İkizler Burcu Temmuz 2023

İkizler Burcu Temmuz 2023

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Temmuz ayı gezegen geçişleri ve Ay döngülerinin sizlere genel olarak neler getirebileceğini, bu ay yaşamınızda hangi konuların öne çıkabileceğini anlatacağım bu yazımda.

Temmuz için fırsat alanlarınız neler ? Nelere dikkat etmeniz faydanıza olur ? Şimdi bakalım birlikte.

Yükseleniniz ikizler ise tutarlı olacaktır bu öngörüler sizin için. Ancak o şekilde olabilir. Çünkü o zaman ev hesabı doğru olur. Teknik olarak yükselen burca göre yapılabiliyor öngörüler. Bu önemli noktanın altını çizmiş olayım.

Kuzey Ay düğümünün hat değiştireceği zamana vardık. Koç ve terazi aksına yerleşecek Ay düğümleri. Ayın en önemli gelişmelerinden biri bu. Bir Venüs retrosu var. Transitler var her zamanki gibi. Hepsine bakacağız.

Öncelikle ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 23 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 2.evinizde.

Yengeç burcu evimizi ve ailemizi temsil eder. 2.ev ise parayı, kazançları, harcamaları, alışverişleri.

Eviniz için yapacağınız harcamalar olabilir bu dönemde.

Aileniz, anne babanız için almak istediğiniz, bir süredir aklınızda olan şeyleri alabilirsiniz.

Onların iyiliği, sağlığı, konforu, keyfi için satın alacağınız şeyler olabilir.

Aile içinde birbiriniz için devreye gireceğiniz konular olabilir. Maddi anlamda birbirinize yardımcı olabilirsiniz.

23 Temmuz günü aslan burcuna geçiyor Güneş. 3.evinize geliyor.

İnsan ilişkileriniz içinde paylaşımlarınız, haberleşmeleriniz, görüşmeleriniz, yazışmalarınız artacaktır 3.evin hareketlenmesi ile. İşinizde, sosyal yaşamınızda hareketli bir zamana giriyorsunuz.

Kardeşler, yakın akrabalar, okul arkadaşları, komşular, günlük hayatınız içinde sık gördüğünüz kişiler, evinizin yakınında olan yerler ve düzenli olarak gittiğiniz yerler bu evin konusudur. Bu kişilerle irtibatlar artabilir. Bir araya gelişler, misafirlikler olabilir. Yakınlarınızdan güzel haberler alabilirsiniz.

Evinize yakın bir noktada, kendi muhitinizde ya da yakın bir semtte bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Bu faydalanacağınız bir hizmet olabilir, bir kurs olabilir. Bir hobi evi, bir atölye, bir etkinlik alanı olabilir. Güneş’in aslan transiti olduğu için özellikle sanat ve spor temalarında bir şeyler olabilir örneğin. Yeni bir hobi edinmek, kendinize bir meşguliyet yaratmak, keyifli bir dinlenme alanı oluşturmak, yeni şeyler öğrenmek, yaşamınızı renklendirmek için güzel başlangıçlar yapabileceğiniz bir Güneş transiti.


İkizler Burcu Temmuz 2023


MERKÜR

Merkür 11 Temmuz’a kadar yengeç transitinde. 2.evinizde. Yani para alanında.

2.ev çalışarak elde ettiğimiz parayı, bireysel kazançlarımızı, harcamalarımızı, bütçemizi, birikimlerimizi, maddi güvence niyetiyle yaptığımız şeyleri, yatırımları, mülkleri, maddi olanakları anlatan bir ev. Sigorta yine bir 2.ev konusu.

Yengeç burcu ise evimizi, ailemizi temsil ediyor. Aileniz için, evinizde değiştirmek ve yenilemek istediğiniz şeyler için harcamalarınız olabilir bu dönemde.

Evi için sigorta yaptırmak gibi bir niyeti olanlar bunu yapabilirler bu dönemde. Karar vermek, seçmek, yaptırmak değilse bile araştırmalarınız, fikir alışverişleriniz olabilir.

Aile içinde bir para konunuz olabilir. Anne babanıza yardımcı olacağınız konular olabilir. İhtiyaç duydukları ya da almak istedikleri bir şeyi siz onlar için satın alabilirsiniz.

11 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Merkür. 3.evinize geliyor.

