29 Ocak-4 Şubat 2024 Astroloji Gündemi

29 Ocak-4 Şubat 2024 Astroloji Gündemi

29 Ocak-4 Şubat 2024 Astroloji Gündemi

Merhabalar değerli okuyucularım,

Bir aslan dolunayı yaşadık geçtiğimiz hafta. Çok sevimli bir dolunay değildi. Yazım dışında Instagram hesabımda da çok anlattım. Gündemde olan konularla eşleştirdim dolunayı. Neler aslan teması ? Bu dolunayda niye bunları gördük, duyduk, aradaki bağlantıları anlattım.

Çok şahane bir hafta değildi.

Ama sırada iyi bir hafta var. Gezegenler arasında çok iyi irtibatlar göreceğiz bu hafta. Merkür’ün, Venüs’ün ve Mars’ın iyi açıları olacak.

Yeni başlayacak bir transit var mı ? Bu hafta yok.

Var olan transitler devam ediyor. Buraya ekleyeyim ilgili yazılarımı :

Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2024

Venüs Oğlak Burcunda 23 Ocak-16 Şubat 2024

Merkür Oğlak Burcunda 14 Ocak-5 Şubat 2024

♣   ♣   ♣   ♣

Haftanın detaylarına geçmeden evvel ; danışmanlıklar için iletişim adresimi vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Instagram hesabım :

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


29 Ocak-4 Şubat haftası gezegen açıları :

29 Ocak : Venüs Jüpiter üçgeni : Venüs 6° Oğlakta, Jüpiter 6° Boğada

Bir toprak üçgeni. Maddi şanslar, parasal kazançlar var bu üçgende.

Bunun dışında bu açı bedensel sağlık, bedene özen, spor, sağlıklı beslenme konularında da çok güzel çalışır. İyi seçimler yaparız kendimiz, sağlığımız, bedenimiz için.

29 Ocak : Merkür Uranüs üçgeni : Merkür 19° Oğlakta, Uranüs 19° Boğada

Merkür bildirmek, haber vermek, duyurmak, tanıtmak demektir. Uranüs ise yeniliklerin temsilcisi. Oğlakta bir Merkür alıyor bu açıyı.

İş hayatımızda yeni şeylere başladığımız bir zamanda olabiliriz. Bunların duyurusunu yapabiliriz.

Kendimizi tanıtacağız. Ürettiklerimizi tanıtacağız. Hedeflerimiz için iyi adımlar atabiliriz.

30 Ocak : Mars Uranüs üçgeni : Mars 19° Oğlakta, Uranüs 19° Boğada

Bankacılık işlemlerimiz olabilir. Düzenini değiştirmek isteyeceğimiz şeyler olabilir. Kredi kartımızın limitini düzenlemek (artırmak/azaltmak) gibi örneğin.

Banka hesaplarımızda yeni hareketlerimiz olabilir.

Parasal konularda yeni kararlarımız olabilir. Döviz alım satım konuları olabilir.

Bankacılık konuları oğlak temasıdır. Oğlakta bir Mars, bu açıyı aldığı için yazdım bu olasılıkları.

İşimizi, iş hayatımızı anlatır ayrıca oğlak. İşimizde yeni projelere başlamak, yeni çalışmaları tanıtmak, yenilikler yapmak, ürün ve hizmetleri yenilemek için çok güzel bir zaman. Enerji tam bu yönde.

Yaşam planlarımız için hareketlenebileceğimiz bir vakitteyiz.

Mars = Hareket   Uranüs = Özgürlük

Özgürlüklerimizi, özgürlük alanlarımızı büyütmeye odaklanıyoruz.

2 Şubat : Merkür Neptün altmışlığı : Merkür 25° Oğlakta, Neptün 25° Balıkta

Yumuşacık bir enerji bu. Bir şeyin yoran tarafından, yorucu duygusundan arınmak, hafiflemek, hiçbir şeye gereğinden fazla önem vermemek gerektiğini fark etmek, konuların içindeki kolaylıkları görmek, rahatlamak. Böyle bir duygu değişimi var burada. Neptün’ün uyumlu açıları için iki kelime seçsem biri arınmak, diğeri hafiflemek derim.Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

29 Ocak Pazartesi

Ay başak burcunda ilerliyor. Bugün çok güzel açılar alacak. Toprak üçgenleri oluşacak. İş ve para konularında şanslı bir gündeyiz.

İşimizde iyi fırsatlar doğabilir. Biz de iyi değerlendirebiliriz.

Oğlak burcunda yer alan gezegenlerle irtibatı olacak Ay’ın. Bankacılık işlemlerimizi güzelce  yapabiliriz. Devlet bağlantılı işlerimizi, resmi işlemlerimizi yapabiliriz.

Sabah saatlerinde Ay Mars üçgeni çalışıyor. Hareketleniyoruz. Yapılacak işlerle meşgulüz. Spor için de iyi bir sabah.

Öğle vaktinde bir Ay Uranüs üçgeni var. İşimizde yeni kazançlarımız olabilir. Bir parasal konuyu çözebiliriz. Bir şeyin bütçesini ayarlayıp hazır edebiliriz.

Öğle ve gündüz vaktinde Ay ve Merkür uyumlu (üçgen) açıda. Bildirimler alabiliriz. Bizim duyuracağımız şeyler olabilir. İşimizde göstermek istediğimiz ürünleri/hizmetleri tanıtmak için kullanalım bu vakti.

Akşam ve gece saatlerinde Ay, Neptün’ün karşısında. Bir suçluluk duygusu, bir pişmanlık var gibi burada. Birine söylediğiniz bir sözün gereğinden fazla olduğunu düşünüyor olabiliriz. Telafisini yapmaya çalışalım. Bir insanı üzmüş olabiliriz.


