Koç Burcu Mayıs 2023

Koç Burcu Mayıs 2023

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Yıl içinde önemli bir zamandayız. Ülkece bir seçime gidiyoruz. Oyumuzla ülkemizin gidişatına yön vereceğiz. Hepimiz için en hayırlısının olmasını diliyorum. Yaşanır, güzel bir memleketimiz olsun her şeyiyle. Bereketiyle, refahıyla, birliğiyle, dirliğiyle, sistemleri ve düzeni ile güzel bir ülkemiz olsun.

Mayıs bir tutulma ayı. 20 Nisan’da koç burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşti yeniayla birlikte. Şimdi o döngünün dolunayında bir Ay tutulması gerçekleşecek. 5 Mayıs’ta akrep burcunda bir Ay tutulması var.

Merkür retrosu ay ortasına kadar devam ediyor.

Tutulmalı, retrolu bir ay ama olan her şeyin içinde hayırları var, hediyeleri var. Retrolar ile geçmişe bugünün aklıyla bakıyoruz. Daha iyisini yapmak üzere farkındalık kazanıyoruz.

Ay tutulması ise bir döngünün tamamlanmasını ifade ediyor.

Tabii ayın gezegen transitleri de var. Büyük bir değişim var üstelik. Jüpiter’in yeni transiti başlayacak ! Boğa burcuna geçecek Jüpiter.

Hepsine bakalım.

Öncelikle ne yapayım ? Mayıs’ı genel bir takvim olarak görebileceğiniz aylık gündem yazımı ekleyeyim buraya.

İçinde sadece tarihler yok. Transitlerin özetini yaptım örneğin, transitlerin olasılıkları ve özetleri de var. Ayı genel hatlarıyla anlattım. Linki burada, tıklayabilirsiniz ↓

Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda olacak. 2.evinizde ilerliyor.

Sizin için maddi konular açısından bereketli bir transit. Parasal anlamda iyi gelebilir size.

Güneş koç burcundayken gelirinizi büyütmek, işinizi geliştirmek, daha çok kazanmak için girişimlerde bulunmuş olabilirsiniz.

Yeni şeyler üretmiş, yeni çalışmalar yapmış, işinizi geliştirecek yönde adımlar atmış olabilirsiniz. Koç çaba, eylem, girişim demektir. Şimdi o çabaların, karşılığı gelebilir Güneş’in boğa transitinde.

Emeklerinizin maddi karşılığını alabilirsiniz. Çünkü boğa demek, para demektir. İyi kazanmak, iyi yaşamak demektir. Parasal şansları, maddi olanakları, dünyevi nimetleri temsil eder boğa.

Hayatın keyiflerine daha çok odaklanacağınız bir zamandasınız boğanın doğasıyla 🙂

Toprak elementinizin güçleneceği bir zaman.

Bir süredir daha çok ruhsal/manevi tarafta (su elementinde) durduysanız, şimdi artık dünyevi (toprak elementi) olanla ilişkinizi güçlendirme vakti.

21 Mayıs’ta ikizler transitine başlıyor Güneş. 3.evinize geliyor.

Arkadaş çevreleri içinde dialoglar, bir araya gelişler artacaktır. Arkadaşlarınızla, komşularınızla, yakın akrabalarınızla görüşmeleriniz olacaktır, bu ev bu kişileri temsil ettiğinden.

Bir süredir görmediğiniz akrabalarınızla görüşebilirsiniz. Misafirlikler olabilir.

Oturduğunuz yerde komşularınızla birlikte kararlaştıracağınız şeyler olabilir, apartmanınız için yapacağınız şeyler olabilir. Gerekliliklerin ötesinde sohbetlerde, güzel sofralarda da bir araya gelebilirsiniz. Komşularınızı ağırlayabilirsiniz evinizde.

Arkadaşlarınızla buluşmalar artıyor.

İletişim ve ulaşım bu evin iki temel konusudur. Dolayısıyla iletişim ve ulaşım araçları da 3.evle ilgilidir. Arabalarla ilgili konular da olası o yüzden. Araba alım satım konuları olanlar için aktif bir süreç. Arabanızın satışını gerçekleştirebilirsiniz ya da bir süredir hazırlığında iseniz arabanızı alabilirsiniz.

