Aslan Burcu Mayıs 2023

Aslan Burcu Mayıs 2023

Merhabalar değerli okuyucularım,

Mayıs hepimiz için önemli bir ay. Bir seçim gündemimiz var. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Astrolojik olarak da hareketli bir zaman.

Jüpiter’in koç dönemi tamamlanıyor. İyi talihin, şansın, bereketin, büyümenin temsilcisi Jüpiter, boğa burcuna geçiyor artık.

Akrep burcunda bir Ay tutulması var.

Bir yandan da Merkür retrosundayız. Ay ortasına kadar devam edecek bir Merkür retrosu var.

Bu gelişmelerden nasıl etkiler alabilirsiniz, yaşamınızda neler olabilir bu ay ? Genel olarak bakalım.

Önce ayın gündemini görebileceğiniz yazımın linki ekleyeyim buraya ↓ Bir çeşit takvim hazırlıyorum her ay bu şekilde. İçinde ayın özeti var. Transitlerin özetleri var ↓

Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Yükseleniniz aslan ise faydalanabilirsiniz bu öngörülerimden. Onu da vurgulayayım başlamadan evvel. Çünkü olasılıklar evler üzerinden ortaya çıkıyor. Yükselenimiz 1.ev ve ev hesabı oradan başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 10.evinizde.

Bu süreçte önemli konular, bir görev olarak yapılması gerekenler, işinizde düzenlemeniz/şekil vermeniz gereken meseleler ana gündeminiz olabilir.

Devlet, kurallar, kanunlar, yönetmelikler 10.evin temaları arasındadır. İşinizde ya da hayatınızın başka bir alanında kurallar gereği yapmanız gereken şeyler olabilir.  Örneğin yasal bir ödeme, bir başvuru, bir beyan, bir kayıt, bir evrak teslimi gibi. Devlet dairelerinde işlemler yapabilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz de olabilir. 10.ev bankalarla da ilgilidir. Zaten bu bir Güneş transiti. Boğa paranın burcu.

Parasal konular önde olabilir Güneş buradan geçerken.

Çalışma hayatınız varsa, biraz yoğun bir dönem olabilir ayrıca.

İşinizde gelirinizi büyütmek için yeni şeyler deneyebilirsiniz. Sonuç verecek başarılı girişimleriniz olabilir.

21 Mayıs’ta ikizler transitine başlıyor Güneş. 11.evinize geliyor.

Sosyal çevreniz, iletişimlerimiz, arkadaşlık ilişkileriniz, iş bağlantılarınız, yakın çevre dialoglarınız bu evin konusu. Bu alan hareketleniyor. Konuşmalar, haberleşmeler, birlikte organize edilecek şeyler, toplantılar, sosyal hayatınızda buluşmalar, sohbetler artacaktır.

İşinizde müşteri ağınızı büyütecek yeni şeyler de yapabilirsiniz. Hitap ettiğimiz insanları anlatır bu ev. Yeni bağlantılar doğabilir. Yeni projeler üretebilirsiniz. Büyüyebilirsiniz.

Ekip çalışmaları konusunda verimli bir dönem olabilir ayrıca. 11.ev takım olmak demektir. Takım ruhunu simgeler.

Paylaşımlarınız, birbirinize destekleriniz olabilir. Birbirinizin yerine yapacağınız şeyler, karşılıklı yardımlaşmalar olabilir.

İşinizde içinde bulunduğunuz departmanı ilgilendiren yeni düzenlemeler de olabilir. İş birimleri, görev alanları güncellenebilir. Ekip içindeki görev dağılımı yeniden planlanabilir. Dolayısıyla yeni görevler de düşebilir payınıza, bazı sorumluluk alanlarınızı başkalarına da devredebilirsiniz.


MERKÜR

Merkür 21 Nisan’da retrosuna başlamıştı. Şu anda bu retronun içindeyiz.

