İkizler Burcu Temmuz 2021

İkizler Burcu Temmuz 2021

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Temmuz ayından nasıl etkiler alıyorsunuz ? Bu ay hangi alanlarda şanslar daha kuvvetli, hangi alanlar dikkat gerektiriyor ? Bu yazımda anlatacağım hepsini.

Haziran ayına kıyasla daha iyi bir aya giriyoruz. Haziran içinde Merkür retrosu, retro Merkür ile birleşen bir Güneş tutulması, tutulmanın Neptün’den uyumsuz açı alıyor olması gibi bazı faktörler, ayın enerjisini aşağı çekti biraz.

Temmuz göreceli olarak daha iyi görünüyor. Hadi başlayalım !


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 2.evinizde. Yani para alanında.

Yengeç evimizi ve ailemizi simgelediği için, eviniz ve aile bireyleriniz için harcamalarınız olabilir bu ay. Aile içinde parasal konularda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Transitin detaylı etkileri için yazım burada ↓ Tıklayınız :

Güneş Yengeç Burcunda 20 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da aslan burcuna, 3.evinize geçiyor Güneş.

İletişim alanına geliyor. İnsan ilişkileriniz içinde paylaşımlarınız, haberleşmeleriniz, görüşmeleriniz artıyor.

Kardeşler, yakın akrabalar, okul arkadaşları, komşular, günlük hayatınız içinde sık gördüğünüz kişiler, evinizin yakınında olan yerler ve düzenli olarak gittiğiniz yerler bu evle bağlantılı.

Güneş buradan geçerken saymış olduğum kişilerle irtibatlarınız artabilir. Yakın çevreniz içinde yeni gündemleriniz olabilir, yakınlarınızdan güzel haberler alabilirsiniz.

Evinize yakın bir noktada, mahallenizde, muhitinizde bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Bu size fayda sağlayacak bir hizmet olabilir, bir kurs ortamı olabilir, keyifli alacağınız, güzel bir şey başlayabilir.

3.ev geçişleri çok renklidir. Pek çok teması var bu evin. Kurslar, eğitimler, seminerler, internet üzerinden yaptığımız şeyler, bilginin paylaşıldığı platformlar, dijital işler 3.evin konusu.

İkizler burcu zaten çok yönlüdür, kendi içinde çok renklidir. Tabiatınızın enerjisini daha gönlünüzce yaşayabileceğiniz, pek çok şeyi aynı anda yapabileceğiniz, yeni şeyler öğrenmek için güzel başlangıçlar yapabileceğiniz bir Güneş transiti bu 🙂


Merkür bu ay epey hızlı. 3 farklı burçta transit edecek. Haziran ayında retro süreci olmuştu. Şimdi artık ileri hareketinde görüyoruz Merkür’ü, Dünya’dan baktığımızda.

11 Temmuz’a kadar olan dönemde Merkür ikizler burcunda, 1.evinizde.

Retro döneminde düşündüğünüz, planladığınız, hataları fark edip düzelttiğiniz, revize ettiğiniz, yeni kararlar aldığınız konularda harekete geçebilirsiniz artık.

Beklettiğiniz konularda aksiyon alabilirsiniz.

Almak istediğiniz eğitimler, seminerler varsa, katılmak istediğiniz geziler, turlar varsa, Merkür 1.evinizden geçerken yapabilirsiniz bunları.

Araçlar, arabalar, ehliyet konuları da yine ikizler burcu ve Merkür ile bağlantılı. Retroda ilerlememiş, sonuç vermemiş olan konular şimdi hızlanabilir. Eğer bu tür gündemleriniz varsa, bunlar için de destekleyici bir süreç.

11 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna, 2.evinize geçiyor bu defa.

Para alanınıza geliyor. 2.ev çalışarak elde ettiğimiz maddi olanakları, bireysel kazançlarımızı, harcamalarımızı, bütçemizi nasıl yönettiğimizi, birikimlerimizi, maddi güvence amaçlı yaptığımız şeyleri, yatırımları anlatan bir ev.

Yengeç burcu ise evimizi, ailemizi simgeliyor. Aileniz için, yaşam alanınız için, ileriye dönük maddi güvenceniz için yapacağınız yeni şeyler olabilir bu dönemde. Şimdi adım atmasanız bile, Merkür ile yeni fikirler gelebilir. Yeni niyetler doğabilir içinizde.