3.ev yakın çevremizi, iletişimlerimizi, arkadaşlık bağlarımızı, komşularımızla ilişkilerimizi, yakın akrabalarımızı, kuzenlerimizi temsil eden bir alan.

Aslan burcu ise eğlenceyi, keyifleri, gezileri, organizasyonları, kutlamaları simgeliyor.

Yakın çevrenizle daha çok bir araya gelebilirsiniz Merkür aslandan geçerken. Kutlamalarınız olabilir. Aile, akrabalar içinde doğum günleri olabilir.

Bebekler, çocuklar aslan temasıdır. Komşularınızın, akrabalarınızın, arkadaşlarınızın çocuklarının doğum günlerine gidebilirsiniz örneğin. Sevdiklerinizden, yakınlarınızdan bebek müjdeleri gelebilir.

Sosyalleşmek için harika bir zaman. Dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Birlikte gezeceğiniz yerler, birlikte katılacağınız etkinlikler, aktiviteler olabilir.

29 Temmuz’da başak geçişi başlıyor Merkür’ün. 4.evinize geliyor.

Ev düzeninize, ailenize, ailenizin iyiliğine, sağlığına odaklanacağınız bir dönem olabilir bu.

4.ev evimizi, başak burcu sağlığımızı temsil ediyor.

Düzene koymak, düzenlemek, temizlemek demektir ayrıca başak.

Evinizde büyük temizlikleriniz olabilir. Uzun zamandır tuttuğunuz, atmadığınız, evinizi kalabalıklaştıran, esasen bir işlevi olmayan, bir değeri olmayan, yaşam alanımızı daraltan pek çok şeyi evinizden çıkarabilirsiniz.

Kendinize güzel, sade, ferah bir ev düzeni yaratabilirsiniz.

Aile bireyleriniz daha iyi olsun, kendilerine daha iyi baksınlar, daha doğru beslensinler diye yapacağınız şeyler olabilir. Onlara önereceğiniz şeyler olabilir. Kendileri de bu yönde bir şeyler yapmaya başlayabilirler.

Yaşama çekidüzen verme, düzen oluşturma zamanı bu. Sağlığınıza daha çok özenmeye başlıyorsunuz.


İkizler Burcu Temmuz 2023


VENÜS

Venüs 23 Temmuz’a kadar aslan burcunda ve ileri hareketinde. 3.evinizde.

Arkadaşlarınızla buluşmalar, sohbetler, muhabbetler var.

Gezmek demektir ayrıca 3.ev. Yakın mesafeleri temsil eder. Şehrin içinde güzel gezileriniz de olabilir. Merak ettiğiniz semtleri görebilirsiniz.

Aslan sanat demektir. 3.ev ise paylaşmakla ilgili bir ev. Sosyal medya da bir 3.ev teması.

Sanatla bağınız, hobileriniz varsa sosyal medyada yeteneklerinizi paylaşmak isteyebilirsiniz. Çalışmalarınızı gösterebilirsiniz.

23 Temmuz’da bir Venüs retrosu başlayacak. Aslan burcunda, 3.evinizde retro yapacak Venüs. 4 Eylül’e kadar sürecek olan bir retro.

Bu süreçte sosyal bağlarınız içinde kendinizi doğru ifade etmeye daha fazla özen göstermenizi önereceğim. Yazışırken, konuşurken, maillerinizde, mesajlarınızda, sosyal medya paylaşımlarınızda daha dikkatli olun. Kime ne söylediğinize dikkat edin. Niyetiniz kötü olmasa bile, başka başka anlamlara gelebilir söylediğiniz şeyler. Yanlış anlaşılmalar olabilir.

Kardeşlerle, yakın akraba ve komşularla ufak tefek dargınlıklar da yaşanabilir. Bazı şeylere gücenebilirsiniz ya da vaktiyle gücendiğiniz şeyleri oturup konuşabilirsiniz. Yüzleşmeler olabilir. Onlarla ilgili bilmediğiniz durumları da öğrenebilirsiniz.

Sosyal medyada aktif olduğunuz bir faaliyetiniz varsa, buralarda bir yenilenme zamanı olacaktır bu retro sizin için. Mevcut hali gözden geçirip değişikliklere gitme zamanı.

