Boğa Burcu 2024 - Yeni bir yol, yeni bir yolculuk, yeni bir sen

Boğa Burcu 2024 – Yeni bir yol, yeni bir yolculuk, yeni bir sen

Boğa Burcu 2024 – Yeni bir yol, yeni bir yolculuk, yeni bir sen

Merhabalar herkese !

Bu kez yükselen boğalar için anlatacağım yeni yılı. Özellikle yükselen boğalar diyorum. Bu nokta önemli.

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni boğa olanlar için tutarlı olacaktır.

2024 Jüpiter’in boğa ve ikizler burçlarından geçeceği bir yıl. Satürn balık transitine devam ediyor. Pluto’da önemli değişimler var. Şimdi hepsine bakacağız.

Yılın astrolojik gelişmelerini tarihleriyle paylaştığım bir 2024 gündemi yazım da var. Onu da ekleyeyim buraya. İçinde yılın transitleri, tutulmaları, retroları var :

2024 Yılı Astroloji Gündemi

↑  ↑  ↑  ↑  ↑  ↑Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Rektifikasyon nedir ? Ne değildir ? Nasıl yapılır ? Nasıl yapılmaz ? Teknik olarak neler mümkün ? Elimizde doğum bilgisi yoksa yapılabilecek neler var ? Kapsamlı bir içerik oluşturdum. Detaylıca anlattım rektifikasyonu.

Buradan görebilirsiniz :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)

                           

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Boğa Burcu 2024


JÜPİTER

26 Mayıs 2024’e kadar boğa transitine devam ediyor. 1.evinizde olacak.

Jüpiter 2023’ün Mayıs’ından bu yana boğada. Ama şu ana kadar retro öncesi dönem ve retro dönemi yaşandı.

Mayıs-Eylül 2023 arası transitin ilk kısmıydı. Henüz transitin konularını yeni yeni anlıyorduk.

Sonra Eylül-Aralık arası retro dönemi oldu Jüpiter’in. Bu retro da bizim için önemli bir uyanış zamanı oldu. Değişmesi, gelişmesi gerekenler neler, bunları anladık bu retroda.

Yılın son gününde, 31 Aralık’ta tamamlanıyor retro. Jüpiter ileri seyrine başlıyor.

Şimdi retrosu sonrasında, transitin bu geri kalan kısmında gümbür gümbür bir Jüpiter olacak elimizde 🙂

Jüpiter’in boğa transiti sizin için kişilik, karakter anlamında bir dönüşüm dönemi.

Ben demektir 1.ev. Benliğimizi, kişiliğimizi, tabiatımızı, düşünce ve davranışlarda kalıplarımızı, düşünme şekillerimizi, davranış modellerimizi simgeleyen bir ev.

Bu ev doğrudan bizi, nasıl biri olduğumuzu anlatıyor.

Ayrıca yaşam yolumuzu, yolu nasıl yürüdüğümüzü, yol üstünde karşılaşacaklarımızı simgeliyor. Deneyimleyeceğimiz konular, bir araya geleceğimiz kişiler bu evle ilgili.

Kararlarımız, adımlarımız, girişimlerimiz bu evle ilgili.

Buradan geçen, retrosunu tamamlamış, kuvvetli bir Jüpiter ile neler olabilir ?

Hayata dair algılarınızı, kavramlarla ilişkilerinizi, bakış açılarınızı değiştirecek konularla, kişilerle karşılaşabilirsiniz.

Ufkun açılması, bilincin yükselmesi anlamda değişimler olacak bunlar. Daha farkındalıklı bir birey olmak, bakış açılarını gözden geçirmek, değişmesi gerekenleri değiştirebilmek, daha düzgün, daha olgun, oturaklı davranışlara varmak, insani değerleri büyütmek, tekamülde gelişmek, yol almak. Böyle şeyler kastediyorum. Tam bir kişisel gelişim dönemi.

Başka neler olabilir ? Yaşamınızın gidişatına yön verecek yeni kararlarınız olabilir.

Bir eğitim kararı olabilir, Jüpiter eğitimleri simgelediğinden.

Jüpiter aynı zamanda uzakların temsilcisi. Yurt dışı niyetleri olanlar bu konuda netleşebilirler.

İş kurmak, bir işe başlamak, yaşam düzeninize etki edecek bir yenilik yapmak, kendine donanım ve yetkinlik alanlarını büyütecek yatırımlar yapmak..Böyle bir Jüpiter paketi bu 🙂 Böyle şeyler olabilir. Güzel bir dönem. İyi şeyler yapabilirsiniz.

Yaşamda kilo metrelerce yol almak gibi düşünün. Bir merdivende onlarca basamak çıkmak gibi düşünün.

Biz gelişip dönüştükçe hayat kolaylaşıyor, güzelleşiyor, sakinleşiyor, dengesini buluyor tabii. Böyle bir dönem. Kişisel anlamda bir gelişim dönemi.