Sizin 10.evinizde gerçekleşen bir retro.

İçinde olduğunuz resmi bir süreç, devlet bağlantılı bir konu varsa yaşamınızda, bu konu içinde ilerleyebilmeniz için tamamlanması gereken noktalar, eksikler, düzeltilmesi gereken şeyler önünüze gelebilir bu dönemde. Merkür retrosunda eksikleri tamamlarız, yanlışları düzeltiriz.

10.ev işimizi, iş hayatımızı, kariyerimizi ilgilendiren şeyleri, otoriteyi, yöneticileri de sembolize ediyor.

Merkür iletişim gezegeni olduğundan, bu retro sürecinde işinizde arkadaşlarınız ve yöneticilerinizle, özellikle otorite figürleri ile, yetki sahibi kişilerle iletişimlerde daha incelikli, daha dikkatli olmanızı önereceğim. Dialoglar içinde doğru anlaşıldığınızdan emin olun.

15 Mayıs’ta bitiyor retro süreci. Retro döneminde yavaşlamış ve aksamış konular yoluna girmeye, normale dönmeye başlıyor. Ayrıca rota değişikliklerinin, düzeltmelerin ardından şimdi eskisinden daha iyi bir versiyonda olacaktır 10.ev konularında bir şeyler.


VENÜS

Venüs 7 Mayıs’a kadar ikizler burcunda, 11.evinizde.

11.ev sosyal hayatımızı anlatır. Arkadaşlık bağlarımız, yakın çevremiz, ayrıca aynı amaç ile bir arada bulunduğumuz gruplar, ekipler, takım çalışmaları 11.evin konusudur.

İnsan ilişkilerinizden yana fayda bulabileceğiniz, güzel bağlantılar içinde olabileceğiniz, yeni insanlarla tanışabileceğiniz, sosyal bir dönem sizin için.

7 Mayıs’ta yengeç burcuna geçiyor Venüs. 12.evinize geliyor.

İçinizde, duygu dünyanızda, hayatla olan ilişkinizde bir dönüşüm görüyorum buraya bakınca. Ruhsal anlamda bir şeyleri iyileştirecek, güzel şeyler olacaktır.

Bir dönüşüm ve ferahlama işareti.

Yengeç transiti olduğu için bilhassa ailevi konular üzerinden çalışabilir. Geçmişe, çocukluğunuza dair konularda bir şifalanma hali var. İçeride bir temizlik var. Duygularınızdan arınıyorsunuz. Duygusal ihtiyaçlarınızı ve sebeplerini fark ediyorsunuz. Yaşamınızda kendini tekrar eden döngülerin kök nedenlerini fark ediyorsunuz. Değişim fark etmekle başlar. Şifanın kapısı bu farkındalıkla açılıyor sizin için de.

Ailenizle, aile köklerinizle ilgili kabule geçmekte zorlandığınız noktalarda, geçmişi geçmişte bırakmanızı, alacağınız dersi almış olarak, öğrenmeniz gereken şeyi öğrenmiş olarak önünüze bakmanızı kolaylaştıracak bir şeyler geliyor sanırım. Hayatın matematiğine dair idrakınız büyüyor.


MARS

Mars bu ay 20 Mayıs’a kadar yengeç transitine devam ediyor. 12.evinizde.

Fiziksel ya da ruhsal sağlık sorunları olanlar, çözümü için yapmaları gerekenleri yapabilirler. Bir terapist arayışında olanlar, işinde başarılı bir terapistle tanışabilirler.

Bedensel sağlık sorunları olanlar, tahlil, muayene, vb süreçlerini yapabilirler.

Bir şifalanma zamanı diyebiliriz bu dönem için.

Spiritüel alanlarda yeni başlangıçlarınız da olabilir. Çünkü 12.ev spiritüel konuları, Mars ise başlangıçları temsil eder. Örneğin yogaya başlamak için güzel bir dönem.

