Kova Burcu Mayıs 2023

Kova Burcu Mayıs 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Mayıs ayına vardık. İlkbahar iyiden iyiye yüzünü gösterdi. O yüzden keyfim yerinde. Umarım sizler de tadını çıkarıyorsunuzdur baharın.

Ülkece çok hareketli bir zamandayız. Bir seçim vaktindeyiz. Her birimiz, hepimiz için sandıktan hayırlı neticeler çıkmasını diliyorum.

Mayıs astrolojik olarak hareketli bir ay. 20 Nisan Güneş tutulmasının ardından, şimdi aynı döngünün Ay tutulması gerçekleşecek bu ay 5 Mayıs’ta.

Merkür retrosu devam ediyor.

Bunların da ötesinde çok önemli bir değişim var. Jüpiter’in koç transiti tamamlanıyor, boğa burcuna geçiyor Jüpiter.

Ayın tüm önemli gelişmelerine, transitlerine, tutulmaya, yeniaya bakacağız.

Önce Mayıs için bir takvim bırakayım buraya ↓ İçerikte ayın özeti var.

Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Bu arada şu noktanın altını en başından çizeyim : Ancak yükseleni kova olanlar için isabetli olur bu öngörüler. Her yazımda yükselenin önemini vurguluyorum. Çünkü olasılıklar evler üzerinden ortaya çıkıyor. Yükselenimiz 1.ev ve de ev hesabı oradan başlıyor. Yükseleniniz kova ise doğru yerdesiniz.


GÜNEŞ

Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 4.evinizde. 

Hayatınızda bazı konuların durağanlaşabileceği, biraz içe çekilebileceğimiz bir zaman bu. Çok sosyal geçmeyebilir örneğin. Kendinizle kalmak, kendinizi dinlemek isteyebilirsiniz.

Evimiz, yuvamız, evimize dair konular bu evle ilgilidir.

Güneş’in bu transitinde gündeminiz, odağınız daha çok evinizle ilgili konular olabilir. Ev düzeniniz içinde yenilikler yapabilirsiniz. Enerjinizi aşağı çeken sıkışık, kalabalık alanlar, düzensiz odalar varsa, bunları elden geçirebilirsiniz.

Temizleyeceğiniz şeyler olabilir. Evinizden çıkaracağınız şeyler olabilir.

Aile içi konular da 4.evin temasıdır. Aile bireyleriniz için, anne babanız için yapacağınız şeyler olabilir bu dönemde.

21 Mayıs’ta ikizler transitine başlıyor Güneş. 5.evinizde olacak ikizler sürecinde.

Bir önceki 4.ev dönemi ile mukayese edecek olursak Güneş’in bu transiti çok daha keyifli olabilir sizin için.

5.ev şanslar, keyifler, kutlamalar, eğlenceler demektir. Hayattan keyif almak, eğlenmek demektir. Geziler, etkinlikler, hobiler, spor, sanat, aktiviteler, eğlenceler, alışverişler, tatiller bu evin temaları arasında.

O yüzden yaşam enerjinizi yükseltecek şeylerin geleceğini söylüyor olabilir bu Güneş 🙂 Daha çok gezeceğiniz, daha çok sosyalleşebileceğiniz, ilgi alanlarınızda güzel etkinliklere katılabileceğiniz, renkli bir zaman.

Hobilerinizde yeni şeyler yapabilirsiniz ayrıca. İlgili konularda eğitim almak isteyebilirsiniz.

Hobilerinizden gelir etmeye başlayabilirsiniz.

Çocuklar da 5.ev temasıdır. Çocuklarınızla, yeğenlerinizle, yaşamınızdaki çocuklarla ilgili güzel şeyler olabilir. Onlarla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Onlardan yana yaşayacağınız sevinçler olabilir.


MERKÜR

Merkür 21 Nisan’da retrosuna başlamıştı. Ay ortasına kadar bu retro dönemi devam ediyor.

Sizin 4.evinizde yapıyor retrosunu Merkür.

Aile içi iletişimlerde zaman zaman tatsızlıkların olabileceği bir retro süreci. Ev içinde ortak kullanım alanlarınızla ilgili konularda uzlaşmak zor olabilir. Farklılıklar daha büyük görünebilir gözünüze. Uyum sorunu olabilir. Kişisel alanlarınızla ilgili konuşacağınız, ‘Bu artık böyle olsun, böyle bir düzene geçelim’ diyeceğiniz şeyler olabilir ev içinde.

