Boğa Burcu Aralık 2023

Boğa Burcu Aralık 2023 – Yeni Bir Vizyon

Boğa Burcu Aralık 2023 – Yeni Bir Vizyon

Yılın son ayına bakacağız bu kez. Bir yılı daha tamamlamak üzereyiz.

Aralık içinde gezegen transitleri ağırlıklı olarak akrep ve yay burçlarında.

Bir yay yeniayı, bir yengeç dolunayı var bu ay.

Yılın son Merkür retrosu geliyor. Oğlak burcunda başlayacak, yay burcunda tamamlanacak. 13 Aralık’ta başlıyor retro.

Hepsini konuşacağız. Aya detaylıca bakacağız yine.

Önce her zaman olduğu gibi hatırlatmam geliyor. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni boğa olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz boğa ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 8.evinizde.

8.ev ödemelerle, özellikle resmi ödemelerle, devlet birimlerine ödemelerle ilgili. Yay temalarında harcamalarınız, ödemeleriniz olabilir bu dönemde. Yasal kesintiler de olabilir.

Örneğin vize/pasaport harçları, yurt dışı para transferlerinde kesintiler, şehirler arası/yurt dışı kargo, transfer, taşımacılık konuları, ithalat/ihracat faaliyetlerinde vergiler, denetimler, kesintiler.

Yay ve 8.evi bir arada düşününce böyle şeyler geliyor aklıma. Böyle konularınız olabilir.

Bir dil kursu, yabancı dil sınavı için ödeme yapabilirsiniz. Yurt dışından bir şey getirtiyor olabilirsiniz. Bunun harcaması olabilir.

Bir eğitim masrafı olabilir.

Başkalarından gelen maddi kaynaklar da 8.evle ilgilidir. Bir aile bireyi, bir yakınınız yurt dışında ise para göndermek isteyebilir size. Öyle bir para transferi işlemi olabilir.

22 Aralık günü 06:28’de oğlak burcuna geçiyor Güneş. 9.evinize geliyor.

Bu bir dönemeç. Bu transit sizin için bundan sonrasına şekil verecek konularla ilgili.

Vizyon demektir 9.ev.

9.ev zamanlarında yolumuzu planlarız. Yapmak istediklerimizi alır, önümüze koyar, neyi ne zaman ve nasıl yapabileceğimizi planlarız. Yolumuzu çizeriz. Yönümüzü belirleriz.

Yaşamınızda bir rota oluşturma dönemi bu sizin için.

Bilgelik. Ehlilik. Derinliktir 9.ev. Yay burcunun evi. Derinlikli bilgi, farkındalık yaratan bilgi, yükselten bilgi demektir. İlmi alanlarla bağlantınız varsa, artık bilgilerinizi paylaşmaya, yazmaya, yayınlamaya başlatabilirsiniz.

Oğlak burcu işimizi simgeler. İşinizde böyle bir başlangıç olabilir. Yeni bir sayfa açılabilir. Yeni bir döneme giriyor olabilirsiniz.

Yayıncılık, yayınlamak, kitap yazmak, içerik üretmek, bilgileri paylaşmak, hocalık etmek..Bunlar hep 9.evle ilgili.

İşinizde eğitim vermek istediğiniz bir noktada iseniz artık bunun planını, programını yapabilirsiniz. Eğitim içeriklerinizi üretebilir, hazırlayabilirsiniz.

Mesleki yaşamınızda bulunduğunuz noktada bundan sonra neler üretmek istiyorsanız, buraları şekillendirebileceğiniz bir dönem.

Akademik çalışmaların ilerleyebileceği bir dönem. Yazmakta olduğunuz bir teziniz varsa, içinde olduğunuz makale/araştırma/proje çalışmaları varsa bu çalışmalar içinde yol alabileceğiniz bir zaman. Belirsizlik yaşanan noktalar aşılabilir. Konular şekil alabilir.

Bir yüksek lisans, doktora kararı da getirebilir bu transit size.

Akademik bir eğitimin kararını verebilirsiniz. Bunun için girmeniz gereken yabancı dil sınavları ya da başka bir sınav varsa bunlar için hazırlıklarınıza başlayabilirsiniz. Bu yönde konularınız, gündemleriniz, uğraşlarınız olabilir.