Ehliyet alacaklar da olabilir. Sınavlarınızı geçebilirsiniz.

Günlük yaşamınız hızlanıyor. Bildirimler, haberleşmeler, dialoglar var. Sohbetler, muhabbetler, bir araya gelişler var.


Koç Burcu Mayıs 2023


Merkür 21 Nisan’da retrosuna başlamıştı. Boğa burcunda ve retro sürecinde şu an. 2.evinizde bir retro deneyimliyorsunuz.

Bu retro 15 Mayıs’a kadar devam edecek.

2.evde bir Merkür retrosu parasal konularda duraklamalara işaret ediyor sizin için. Hak ettiğiniz, kazandığınız paralar elinize biraz gecikmeli şekilde geçebilir. Alacaklarınız için bekleyebilirsiniz.

Bunun dışında bu retro süreci işinizin getirisini, kazançlarınızı gözden geçireceğiniz, daha fazla kazanabileceğinizi, aslında konunun bugünkü hali ile yetinmenize gerek olmadığını, işinizi büyütebileceğinizi daha güçlü şekilde fark edebileceğiniz bir zaman.

Güzel fikirler getirir Merkür, retrolarında. Çünkü farkındalık, uyanış getirir.

Siz de bu retro ile işinizi, işinizden sağladığınız geliri büyütmenin yollarını keşfedebilirsiniz.

”Daha güzel yaşayayım ben. Daha iyi bir yaşamı hak ediyorum. Cüzdanım dolu olsun. Alım gücüm daha çok olsun. İstediğimi alıp giyebileyim. Gezeyim, göreyim, seyahat edeyim. Kültüre, sanata bütçe ayırabileyim. Kitap alışverişlerim olsun. Bir konsere, gösteriye bilet alabileyim. Daha gönlümce yaşayayım hayatı.” diyebileceğiniz, değişim yönünde yeni şeyler yapmaya başlayabileceğiniz bir nokta bu retro sizin için.

15 Mayıs’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Hızını toparlamaya başlıyor. Ayın geri kalanında yine boğada, aynı yerde olacak. Günden güne hız kazandıkça Merküryen konular da yoluna girecek. Gecikmeler sonlanacak. Yavaşlamış konular yeniden canlanacak. Beklemeler geride kalacak.

Boğa demek para demektir. Parasal akışlar da kuvvet kazanıyor boğada ve retrosunu geride bırakmış bir Merkür ile.


Koç Burcu Mayıs 2023


Venüs 7 Mayıs’a kadar ikizler burcunda, 3.evinizde.

Bu evin konularında iyi şeyler getirir size.

3.ev en temelde iletişim evidir. İletişim derken hem bilgi paylaşımları, haberleşmeler, bildirimler, duyurular anlamında söylüyorum, hem de görüşmeler, arkadaşlıklar, ahbaplıklar, sosyalleşme anlamında.

Buraları hareketlendiriyor Venüs. Güzel irtibatlarınız olabilir. İletişime geçmek istediğiniz kişilerle yazışmalarınız olabilir. Bir araya gelebilirsiniz.

İstediğiniz, beklediğiniz yerlerden güzel haberler gelebilir.

Arkadaş çevrenizde de bir hareketlilik var. Buluşmalar, geziler, birlikte yapılacak şeyler, misafirlikler olabilir.

Kardeşleri, akrabaları, komşuları, okul arkadaşlarını da simgeliyor bu ev. İletişimler özellikle bu eksende hareketlenecektir.

Bilgi, eğitim, bilgi kaynakları demektir aynı zamanda 3.ev. Çünkü ikizler burcunun evi. Çok güzel kitap alışverişleriniz olabilir Venüs ile. Eğitim harcamalarınız olabilir, güzel bir kursa katılabilirsiniz.

Yeni şeyler öğrenmek ve sosyalleşmek bu evin özeti. İkisinin bir arada olacağı bir döneme benziyor 🙂

7 Mayıs’ta yengeç burcuna geçiyor Venüs. 4.evinize geliyor.

Geçmişi simgeler bu ev.

Aile içinde, yakın çevre içinde vaktiyle yaşanmış, kırmış, gücendirmiş ama konuşulmamış  şeyler konuşulabilir.

Yüzleşmeler olabilir. Eteğinizdeki taşları dökmek, içinizi dökmek, incinip sustuğunuz şeyleri söylemek isteyebilirsiniz.