Anne babanız için yapacağınız şeyler olabilir. Onlarla ilgili meşguliyetleriniz artabilir.

Ev için harcamalarınız olabilir. Özellikle plansız harcamalar olabilir bunlar. Ev içinde bozulan bir aleti yenilemek gerekebilir örneğin. Hesapta olmayan bir masraf doğabilir.

15 Mayıs’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Durumlar toparlanıyor, yoluna girmeye başlıyor artık.


VENÜS

Venüs 7 Mayıs’a kadar ikizler burcunda, 5.evinizde.

Hobiler, meşguliyetler, yaratıcılığa dayalı alanlar, yetenekler bu evle ilgili konular.

Güzel şeyler buralardan gelir Venüs ile.

Bebekler, çocuklar yine bu evin temaları arasında. Çocuklarınızla ilgili konularda da rahat bir akış var. Güzel şeyler var.

7 Mayıs’ta yengeç burcuna geçiyor Venüs. 6.evinize geliyor.

Alışkanlıklarınızı, rutinlerinizi gözden geçirebileceğiniz, kendinize daha verimli, daha sağlıklı, yaşam kalitesi daha yüksek bir günlük düzen yaratmak için iyileştirmeler yapabileceğiniz, günlük hayatınızı düzenlemek isteyeceğiniz, evinizde, işinizde, çalışma alanınızda temizlikler, düzenlemeler yapabileceğiniz bir dönem.

İşinizle ilgili bazı şeyleri sistematize etmek isteyebilirsiniz ayrıca. Çalışmalarınızı dosyalamak, arşivinizi düzenlemek isteyebilirsiniz.

Yengeç evi, 6.ev ise düzeni, temizliği temsil eder. Evinizde yapacağınız değişiklikler, düzenlemeler, temizlikler taze, temiz, yeni bir enerjiye taşıyacaktır sizi.

Evimizi temizlemek hayatımızı temizlemek demektir. Çünkü hayatın bir sembol dili var. Her şey bir sembol olarak çalışıyor.


MARS

Mars bu ay 20 Mayıs’a kadar yengeç transitine devam ediyor. 6.evinizde ilerliyor.

Temposu yüksek bir zaman bu sizin için. Aktif, üretken, verimli, hareketli bir dönem.

6.ev en temelde işi, çalışmayı, hizmet sunmayı sembolize eder. Daha çok çalışabileceğiniz,  hizmet sunduğunuz alanlarda daha fazla şey yapabileceğiniz bir süreç.

İşinizde görev tanımınız büyüyebilir. Günlük sorumluluklarınız artabilir.

İş dışında da kişisel yaşamınızı düzenlemek, evinizde/çalışma alanınızda temizlikler yapmak, gereksiz olan şeylerden sadeleşmek, günlük hayatınızı düzenlemek, hayatınıza sporu katmak, daha iyi beslenmek, bedensel sağlığınızı kuvvetlendirecek şeyler yapmak bu dönemin ana konuları sizin için.

20 Mayıs’ta aslan burcuna geçiyor Mars. 7.evinize geliyor.

Sanat, spor, hobiler var bu evde. 7.ev ise eşlik etmek ve birlikte ilerlemek gibi bir halin temsilcisi.

Hobileriniz, ilgi alanlarınız için, sanatla ilgili niyetleriniz için, sporla ilgili planlarınız için birileri ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Bir hocanız olabilir. Birinin sizi yönlendirmesini isteyebilirsiniz.

Herhangi bir konuda danışmanlığa ihtiyacınız varsa, danışmanlık almak için harekete geçebilirsiniz. 7.ev danışman kişileri, danışmanlıkları da kapsar çünkü. Mars ise girişimdir, harekete geçmektir.

Evlilik, eşe dair konular, ikili ilişkiler, partnerin yaşamı ile ilgili konular bu evle bağlantılı. Mars bu konularda da yeni gündemler getirebilir size.

Bir flört bir ilişkiye dönebilir. İlişkisi olanlar, evlilik yönünde adım atabilir. Eşinizin/sevgilinizin hayatında yeni şeyler olabilir, yeni girişimler yapabilirler.

İlişkiler alanı hareketleniyor Mars ile. Yeni insanlar da var, bağlantılarınızla artan bir iletişim durumu da var ihtimaller içinde.


JÜPİTER

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor ! Hepimiz için büyük bir yenilik bu. Yeni bir dönemin başlangıç noktası.