Oğlak burcu işimizi, 9.ev yolculukları, seyahatleri simgeler. Bir iş seyahati de olasılıklar içinde.


Boğa Burcu Aralık 2023


MERKÜR

Merkür hemen ayın başında, 1 Aralık günü oğlak transitine başlıyor. 9.evinize yerleşiyor.

Bu ay retrosu başlayacak Merkür’ün. Bir retronun daha vakti geldi. 13 Aralık itibariyle başlayacak.

Merkür ayın ilk günlerinde ileri seyrinde ama yaklaştıkça retro etkileri yaşanıyor sevgili okuyucularım. Bunu aklımızda tutalım. Önemli girişimleri, zemini, geçmişi olmayan büyük başlangıçları retroda yapmamak iyi olur. Ama geçmişi olan, şekil vermeye çalıştığımız konularda güzel çalışıyor Merkür retroları. Tüm burçlar için ekledim bu metni. Ortak olarak herkes okumuş olsun.

Başka ülkelerle bağlantılı işleriniz, ticari anlaşmalarınız varsa, bu konular içinde resmi işleriniz olabilir bu dönemde. İthalat/ihracat mevzuatları ile, yönetmelikler ile, gümrük konuları ile, vergilendirme, beyanname konuları ile meşgul olabilirsiniz. Ticari işlerin yasal kısımlarıyla ilgilenebilirsiniz.

Uzaklarla bağlantılı başvurularınız, kayıt işlemleriniz, evrak/beyan konularınız olabilir.

Akademik hayatımızı simgeler ayrıca 9.ev. Oğlak burcu ise resmi konuları. Akademik hayatınızda resmi işlemleriniz olabilir.

Oğlak burcu otorite figürlerini, yetki/konum sahibi kimseleri simgeliyor. Okulunuza vereceğiniz evraklar olabilir. Danışman hocanıza yapacağınız raporlamalar olabilir. Bir makale çalışmanızın yayınlanması için bir akademik dergiye başvurunuzu yapabilirsiniz. Jüri ile iletişimleriniz olabilir. Revizyon isteyebilirler. Revize etmeniz gerekebilir çalışmanız içinde bazı noktaları.

Özellikle retro sürecinde çalışmalarınızın üzerinden geçebilirsiniz.

Tezinizde jürinize sunum yapabilirsiniz. Hocalarınız nasıl ilerlemeniz gerektiğiniz konusunda yol göstereceklerdir size. Hatalı/eksik buldukları noktaları söyleyeceklerdir. Bu böyle, bildiğiniz gibi.

Akademik konular içinde ilerlemeler olabilir düzelteceğiniz, yenileyeceğiniz şeyler ile.

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 8.evinizde olacak.

Burada daha çok parasal konular var. Bir borcunuzu ödeyebilirsiniz. Vaktiyle birinden aldığınız bir parayı iade edebilirsiniz. Bir ödemenizi yapabilirsiniz.

Hukuki bir kazanımınız olduysa, örneğin tazminat gibi bir hak edişiniz olduysa, bu parayı teslim alabilirsiniz. Bir hukuksal süreç tamamlanabilir. Bir parayı, bir hakkınızı alabilirsiniz.


Boğa Burcu Aralık 2023


VENÜS

Venüs 4 Aralık’a kadar terazi burcunda. 6.evinizde.

6.ev sağlık konularıyla ilgili. Terazi burcu ise bağlantıları, bize eşlik eden, yol gösteren kişileri simgeliyor. Bir sağlık konunuz için hekim arayışında ise işinde başarılı, iyi bir hekimle tanışabilirsiniz.

6.ev çalışma hayatımızla ilgili aynı zamanda. İşinizde yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Yapmak istediğiniz bir şeyi kolaylaştıracak kişiler olabilir. İş hayatınızdan tanıdığınız kişiler bir konuda yardımcı olabilirler size.

4 Aralık günü akrep burcuna geçiyor Venüs. 7.evinize geliyor. Bu transit 29 Aralık’ta tamamlanacak.

7.ev bize eşlik eden, katkı olan, yardım eden, destek veren, yaptığımız işlerde bizi asiste eden, ayrıca bilgisiyle yol gösteren, hocalık eden kişilerle ilgili.

