5 Mayıs 2023 Akrep Burcunda Ay Tutulması

5 Mayıs 2023 Akrep Burcunda Ay Tutulması

5 Mayıs Cuma günü 20:33’te yılın ilk Ay tutulması meydana geliyor sevgili okuyucularım. Akrep burcunun 14 derecesinde gerçekleşecek olan bir tutulma bu.

20 Nisan’da koç burcunda yeniay ile birlikte bir Güneş tutulması gerçekleşmişti. Şimdi bu dolunayda bir Ay tutulması deneyimleyeceğiz.

Güneş tutulmaları yeniaylarda, Ay tutulmaları dolunaylarda gerçekleşir. Bir Ay döngüsünün yeniayı Güneş tutulması ise, dolunayı Ay tutulmasıdır.

Bu Ay tutulmasının önemli bir özelliği var. Boğa akrep aksının son tutulması !

Ocak 2022’den bu yana kuzey güney Ay düğümleri boğa akrep hattında.

Ay düğümleri tutulma aksıdır. Geçtiğimiz yıldan bu yana Güneş ve Ay tutulmaları boğa ve akrep burçlarında gerçekleşiyor.

İşte şimdi bu serinin son tutulması yaşanacak.

Akrep burcu içimizde temizlememiz gereken yerlerin temsilcisi. Yöneticisi Pluto.

Ahlak ve erdemler Jüpiter temalarıdır. Pluto ise Jüpiter’in doğasına en uzak gezegendir. Erdemli olmayan şeyleri, haklı ve hakkaniyetli olmayan şeyleri, ahlakın, saygının, sevginin uzağına düşen şeyleri temsil ediyor Pluto.

Ruhun kiri, karanlığı. Aydınlık, iyi ve temiz olmayan taraf.

İşte akrep tutulması ile Plutonik konular daha görünür hale geliyor.

Nereleri, neleri temizleyip düzeltmeliyiz kendimizde, bugünlerde deneyimler bunu gösterecektir.

Dolunaylardan kat kat güçlüdür Ay tutulmaları. O yüzden şimdiye kadar dersini, mesajını almadığımız deneyimler kendini daha vurgulu şekilde tekrar edebilir.

Hakkaniyetli davranmadığımız, adil olmadığımız, yeterince ahlaklı ve erdemli seçimler yapmadığımız noktalarda hayatın dersleri gelebilir bugünlerde.

Tutulmada bir Uranüs faktörü var.

Uranüs ani, sarsıcı ve beklenmedik olanı temsil eder. O yüzden dersler beklenmedik şekilde, beklenmedik yerlerden gelebilir. Karmaların karşılığı olarak karmik bedeller ödemek mümkün.

Ay tutulması bir dolunay olduğundan, Güneş ve Ay’ın karşıtlık hali. Bu tutulmada Uranüs Güneş’in yanında. Ay’a karşıtlık yapıyor.

Dersler, deneyimler, öğretiler var.

Uranüs uyandırır. Derslerle gelecek uyanışlar var. Deneyimlerle gelecek farkındalıklar ve değişimler var.

Uranüs düzen değişikliklerine işaret ediyor ayrıca.

Bir şeyler elden çıkabilir. Bir bağ, bağlantı, iletişim sonlanabilir. Bir şeyi satmak gerekebilir. Bir borç, bir şeyin satışıyla ödenebilir.

Akrep borçlarla ilgilidir. Hem karmik borçlarla, hem de maddi anlamda borç paralarla.

Bir ödeme, bir vergi, zorunlu bir kesinti, bir şeyin yeniden satın alınması gerekliliği, bir şeyin satışını yapma zorunluluğu doğabilir.

Fakat bu tür ihtimallerle, bu yönde olabilecek şeylerle bir dönem, bir devir kapanıyor. Alacaklar verecekler sahiplerini buluyor ve bir hesap defteri kapanıyor. Karmalar karşılık buluyor, karmik bedel ödeniyor ve temizleniyor karmalar.

Yeni bir sayfanın öncesinde, bir dönem sonlanıyor diyebiliriz.