Burada da bir yengeç ve 12.ev etkisi var.

20 Mayıs’ta aslan burcuna geçiyor Mars. 1.evinize geliyor.

Mars ile hayatınızda bir canlanma, bir yenilenme, bir hareketlenme hali başlıyor. Geldiği yer, 1.ev çünkü. Yani evlerin ilki. 12 evlik döngünün ardından yeni bir döngünün başladığı yer.

Mars da başlamayı anlatan gezegendir.

Dolayısıyla Mars’ın aslan transiti sizin için yeni başlangıçların zamanı olacaktır. Bu başlangıçlar özellikle şimdiye dek beklemeyi tercih ettiğiniz ya da beklemenizi gerektirmiş konularda olacaktır. Şu ana kadar özgüven, motivasyon, cesaret, yetkinlik, koşulların uygunluğu, vb sebeplerle hazır hissetmediğiniz ama aslında yapmak istediğiniz, görünür kılmak, parlatmak istediğiniz şeyler varsa, işte Mars 1.evinizde iken ihtiyaç duyduğunuz iştahı, coşkuyu, girişim cesaretini verecektir size.

Hareket, girişim, atılım, yenilik, cesaret, değişim. Transitin sizin için özeti bu.

Sağlığınıza daha fazla özeneceğiniz bir dönem de olabilir. Bağışıklıktır Mars. Kas gücüdür. Enerjidir. Bedenin kuvvetidir. Burada bir güçlenme var.

Sporla ilgili planlarınız varsa, Mars’ın enerjisini bu anlamda da mutlaka kullanın.


JÜPİTER

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor ! Yeni bir dönem başlıyor hayatlarımızda. Büyük iyicil Jüpiter koç dönemini tamamlıyor ve burç değiştiriyor. Boğa transitinde 10.evinizde olacak !

Zodyakta bazı evler özeldir. O evlerden Jüpiter geçtiği zaman hayatımızda çok şey değişir. Örneğin 1.evde yaşanan Jüpiter transitinde çok önemli başlangıçlar yaparız hayatımızda.

10.ev de özel evlerden biridir. Çünkü yaşamımızda bulunduğumuz konumu, vardığımız noktayı, ideallerimizi, ideal benliğimizi, olmak istediğimiz kişiyi temsil eder.

İşimizi, kariyerimizi, hayatta sahip olduğumuz sıfatları, ünvanlarımızı, yetki alanlarımızı, sorumlusu olduğumuz şeyleri temsil eder.

Başarı demektir. Yükseliş demektir 10.ev. O yüzden oldukça güzel bir Jüpiter dönemi yaşamanız mümkün.

Bir iş başlangıcınız olabilir. Mevcut işinizde güzel başarılarınız olabilir, yükselebilirsiniz. Yeni görevler verilebilir size. Yetkileriniz genişletilebilir.

Yöneticilikle çok bağlantılı bir evdir burası. Yönetici konumuna yükselebilirsiniz.

Önemli projeleriniz, takdir görecek büyük çalışmalarınız olabilir.

İş dışında da, genel olarak hayatınızın içinde hedeflediğiniz bazı şeyler bu dönemde gerçekleşebilir. Almak istediğiniz eğitimler, sertifikalar varsa bunları yapabilirsiniz. O sertifikalar, eğitim programları yeni sıfatlar ekleyebilir size.

Uzmanlaşmak istediğiniz alanlarda güzel fırsatlarınız var.

Kamu birimlerinde işe başlamak gibi bir olasılığı da anlatır 10.evden geçen Jüpiter. Kamu personeli iseniz işinizde güzel yeni gelişmeler olabilir. Bazı şeyler istediğiniz yönde şekil değiştirebilir. Bir süredir beklediğiniz düzenlemeler gerçekleşebilir.

Resmi süreçlerde, yasal işlemlerde, devlet birimleri ile bağlantılı konularda şansınız var ayrıca. Mayıs sonrası yılın geri kalanında Jüpiter’in desteği sizinle.

