemenizi, kredilere kefil olmamanızı öneririm.


Yengeç Burcu Ocak 2024


MERKÜR

2 Ocak’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Bu retronun bir kısmını oğlak, bir kısmını yay burcunda yaşadık. 2 Ocak’ta yay burcunun  22 derecesinde retro tamamlanıyor.

Merkür yayda ileri seyrine başlıyor. 14 Ocak’a kadar yayda olacak. Yani 6.evinizde.

Günlük düzeniniz, rutinleriniz içinde aksayan şeyler olmuş olabilir retroda. Şimdi kendinize yeniden bir düzen oluşturacaksınız. Bu kez daha güzel, içinde daha iyi olacağınız bir düzen kurabilirsiniz. Kendiniz için yapın bunu.

14 Ocak’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 7.evinize geliyor.

Eşi, partneri simgeliyor bu ev. Eşinizin yaşamıyla ilgili konular, özellikle onun iş, kariyer konuları ve de devlet bağlantılı işleri, resmi konuları gündeminizde olabilir.

7.ev ortaklıkları anlatır. Oğlak ise işimizi. Çalışma hayatınızda yeni anlaşmalar ve iş birlikleri yapabilirsiniz.  İletişimler hareketleniyor.

Yıllık anlaşmaların yenilenebileceği bir zaman ayrıca. Taahhüt verdiğiniz, kontrat yaptığınız, yıllık ödeme yaptığınız her tür konuyu düşünebilirsiniz.


Yengeç Burcu Ocak 2024


VENÜS

Venüs 23 Ocak’a kadar yay burcunda. 6.evinizde.

Yabancı ülkeleri, başka milletlerden insanları, uzakları simgeler yay burcu.

6.ev ise iş hayatımızı, günlük hayatımızı temsil eden yer.

İşinizde yabancı ülkelerle bağlantılı konularınız olabilir. Başka ülkelerden misafirler ağırlayabilirsiniz şirketinizde. Yabancı dilde sunumlar yapabilirsiniz. Yeni bağlantılar, anlaşmalar doğabilir.

Günlerinize yabancı kültürlerle ilgili şeyler ekleyebilirsiniz. Entelektüel anlamda bir genişleme dönemi bu sizin için. Yeni şeyler okuyup izlemeye, öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Gezileriniz olabilir. Bir seyahat de olasılıklar içinde.

23 Ocak günü 11:51’de Venüs’ün oğlak transiti başlıyor. 7.evinizde olacak oğlakta iken.

İşinizde yapmanız gereken resmi işleri yapabilirsiniz. Hangi devlet birimine neyi beyan etmeniz gerekiyor ? Nereye başvuru, kayıt yapmak gerekiyor ? Böyle işleriniz varsa güzel bir akışla, doğru biçimde, kolayca yapabilirsiniz bunları.

İş bağlantılarınızın artabileceği bir zaman ayrıca.


Yengeç Burcu Ocak 2024


MARS

Mars 4 Ocak’a kadar yay burcunda. 6.evinizde.

6.ev sağlığımızı, aynı zamanda yaşam  düzenimizi anlatıyor.

Bu dönemde hayatınızın bir yerlerinde bir şeyler aksamış olabilir. Sorunlar yaşamış olabilirsiniz.

Bu sorunlar neleri değiştirmeniz, neleri düzeltmeniz gerektiğini gösterdi size. Bu transit süreci hayatı düzenleme ve düzene girme zamanıydı. Şimdi artık yeni transiti başlıyor Mars’ın.

4 Ocak günü 17:58’de oğlak burcuna geçiyor Mars. 7.evinize yerleşiyor.

Ortaklı işler, çalışmalar içinde karşı tarafa uyumlanmanız gereken konular olabilir. Ortak noktalarda nezaketle ve de ‘hakkaniyetle’ uyumlanmak, eşitlenmek güzel bir şey. Doğrusu bu.

Ama işi bunun ötesine götürüp kendi haklarınızı eksiltmemeniz gerekiyor. Bunu yaptığınız noktada ders gelir, deneyim gelir. Sorun çıkar, hayat ‘bunu yapma’ der size. Uyarısını deneyimlerle yapar.

Bu dengeye dikkat edin. Kişisel sınırlarınızı ve haklarınızı iyi koruyun diyeceğim.

7.ev eşi de simgeliyor. Oğlak ise iş hayatımızı anlatan burç. Eşinizin iş hayatında yeni gelişmeler de olabilir. İş arayışı varsa, bir iş başlangıcı olabilir. İş değişikliği yapabilir. Var olan işinde yeni bir sorumluluk üstlenebilir. Terfilerin de olabileceği bir zaman.


Yengeç Burcu Ocak 2024


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitti. Yılın son gününde bitti.

