26 Şubat-3 Mart 2024 Astroloji Gündemi

26 Şubat-3 Mart 2024 Astroloji Gündemi

26 Şubat-3 Mart 2024 Astroloji Gündemi

Merhabalar herkese ! Nasılsınız sevgili okuyucularım ?

Bu hafta bir balık stelyumu oluşacak gökyüzünde.

Yakın zamanda, geçtiğimiz günlerde gezegenlerin kovada toplandığı bir hali deneyimledik. Ama Güneş ve Merkür balıkta artık. Kova burcundan çıktılar. Balıkta ilerliyorlar.

Bu hafta 28 Şubat günü Güneş ve Merkür, Satürn ile kavuşacak balıkta.

Bu önemli bir kavuşum. Balık burcunda olması dikkat gerektiriyor. Pozitif tarafları da var. Onları da söyleyeceğim ama uyarılarım olacak daha ziyade.

Güneş de, Merkür de, Satürn de ; aklı, mantığı, rasyonel olmayı, gerçekçi olmayı, mantıklı davranmayı, akla uygun şeyleri, akılcı seçimleri simgeliyor. Olgunluğu, oturaklılığı, bir yetişkin bilincinde, yetişkin olgunluğunda olmayı sembolize ediyorlar.

Ama kavuşum balık burcunda. Balığın bir toprak elementi eksikliği var. Olgun, akılcı, dirayetli, güçlü, rasyonel olmakta zorlanabiliyor. Aklın önüne duyguları alabiliyor. Duygusal ihtiyaçlarıyla seçim yapabiliyor. Kendisi için faydalı olmayan şeyleri seçebiliyor.

İrade sorunu var. Hayalcilik, gerçeklerden kaçınma gibi eğilimleri var.

Bu hafta bu kavuşum ile balığın doğasında şeyler yapabiliriz, dikkat edelim.

Sınırlarımızı koruyamayabiliriz. Kendimiz için doğru olanı seçemeyebiliriz. Kendi hakkımızı kendi elimizle eksiltebiliriz. Kendimizden ödün verebiliriz, yapmayalım.

Benlik alanımızı korumamız gerekiyor. Öz saygı ve öz değer bunu gerektiriyor.

Aklı önde tutalım her zaman. Duygulara kapılıp gitmeyelim.

Bunun dışında unutkanlık, dalgınlıklar olabiliyor böyle Neptünyen vakitlerde. Dikkatsizlikler, sakarlıklar olabiliyor.

Balığın yöneticisi Neptün’dür. Yoğun bir balık etkisi alacağımız için ‘Neptünyen’ vakit diyorum.

Kişisel eşyalarımıza daha çok sahip çıkalım. Bir yerlerde unutmayalım bir şeylerimizi. Kişisel verilerimizi daha çok koruyalım. Bizim olan her şeyi daha iyi koruyalım bu hafta.

Bir de şu olabilir : Yeterince iyi düşünememek, destek olmayı, katkı olmayı düşünememek, ihtiyaç noktalarında devreye girememek, gereğini yapmayı düşünememek gibi eksikler vardır balığın gölgesinde.

Bir yakınımız bizden destek beklerken, biz anlayamayabiliriz. Onun için bir şey yapmayı düşünemeyebiliriz. Belki sadece iyi hissettirecek, yüreklendirecek bir cümledir duymak istediği, bunu eksik bırakabiliriz.

Yalnız hissettirebiliriz sevdiklerimize, dostlarımıza kendilerini. Bunu yaşayan biz de olabiliriz.

Satürn karmayla ilgili bir gezegen. Özellikle bu yönde bir karma varsa, vaktiyle yanında olmamız gerekirken olmadıysak birilerinin, bu kez biz tek hissetmeyi, yalnız hissetmeyi deneyimleyebiliriz.

Umutsuz, mutsuz, neşesiz, karamsar ruh halleri vardır ayrıca Neptünyen vakitlerde. Enerjimiz düşebilir. Modumuz düşebilir biraz.

Bir şey yapmak istemeyebiliriz. Bazı şeyleri yapmak içimizden gelmeyebilir.

Bir motivasyon kaybı. Durma isteği. Dinlenme ihtiyacı. Böyle şeyler var bu kavuşumda. Ama bazen de en büyük faydayı ‘durmak’ getiriyor.

Durunca, koştururken fark etmediklerimizi fark ediyoruz. Koşturmalar içinde göremediklerimizi görüyoruz. Yanılgıları fark ediyoruz.