Boğa Burcu 2024


26 Mayıs 2024’te ikizler burcuna geçiyor Jüpiter. Yeni transitine başlıyor. 2.evinize geliyor.

Bu kez bu evi hareketlendirecek. Güzel şeyler ikizler ve 2.ev konularından gelecek.

Bu ev paranızı, maddi varlıklarınızı, maddi anlamda sahip olduklarınızı, yaşam standartlarınızı anlatan ev.

Paranın evine, bolluğun bereketin gezegeni Jüpiter geliyor. Güzel mi ? Çok güzel 🙂 2024’ün para konusunda en şanslıları yılın ilk yarısında yükselen koçlar, ikinci yarısında yükselen boğalar 🙂

Para kazanmaya başlamak, var olan gelir akışının büyümesi, daha çok kazanmak gibi değişimler, yeni işler, maddi açılım, maddi büyüme fırsatları var bu transitte.

Bunlar özellikle de ikizler temaları ile olabilir. E-ticaret bir ikizler temasıdır. İnternet, website, sosyal medya üzerinden yapılan işler ikizler temasıdır.

Eğitmenlik, danışmanlık. Bunlar ikizlerin iki önemli temasıdır.

İletişim temeli üzerine kurulu işler, bilgiyi paylaşmak için yapılan şeyler, içerik üreticiliği gibi alanlar ikizler burcu ile ilgilidir.

Satış, pazarlama alanları ikizler burcunun konusudur.

Böyle bir alanda güzel başlangıçlarınız olabilir. Bu zaten varsa, işlerinizin büyüyebileceği bir zamana giriyorsunuz.

İkizler burcu kardeşleri de simgeliyor.

Kardeşlerinizin yaşamında da maddi anlamda güzel değişimler olabilir. Yeni bir işe girebilirler. İş kurabilirler. İşlerini büyütebilirler. Onlar da daha yüksek yaşam standartlarına taşıyabilirler kendilerini.


Boğa Burcu 2024


SATÜRN

2024 boyunca Satürn yine balıkta olacak. Balık burcu transitine devam ediyor Satürn.

Hatta tam olarak söyleyeyim ; 14 Şubat 2026’ya kadar balıkta olacak.

Balık burcu 11.eviniz. Sizin için bir 11.ev transiti.

Bu ev sosyal çevremizi, sosyal ortamlarımızı, arkadaşlarımızı, ahbaplıklarımızı, sosyal ilişkilerimizi temsil ediyor bu ev.

Satürn bu dönemde insan ilişkileriniz üzerinden çalışıyor.

Satürn bizi olgunlaştıran, büyüten yaşam deneyimlerini, sınav alanlarımızı, gelişim alanlarımızı simgeleyen bir gezegen.

Tekamül ile, ruhun gelişimi ile ilgili bir gezegen.

Satürn ne yapıyor ? Öğretiyor. Tabii bizi biraz zorlayarak öğretiyor öğreteceğini. Dersler veriyor.

11.evin konuları üzerinden gelişeceğiniz bir döngü olabilir bu o yüzden. Yeni yeni sosyal ortamlara girebilirsiniz. Kalabalıklaşabilirsiniz hayatınızda. Yeni arkadaşlıklar başlayabilir. Yeni ahbaplıklar kurulabilir.

Başlangıçta, tanıyacağınız bu insanların pek çoğunu sevebilirsiniz. Çok sevebilirsiniz. Kendinizi çok yakın hissedebilirsiniz. Bağ kurduğunuzu düşünebilirsiniz.

Fakat ne olabilir bu bir Satürn transiti ise ?

Zaman içinde daha iyi tanıdıkça o insanların aslında çok da düşündüğünüz gibi kişiler olmadıklarını görebilirsiniz. Biraz üzülmeler, darılmalar olabilir. Soğumalar, uzaklaşmalar olabilir. Bitecek arkadaşlıklar olabilir.

Ama çok şey öğrenmiş olarak çıkabilirsiniz o arkadaşlıkların içinden.

Hayatınızdan eleyecekleriniz olabilir. Ama temeli sağlam dostluklar da başlayabilir Satürn ile. Elenmeyenler, sizinle kalacaklar da olacaktır.

Ne yapmayın derim ? Layık olduğunuzdan, hak ettiğinizden daha azı ile yetinmeyin. Hak ettiğiniz şekilde güzel insanlarınız olsun. Hak ettiğiniz değerde dostluklarınız olsun. Sizi hak edenler sizinle olsun. Sizinle denk olanlar arkadaşınız olsun.

Siz eğer iyi bir arkadaş, iyi bir dost iseniz, iyi dostları hak ediyorsunuz demektir. Gerçek dostlarınız olsun. Sahici bağlar sizinle kalsın yaşamınızda.


Boğa Burcu 2024


PLUTO

Pluto’da önemli değişimler var 2024’te.

Kova burcuna geçecek, retrosunda oğlağa dönecek Pluto. Sonra bir kez daha kova burcuna geçecek.

