Oğlak Burcu Nisan 2023

Oğlak Burcu Nisan 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yeni bir ay. Yeni transitler. Yeni olasılıklar. Nisan ayı başladı.

Bakalım neler var bu ay gökyüzünde ? Ayın en önemli gelişmesi, koç burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulması.

Bir Merkür retrosu var ayrıca. Günlük yaşamımızda bir şeyleri retroya göre düzenlememiz gerekiyor. Retro vakitleri önemli. Merkür de bu ay için bir gündem başlığımız.

Ayın tüm detaylarına bakalım. Öncelikle ayın gündemini buraya ekliyorum ↓ Bu linki tıklayarak ayın özetini bir takvim halinde görebilirsiniz ↓

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Başlamadan evvel şu kısmı netleştirelim : Yükseleni oğlak olanlar yararlanabilir bu öngörülerden. Çünkü öngörülerimizi evler üzerinden yapıyoruz ve ev hesabı yükselenden başlıyor.

Yükseleniniz oğlak ise bu ay için şöyle ihtimalleriniz var ↓  ↓  ↓  ↓

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓

Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 4.evinizde.

Bu transit ile evinizle ilgili konular, eviniz için yapmanız gerekenler, ayrıca aile içi konular öne çıkıyor.

Evinizde bir ilkbahar yeniliği yaşamak, büyük bir temizlik yapmak isteyebilirsiniz. Belki boyanızı yenilersiniz, belki eşyalarınızı. Belki odalarınızın düzenini.

Yaşam alanınızı güzelleştirmek ve yenilemek isteyeceğiniz bir zaman. Koç burcu yenilik enerjisidir çünkü.

Yeni bir düzene de geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler, bu transit döneminde taşınabilirler.

Aile bireylerinin yaşamında da yeni şeyler başlayabilir koç enerjisiyle. Güzel şeylere adım atabilirler. Bu yeni bir iş olabilir. Yeni bir eğitim olabilir. Yeni bir sosyal ortam, yeni bir hobi olabilir. Daha keyifli, daha güzel yaşamak için, hedefleri için yeni şeylere adım atabilirler.

20 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Güneş. 5.evinizde bir Güneş transiti başlıyor.

Bir süredir kendinize vakit ayıramadıysanız, koşturmalar, yorgunluklar olduysa, şimdi keyif alacağınız şeyleri, sevdiğiniz, size iyi gelen şeyleri yapabilirsiniz. Ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Bu ev hobilerle ilgilidir ayrıca. Hobilerinizle meşgul olabilirsiniz. Sizi mental anlamda, ruhsal anlamda resetleyecek şeyler yapabilirsiniz.

Bu bir boğa transiti. Boğa demek keyif, huzur ve konfor demektir. Hayatınızı gözden geçirebilir, nelerden keyif alıyorsunuz, neler nasıl olursa daha keyifli olur günleriniz, biraz buralara bakacağınız bir zaman. Hayatınızı renklendirmek, güzelleştirmek için yeni şeyler yapabileceğiniz, yeni kararlar alabileceğiniz bir Güneş dönemi.


Merkür 3 Nisan’a kadar koç burcunda. 4.evinizde.

Ev, yuva, aile temaları var bu evde.

Evinizin ihtiyaçları ile meşgul olduğunuz, aileniz için güzel şeyler yaptığınız bir transit yaşamış olabilirsiniz. Artık sonuna geldik bu transitin.

3 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 5.evinize geliyor.

Tatil, alışveriş, lüks tüketimler, keyifler, konfor, eğlence şeklinde anlatabilirim bu evi. Merkür buradan geçerken tatil planlarınızı yapabilirsiniz. Rezervasyonunuzu, hazırlığınızı yapabilirsiniz.

Bir süredir istediğiniz ama ertelediğiniz şeyleri satın alabilirsiniz. Günlük alışverişlerin ötesinde biraz daha lüks diyebileceğimiz şeyler olabilir bunlar.