Kendimizle, ihtiyaçlarımızla ilgileniyoruz. Yavaşlayınca, durunca daha iyi görüyoruz önümüzü. Ne tarafa gitmemiz gerektiğini daha iyi seçiyoruz. Yolun bundan sonrasına şekil veriyoruz. Rota çiziyoruz. Planlıyoruz, programlıyoruz bir şeyleri. Hedefler netleşiyor. Belirsiz olan berraklaşıyor.

İşte hediyeleri bu olacak balıkta gerçekleşecek bu kavuşumun.

Güneş ve Merkür, Satürn ile kavuşumun ardından Jüpiter’den çok iyi açılar alacak ayrıca.

Neptünyen bir halden geçip aydınlık bir yere varacağız. Böyle bir kavuşum. Böyle bir Neptün etkisi alıyoruz bu hafta.

Yeni haftada başka neler var ? Gezegenler arasında açılar var , her zamanki gibi. Aşağıda onları da anlattım. Her bir günü detaylarıyla görebilirsiniz.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Instagram hesabım :

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


26 Şubat-3 Mart haftası gezegen açıları :

27 Şubat : Mars Jüpiter karesi : Mars 10° Kovada, Jüpiter 10° Boğada

Küçük, basit şeyleri fazla önemsemek. Fazla sinirlenmek. Büyük tepkiler vermek. Böyle bir kare bu. Enerjinin, gücün savrulması. Kontrolün olmaması gibi anlatabilirim.

Enerjimizi yaşamak istediklerimize fokuslayalım. İşin çözümü bu. Öfke sağlığa zarardan başka bir şey değil, biliyorsunuz. Gücümüzü hedeflerimize odaklayalım.

29 Şubat : Merkür Jüpiter altmışlığı : Merkür 11° Balıkta, Jüpiter 11° Boğada

Satürn ile kavuşumunun ardından çok iyi bir açı alıyor Merkür Jüpiter’den. Yanılgıları aşıp gerçekliğe varmak. Hataları görmek, doğruları bulmak.

Enerjiyi toplamak. Depresif, karamsar halden çıkacak motivasyonu bulmak. Yaşam enerjisinin yükselmesi.

Koyu, kapalı, gri bir yerden, sislerin içinden geçip güneşli, aydınlık, renkli bir yere varmak gibi imajine edebiliriz.

1 Mart : Güneş Jüpiter altmışlığı : Güneş 11° Balıkta, Jüpiter 11° Boğada

Güneş’in Satürn ile kavuşumunda neyi yanlış yaptığımızı, aslında ne yapmamız gerektiğini fark edebiliriz Ardından gelen bu Jüpiter uyumu da bir açılım, önemli bir farkındalık, bilinçte değişim ve yükseliş anlamına geliyor.

Duygusal anlamda bir şifa göstergesi.

Maddi tarafta da iyi şeyler olabilir. Bolluk, bereket demektir Jüpiter.

1 Mart : Venüs Kiron altmışlığı : Venüs 17° Kovada, Kiron 17° Koçta

Burada neşeli, keyifli bir şeyler var 🙂 İlişkilerimiz, arkadaşlıklarımız içinde güzel şeyler olabilir. Sevdiklerimizle birlikte keyifli şeyler yapabiliriz.

Venüs kovada alıyor bu açıyı. O yüzden sosyal ortamlar, grup çalışmaları, etkinlikler, eğitimler, sınıflar, sınıf arkadaşları geliyor gözümün önüne.

3 Mart : Venüs Uranüs karesi : Venüs 19° Kovada, Uranüs 19° Boğada

Online alışverişlerde abartılar olabilir. Bir şetlerin daha uygun fiyatlısı, hatta daha iyisi varken pahalıya almak, iyi ürün seçememek gibi şeyler olabilir. Aceleci olmayalım.Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

26 Şubat Pazartesi

Ay bugün 17:29’a kadar başak burcunda. Sabah saatlerinde Neptün’ün karşısında. Mantıklı olmakta, gerçekçi olmakta zorlanabiliriz. Dikkatimizi toplayalım.

10:35-17:29 arasında Ay boşlukta olacak. Balık transitinin kalan bölümünde bir açısı yok.

17:29’da terazi burcuna geçiyor. Teraziye gelince Pluto ile uyumlu bir açı oluşuyor aralarında. Yapmak istediğimiz şeyler için kullanabileceğimiz bir vakit.


26 Şubat-3 Mart 2024 Astroloji Gündemi


27 Şubat Salı

Ay terazi burcunda ilerliyor. Bugün uyumlu açıları var.

Öğle vaktinde Ay ve Mars uyumlu açıdalar, bir üçgen var aralarında. Spor için, sporla ilgili konular, spor alışverişleri için güzel bir zaman.

Hareket, enerji isteyen işleri aradan çıkarmak için de iyi bir zaman.