Bu evden iyicil bir gezegen geçtiğinde başkalarından güzel şeyler gelebiliyor.

Birileri yaptığımız şeylerde yardımcı oluyorlar bize. Tecrübeleriyle yol gösteriyorlar. Yapacağımız şeylerde aracı olabiliyorlar, başka bağlantılara vesile olabiliyorlar. Bunlar olabilir. İlişkilerden, iletişim ağınızdan güzel şeyler gelebilir.

Biriyle ortaklı yapacağınız bir şey de olabilir.

Bir konuda bir eğitmenle çalışmaya başlayabilirsiniz. Bir alanda danışmanlık alabilirsiniz.

29 Aralık günü yeni bir transiti başlıyor Venüs’ün. 23:23’te yay burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor.

Bir seyahatiniz, seyahat harcamalarınız olabilir yayda bir Venüs ile. Venüs parayı, yay burcu seyahatleri simgeliyor. 8.ev ise para çıkışlarını anlatır. Bir yolculuğunuz, bir geziniz olabilir. Alışverişler yapabilirsiniz.

Başka temalar üzerinden ekleyeceklerim de var :

Bu ev kaosları, krizleri anlatan bir ev. Pluto’nun evi. Bizi maddi/manevi anlamda zorlayan, yoran, çözmeye, yoluna koymaya çalıştığımız şeyleri simgeliyor. Özellikle de kendini tekrar eden sorunlu durumları.

Yay burcu ise farkındalığımızı. Ufkumuzu.

Fark etmek. Bilgi ile yükselmek. İdrak etmek. Bilgeleşmek demektir yay burcu.

Ruhsal anlamda bir yükseliş halini anlatıyor bu geçiş. Ruhsal tarafta bir dönüşüm var. Olanları okuyabilmek diyeyim. Hayatınızda kendini tekrar eden hangi konunun, hangi döngünün neden kaynaklandığını, somuttaki hangi şeyin, içinizdeki hangi inancın yansıması olduğunu fark edebilirsiniz.

Konuları çözümlüyorsunuz. Durumları iyileştiriyorsunuz. Bir labirentten çıkmak, kapıyı bulmak, yolu bulmak gibi ferahlık verecek bir değişim var burada.


Boğa Burcu Aralık 2023


MARS

Mars ay boyunca yay burcunda. 8.evinizde.

Parasal konular, mal paylaşımları, kazançlarda vergiler, finansal işler, muhasebe işlemleri, denetim, mali müşavirlik gibi konuları var bu evin.

Bu konular Mars ile hareketli.

Mal paylaşımları konu olabilir. Boşanma sürecinde olanlar çekişmeli durumlar yaşayabilirler. Nafaka, yasal haklar konu olabilir, biraz uğraştırabilir bunlar sizi. Her şeyi güzellikle, iyilikle yapmak gerekiyor.

Başkalarından gelen maddi kaynaklarınız varsa bunlar artık olmayabilir ya da eskisi kadar olmayabilir. Kişisel kazancını elde etmeniz ya da gelirlerinizi büyütmeniz gerekebilir.

Alacaklarınız olabilir birilerinden. Tahsilini yapmak isteyebilirsiniz. Münakaşalara açık bir zemin var. İletişimlerde iyi enerjileri korumak önemli.

Kredi çekmek isteyenler, bunu  yapabilirler. Krediler, bankacılık işleri/işlemleri bu evle ilgilidir. Böyle konular olabilir.

Alım satım konuları olabilir.

Yapılandırılacak olan borçlar olabilir. Hukuksal boyutu olan borçlar konusunda yeni gelişmeler olabilir. Konuyu artık mecburen çözmeniz gerekebilir.

İşinizde vergi, denetim konularınız olabilir. Bir muhasebeci, mali müşavir arayışınız olabilir.

Yurt dışı kaynaklı gelirleriniz varsa kesintiler, bunların vergi yönetmelikleri konunuz olabilir. Yabancı ülkeleri simgeler yay burcu.


Boğa Burcu Aralık 2023


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitiyor. Yılın son gününde bitiyor. Boğa burcunda. 4 Eylül’den bu yana retrodaydı.

31 Aralık günü 1.evinizde ileri seyrine başlıyor Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak. Transitin kalan kısmında retrosu yok.

