İkizler Burcu Ekim 2023

İkizler Burcu Ekim 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Ekim önemli bir ay. Tutulmalar var içinde. Bir Güneş tutulması, bir Ay tutulması var. Bir kırılma, bir değişim noktası hepimiz için.

Yön değişiklikleri, fikir değişiklikleri, fark edişler, yeni kararlar, yeni seçimler, bugünkünden daha doğru seçimler getirebilir Ekim bize.

Ayın transitleri de var elbette. Onlara da bakacağız.

Hatırlatmamı yapayım, başlayalım : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni ikizler olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz ikizler ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 5.evinizde.

5.ev çocukları, çocuk enerjisini, çocuk coşkusunu, bizi sevindiren, heyecanlandıran, heveslendiren, yaşam enerjimizi yükselten şeyleri ifade eder.

Size çok iyi gelecek, enerjinizi değiştirecek, günler içinde keyif, huzur verecek bir şeye başlayabilirsiniz. Bir sanat kursu, bir spor etkinliği olabilir bu şey 5.ev transiti olduğu için.

Terazi burcu ilişki kurmakla, bağ kurmakla ilgilidir. Yeni ortamlara katılabilir, yeni insanlar tanıyabilirsiniz. İletişim kurmak size çok iyi gelebilir. Bu kişiler başka güzel şeylere de vesile olabilirler. Gündem konularınızda, araştırmasını yaptığınız, tanıdık bağlantı aradığınız konularda yardımcı olabilirler size.

Güzel bir Güneş transiti.

23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 6.evinize geliyor.

Burada biraz yorabilir sizi Güneş. Yaşam temponuzu artırabilir. Ufak tefek sağlık konularınız, istirahatleriniz de olabilir. Koşturmalar içinde bağışıklığınız düşebilir. Biraz böyle bir transit ama ana ekseni düzen.

Düzen oluşturmak. Sistem kurmak. Verim. Daha verimli olmak için günlük hayatınızı düzenlemek.

Neler olabilir ?

Nelerin sorun yarattığını ve veriminizi düşürdüğünüzü, fiziksel, ruhsal ya da mental olarak nelerin iyilik halinizi bozduğunuzu daha net biçimde görebilirsiniz. ‘Artık değiştirmeliyim, düzene koymalıyım’ bu konuları diyebilirsiniz.


İkizler Burcu Ekim 2023


MERKÜR

Merkür 5 Ekim tarihine kadar başak burcunda. 4.evinizde.

Son zamanlarda, son haftalarda ailenizle ve evinizle ilgili konular meşgul etmiş olabilir sizi. Bir 4.ev transitiydi. Burada bir retrosu da oldu Merkür’ün. Ev içinde, aile içinde bir şeyler değişmiş, olması gereken şekli almış olabilir.

Şimdi artık bu konular tamamlanıyor. Merkür başak transitini tamamlıyor.

5 Ekim günü 03:09’da terazi burcuna geçiyor Merkür. 5.evinize geliyor.

Bir sosyalleşme, bir kalabalıklaşma, tanışmalar, yeni insanlar görüyorum burada. Yeni yeni bağlantılar, dialoglar var.

Aktivite, hobi, kurs demektir 5.ev. Spor ve sanat bu evin temaları arasındadır.

Bir hobi ile, ilgi alanlarınızda bir eğitim ile yeni bir ortama girebilirsiniz. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz.

Terazi burcu eğitmenleri, bize yol gösteren, eşlik eden kişileri simgeliyor. Bir eğitim, bir hoca eklenebilir hayatınıza. Örneğin tenise başlarsınız, bir hoca ile çalışırsınız. Bir enstrüman öğrenmek için bir kursa gidersiniz ya da özel ders alırsınız. Böyle bir irtibat, böyle bir bağlantı doğabilir.

22 Ekim’de bu transit de sonlanıyor, 09:48’de akrep burcuna yerleşiyor Merkür. Akrepte iken 6.evinizi hareketlendiriyor olacak.

Merkür burada nasıl çalışabilir ? İş hayatınızda daha fazla iletişim getirebilir size.  Çalışmalarınızı artırabilirsiniz. Üretim hacminizi artırabilirsiniz.

Bunun da güzel karşılıkları gelebilir.

Akrep borçları simgeler. Borçlarınızı ödeyebileceğiniz, buraya yüklenebileceğiniz bir dönem.