Aslan burcu reklam yapmak, tanıtmak, göstermek demektir. Şimdiye dek duyurmadığınız çalışmalarınızı tanıtabilirsiniz. Bunu yapıyorsanız bile önemli noktaları daha etkili olacak biçimde tanıtmaya başlayabilirsiniz. Reklamlarınızı  artırıyorsunuz.

3.ev konuları üzerinden böyle ihtimaller geliyor akla.


İkizler Burcu Temmuz 2023


MARS

Mars 10 Temmuz’a kadar aslan transitinde. 3.evinizde.

İletişimleriniz çoğalıyor, haberleşmeler hızlanıyor Mars ile. Bir süredir irtibatınızın olmadığı kişilerle yeniden bir araya gelebilirsiniz.

Kardeşlerle, yakın akrabalarla ilgili konular olabilir, bu kişiler 3.ev kişileri olduğundan.

Aslan burcu ise çocukları temsil ediyor. O yüzden çocuklarınızla, yeğenlerinizle de ilgili bir zaman. Yeni yeni şeylere başlayabilirler. Bir spor etkinliği, bir sanat kursu örneğin.

Siz de yapabilirsiniz bunları. Aslan burcu hobi, 3.ev ise eğitim demektir, öğrenmek demektir.

Yeni hobiler edinebileceğiniz, yaşam enerjinizi yükseltecek keyifli başlangıçlar yapabileceğiniz bir dönem.

10 Temmuz Pazartesi günü yeni transitine başlıyor Mars. Başak burcunda ilerlemeye başlıyor. 4.evinize geliyor.

Aile bireyleriyle, evle ilgili konularda bir hareketlilik başlıyor bu kez. Bu alan evi ve aileyi simgeler.

Yerleşim ve yer değişikliği konuları, ev alım satım, kiralama konuları, kontrat konuları, ev içinde dekorasyon değişiklikleri, tadilatlar, evle ilgili yapılması gereken işler hız kazanıyor.

Bu temalarda yeni gelişmelere açık olduğunuz bir süreç. Tabii kimi zaman tartışmalar ve gergin durumlar da yaşanabilir. Mars’ın yüksek enerjisini doğru kullanmanızı öneririm o yüzden.

Aile içi iletişimlerde birbirinize karşı daha anlayışlı olmanız bu dönemde iyi olur, güzel olur.


İkizler Burcu Temmuz 2023


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

Temmuz ayı, Ocak 2022’den bu yana boğa akrep hattında olan kuzey güney Ay düğümleri için değişim noktası. 17 Temmuz günü aks değiştirecek Ay düğümleri.

Kuzey Ay düğümünün boğada/12.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/6.evinizde olduğu bir dönem deneyimlediniz. Artık sonuna geliyoruz bu sürecin.

Ay düğümleri boğa/akrep aksında iken sizi hangi konular üzerinden sınamış, büyütmüş, geliştirmiş olabilir ? Neleri öğrenmiş olarak çıkıyorsunuz bu süreçten ?

Sağlık konularında zorlanmış olabilirsiniz. Hem bedensel, hem ruhsal anlamda, her anlamda söylüyorum sağlık derken.

Sizin ya da ailenizden birinin bir tedavi süreci olmuş olabilir. Bir terapi almış olabilirsiniz. Yaşam düzeninizi ve iyilik halinizi korumak, iyileşmek, iyileştirmek için yaptığınız şeyler olmuş olabilir. Bu yönde çabalar getirmiş olabilir bu döngü size.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/11.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 5.evinizde olacak. 17 Temmuz itibariyle bu değişim gerçekleşiyor.

Ay düğümleri dönemleri 18 aylık süreçlerdir. Yeni bir 18 aylık dönem başlamış oluyor bu değişim ile.

Bu yeni dönem için nasıl olasılıklarınız var ?

Sosyal hayatınız, arkadaşlarınız, iş hayatınızda iletişim ağınız, bağlantılarınız, sosyal çevreler var bu evde. 11.evin konusu sosyal yaşam, arkadaşlıklar ve dostluklar.

Kuzey Ay düğümü buradan geçerken yeni ortamlara girebilir, farklı sosyal çevrelerde yer alabilirsiniz. Yeni bağlantılar kurabilir, yeni ortamlar deneyimleyebilirsiniz. Daha sosyal olacağınız bir dönem geliyor.