Boğada iken 4.evinizde olacak Jüpiter. Yılın geri kalanında burada.

Jüpiter transitlerinde ilgili evin konularında büyük gelişmeler yaşarız. Gönlümüzde olan şeyler gerçekleşir. Hatta bazen düşündüğümüzün, hayal ettiğimizin ötesine geçeriz.

4.ev konularında şanslarınız olacak Jüpiter boğada iken.

Bu ev yerleşim, ev, aile temalarını barındırıyor.

Ev alma hazırlığında iseniz Jüpiter boğada iken bu gerçekleşebilir. Yeni bir yere yerleşmek, olduğunuzdan başka bir yerde köklenmek, kendinize yeni bir düzen kurmak istiyorsanız, bunu yapabileceğiniz fırsatlarınız, imkanlarınız olabilir.

Ev tutmak, ayrı eve çıkmak isteyenler kendi düzenini oluşturabilirler.

Başka bir şehre yerleşmek, belki memleketine dönmek isteyenler bunu yapabilirler. 4.ev köklerimizi, memleketimizi de simgeler çünkü.

Aile bireylerinin önemli başlangıçları olabilir. Jüpiter’in eğitim, akademi, yabancı ülkelerle ilgili konular, seyahatler gibi temaları var. Özellikle bu konularda güzel şeyler olabilir.

Ev düzeni, yerleşim ve aile içi konular üzerinden çalışacak bir transit bu sizin için.


Mayıs 2023 Ay Döngüleri :

5 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması :  Ay 14° Akrep, Güneş 14° Boğa

10.evinizde bir Ay tutulması. Bir sonlanma ve tamamlanma var.

Bir şey bitiyor, bir konu kapanıyor, bir durum hizmetini tamamlayıp sonlanıyor artık yaşamınızda.

İşin içinde Uranüs var. Net bitişler, keskin bitişler olası.

İşinizle ilgili bir evden etki alıyorsunuz. Çalışma hayatımız, kariyerimiz, görev ve yetki alanlarımız, ünvanlarımız 10.evle ilgilidir.

Yeni bir iş alanına geçmek, işinizden ayrılıp kendi işinizi kurmak, iş değiştirmek gibi planlarınız varsa ve hayatınızda bu değişimleri destekleyecek yönde şeyler oluyorsa, istediğiniz fırsatları yakaladıysanız ve kendinize yeni bir zemin kurduysanız şimdi artık bu değişimin vakti gelmiş olabilir. İş hayatınızda bir dönemi kapatıyor olabilirsiniz.

İşinizde görev/birim/departman değişimleri de olası. Farklı bir görevlendirme alabilirsiniz.

Kamu personeli olanlar atama, görevlendirme anlamında değişimler yaşıyor olabilirler. Yerleri değişebilir.

İşinizde yönetim değişebilir. Psikolojik olarak sizi yormuş bir konu tamamlanıyor olabilir.

Bir karmik dönem bitiyor bu tutulma ile.

Yaşananlar yaşandı. Dersler alındı. Şimdi yeni dönem öncesi mevcutta açık olan defter kapanıyor.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

19 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 28° Boğa, Güneş 28° Boğa

4.evinizde gerçekleşecek olan parlak bir yeniay. Mars’tan, Neptün’den, Pluto’dan uyumlu açıları var. Bu kez elimiz epey güçlü 🙂

Ev konusunda sorunlu bir durum varsa, örneğin kiracı iseniz ve ev sahibinizle ilgili bir sorun varsa, yaşadığınız yer ile ilgili sorununuz varsa, bu konularda güzel değişimler mümkün. Sorunları çözecek yönde yeni şeyler olabilir. Evinizden çıkmanız gerekiyorsa, bu gereklilik ortadan kalkabilir.

Taşınmak isteyenler taşınabilirler.

Evinizin içinde değişimlere gidebilirsiniz. Dekorasyon anlamında söylüyorum. Tadilatlarınız olabilir. Yeni alışverişleriniz olabilir eviniz için.

Aile içinde sorunlu durumlar çözülebilir. Ailenizden birinin meşgul olduğu krizli bir durum varsa, bunu aşabilir, çözebilir, bir yerden bir kolaylık doğabilir.

Aile, ev, yaşam yeri, yaşam alanı temaları bu yeniayın ana çerçevesini oluşturuyor sizin için.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Keyifli, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!