Oğlak Burcu Eylül 2023

Oğlak Burcu Eylül 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yeni bir ay, yeni bir mevsim, yeni bir sezon 🙂 Eylül başlıyor artık.

Nasıl bir ay bekliyor bizi ? Eylül içinde neler var ? Venüs ve Merkür retroları ne zaman bitecek ? Yeniayı nasıl, dolunayı nasıl bu ayın ? Siz nasıl etkiler alabilirsiniz, bakacağız her birine ayrı ayrı.

Yükseleniniz oğlak ise yararlanabilirsiniz bu yazımdan. Öngörüler o durumda tutarlı olur. Çünkü öngörüler evler ile yapılıyor ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev sıralaması oradan başlıyor.

Hadi başlayalım !

GÜNEŞ

23 Eylül’e kadar başak burcunda. 9.evinizde.

Size hayatı sorgulatacak gibi bir hali var 🙂

İlimler, felsefeler, dinler, ideolojiler, yaşam biçimleri, toplumlar, kültürler..Hayat görüşünüzü büyütecek, yenileyecek deneyimler ve bilgi kaynakları geliyor. Bunlar 9.evle ilgilidir.

Ayrıca seyahatler, yolculuklar var bu evde. Mesafeler, uzaklar var. Seyahatler, gidiş gelişler gündeme gelebilir.

Eğitim hayatı olanlar, yüksek öğrenimde olanlar ya da akademisyen olanlar için bir hareketlilik başlıyor. Tevafuk, yeni dönemin başlangıcı.

23 Eylül’de Güneş’in terazi transiti başlıyor. 10.evinizde yaşayacağınız bir transit.

İşinizde önemli bir dönem. Hayatınızda iş ve kariyer konuları ile ilgili önemli bir dönem. 10.ev bulunduğumuz noktayı, nasıl bir konumda olduğumuzu, nerede olmak istediğimizi, hedeflerimizi temsil ediyor.

Güneş buradan geçerken hedeflerimizin ne kadarına vardığımızı gözden geçiriyoruz. Odağımız yapmak, başarmak, elde etmek istediklerimizde oluyor. Böyle bir transit genel olarak.

İnsanın elbette hedefleri olmalı. Hedefleri doğrultusunda adımları olmalı. İyi şeyler yapmalı kendisi için.

Ama istediğiniz şeyleri, hedeflediğiniz şeyleri ne için istediğinize bakın mutlaka. Sadece kendiniz için mi ? Başkalarının algısında iyi bir yerde olmak için mi ? Eğer öyleyse başkalarının düşünceleri neden önemli ? Güç isteği mi ? Ünvan isteği mi ?

Kaliteli bir yaşam, potansiyellerimizi ortaya çıkardığımız, kendimizi gerçekleştirdiğimiz iyi bir yaşam çok güzel bir hedef. Başkalarının düşüncelerinin ise bir önemi yok. Bunu fark etmek belki de transitin size hediyesi.

Başka şeyler de var olasılıklar içinde.

Terazi burcu ilişkileri, ilişkileri yönetmeyi simgeliyor. 10.ev ise otorite kavramı ile ilgili.

Bu transit işinizde yöneticilerle/amirlerle/patronlarla/üstlerle ilişkileri yönetmenin, sınırların, alma verme dengesinin önemini, aldığınızdan fazlasını vermemek gerektiğini gösterebilir size.

Talimatlar, talepler, beklentiler fazla olabilir, bunlar sizi biraz kızdırabilir. Dengeye dikkat.

Yaşamınızın herhangi bir yerinde belki evlilik, sevgililik içinde, belki bir arkadaşlık, ahbaplık içinde birine otorite tavrıyla davranıyor musunuz ? Bu konuyu da gözden geçirmenizi öneririm.

Bir yerde fazla alıyorsak, başka bir yerde fazla veren taraf biz olabiliyoruz çünkü. Almamamız gerekenleri almamak, vermememiz gerekenleri vermemek. Denge için bu gerekiyor.


Oğlak Burcu Eylül 2023


MERKÜR

Merkür 15 Eylül’e kadar retrosunda. Başak burcunda ve retroda.

9.evinizde bir Merkür retrosu.