Özellikle mal/mamul/hammadde aldığınız, hizmet, vb aldığınız firmalara borçlarınız varsa bu hesapları kapatabilirsiniz, küçültebilirsiniz.


İkizler Burcu Ekim 2023


VENÜS

Venüs 9 Ekim gününe kadar aslan burcunda. 3.evinizde.

Kardeşlerle, akrabalarla, belki komşularla ilgili konular getirdi burada size. 3.ev bu kişileri simgeliyor. Yakın çevre bağlantılarınız, iletişimleriniz, sağlıklı mesafeler, paylaşımlar, paylaşımlarda ölçü..Buralarda güncellemiş olabilir sizi.

Yakınlarınızdan yana güzel şeyler de olmuş olabilir. Bağlarınızın içinde dengeyi, ölçüyü bularak ilişkilerinizi daha sağlıklı bir hale dönüştürmüş olabilirsiniz.

Başka konuları da var 3.evin. Kurslarınız, eğitimleriniz, aktiviteleriniz olmuş olabilir.

Çünkü aslan aktivite, 3.ev eğitim anlamına geliyor. Genel olarak bu temaları çalıştıran bir transitti. Tamamlanıyor artık.

9 Ekim 04:10 itibariyle başak burcuna geçiyor Venüs. 4.evinize geliyor.

’Güven’ bu transitin ana konusu olacaktır sizin için. Güven ve köklenme. Güven duygunuz. Toprağını bulmak. Ruhsal tarafta bunlar var. Bir yansıma olarak somut tarafta ev, aile, yerleşim, yaşam düzeni konuları.

Belki ev içinde, ev düzeni içinde, belki yaşadığınız mahallede sizinle uyumlu olmayan, seçme olanağınız olsa seçmeyeceğiniz durumlar var.

Çünkü belki iç dünyanızda huzursuzluklar var. Somutta olan her şey, içimizin, zihnimizin, duygu dünyamızın, iç dünyamızın bir yansıması.

Yaşam alanınız içinde neleri değiştirirseniz daha huzurlu, daha konforlu bir düzeniniz olur ? Evi ailenizle ya da başkaları ile paylaşıyorsanız hangi noktalarda düzen oluşturmanız iyi olur ? Bu konularda değişimler olabilir Venüs ile.

Venüs alışverişleri simgeler. Başak burcu ise pratikliği, işlevselliği. Evinizde bazı şeyleri daha pratik, daha kullanışlı hale getirmek için yapacağınız alışverişler de olabilir. Alet, aparat alışverişleriniz olabilir.


İkizler Burcu Ekim 2023


MARS

Mars 12 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 5.evinizde.

Bir spor salonu ihtimali kuvvetli 🙂 Direkt olarak bunu söyleyeyim. Böyle bir başlangıcınız olabilir. Bir spor salonuna kayıt yapabilirsiniz. Transit içinde yapmış olabilirsiniz.

Sporla ilgili bir ev burası. Mars da sporun gezegeni. Terazi burcunun kayıt, kontrat, anlaşma gibi temaları var. Ayrıca bir şeyi bireysel olarak değil, başkaları ile, başkalarının kaynakları/olanakları ile yapmayı simgeliyor. Evinizde spor yapıyorsanız, bir salondan/salon ekipmanlarından yararlanmak isteyebilirsiniz. Bir hoca ile çalışmanız da mümkün.

Sanat alanında bir planınız varsa bu başlayabilir. Örneğin enstrüman öğrenmek istiyorsanız, özel ders almaya başlayabilirsiniz. Bir zanaat, bir sanat kursuna başlayabilirsiniz.

İşinizde de hareketli bir dönem olabilir. Çok insan var bu transitin içinde. En azından diğer zamanlara kıyasla daha çok insan var 🙂 Bağlantılar artıyor.

12 Ekim’de akrep transitine başlıyor Mars. 6.evinize geliyor.

Bu transit iş hayatınız üzerinden çalışabilir. 6.ev çalışma hayatımızı, iş ortamımızı, işinizde görev ve sorumluluk alanlarımızı simgeliyor.

Bazı şeyler biraz kızdırabilir sizi. Akrep Plutonik bir burç. Gölge yanları olan, erdemlerini geliştirmesi gereken bir burç. Birilerinin hakkaniyetsiz, erdemsiz davranışları kızdırabilir sizi. Huzurunuzu eksiltebilir.