Eviniz için sigorta yaptırmak, aile bireyleriniz için sigorta başlatmak, birikim hesabı açmak gibi planlarınız varsa, bunları yapabilirsiniz Merkür buradan geçerken.

28 Temmuz’da yeni bir Merkür transiti daha başlıyor. Aslan burcuna, 3.evinize geliyor Merkür.

Yakınlarınız, sık görüştüğünüz kişiler, kardeşler, akrabalar, komşular, gündelik hayatınızın bir parçası olan insanlar bu evle bağlantılı. Yakın çevrenizle yeni güzel planlar yapabilirsiniz bu transitte. Birlikte gezileriniz, tatilleriniz, eğlenceli aktiviteleriniz olabilir. Çünkü aslan burcu eğlenmek demektir. Eğlenmek için yapılan şeyler, tatiller, kutlamalar, etkinlikler aslan burcu ile ilgilidir.

Yakınlarınızdan hamilelik haberleri, bebek müjdeleri gelebilir ayrıca. Yakınlarınızın çocuklarının yeni güzel başlangıçları olabilir. Aslan burcu temaları arasında hamilelikler, bebekler, çocuklar da var çünkü.

Bir notum var, her ay bu bölüme ekliyorum. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 22 Temmuz’a kadar aslan burcunda, 3.evinizde.

Çok güzel bir Venüs transiti bu. Çünkü Venüs için aslan burcu, iyi bir yerleşim. Doğasıyla çok uyumlu bir alan.

Bol bol gezeceğiniz, eğleneceğiniz, yaşam enerjinizin yükseleceği, yakınlarınızla programlar yapacağınız, daha çok iletişim kuracağınız, daha çok hayatın içinde olacağınız, keyifli bir dönem.

Aslan burcu yetenekleri anlatır. Venüs sanatın burcudur. 3.ev ise sosyal medya ve internetle bağlantılı bir alan. Bu üçünü birleştirince, bu transitin yeteneklerinizi paylaşmak, hünerlerinizi sosyal medya platformlarında  göstermek, sanatla bağınızı ve yapabildiklerinizi sunmak, donanımlarınızı parlatmak isteyeceğiniz bir Venüs geçişi olduğunu da söyleyebiliriz 🙂

Transitin detaylı etkileri bu yazımda, tıklayabilirsiniz :

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da başak burcuna, 4.evinize geliyor Venüs.

4.ev yaşadığımız yer demektir, evimiz, yuvamız demektir. Aile bireylerimiz, ailemizi ilgilendiren konular bu evle bağlantılı.

Başak burcu temizlemeyi, düzenlemeyi, düzene koymayı, sadeleşmeyi, sadeleştirmeyi, gereksiz olanı resimden çıkarmayı anlatan bir burç.

Venüs 4.evinizde ilerlerken, evinizde pek çok güzel değişim olabilir. Yaşam alanınızın enerjisini aşağı çeken kırık, bozuk şeylerden, uzun süredir aynı yerde duran, kullanmadığınız, fayda yaratmayan eşyalardan, fazlalıklardan özgürleşebileceğiniz bir transit bu.

Sağlık da bir başak burcu teması ayrıca.

Aile bireylerinizin sağlık konusunda gündemleri, tahlil, muayene, kontrol, vb süreçleri varsa, bu konular üzerinden de Venüs’ün iyicil etkisini alıyorsunuz. Şifalı, verimli, çözümlere işaret eden güzel bir transit.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 29 Temmuz’a kadar aslan burcunda. Yani neredeyse ayın tamamında aslanda.

3.evinizden geçecek olan bir Mars, şehrin içinde çok daha aktif olacağınızı söylüyor. Yakın yerlere seyahatleriniz olabilir ayrıca. Çok uzakta olmayan, yaşadığınız yere yakın şehirlerde, tatilleriniz olabilir. Keyifli gezileriniz olabilir. Aslan burcu eğlenmeyi, hayatın güzelliklerinden payını almayı, keyif almayı çok iyi bilir. Mars burada iken eğlence için, keyif için harekete geçiyor olacağız. Yeni heyecanlı şeyler denemek isteyeceğiz. Enerjimizi yükseltmek isteyeceğiz.

Kardeşler, kuzenler, komşular da bu ev kapsamında. Mars ise başlangıçları, girişimleri anlatan bir gezegen. Kardeşlerinizin yeni atılımları, yeni başlangıçları olabilir bu dönemde.