İşiniz vesilesi ile bağlantı kuracağınız yeni insanlar olabilir. Kalabalıklara hitap ettiğiniz bir işiniz varsa (örneğin sosyal medya) büyüyebileceğiniz bir dönem.

Katılacağınız eğitimler, kurslar olabilir, o ortamlardan yeni bağlantılar doğabilir.

Yeni bir iş alanı, yeni bir meşguliyet, yeni bir hobi farklı çevreler getirebilir size.

Arkadaşlar geliyor. Kimler kalıcı olur, kimler olmaz, kimler tabiatınıza, karakterinize uyar, kimler uymaz, işin o kısmını da zaman gösterir tabii. Ama yeni arkadaşlar geliyor.

İşinizde ekip içinde uyumlanmanız gereken durumlar olabilir ayrıca. İş arkadaşlarınızla uyum sağlamak noktasında belki zorlanabilirsiniz biraz. Takım gibi hissetmekte, birlik olduğunuzu hissetmekte zorlanabilirsiniz. Size benzemeyen, sizin gibi olmayan insanlarla bir arada olmak yorabilir belki. Böyle deneyimleriniz olabilir.

Her deneyim bir şeyler söylüyor, öğretiyor bize. Gelişime ihtiyaç duyduğumuz noktalarda deneyimler geliyor. Ne öğrendiğinize bakın. Takımlar, gruplar, ekipler içinde uyumlu olmak önemli tabii. Sosyal becerilerinizi geliştirme zamanı.


Temmuz 2023 Ay Döngüleri :

3 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay :  Ay 11° Oğlak, Güneş 11° Yengeç

8.evinizde bir dolunay. Merkür ile karşıtlığı var bu dolunayın. Jüpiter ve Satürn ile uyumlu açıları var. Sistemleşme ve düzen temaları var burada.

Bir bildirim, bir evrak konusu, bir haber, yeni bir yönetmelik, bir alanda yeni bir kural, bir duyuru olası.

8.ev borçlarla ilgili bir ev. Oğlak ise devleti, kuralları, yasaları simgeliyor.

Ödemeleriniz, bankalara/firmalara/kişilere/devlete borçlarınız varsa, iyi fırsatlarla bu borcu bitirebileceğiniz ya da öncelikli bir kısmını ödeyip biraz daha rahatlayabileceğiniz, bir parasal konuyu çözebileceğiniz günlerdesiniz.

Borçlarınızda bir yapılandırma da gerçekleşebilir.

Bir tazminat konunuz, bir vergi borcunuz, bir kredi ödemeniz varsa ve yasal süreçler içinde iseniz, almak için uğraştığınız paralar varsa, bu sürecin sonuna geliyor olabilirsiniz. Konu sonuçlanabilir. Almak istediğiniz şey, elinize geçebilir.

Bir mal, para, hak, miras paylaşımı gerçekleşebilir.

17 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 24° Yengeç, Güneş 24° Yengeç

2.evinizde doğacak bir yeniay. Uranüs ve Neptün’den pozitif açılar alıyor. Uyumlu açılar görüyoruz.

Bir de karşıtlık var bu açıların yanında. Pluto ve yeniay karşı karşıya. Birbirine zıt açıda.

2.ev maddi konularla ilgilidir en temelde. Paramızı, kazançlarımızı, maddi imkanlarımızı temsil ediyor.

Parasal konularda yapmanız gerekenler olabilir. Bu şeyler için hareket alabilirsiniz. Belki kazançlarınızı eksilten bir durum var (Pluto sebebiyle yapıyorum bu yorumu. Pluto bereketi, gücü zedeler), bu durumu iyileştirmek istiyorsunuz. Uranüs değişim, Neptün iyileşme demektir uyumlu açılarında. Böyle bir durum için yapacağınız şeyler olabilir.

Maddi güven, güvence duygunuzu, bu anlamda huzurunuzu eksilten konular için aksiyon alabilirsiniz. Elinizi güçlendirmek, maddi anlamda daha rahat olmak, daha güvende hissetmek isteyebilirsiniz.

Kazançlarınızı artıracak yeni fırsatlarınız olabilir. Bir süredir aklınızda, gönlünüzde olan bir şeyi satın alabilirsiniz. Önemli bir alışverişiniz olabilir.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimize.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!