Kendinize ve yaşama dair çok şey fark edeceğiniz bir dönem. Fazla kaderci davrandığınız, gücünüzü kadere teslim ettiğiniz noktalarda o gücü yeniden elinize alacağınız, birçok şeyin sadece sizinle ilgili olduğunu, size bağlı olduğunu, sizin yansımanız olduğunu, çözümünün sizde olduğunu fark edeceğiniz bir dönem.

Kaderinizi yeniden yazıyorsunuz. Bu kez kalemin elinizde olduğunu fark ediyor, siz yazıyorsunuz. Büyük açılımlar var burada. Hayatınızda yeni bir dönem başlıyor.

Bugün yaşamınızda ne nasıl bir durumda (örneğin işiniz, örneğin maddi koşullarınız) ? Aslında nasıl olsun istiyorsunuz ? Nasıl kök inançlarınız var ? Bu inançlar somutta neler getiriyor size ?

Realitenizi şekillendiren hangi duygular içindesiniz ? Kendi üzerinizde çalışmanız ve dönüştürmeniz gereken neler var ?

İşte tam bunları görüp tespit edebileceğiniz, üzerinde çalışıp dönüştürebileceğiniz bir dönem.


Boğa Burcu Aralık 2023


Aralık 2023 Ay Döngüleri :

13 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 20° Yay, Güneş 20° Yay

8.evinizde olacak. Kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda doğuyor yeniay.

Üçgenler güzel gelişmeleri müjdeler. İyi bir yeniay.

Bir Neptün karesi var ama bir yandan. Fazla iyimserlik hayal kırıklığı getirebilir. Bunu yapmazsak, objektif olursak, rasyonel olursak, korunuruz bu kareden.

Ayrıca Mars ve Kiron yeniay sırasında uyumlu açıda. Onların arasında da kuvvetli bir üçgen var.

Yurt dışı kaynaklı paralar var sanki burada. Belki başka bir ülkede yaşayan bir yakınınızdan. Yurt dışı bağlantılı işleriniz varsa belki güzel bir ticari anlaşmadan. Bir para gelişi olası. Bunların kesintileri de konunuz olabilir.

Para transferlerinin kesintilerini küçültmek için neler yapabileceğinize bakabilirsiniz. Kargo, gönderi, taşımacılık konularınız olabilir.

Gelecek bir para, bir işinizi kolaylaştırabilir. Çok iyi gelebilir size.

Uluslar arası alanda ticari bir faaliyete başlamak isteyenler bu yeniay ile ilk adımlarını atabilirler. Belli bir zemin varsa, artık faaliyetler başlıyor olabilir.


Boğa Burcu Aralık 2023


27 Aralık : Yengeç Burcunda Dolunay : Ay 4° Yengeç, Güneş 4° Oğlak

3.evinizde bir yeniay. Jüpiter ve Satürn ile uyumlu açılarda gerçekleşiyor.

Jüpiter boğada. Yeniay sırasında 5 derece boğada. Güneş’e (oğlakta) üçgen açı, Ay’a (yengeç) altmışlık açı yapıyor.

Satürn balığın 2 derecesinde. O da Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

Yakın akrabalarla, ailenizden birileri ile, kardeşler, kuzenler ile ilgili güzel şeyler olabilir. Bir konuları istedikleri gibi gerçekleşebilir. Bir şeyleri tamamlanabilir, neticelenebilir.

Bir kardeşinizin bir konusu yoluna girebilir. Özellikle ev, konut, yerleşim, ikamet, mülk konuları olabilir bunlar bir yengeç dolunayı olduğu için. Bir konuları güzelce tamamlanabilir. Siz de mutlu olabilirsiniz onlar adına.

Evinizle ilgili bir konuyu çözebilirsiniz. Komşularınızla ortaklaşa karar alıp birlikte yapacağınız bir şey olabilir. Apartmanınızın güvenliği için örneğin. Temizliği için örneğin. Yaşadığınız yeri güzelleştirmek, düzenlemek gibi şeyler var bu dolunayda.


Boğa Burcu Aralık 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Boğa Burcu Aralık 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Boğa Burcu Aralık 2023


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Yılı kapatırken güzel şeyler olsun. İyi değişimler diliyorum hepimiz için. Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!