Sağlık konuları üzerinden de olasılıklar var. Akrep burcu cerrahi operasyonlarla, ameliyatlarla ilgilidir. Bir tümörün alınması, vücuttan bir şeyin temizlenmesi, bu yolla gelecek bir şifa, bu yolla gelecek bir iyileşme ihtimali var.

Karanlıktan aydınlığa geçiş noktası olarak özetleyeceğim akrep burcundaki bu Ay tutulmasını.

Şimdi tutulma ihtimallerine burçlar üzerinden bakalım.

Öncesinde danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

8.evinizde, Uranüsyen bir Ay tutulması gerçekleşecek.

Uranüsyen diyorum, çünkü Ay tutulması hattının, Güneş Ay karşıtlığının içinde Uranüs var.

Güneş ve Uranüs yan yana. Karşı tarafta Ay var.

Ay tutulmaları dolunay vaktinde gerçekleşir. Fakat dolunaydan çok daha güçlüdür. Dolunaylar tamamlanma sembolü olduğundan, Ay tutulmalarında önemli kapanışlar yaşanır. Bir şeyler sonlanır. Hayatımızda bir dönem biter.

Siz bu etkiyi karmik bir evden, hatta doğrudan karma evinden alıyorsunuz. Karmik bir dönem tamamlanıyor gibi bir resim var.

Geçmişten bir şeyleri temizleyebilirsiniz. Bir özgürleşme kapısı gibi bu tutulma.

Yaşamınızı arındıracak yönde bir değişim var.

Size iyi gelmediğini gözlemlediğiniz ve yeterince zaman tanıdığınız, değişmeyen, iyiye gitmeyen konuları sonlandırabilirsiniz.

Hayatınızdan çıkaracağınız kişiler olabilir. Küslük değil illa ki, kendi içinizde, kendi algınızda silmiş olabilirsiniz bu kişileri. Şimdi iletişim anlamında da bir mesafelenme olacak belki.

Yaşayabileceğimiz mutlu, huzurlu, bereketli, konforlu bir yaşama bu zamana dek ket vurmuş, enerjinizi aşağı çekmiş şeylere son veriyorsunuz. Alışkanlıklarınızı, seçimlerinizi göden geçiriyorsunuz.

Uranüs ile uyanışlar var. Uyanış yaratacak deneyimler var.

Parasal konular da bu evle ilgili. Özellikle borçlar.

Bir borç bitebilir. Alacaklar verecekler tamamlanıyor, karşılıklı olarak hesaplar, defterler kapatılıyor gibi. Mal paylaşımları yapmaya çalışıyorsanız, herkes payını alıp yoluna gidebilir.

Tazminat, nafaka gibi konularda dava süreçleri olanlar, sonuca varabilirler.


Yükselen Boğalar :

Akrep burcunda Uranüsyen bir Ay tutulması gerçekleşecek. Siz bu tutulmayı 7.ev konuları üzerinden deneyimleyeceksiniz. 7.evinizde bir tutulma.

Dolunaylarda gerçekleşir Ay tutulmaları. O yüzden Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği fazdır. Bu kez bu karşıtlık içinde bir Uranüs faktörü de var.

Dolunaylar bitişlerle, sonlanmalarla ilgilidir. Ay tutulmaları ise güçlü bir dolunaydır. Dolayısıyla önemli sonuçlar, neticeler, tamamlanacak olan şeyler var olasılıklarınız arasında.

Peki 7.evin nasıl temaları var ? Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklıklar, ortaklı işler, imzalı konular, sözleşmeler, anlaşmalar, kontratlar, taahhütler, birlikte ilerlediğimiz ve birbirimize eşlik ettiğimiz, birbirimize yol gösterdiğimiz konular, eğitmenler, danışmanlıklar, koçluklar, mali müşavirlik, muhasebecilik ve hukuk alanlarında bilgisine danıştığımız ve birlikte çalıştığımız kişiler bu evle ilgili.

Bu konularda Uranüsyen net bitişler, net kararlar olası.

Tutulmaya yakın günlerde buralardan yana meseleleriniz, pürüzlü gündemleriniz olabilir. Fakat aynı konuda ya da aynı kişiyle yaşadığınız ilk problem olmayabilir bu. Belki şimdiye kadar sizin toleransınızla devam etti bir şeyler. Bitmesi gerekiyordu ama bir şekilde bu vakte dek sürdü. Sürmesi gerekiyordu, belki öğretecekleri vardı size bu süreçlerin ve deneyimlerin. Fakat şimdi artık bazı defterler kapanıyor.