Merkür 21 Nisan’a kadar boğa burcunda, ileri hareketinde olacak. 21 Nisan’da ise retrosu başlayacak. Boğada bir retrosu olacak Merkür’ün.

Boğa demek para demektir.

5.ev ise riskli yatırımları, spekülatif yatırımları, altın, döviz gibi temaları kapsıyor. Parasal konularda hızlı kararlar almamanızı, yeterince düşünmeden hamle yapmamanızı öneririm. Oğlak zaten risk sevmez. Temkinli ve stratejiktir. Yine de uyarımı paylaşmış olayım. Merkür retrolarında doğru kararlar alamayabiliyoruz.

Lüks harcamalar da sorun yaratabilir sonrası için. Bu retro zamanında alışverişlere dikkat o yüzden. İpin ucu kaçabilir. Ölçüsü şaşabilir işin. Harcamalarınızı dengede tutmanız, aciliyeti olmayan, zaruriyeti olmayan şeyleri biraz sonraya bırakmanız daha iyi olabilir.


Venüs 11 Nisan’a kadar boğa burcunda. 5.evinizde.

Çocukları olanlar onlarla ilgili konularda güzel etkiler alıyorlar. Küçük yaşta iseler onlara yeni alanlar açabilirsiniz. Sporda, sanatta güzel başlangıçları olabilir. Yetişkin yaşta iseler kendileri için iyi kararlar alabilirler.

Sizin de meşguliyetleriniz, sanatsal çalışmalarınız olabilir. Hobi edinmek, yaşamınızı renklendirmek için çok güzel bir dönem. Böyle hediyeleri olabilir Venüs’ün size.

11 Nisan’da Venüs’ün ikizler transiti başlıyor. 6.evinize geliyor Venüs.

İşiniz, görevleriniz, iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz, iletişimleriniz, hepsi için güzel bir Venüs zamanı.

İş hayatınızda pozitif gelişmeler, güzel değişimler yaşayabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz içinde artan uyumunuz daha huzurlu, daha verimli kılacaktır sizi.

Günlük hayatınızı, temel alışkanlıklarınızı, günlük akışlarınızı gözden geçireceğiniz, kendinize her anlamda daha iyi bir düzen oluşturmak için yeni şeyler yapacağınız bir dönem.


Mars ay boyunca yengeç transitinde olacak. 25 Mart’ta başlamıştı bu transite. Nisan boyunca yengeçte. 7.evinizde.

Burası ilişkiler alanı. Mars ile burada bir hareketlilik olacaktır.

Yakın bağlantılarınızla, sizin için kıymetli olan kişilerle ilgili konular ön plana çıkacaktır.

Bu ev kimleri ve hangi konuları temsil ediyor, tanıyalım. Evliliği, eşi, sevgiliyi, ikili ilişkileri, ayrıca iş ortaklıklarını, iş birliklerini.

Hocalar, eğitmenler, danışmanlar, danışmanlıklar yine bu evin temsil ettiği kişiler/temalar arasında.

Mars ise başlangıçları simgeliyor. Dolayısıyla yaşamınızda 7.ev  konularında yeni şeylerin başlayabileceği bir zamana giriyorsunuz.

Bir ilişki başlayabilir. Sizin için özel olan biri varsa, bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Mutlulukla ilerleyen bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz.

Evli iseniz, eşinizin yeni başlangıçları olabilir yaşamında herhangi bir konuda.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Daha fazla insanla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle danışmanlık verdiğiniz ya da eğitmenlik yaptığınız bir işiniz varsa daha fazla çalışacağınız, hareketli, bereketli bir dönem yaşayabilirsiniz.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Herhangi bir konuda bir eğitime başlayabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz aracılığıyla başlayacak güzel şeyler olabilir. Tavsiyeler, yönlendirmeler gelebilir. Yakınlarınız başlangıçlara vesile olabilirler sizin için.


Nisan 2023 Ay Döngüleri :

6 Nisan : Terazi Burcunda Dolunay  Ay 16° Terazi, Güneş 16° Koç

10.evinizde gerçekleşiyor.