Aynı şey 2023’te de oldu. Ama 2024’te kova transiti tam anlamıyla başlıyor artık.

21 Ocak-2 Eylül arası kova dönemi. 2 Eylül-19 Kasım arası oğlak dönemi. Ama oğlak döneminde de, kova burcuna çok yakın bir noktada olacak artık.

19 Kasım 2024’te ise artık tam anlamıyla kova burcuna yerleşiyor Pluto.

Yılın büyük çoğunlukla kovada, oğlak döneminde de kova sınırında. Dolayısıyla kova temaları üzerinden çalışıyor olacak artık.

Kova sizin 10.eviniz.10.ev konuları üzerinden yorum yapacağım.

İş hayatınızda bir dönem bitiyor olabilir. Köklü dönüşümler var.

Bir alanı bırakıyor olabilirsiniz. Yeni bir işin, yeni bir yolun başlangıcında olabilirsiniz.

Farklı bir sektöre girecek olabilirsiniz. Kariyer anlamında bir kırılma noktasındasınız. Yeni kararlarınız olabilir. Hayatın içinde böyle değişimler de var.

Mutlu olacağımız yerde olmamız gerekiyor. Siz de belki iş hayatınızda sizi mutlu edecek olanın bugün durduğunuzdan farklı bir yer olduğunu fark ediyorsunuz. Akla uygun, risk içermeyen/riski tolere edilebilecek düzeyde olan, içinize sinen bir değişim ise, bu değişimi yapabileceğiniz yıldasınız.


Boğa Burcu 2024


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

Ay düğümleri yılın tamamında koç terazi aksında olacak. Bu aksın başlangıcı 17 Temmuz 2023’te oldu. 12 Ocak 2025’e kadar sürecek.

2024’ün tamamında kuzey Ay düğümü koç burcunda, 12.evinizde. Güney Ay düğümü terazi burcunda, 6.evinizde.

Bu döngü içinde 12.ev konuları ile daha fazla meşgul olacağınızı, 12.ev temalarında uğraşlarınızın, konularınızın olacağını düşünebiliriz.

Şifayı, iyileşmeyi, bedensel bir konuyu iyileştirmeyi, bir tedaviyi, ruhsal bir konuyu çözmeyi, bir terapiyi, şifalanmaya vesile olacak kişi, ortam ve araçları, yolları, yöntemleri anlatır bu ev. 6.ev de iyileşmekle ilgilidir. 6-12 aksının konusu bu. Bu yönde konularınız olabilir. Ama kocaman şeyler düşünüp korku enerjisine girmeyin. Büyük büyük meseleler olmasına gerek yok. Kişinin reflüsü vardır, ilaç kullanır. Bel fıtığı vardır, ameliyat olur ya da belki psikolojik tarafta bir obsesyonu vardır, terapi alır. Böyle şeyler kastediyorum.

Biraz da içe dönüşü, ruhsal anlamda bir inzivayı, içeriyi güçlendirmeyi, kendinizle kalma isteğini anlatır.

Ama bütünüyle bir inziva süreci olarak düşünmeyin bunu. Hayatınızın bazı alanlarında çalışacaktır.

Kendi içinizde, kendi duygu dünyanızda bir inziva, bir geri çekilme ya da belki bazı sosyal ortamlardan geri çekilme, bazı hobilere ara verme, kendinizle kalma zamanı olabilir bu.

Enerjinizi dış dünyadan çekip içinize dönebilirsiniz.

Spiritüel alanlarda yeni başlangıçlarınız olabilir. 12.ev bu konularla da ilgili. Bir yoga eğitimine katılabilirsiniz. Evde kendiniz de yapabilirsiniz bunu.

Ruhsal tarafı büyütmek isteyeceğiniz bir dönem. Spiritüel anlamda altyapılarınız varsa yeni çok şey öğrenebileceğiniz, o zemin üzerine çok kat çıkabileceğiniz, ruhsal anlamda kuvvetli bir büyüme dönemi.


Boğa Burcu 2024


TUTULMALAR

Ay düğümleri tutulma aksını simgeliyor.

2024 boyunca tutulmalar koç ve terazi burçlarında olacak.

Yılın gündeminde paylaştım. Buraya da ekleyeyim tutulmaları :

25 Mart 2024 – 5⁰ Terazi Burcunda Ay Tutulması

8 Nisan 2024 – 19⁰ Koç Burcunda Güneş Tutulması

18 Eylül 2024 – 25⁰ Balık Burcunda Ay Tutulması

2 Ekim 2024 – 10⁰ Terazi Burcunda Güneş Tutulması

Balıkta bir Ay tutulması var, başak balık aksının ilk tutulması olarak. Farklı olarak sadece o var. Diğer üç tutulma da koç ve terazi burçlarında meydana gelecek.


Boğa Burcu 2024Çok güzel bir yıl diliyorum hepinize ! Huzur, bereket, keyif diliyorum.

Mutlu yıllar  🙂 !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!