Birilerini hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Bir kontratı sonlandırabilirsiniz. Bir iş birliğini bitirebilirsiniz.

Bir ortaklı ticari faaliyeti bundan sonra tek başınıza devam ettirmek isteyebilirsiniz. Bir şeyin içinden çıkabilir, payınızı alıp çekilebilirsiniz.

Bir ortaklı yol alma hali sonlanıyor gibi. Hakkınızda hayırlısı olsun.


5 Mayıs 2023 Akrep Burcunda Ay Tutulması


Yükselen İkizler :

6.evinizde, Uranüsyen bir tutulma.

Ay tutulması ile bir tamamlanma var. Bir netice, bir sonuç, nihayetine erecek bir şey var. Uranüs ise işi hızlandırıyor, netleştiriyor, biraz da keskinleştiriyor gibi.

Net bitişler olası. Günlük düzenini oluşturan, düzeninizin, rutinlerinizin parçası olan bir konu sonlanabilir. Bir görev tamamlanabilir. Bir şeyi siz bırakabilirsiniz.

İşiniz, çalışma hayatınız, iş ortamınız bu evle ilgili. Görev biriminiz değişebilir. Çalıştığınız firmanın, şirketin yeri değişebilir. Ekip içinde ayrılacak kişiler olabilir.

Memnun olmadığınız, bir süredir ayrılma niyetinde olduğunuz bir işiniz varsa, bu çıkışı yapabilirsiniz. Ama tabii alternatifler oluşturun kendinize. Bu ekonomik koşullarda fazlasıyla stratejik olmamız gerekiyor.

Sağlık bir 6.ev konusu ayrıca. Akrep burcu ise ameliyatlarla ilgili. Bir sağlık sorunundan bir operasyonla, cerrahi bir müdahale ile özgürleşebilirsiniz. Uranüs özgürlük demektir. Konu bu şekilde çözülebilir. Aile ya da yakın çevre içinde de olabilir bu konu, doğrudan size ait olmasa da.

Bir defter kapanıyor. Bir hal, bir durum sonlanıyor bu tutulma ile.


Yükselen Yengeçler :

5.evinizde Uranüsyen bir Ay tutulması gerçekleşecek.

Hamile hanımların bu tutulmaya yakın günlerde (öncesi sonrası) dikkatli olmalarını önereceğim.

Tutulmalar sonlanma sembolüdür. Uranüs ise sarsılmayı, düzenin bozulmasını, kopuşları temsil ediyor.

Bastığınız zeminlere dikkat edin. Yediklerinize, içtiklerinize dikkat edin. Hamilelik halinizi, sürecinizi korumak için daha çok özenin bugünlerde. Yaradan tamamına erdirsin inşallah. Anneler de, bebekleri de iyi olsun.

5.ev çocuklarla ilgili. Akrep burcu ise parasal konularla. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, parasal alanda gündemleri olabilir. Örneğin krediler akrep temasıdır, bir kredi çekebilirler. Bir alım satım konuları olabilir. Parasal konularda siz de desteğinizi verebilirsiniz onlara.


5 Mayıs 2023 Akrep Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Aslanlar :

4.evinizde bir Ay tutulması. Ay tutulmaları, dolunay zamanlarında gerçekleşir, fakat kat kat güçlüdür dolunaydan.

Dolunay son, sonuç, sonlanma, tamamlanma, tamamına erme, neticelenme, netlik, karar, farkındalık, uyanış, görmek, idrak etmek gibi anlamlara geliyor.

Bu Ay tutulmasında bir Uranüs faktörü var ayrıca. Uranüs, Güneş’in yanında duruyor, Ay’a karşıtlık yapıyor.

Uranüs düzen değiştirir. Var olanın değişimine işaret eder. Kopuş, sonlanma, bitiş ve değişim sembolleri var bu tutulmada.