Bir şeyler bütünüyle eskisi gibi olmayabilir ama karşılıklı olarak kendinizi ifade etmek, durumları onarma çabasına girmek iyi hissettirebilir.

Geçmişi şifalandırmak istiyorsunuz. Böyle bir vakitteyiz.

4.ev aynı zamanda evimizi, yuvamızı, hanemizi anlatan ev.

Venüs’ün bu transitinde evdeki huzurunuzu, keyfinizi, konforunuzu artıracak şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Evinizle, evinizin şıklığıyla, dekorasyonunuzla, ev düzeninizle ilgileneceğiniz, değişiklikler yapabileceğiniz, güzel bir dönem.

Aile içi bağlarınız, anne babanızla iletişimleriniz, ailenizle ilişkiniz yine bu evin konusu. Venüs ile güzelleşen şeyler olacaktır.


Koç Burcu Mayıs 2023


Mars bu ay 20 Mayıs’a kadar yengeç transitine devam ediyor. 4.evinizde.

Mars hareketi, eforu, çabayı, girişimleri, yeni şeyler başlatmayı anlatan bir gezegen.

4.ev ise yaşam alanımızı, yuvamızı, evimizi simgeliyor.

Evinizle ilgili konular bu dönemde meşgul edebilir sizi o yüzden. Ev içinde eşya değişiklikleri, düzenlemeler, temizlik işleri, evin tesisatı ile ilgili konular, bir apartmanda yaşıyorsanız, apartmanla ilgili konular gündeme gelebilir.

Ayrıca tapu, arsa, arazi alım satım konuları yine 4.evle bağlantılıdır. Memleketinizde bir ev yaptırma süreci, bir arazi, bir arsa konusu varsa, bunlarla ilgili gelişmeler olabilir. Ev yaptırıyorsanız hızlanabilirsiniz.

Binanızın dayanıklılığı konusunda test yaptırabilirsiniz.

Kiracı iseniz ev sahibinizle uyumunuza, iletişiminize dikkat etmenizi önereceğim. Mars agresif bir enerjiyi temsil eder çünkü.

Aile bireyleri de yine bir 4.ev temasıdır. Ailenizle ilgili konular, yaşadığınız yerle ve evinizle ilgili konular hareketleniyor.

20 Mayıs’ta aslan burcuna geçiyor Mars. 5.evinize geliyor.

Çocukları olanlar, onlarla ilgili konularda biraz daha çaba halinde olabilirler. Onlar için yeni başlangıçlar planlayabilirler. Bu bir aslan transiti olduğu için, özellikle hobiler, sanat ve spor gibi konular olabilir bunlar.

Sanatla bağlantınız varsa eğer, yeteneklerinizi ve donanımınızı sergilemek için, daha görünür olmak için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz Mars ile 🙂

Sadece sanat da değil. İşinizde, alanınızda tanınır hale gelmek, görünür olmak yönünde çabalarınız varsa, ilgili yerlere reklam verebilirsiniz. Sosyal medyayı kullanmaya/daha aktif kullanmaya başlayabilirsiniz. Şöhret demektir 5.ev 🙂 Herkesin de kendince, kendi çevresi içinde bir şöhreti vardır. Daha görünür, daha bilinir hale gelebilirsiniz, bu yönde istekleriniz varsa ve doğru hamleleri yaparsanız.


Koç Burcu Mayıs 2023


Bu yıl Mart ayında önemli değişimler gerçekleşti gökyüzünde. Satürn ve Pluto’nun yeni transitleri başladı. Mayıs ayında da büyük bir değişim var.

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa burcuna geçiyor !! Koç transiti sonlanıyor ve boğa dönemi başlıyor.

16 Mayıs’ta boğa burcuna geliyor. 2.evinizde olacak boğada iken.

İşini kurma hazırlığında olanlar için çok güzel bir transit. Hızlanın. Yapılması gerekenleri yapın. Değerlendirin Jüpiter desteğini.

Faaliyet alanınızda işlerinizi büyütebileceğiniz, daha büyük bir müşteri ağına hizmet verebileceğiniz, iş çevrelerinde tanınabileceğiniz, iyi bir dönem.