Ama eksiltmemeli. Buna gücü yetmemeli. Duygularımızın, iyilik halimizin, huzurumuzun dış koşullara bağlı olmaması gerekiyor. Bu stabil hali ne kadar sağlayabilirsek o kadar iyi. Siz işinize odaklanın. Haklarınızı korumanız, savunmanız gerektiği yerde de ifade edin kendinizi. Hayatın içinde bu da gerekiyor.


İkizler Burcu Ekim 2023


Ekim 2023 Ay Döngüleri :

14 Ekim : Terazi Burcunda Güneş Tutulması : Ay 21° Terazi, Güneş 21° Terazi

Yılın iki Güneş tutulmasından ikincisi. Merkür ile kavuşuyor, Kiron ile karşıtlığı var.

Sizin için bir 5.ev tutulması. İlişkileri temsil eden terazi burcunda gerçekleşiyor.

5.ev keyfimiz, konforumuz, neşemiz. Yaşam enerjimiz. Heveslerimiz. Heyecanlarımız. Bizi mutlu eden şeyler. Bize iyi hissettiren şeyler.

Eğer neşemiz, yaşam enerjimiz, moralimiz bir ilişkiye bağlı olursa oradan yana mutlaka ders alırız. Hayat hiçbir halimizi bir başkasına bağlamamamız gerektiğini gösterebilir bize.

Bu anlamda ilişkilerinizin, ilişki kurma şeklinizin değişebileceği bir döneme giriyorsunuz. İlişkilerin bir ihtiyaç olmaması, ihtiyaçla kurulmaması gerektiğini görüyorsunuz. Kendi merkezinize doğru geliyorsunuz.

Başka olasılıklarınız da var.

Bir hoca ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Bir eğitim sürecine giriyor olabilirsiniz. Bir özel ders, özel ders olmasa bile dersler içinde birebir çalışabileceğimiz bir alan kastediyorum. Sporda bir branj olabilir bu. Sanatta bir alan olabilir.

Yeni bir hobi. Hatta belki iş olarak, ikinci bir olarak yapabileceğimiz bir hobi. Size yol gösterecek bir hoca ihtimalleriniz arasında.

Uyarılarım olacak. Tutulma içinde bir Kiron faktörü var. Kiron karşıt açıda yer alıyor tutulmaya.

Hayatınıza, yolunuza, yaptıklarınıza eşlik edecek biri dahil olursa, doğru mesafeyle bağ kurmak, onu kendinizden çok önemsememek, o bağ içinde kişisel sınırlarınızın çizgilerinizi net tutmak, kimseyi çok tanımadan alıp başınızın üzerinde koymamak, alma verme dengesinde verme tarafına çok gitmemek faydanıza olabilir.

Sizi incitmekten koruyabilir bunlar. Her şey dengesinde güzel. O insan ömürlük dostunuz bile olabilir. Çok güzel bir bağ, bir dostluk da doğabilir aranızda. Ama doğru sınırlarla güzel oluyor, sağlıklı oluyor ilişkiler.

Bunları da akılda tutmak işinize yarar her zaman.

28 Ekim : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 5° Boğa, Güneş 5° Akrep

Hem boğada, toprak elementinin temsilcisinde, hem de 12.evde, toprağı olmayan bir evde gerçekleşiyor.

12.evin toprak elementi eksikliği var. Suyun fazlası var burada.

Bu ev etki alınca hayatın içinde topraksız hissettiğimiz yerler, köklenemediğimiz haller geliyor önümüze.

Hayatımızın hangi alanlarında nasıl hissediyoruz ? Nerelerde yalnız hissediyoruz ? Nerelerde güçsüz hissediyoruz ?

Duygusal ihtiyaçlarımız nerelerde aşağı çekiyor bizi ? O ihtiyaç boşluklarını doyurmak, o ihtiyaçlardan özgürleşmek, dirayetimizi artırmak, güçlenmek, kendimizden emin hissetmek, hayata kök salmak, başkalarına duyduğumuz ihtiyaçlardan özgürleşmek. Toprağımızı, öz değerimizi zedeleyen kişilerden uzaklaşabilmek. Kendimizi seçebilmek. Tam olarak bunları gerektiriyor 12.evde bir tutulma.

Boğa tutulması ; ‘Başkası senin toprağın olamaz. Senin toprağın sensin. Başkasına yaslanma. Kendin köklen. Köklenirsen sallanmazsın, savrulmazsın, kimseye de ihtiyacın olmaz’ diyor size. Maddi manevi, her konu üzerinden düşünebilirsiniz bunu. Toprağınızı oluşturduğunuz bir süreç sizin için.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Keyifli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!