Başak burcu üretimlerimizi, hizmet sunduğumuz alanları, işimizi simgeleyen bir burç.

9.ev ise uzakları. Yabancı ülkeleri. Başka şehirleri.

İşinizde yurt dışı ile irtibatınız varsa, şehirler arası faaliyetleriniz varsa, geçmişten bağlantılar canlanabilir yeniden.

Daha önce iş yaptığınız birileri ile tekrar çalışabilirsiniz.

Bir iş seyahatiniz olabilir. Özellikle bir süredir yapılamamış bir seyahat ise şimdi gerçekleşme olasılığı artıyor.

Başak burcunun gölgesinde kurnazlıklar var. Bireysel faydaya, menfaatine fazla odaklanma durumu var. 9.ev ise yanlışlardan arınmakla ilgili. Bu tür bir konuda karmik bir bedel ödemeniz mümkün. Bir deneyim olabilir. Kendinizde bir şeyleri düzeltmenize vesile olacak bir yaşam dersi olası.

‘Bu iyi ki böyle oldu. Ben dersimi aldım. Artık böyle yapmayacağım’ diyebilirsiniz.

9.evin derinliği ile dönüşecek şeyler var.

15 Eylül’de retro bitiyor. 

Gecikmeler, beklemeler, pürüzler, akışlarda aksaklıklar, iletişim problemleri de olmuş olabilir. Ama hepsi bir şey anlatmaya çalıştı size. Her birinin bir nedeni vardı. Her birinin içinde bir hayır vardı. Öğrendiklerinize bakın diyeceğim o yüzden.


Oğlak Burcu Eylül 2023


VENÜS

Venüs retrosu, ayın başında 4 Eylül’de tamamlanacak. Aslan burcunda gerçekleşti. Bu süreci 8.evinizde yaşadınız. Neler yazmıştım bu retro konusunda sizin için, hatırlayalım. Ekliyorum buraya, hatırlayalım :

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Yakın zamanda çok da gereği olmadığı halde yaptığınız keyfi harcamalar olduysa, alışverişlerde denge şaştıysa şimdi buraları temizleme zamanı. Ödemeler konunuz olabilir.

Aileden destek almanız gerekebilir.

Başka nasıl ihtimaller var ? Geçmişte borç verdiğiniz paralar, elinize geçebilir.

Bankacılık işlemleriniz olabilir.

Bir ortaklı mülk/para konusunu düzenlemek isteyebilirsiniz. Taraflar hakkını almak, paylaşım yapmak isteyebilir.

Aslan burcu egomuzla ilgili. 8.ev ise kendimizi eksik hissettiğimiz yerlerle. O eksiklerden gelen hırslarla.

Buralara objektif gözle bakabileceğiniz bir retro dönemi. Bunu sağlayacak deneyimler gelebilir.

Elde etmek istediğiniz dünyevi, maddesel şeyleri kendiniz için mi istiyorsunuz ? Bunlar sizin istekleriniz mi, yoksa başkalarının algısındaki yerinize hizmet eden şeyler mi ?

Bu çaba başkalarının gözünde değerli olmak için mi ? Dünyevi boyutta sahip olduklarımızla mı değerli oluyoruz ? Yoksa olduğumuz halimizle mi değerliyiz ? Buralarda farkındalıklar, değişimler var gibi.

                     

‘Bu bana ders oldu’ dediğiniz deneyimlerle çıkıyor olabilirsiniz retrodan. Retroların hediyesi farkındalık oluyor. Fark ettiğimiz hatalı noktaları düzeltirsek, eksikleri giderirsek her şey eskisinden daha iyi oluyor. Bu da böyle bir retroydu.


Oğlak Burcu Eylül 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. Eylül ayı boyunca terazide, 10.evinizde.

10.ev = Üstler,  Terazi burcu = İlişkiler, politika, diplomasi

İşinizde üstlerle iletişimlerde diplomasi gerekiyor biraz. Biraz politika, strateji, kontrol gerekiyor. İlişkileri yönetmek bu transitin ana konusu sizin için.

İşinizde yeni yeni projeler, yeni çalışmalar da gündeme gelebilir. Burada bir yoğunluk var. Bir hareketlenme var. Başlangıç demektir Mars. Başlangıçlar var.