Güçlü bir gelir akışı oluşabilir. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek için maddi güvence oluşturacak şeyler yapmanızı öneririm. Akarken doldurmak denir hani. Bunu yapmaya çalışın. Biriktirin, birikiminiz oluşsun.

Paradan para kazanabileceğiniz yönde şeyler de yapabilirsiniz. Bir sigorta başlangıcı da olası. Jüpiter boğada iken maddi konularda güzel gelişmeler olabilir yaşamınızda.

Boğa burcu para demektir. 2.ev de boğanın evidir. Bolluğun bereketin, büyümenin gezegeni, büyük benefik (iyicil) Jüpiter’in 2.evinizden geçecek olması maddi alanda açılımlara, büyümeye, parasal anlamda büyük şanslara işaret ediyor sizin için.


Koç Burcu Mayıs 2023


Mayıs 2023 Ay Döngüleri :

5 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması :  Ay 14° Akrep, Güneş 14° Boğa

8.evinizde, Uranüsyen bir Ay tutulması gerçekleşecek.

Uranüsyen diyorum, çünkü Ay tutulması hattının, Güneş Ay karşıtlığının içinde Uranüs var.

Güneş ve Uranüs yan yana. Karşı tarafta Ay var.

Ay tutulmaları dolunay vaktinde gerçekleşir. Fakat dolunaydan çok daha güçlüdür. Dolunaylar tamamlanma sembolü olduğundan, Ay tutulmalarında önemli kapanışlar yaşanır. Bir şeyler sonlanır. Hayatımızda bir dönem biter.

Siz bu etkiyi karmik bir evden, hatta doğrudan karma evinden alıyorsunuz. Karmik bir dönem tamamlanıyor gibi bir resim var.

Geçmişten bir şeyleri temizleyebilirsiniz. Bir özgürleşme kapısı gibi bu tutulma.

Yaşamınızı arındıracak yönde bir değişim var.

Size iyi gelmediğini gözlemlediğiniz ve yeterince zaman tanıdığınız, değişmeyen, iyiye gitmeyen konuları sonlandırabilirsiniz.

Hayatınızdan çıkaracağınız kişiler olabilir. Küslük değil illa ki, kendi içinizde, kendi algınızda silmiş olabilirsiniz bu kişileri. Şimdi iletişim anlamında da bir mesafelenme olacak belki.

Yaşayabileceğimiz mutlu, huzurlu, bereketli, konforlu bir yaşama bu zamana dek ket vurmuş, enerjinizi aşağı çekmiş şeylere son veriyorsunuz. Alışkanlıklarınızı, seçimlerinizi göden geçiriyorsunuz.

Uranüs ile uyanışlar var. Uyanış yaratacak deneyimler var.

Parasal konular da bu evle ilgili. Özellikle borçlar.

Bir borç bitebilir. Alacaklar verecekler tamamlanıyor, karşılıklı olarak hesaplar, defterler kapatılıyor gibi. Mal paylaşımları yapmaya çalışıyorsanız, herkes payını alıp yoluna gidebilir.

Tazminat, nafaka gibi konularda dava süreçleri olanlar, sonuca varabilirler.

19 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 28° Boğa, Güneş 28° Boğa

2.evinizde bir yeniay.

Çok güzel bir evden alıyorsunuz yeniay etkisini. Toprak evlerinden biri. Dünyevi mutluluğu, dünyevi huzuru, bereketi, maddi olanakları, köklenmiş hissetmeyi, düzen kurmayı, düzeni ve toprağı büyütmeyi, dünyevi tarafta güçlenmeyi anlatır bu ev.

İşte burada yeni güzel şeyler var. Ama girişimlerinizle, emeklerinizle ortaya çıkabilir bu güzel şeyler. İşinizi, maddi imkanlarınızı büyütecek şeyler yapın. Projeler üretin.

Büyüme sağlayacak fikirleriniz olsun. Planlamalarınız olsun, sistemli şekilde ilerleyin.

Hedefleriniz ile eylemleriniz paralel olmalı istediğiniz sonuçların ortaya çıkabilmesi için. Stratejik hamleler gerekiyor. Üretimler gerekiyor. Devamlılık, istikrar gerekiyor. Bundan sonrası şimdiye kadar olandan daha iyi olsun istiyorsanız, değerlendirin derim bu yeniayı.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!