İş kurmak isteyenler için parlak bir zaman. Değerlendirmek faydanıza olabilir. İşinizi kurma sürecinde yapmanız gereken yasal işlemler, gereklilikler düşündüğünüzden daha kolay ilerleyebilir, daha güzel olabilir Jüpiter ile.


Mayıs 2023 Ay Döngüleri :

5 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması :  Ay 14° Akrep, Güneş 14° Boğa

4.evinizde bir Ay tutulması. Ay tutulmaları, dolunay zamanlarında gerçekleşir, fakat kat kat güçlüdür dolunaydan.

Dolunay son, sonuç, sonlanma, tamamlanma, tamamına erme, neticelenme, netlik, karar, farkındalık, uyanış, görmek, idrak etmek gibi anlamlara geliyor.

Bu Ay tutulmasında bir Uranüs faktörü var ayrıca. Uranüs, Güneş’in yanında duruyor, Ay’a karşıtlık yapıyor.

Uranüs düzen değiştirir. Var olanın değişimine işaret eder. Kopuş, sonlanma, bitiş ve değişim sembolleri var bu tutulmada.

4.ev temaları üzerinden etki aldığınız için ev, aile, aile içi konular, yaşadığınız ev, muhit konuları ön planda. Bir ev değişikliği gündeminiz varsa, ev arıyorsanız, taşınma hazırlığında iseniz bu değişim gerçekleşebilir.

Aile içinde bir gündeminiz olabilir. Akrep tutulması olduğu için özellikle parasal konular olabilir. Bir borç bitebilir, bir şeyin son ödemesi yapılabilir. Bir kredi süreci tamamlanabilir. Bir alım satım gerçekleşebilir.

Ev, konut konularında ve aile içi konularda net kararlar ve neticeler var.

19 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 28° Boğa, Güneş 28° Boğa

10.evinizde güzel bir yeniay gerçekleşecek.

İş, kariyer, üstlerle ilgili konular, yönetimin/yöneticilerin kararına bağlı olan konular, yetki ve sorumluluk alanlarımız, otoritenin talepleri, ayrıca yasal konular, devlet bağlantısı olan konular/başvurular, kayıtlar/resmi süreçler gibi temalarda güzel gelişmeleriniz, yeni başlangıçlarınız olabilir yeniay ve yakınındaki günlerde. Bunlar 10.ev temasıdır. Bu alan aktive oluyor.

İşinizde yönetimin yeni kararları olabilir. Sorunlu durumlara çözüm yaratacak yeni düzenlemeler yapılabilir.

Çalışma hayatınızda memnun olacağınız yeni bir görev üstlenebilirsiniz.

İş kurma sürecinde iseniz hızlanabilirsiniz. Resmi evrak konularında ilerleyebilirsiniz.

Yasal bir süreç varsa gündeminizde, konuyla ilgili güzel gelişmeleriniz olabilir. Sizi rahatlatacak değişimler olabilir.

İş, kariyer, işe dair konular, üstlerle ilgili konular, ayrıca resmi/yasal konular bu yeniayın ana temaları arasında sizin için.

Boğa burcu parayı temsil eder. 10.ev ise yasal haklarla, kazanımlarla ilgilidir. Hakkınız olan bir para elinize geçebilir. Devlet birimlerinde işlemleriniz olabilir.

Ayrıca hayatın içinde genel olarak (her tür konu olabilir bu) bir süredir sıkışmış ve tıkanmış hissettiğiniz noktalarda açılımlar yaşayabilirsiniz. Yeni kararlarınız olabilir. Bu kararlar ve atacağınız adımlar, güçlü değişimler yaratabilir.

Neptün’ün ve Mars’ın yeniaya uyumlu açıları rahatlamayı, rahatlık getirecek değişimleri ifade ediyor.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!