İş kurma hazırlığında olanlar için de hareketli ve akışkan bir zaman. Mümkün olan noktalarda ilerleyin.

Bunlar dışında yine 10.ev teması olduğu için ; resmi konularınız varsa, yasal süreçler içerisinde daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Konular, süreçler hızlanabilir. Bekleme yaratan durumlar geride kalabilir.


Oğlak Burcu Eylül 2023


JÜPİTER

Jüpiter 4 Eylül’de retrosuna başlayacak. 31 Aralık 2023’e, bu yılın son gününe kadar retroda olacak. Mayıs ayından bu yana boğa burcunda, 5.evinizde ilerliyor.

Bu retro sürecinde neler olabilir ? 5.evinizde bir retro.

Yaşam standartlarınızı yükseltmek olabilir bu dönemde odağınız. Bunun için daha fazla şey yapabilirsiniz. Bir hobi işe dönüşebilir, ikinci bir işe dönüşebilir, ek bir gelir akışı başlatmak isteyebilirsiniz.

Hırsların zarar getirebileceği bir dönem. Paradan para kazanmak yönünde hamleleriniz, spekülatif alanlarda yatırımlarınız olabilir. Bunlar kar getirmeyebilir. Astrolojik açıdan riskler var, önermem. Ama herkes kendi seçimlerini kendisi yapar elbette. Dikkatli olun.

Emeklerin karşılığı olarak gelen paralar daha bereketli oluyor. Üretmek yönünde hamleleri artırmak daha iyi olabilir, riskli yatırımlar yerine.


Eylül 2023 Ay Döngüleri :

15 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 21° Başak, Güneş 21° Başak

9.evinizde doğacak bu yeniay. Güzel bir yeniay. Uranüs’ün yeniaya güzel bir üçgen açısı var.

Eğitim hayatınız, akademik konularınız var bu evde. Bu alanda bir başlangıç olasılığı var. Yeni bir sayfa açılıyor belki hayatınızda. Belki yeni bir şeye adım atıyorsunuz. Uranüsyen bu yeniay ile mutlu olacağınız, güzel bir şey başlangıç noktasında, önemli bir kapının eşiğinde olabilirsiniz.

Belki lisans, belki bir yüksek lisans programı, belki akademik alanda bir araştırma, bir proje. Belki bir kurs, ilgi duyduğunuz bir alanda güzel bir eğitim.

İlimler de 9.evin konusu. İlmi bir alanda bir eğitim. Mesela astroloji 🙂 Güzel ihtimalleriniz var.

Bir seyahatiniz de olabilir. Yakın çevre içinde, aile içinde uzaklara gidecek, uzaklardan dönecek biri olabilir.

İş hayatımızla ilgili bir burçtur başak. İşinizde uzaklarla bir bağlantı doğabilir. Bir ihracat konusu, bir satın alma, bir ithalat konusu, bir transfer, taşımacılık, lojistik konusu örneğin.

29 Eylül : Koç Burcunda Dolunay : Ay 5° Koç, Güneş 5° Terazi

4.evinizde bir dolunay.

Aile ile ilgili konular, aile ile uyum, anne baba ile ilgili konular (kardeşlerden ziyade anne baba diyelim. Kardeşler 3.evin konusu), ev içindeki düzeniniz, uyumunuz, huzurunuz, evinizde nasıl hissettiğiniz..Evinizin bakımı, tadilat, temizlik işleriniz. Eşya alışverişleri. Böyle konular var 4.evde.

Ev içinde bir şeyin düzenini değiştirmeniz gerekebilir dolunaya doğru giderken. Evin huzuru için yapabilirsiniz bu değişikliği.

Sorun yaratan noktaları fark edip bundan sonrası için farklı bir düzene geçebilirsiniz.

Ailenizle birlikte yaptığınız bir şeyi bireysel olarak yapmaya başlayabilirsiniz. Koç burcu bireysel olarak hareket etmeyi simgeliyor, o yüzden böyle bir ihtimal var.

Ev içinde yenileyeceğiniz eşyalar da olabilir. Bir tadilatınız olabilir.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Huzurlu, sağlıklı, bereketli bir Eylül diliyorum hepimize. İnşallah güzel bir sonbaharın başlangıcı olsun.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!