4.ev temaları üzerinden etki aldığınız için ev, aile, aile içi konular, yaşadığınız ev, muhit konuları ön planda. Bir ev değişikliği gündeminiz varsa, ev arıyorsanız, taşınma hazırlığında iseniz bu değişim gerçekleşebilir.

Aile içinde bir gündeminiz olabilir. Akrep tutulması olduğu için özellikle parasal konular olabilir. Bir borç bitebilir, bir şeyin son ödemesi yapılabilir. Bir kredi süreci tamamlanabilir. Bir alım satım gerçekleşebilir.

Ev, konut konularında ve aile içi konularda net kararlar ve neticeler var.


Yükselen Başaklar :

3.evinizde bir Ay tutulması. Bu tutulmanın başrolü Uranüs.

Dolunaylarda gerçekleşir Ay tutulmaları. O yüzden bir sona varmayla, neticelerle, tamamlanmalarla ilgilidir. Burada Uranüs bitiş ihtimallerini güçlendiriyor.

Bir düzen değişikliği ihtimali var.

3.ev kardeşleri, yakın akrabaları, komşuları, yakın arkadaşları sembolize eder. Bu kişilerden haberler alabilirsiniz bugünlerde. Bazı kararlarını duyabilirsiniz. Tamamlayacakları şeyler olabilir. Kardeşlerinizin sonlandırmak isteyeceği şeyler olabilir. Bir mecburiyet, bir görev, bir çaba hali de sonlanabilir. Uğraştıkları konularda sonuç alabilirler.

3.ev bunlar dışında yazmayı, bilgiyi paylaşmayı, sosyal medya üretimlerini, içerik üretmek gibi faaliyetleri, website, blog, e-ticaret işlerini anlatır.

İnternet üzerinden yaptığınız işler varsa, bu çalışmalarınızda yeni kararlarınız olabilir tutulma ile. Uranüs ile önemli farkındalıklar da yaşayabilirsiniz. ‘Bundan sonra şu konuyu şöyle yapacağım’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Nasıl bir rota çizmek istediğinize karar verebilirsiniz. Aklınızda pek çok fikir varsa, kararsızsanız, yönsüz hissediyorsanız, çeşitli deneyimler aracılığı ile neyi istediğinizi, neyi istemediğinizi fark edebilirsiniz ve bu doğrultuda seçimler yapabilirsiniz. Bir farkındalık ve yenilenme zamanı. Yeniye geçiş öncesi sorun ve tıkanıklık yaratan bazı durumları sonlandırma zamanı.

Kardeş, akraba ve yakın çevre iletişimlerinde sorunlu durumlar olursa, sakin ve olgun bir tutumda olmanızı, çözüm odaklı ve uyum enerjisinde olmanızı önereceğim.

Bir de parasal konular olabilir akrep tutulması olduğu için. Akrep bilhassa para alışverişleriyle, borç alma verme konularıyla ilgilidir. Yakın çevre içinde, akrabalar arasında bir para konusu varsa, tatsızlık doğabilir. Erdem ile, adap ile hareket etmek gerekiyor. Bize öylesi yakışır. Öyle yapın diyeceğim. Bir mal paylaşımı, bir alacak verecek meselesi varsa, güzelce oturup konuşmak, hakkaniyetli davranmak, konuları tatlı dille çözmek en güzeli.


5 Mayıs 2023 Akrep Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Teraziler :

Uranüsyen bir Ay tutulması bu. 2.evinizde gerçekleşecek.

2.ev paranın evi. Sahip olunan maddi imkanlarla ilgili bir ev.

Bir para çıkışı, aniden gelişen bir masraflı konusu, hesapta olmayan bir harcama olabilir. Bütçenizi dengesini bozabilecek beklenmedik durumlar olabilir. O yüzden bugünlerde temkinli olmanız, kenarda bir miktar para tutmamız bir önlem olarak iyi olabilir. İlla ki olumsuz bir şey olacak diye bir şey yok. Ama temkinli olmak iyidir. Boğa bir toprak burcu. Köklenmekle ilgili.

Fazla köklendiğiniz, fazla gücendiğiniz, fazla iyimser düşündüğümüz, fazla emin olduğunuz noktalardan dersler de gelebilir.

Hayat ‘Hayır, o öyle değil. Bak, böyle’ diyebilir. Yanılgılardan uyanıyoruz bu tutulma ile.