Dolunay, Güneş ve Ay’ın karşıtlığıdır. Bu dolunayda Güneş tarafında Jüpiter ve Kiron da var. Ay hepsi ile karşıt açı yapıyor.

10.evinizde gerçekleşeceğinden işiniz, kariyeriniz, üstleriniz, patronlarınız, otorite bağlantılı konularınız üzerinden etki alıyorsunuz.

Güç çekişmelerine, manipülasyonlara, hakkaniyetsiz durumlara işaret ediyor dolunay karşıtlığı içindeki uyumsuz açılar.

İş bölümü, yetki, sorumluluk alanlarınız, neyi nasıl yaptığınız, üstlerinizle ilişkileriniz, başarılarınız, sizden beklenenler, otoritenin talepleri, işiniz için çabalarınız..Bu dolunayın bu çerçevede bir gündemi var sizin için. İş dışındaki sorumluluklarınızı da düşünebilirsiniz.

Haksızlık olarak nitelendireceğiniz bir durum olabilir dolunaya yakın günlerde. Üstlerinizden ya da ekip arkadaşlarınızdan yana keyfiniz kaçabilir biraz.

Bazı şeylerin sonuçları sizden kaynaklanmasa da, öyleymiş gibi algılanan durumlar olabilir.

Kendinizi yeterince ifade edemediğinizi, tanıtamadığınızı düşündürecek şeyler olabilir. Gücenebilirsiniz. Üzülebilirsiniz bir şeylere.

İyi yönetmek gereken bir dolunay. Ani kararlar almayın. Ülkece kolay olmayan bir ekonomik resmin içindeyiz. İşinizi, ekmek kapınızı fevri kararlarla kapatmayın.

Konuları iyi anlamaya çalışın. Durumları enine boyuna idrak etmeden kimseden yana kötü niyetli düşünmeyin.

Bazı müşteri bağlantıları, sözleşmeler, sorun yaratan sözleşme maddeleri, karşılıklı hukuksal haklar gibi konular da gündem olabilir. Çünkü bunlar terazi temasıdır ve bu bir terazi dolunayı.

Bunlara dikkat edin.

Diğer yandan sonuç beklediğiniz konularda, özellikle resmi/yasal konularda sonuç alabileceğiniz bir zaman. Bir sonuç, bir netice sembolizmi vardır dolunayların.

Boşanma aşamasında olanlar için de süreç tamamlanabilir. Terazi burcu evliliği simgeler. 10.ev ise resmi süreçlerle ilgili.

İş ortaklıkları içinde hukuksal boyuta taşınmış sorunlar, hak arayışları varsa, bu konuda da yeni gelişmeler olabilir.

20 Nisan : Koç Burcunda Yeniay + Güneş Tutulması : Ay 29° Koç, Güneş 29° Koç

4.evinizde gerçekleşiyor yılın ilk tutulması.

Eviniz konusunda yeni planlarınız varsa, taşınmak, yer değiştirmek istiyorsanız, evinizde yenilemek istediğiniz şeyler varsa bu tutulma ile harekete geçebilirsiniz.

Ev ve aile konularında iyileştirmek istediğiniz durumlar varsa,  güzel gelişmeler olabilir. Güzel adımlarınız olabilir. Çözüm bulacağınız konular olabilir.

Emlak, arsa, tapu, ev yaptırma, ev alım satım, kiralama konularında beklemede olan planlar hayata geçebilir. Cesaretle kararlar alabilirsiniz. Netlik kazanabilirsiniz. Niyetler hayata geçebilir.

Aile kökleriniz, aile büyükleriniz ile ilgili konular doğabilir. Yeni gündemleriniz olabilir.

Eviniz, aileniz, anne ve babanız, aile içi konular bu tutulmanın ana çerçevesi sizin için.

Pluto’nun tutulmaya kare açısı var. Pluto ile mevcut düzenler değişiyor, yerine yeni düzenler kuruluyor.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!