Akşam saatlerinde bu kez Venüs ile üçgen açıda Ay. Çok güzel bir Ay Venüs uyumu var. Terazi-kova arasında bir hava üçgeni. Güzel iletişimler getirir bize. İrtibatlar, haberleşmeler, iyi haberler getirebilir.

21:21 sonrasında Ay boşlukta.


26 Şubat-3 Mart 2024 Astroloji Gündemi


28 Şubat Çarşamba

Ay gün boyunca terazi burcunda. Bugün bütünüyle boşlukta, öyle bir durum var. Terazi transiti içinde kalan kısımda bir açısı yok. Açısız ilerliyor yani kalan yolu.

Ay boşlukta olunca, durağan geçebiliyor gün.

İlerlemek kolay olmayabiliyor. Durmamız gerekebiliyor. Duralım öyleyse biz de mümkün olan noktalarda. Bir şey bugün olmuyorsa, oldurmaya çalışmayalım.

Merkür ve Güneş, Satürn ile balık burcunda kavuşuyorlar ayrıca bugün. Genel olarak bir yavaşlama var gibi. Beklemeler olabilir.


26 Şubat-3 Mart 2024 Astroloji Gündemi


29 Şubat Perşembe

Ay 06:09’da akrep transitine başlıyor. Sabah saatlerinde Pluto ile uyumsuz (kare) açıda. Güne başlarken bir şeye sinirlenmek mümkün.

Parasal konularla, ödemelerle ilgilenebiliriz bugün. Akrep günlerinde banka işlemlerimiz, işlerimiz olabiliyor.

Akşam ve gece saatlerinde  Ay hem Güneş, hem Satürn ile uyumlu açılarda olacak. Bir konuda fark etmediğimiz detayları görebiliriz. Yanlış düşündüğümüzü fark edebiliriz. Kötü niyetli sandığımız bir şeyin altındaki iyiliği görebiliriz.


26 Şubat-3 Mart 2024 Astroloji Gündemi


1 Mart Cuma

Ay’ın akrep transiti devam ediyor.

Sabah erkenden Ay Merkür üçgeniyle güzel başlıyor gün. Erken kalkanlar verimli, keyifli bir sabah yaşayabilirler. Sabahın ilerleyen vakitlerinde Ay Mars karesi geliyor. Bir şey için fazla yorabiliriz kendimizi. Günümüzü iyi yönetelim.

Gündüz vaktinde Ay Venüs karesi var. Alışveriş önermem. İyi seçimler yapmayabiliriz. İlk gördüğümüz ürünleri almayalım. Bakalım biraz seçeneklere.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay, Uranüs ile karşı karşıya. İçsel anlamda bir huzursuzluk var. Kaygılı bir ruh hali var. Bir konuya en olumsuz ihtimalleri düşünerek bakıyor olabiliriz. Objektif olalım, gerçekçi olalım tabii ama kaygılı ve karamsar olmaya gerek yok.


26 Şubat-3 Mart 2024 Astroloji Gündemi


2 Mart Cumartesi

Ay bugün 16:56’ya kadar akrep burcunda.

Sabah saatlerinde Neptün ile güzel bir üçgen var aralarında. Sakin, rahat, huzurlu bir sabah.

Ay 10:47-16:56 arasında boşlukta olacak. Akrepteki açılarını tamamlamış durumda. 16:56’da yay burcuna geçiyor. Pluto ile uyumlu açı yapıyor yay burcuna gelince.

Uzaklardan, uzaklardaki dostlarımızdan iyi haberler alabiliriz. Eğitimle ilgili konular, kayıtlar, görüşmeler, iletişimler için de iyi bir vakit.


26 Şubat-3 Mart 2024 Astroloji Gündemi


3 Mart Pazar

Ay yay burcunda. Sabah saatlerinde bir Ay Satürn karesi var. Halsizlik, isteksizlik, bir şey yapmak istememek gibi durumlar olabilir. Mümkünse kendimize vakit ayıralım.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Güneş karesi geliyor bu kez. İşimizde pürüzlü durumlar olabilir. Bir şeyleri düzeltmek gerekebilir. İletişimlere de daha çok özenmek gerekiyor.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Mars uyumu ile güzel bir enerji var. Hareketleniyoruz.


26 Şubat-3 Mart 2024 Astroloji GündemiGüncel transitleri de ekliyorum buraya :

Güneş Balık Burcunda 19 Şubat-20 Mart 2023

Venüs Kova Burcunda 16 Şubat-12 Mart 2024

Mars Kova Burcunda 13 Şubat-23 Mart 2024

Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıda görebilirsiniz. Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İyi bir hafta diliyorum. Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!