31 Aralık günü 11.evinizde ileri seyrine başladı Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak.

11.ev sosyal hayatınızı, arkadaşlarınızı, dostlarınızı, sosyal ortamlarınızı temsil eden yer.

Grup çalışmaları, kurslar, sınıflar, eğitim alanları da bu evle ilgili.

Hayatınızda bu saydığım noktalarda bir temizlik yapmış olabilirsiniz retroda. Uzaklaştığınız ortamlar olabilir. Hayatınızdan çıkardığınız, elediğiniz kişiler olabilir. Şimdi artık daha iyi seçimler yapabilirsiniz kendiniz için.

İçinde iyi hissedeceğiniz ortamlara katılabilirsiniz.

Eğitim planlarınız varsa yeni eğitimlere katılabilirsiniz.

Bir toprak transiti bu. Boğa transiti. Köklenmek, topraklanmak, dengeyi bulmak, kendi merkezine gelmek gibi bir sembol. Pek çok açıdan arkadaşlık kurma ihtiyacınızı, sosyalleşme ihtiyacınızı aşmış da olabilirsiniz.

‘Hayatımda çok insana gerek yok. Az olsun, öz olsun’ diyebilirsiniz.

Zaten ihtiyaçlar aşmamız gereken şeyler. İhtiyaçları karşılamak değil, ihtiyaçlardan özgürleşmektir tekamül.


Yengeç Burcu Ocak 2024


Ocak 2024 Ay Döngüleri :

11 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 20° Oğlak, Güneş 20° Oğlak

7.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Eşinizin iş hayatında yeni bir başlangıç olabilir. Mars başlığında anlattım. Bu yeniay da tam bu konuyu çalıştırıyor.

Yeniayın yakınındaki günlerde bu yönde bir değişim olabilir. Yeni şeyler başlayabilir.

Yeniaya kuzey Ay düğümünün kare açısı var. Hırslı davranmamak, dengede kalmak, heveslerle, yüksek arzularla verileni geri çevirmemek, şansları kaybetmemek gerekiyor.

Kuzey Ay düğümünün böyle bir uyarısı var bu yeniayda.

Bunun dışında ortaklıkları anlatıyor bu ev. İş hayatınızda başkaları ile birlikte yapacağınız şeyler olacaksa, bu yönde niyetleriniz varsa, kişileri/firmaları iyi seçin. İyi düşünün diyeceğim.

Ortaklıklardan daha küçük ölçekte, proje bazlı/konu bazlı/geçici süreyle yapılacak iş birlikleri de olabilir.

Kimlerle çalışmak karakterinizle, değerlerinizle, iş ahlakınızla, iş yapma şeklinizle ve de hedeflerinizle örtüşür, bunun tahlilini iyi yaparak alın kararlarınızı.

Birileri gözünüze yukarıda görünmesin. Sahip oldukları maddi şeylerle üstün görünmesin. Bir yol arkadaşlığı doğacaksa ; değerler, ilkeler, prensipler önemli.


Yengeç Burcu Ocak 2024


25 Ocak : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Kova

2.evinizde bir dolunay. Jüpiter’in uyumsuz (kare) açıları var Güneş’e ve Ay’a.

2.ev parayı, maddesel boyutta sahip olduklarımızı temsil ediyor. Ani para çıkışları, hesapta olmayan bir masraf, hesapta olmayan alışverişler, bir şeyin mecburen satın alınması, bir şeyin kırılıp bozulması ve yeniden alınması gerekliliği, bir para kaybı, bir paranın bir yerde unutulması, düşürülmesi, bir kandırılma ihtimali gibi olasılıklar var burada. O yüzden dikkatli olmanızı öneriyorum.

Astroloji tedbir için var. Korkmamız için değil, önlem alabilmemiz için var. Parasal konularda daha dikkatli olmanızı öneririm dolunaya yakın günlerde.

Başka bir şey daha söyleyeyim. Aslan burcu lüks tüketimlerle, pahalı markalarla ilgilidir.

Yapacağınız bir alışveriş, ihtiyaç olmadığı halde keyif ve zevk için alınacak bir ürün sorun yaratabilir bugünlerde. Bir para kaybına neden olabilir. Beklediğiniz paralar gecikebilir. ‘O yüzden keşke paramı bu alışverişe harcamasaydım. Şimdi lazım oldu’ diyebilirsiniz. Harcamalara dikkat.

Aslan burcu flört demektir ayrıca. Burada Jüpiter’in gölgesi var. Jüpiter erdemleri, gölgesi ise erdemsiz şeyleri anlatır. Ahlaki açıdan doğru olmayan flörtlerden, sizin için doğru olmayacak şeylerden de sakının kendinizi.


Yengeç Burcu Ocak 2024


Ocak ayı genel hatlarıyla böyle bir ay sizin için.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Yengeç Burcu Ocak 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Yengeç Burcu Ocak 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir ay diliyorum. Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!