29 Ocak-4 Şubat 2024 Astroloji Gündemi


30 Ocak Salı

02:19-11:04 arasında Ay boşlukta. Başak transitinin kalan bu kısmında bir açısı yok. 11:04’te terazi burcuna geçiyor. İlişkiler, bağlantılar içinde iletişimlerimiz artacak teraziye geçince.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay, Pluto ile uyumlu açıda. Güzel bir hava üçgeni oluşuyor. Sosyal medya alanlarında olanlar, dijital alanlarda işleri olanlar için verimli, bereketli bir vakit. Yeni güzel bağlantılar doğabilir.

Kova burcu dijital alanları, terazi burcu ise iş birliklerini, bağlantı kurmayı simgeliyor çünkü.


29 Ocak-4 Şubat 2024 Astroloji Gündemi


31 Ocak Çarşamba

Ay’ın terazi transiti devam ediyor.

Sabah erken saatlerde Ay Venüs karesiyle başlıyor gün. Erkenden uyanabiliriz. Bir ses, bir şey uyandırabilir bizi.

Sabah saatlerinde, günün ilk yarısında çok güzel bir Ay Güneş üçgeni var. İş bağlantılarımız hareketleniyor. Yeni irtibatlar doğabilir.

Akşam üstü ve akşam vaktinde Ay ve Kiron karşı karşıya. Birini kırabiliriz. Dikkat edelim, üzmeyelim kimseyi. Birinden yana bunu yaşamak da mümkün. Gücenip küsmek yerine yapılan yanlışı söylemek, tavır koymak, müsaade etmemek gerekiyor.

Ay, güney Ay düğümü ile kavuşuyor bu gece. Bir iletişimden geri çekebiliriz kendimizi. Mesafe alabiliriz. Uzaklaşabiliriz. Bitireceğimiz bir dialog da olabilir.


29 Ocak-4 Şubat 2024 Astroloji Gündemi


1 Şubat Perşembe

Ay bugün neredeyse gün boyunca, 23:36’ya kadar terazide olacak yine.

Günün ilk yarısında Ay Merkür karesi var. İletişimler içinde tatsızlıklar olabilir. Anlaşamamak, uzlaşamamak gibi bir hal var burada. Biraz kendi haline bırakalım konuları. Zıtlaşmayalım.

12:03-23:36 arasında Ay boşlukta olacak. Terazi transitinin kalan kısmında açı almayacak. 23:36’da akrep burcuna geçiyor.

Akrebe geçişiyle Pluto ile kare açı oluşturacak Ay. Bir şeye öfkelenmek mümkün. Hakkaniyetsiz bir duruma sinirlenmek gibi anlatabilirim bu kareyi.


29 Ocak-4 Şubat 2024 Astroloji Gündemi


2 Şubat Cuma

Ay akrep burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında Ay Satürn üçgeniyle güzel bir atmosfer var. Bir şeyleri yoluna koymak, çözmek, netleştirmek, düzene koymak gibi bir resmi var bu vaktin.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay, Jüpiter ile karşı karşıya. Bir haksızlık, hakkaniyetsizlik olabilir. Biri, kurnazlığı akıl sanabilir. Müsaade etmeyelim. Koruyalım haklarımızı.

Akşam saatlerinde Ay ve Venüs arasında çok güzel bir altmışlık açı var. Parasal konularda bir rahatlama olabilir. Bir şeyin bütçesini oluşturabiliriz.

Alışverişler için de güzel bir vakit. İstediğiniz alanda yeni bir ürün bulabiliriz.


29 Ocak-4 Şubat 2024 Astroloji Gündemi


3 Şubat Cumartesi

Ay’ın akrep transiti devam ediyor. Bugün iki açısı olacak. Biri uyumlu, biri uyumsuz.

Önce uyumsuz olan geliyor. Öğle vaktinde Ay ve Uranüs karşı karşıya. Para konularında stresler olabilir. Büyük harcamalar yapmamak, alışverişlerde aceleci olmamak iyi olabilir.

Günün ikinci yarısında, gündüz ve akşam üstü saatlerinde Ay Mars altmışlığı geliyor. Güzel bir canlılık var burada. Enerji yükseliyor. Efor gerektiren bir işi yapıp tamamlayabiliriz. Başlangıçlar, girişimler için de destekleyicidir Mars’ın uyumlu açıları.


29 Ocak-4 Şubat 2024 Astroloji Gündemi


4 Şubat Pazar

Ay bugün 09:27’ye kadar akrep burcunda olacak. 06:24-09:27 arasında boşlukta. Akrep transitinin bu son kısmında açısız.

09:27’de yay burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde Pluto ile uyumlu açıda olacak Ay. Uzaklarda olan sevdiklerimizle iletişimlerimiz olabilir. İyi haberler verebilirler bize. Onlardan yana sevineceğimiz şeyler olabilir. Yay burcunda alıyor Ay bu açıyı. O yüzden yay konuları üzerinden olasılık ürettim.

Yay, vizyonumuzla, yaşam planlarımızla, rotamızla da ilgili. Bir konu için güzel bir çözüm yolu, ilerlememizi sağlayacak mantıklı bir fikir de bulabiliriz. İyi bir bilgi kaynağı bulabiliriz.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Satürn karesi geliyor. Acele ettiğimiz konularda bizi dengeleyecek, ‘Şimdilik dur. Biraz dur’ diyecek deneyimler gelebilir. Hiçbir şeyi bir an önce oldurmaya, oluşturmaya çalışmamak gerekiyor. Akışla uyum içinde ilerlememizi istiyor hayat.


29 Ocak-4 Şubat 2024 Astroloji GündemiBir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İyi bir hafta diliyorum. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!