Yaşadığınız yerde bir hareketlilik olabilir. Yeni komşular gelebilir 🙂

Mars agresyonu da simgelediğinden, mahalle içinde, apartman içinde agresyonlu durumlar da olası. Ama olmasın tabii ki. Bunlara dikkat edin.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda ↓↓↓

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Mars ay sonunda, 29 Temmuz’da başak burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Ev içinde bir efor hali söz konusu bu defa. Bir şeyleri yeniliyor olabilirsiniz, tadilat halinde olabilirsiniz, boya badana yapıyor olabilirsiniz, büyük bir temizlik yapıyor olabilirsiniz. Evde bir hareketlilik var.

Aile içinde zaman zaman tartışmalar da doğabilir bu Marsiyen enerji ile. Konuları büyütmeden, olayların büyüyebileceği noktada durumu hararetlendirmeden, sakin ve mantıklı şekilde, mümkün olan bir çözüm yolu var mı, böyle yaklaşın konulara elden geldiğince.

Memleketinize, köyünüze gitmek, ailenizin yanına gitmek istiyorsanız, bu Mars transitinde gerçekleşebilir. Bunlar da 4.ev teması çünkü.


Temmuz 2021 Ay Döngüleri :

10 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 18° Yengeç, Güneş 18° Yengeç

2.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Pluto’dan uyumsuz açısı var bu yeniayın. Bir karşıtlığı var. Bunun yanında Neptün’den de uyumlu bir açısı var.

Para evinizde gerçekleştiği için, maddi konularda güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz bir yeniay etkisi alıyorsunuz. Yengeç burcu ailemizi simgelediğinden, aile içinde yardımlaşmalar olabilir. Neptün’ün uyumlu açıları da yardımlaşmayı ve birbirine destek vermeyi anlatır.

Yuvanızı, ailenizi ilgilendiren maddi konularda size bir ferahlık getirecek olumlu gelişmeler yaşanabilir.

Bazı mecburi değişimler, dönüşmesi gereken şeyler, yolun daha iyi bir yere çıkmasını sağlayabilir.

Bir gelir kaynağınız şekil değiştirebilir. Bir birikimi, bir yatırımı, bir planınız için kullanmak isteyebilirsiniz. Sizin için maddi konular öne çıkıyor bu yeniay ile.

24 Temmuz : Kova Burcunda Dolunay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Aslan

9.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Yüksek öğrenim hayatınız varsa, okulunuzda arkadaşlarınızla, hocalarınızla ilgili yeni gündemleriniz olabilir. Tamamlanan akademik çalışmalar olabilir. Proje teslimleri, grup çalışmaları, sunumlar olabilir. Çünkü 9.evin en temel temalarından biri akademidir, eğitimdir. Kova burcu, takım faaliyetlerini, grup çalışmalarını anlatır. Dolunay ise tamamlanma döngüsüdür.

Dolunay sırasında Merkür’ün ve Venüs’ün uyumsuz açılarını görüyoruz.

Sonlanması gereken iletişimler bitebilir bu döngüde. Şekil değiştiren dialoglar olabilir. Birilerini daha iyi tanıyıp küsmeseniz bile, araya bir mesafe koyabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz içinde gereğinden fazla değer verdiğiniz noktaları fark edebilir, kendinizi geri çekmek isteyebilirsiniz.

Güzellik, şıklık, alışverişler, lüks tüketimler, gösterişli şeyler Venüs ile ilgili ve bu dolunayda Venüs, Jüpiter’den karşıtlık alıyor. Bir büyüteç etkisi alıyor. Abartılı davranışlar, abartılı harcamalar, gösteriş için yapılan şeyler, yarını planlamadan yapılan alışverişler, bu dolunayda evrenden yanıtını alabilir. Yapılan şeyin doğru olmadığını gösterecek deneyimler gelebilir.

Evren, hayat, Allah, Tanrı, Yaradan, adı sizin için ne ise, hep fazla olanı azaltmak, az olanı çoğaltmak ve bu yolla dengeyi kurmak + korumak ister. Hayatın temeli dengedir.

Dengenin şaştığı yerden deneyim gelir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Temmuz genel hatlarıyla böyle bir ay.

Fırsat alanlarınızı iyi değerlendirin. Destekleyici transitlerden yararlanın. Dikkat etmeniz gereken noktalarda temkinli olun.

Astroloji bize olasılıkları söyler. Ama bizim de irademiz, seçimlerimiz vardır. Kendiniz için güzel şeyler seçtiğiniz bir ay olsun. Harika bir ay diliyorum hepinize !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!