Yükselen Akrepler : 

Tutulmanın ev sahibi sizsiniz. Sizin için önemli bir zaman. 2022’den bu yana tutulmalardan doğrudan etki alıyorsunuz, çünkü boğa akrep aksında yaşanıyor Güneş ve Ay tutulmaları.

Şimdi bu serinin son tutulması 1.evinizde gerçekleşecek.

Burada bir kapanış var. Bir karmanın tamamlanması, kaotik bir dönemin sonu. Belki bir şeyin gereken karşılığının ödemesi ve konunun kapanması.

Bir tünelin içinden ışığa çıkmak. Kertenkelenin kuyruğunu bırakışı gibi bir bırakış. Yılanın deri değiştirmesi gibi bir yenilenme.

Bir karmik durumun öğretisini alma, dersini alma ve yoluna gitme. Bir dönemin sonu. Akrep burcu krizlerle, krizleri yönetmekle ilgili bir burç. Bir krizli, kaotik durumun sonlanması.

Uzun vadeler sürmüş olan ve bir türlü istenilen sonuçları vermemiş olan, hep bir şekilde sorun yaratmış olan, hakkaniyetli olmayan, temiz ve düzgün olmayan, sizi aşağı çeken bir şeyi sonlandırabilirsiniz. Bir şeyi bitirebilirsiniz. Bir şeyi yaşamınızdan çıkarabilirsiniz.

Burada net kararlar var. Uranüs ile net bitişler var. Aydınlanmak, uyanmak ve karanlık olanı bırakmak var. Tutulma şifanız olsun.


5 Mayıs 2023 Akrep Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Yaylar :

12.evinizde bir Ay tutulması.

Ay tutulmaları dolunaylarda gerçekleştiğinden tamamlanma, sonlanma ve kapanış sembolüdür. Burada ek olarak 12.ev etkisi var. Zodyakta son ev burası. O yüzden bu tutulma sizin için bir dönemin tamamlanıyor olmasını, bir döngünün sonunu ifade ediyor olabilir.

Hayatınızda bir şeyler bitiyor. Bir şeyler artık bitmesi gerektiği için, yaşamınızdaki rolünü ve hizmetini tamamladığı için, dersini, öğretisini verdiği için bitiyor artık. Kaoslu bir konu, sizi öfkelendirmiş, üzmüş, yormuş bir durum, belki toksik bir ilişki, sizi aşağı çeken bir bağlantı bitiyor. Bir şeye artık yol vermiyorsunuz.

Sınırlarınızı ihlal etmiş bir şeye kapınızı kapatıyorsunuz artık.

12.ev duygusal ihtiyaçlarla, bağımlılıklarla, bağımlı olma ve tutunma haliyle ilgili. Böyle bir konu üzerinden ders alıyor olabilirsiniz.

Bir şeye fazlaca tutundunuz belki. Kendi merkezinizde kalamadınız, o şeyi/kişiyi/konuyu merkezinize aldınız, kendinizden daha fazla önemsediniz belki. İşte bunların sonuçlarını görüyor olabilirsiniz bugünlerde.

Hepimiz değerliyiz. Hepimiz için en önemli kişi de kendimiz olmalıyız. Elbette başkalarını da seveceğiz, sayacağız, değer vereceğiz ama kendi merkemizde biz olacağız. Olması gereken bu.

Sınırlarımızı, toprağımızı zedeleyen, özgüvenimizi, öz değerimizi aşağı çeken kişileri önemseyip değerli görüp yüceltiyor olmak sağlıklı bir şey değil.

İşte artık sınırlarınızı netleştirip çizgilerinizi daha kalın, daha belirgin biçimde çizeceğiniz zamandasınız.

Birileri toprağınızdan, bahçenizden çıkıyor. Toprağınızı hak etmediler ama hayata dair çok şey öğrendiniz onlar aracılığıyla. Şimdi artık gidiyorlar.

Akrep tutulması olduğu için bir parasal konu da sonuçlanabilir. Bir kredinin son ödemesi, bir borcun bitmesi gibi bir tamamlanma da olası.


Yükselen Oğlaklar : 

11.evinizde bir Ay tutulması gerçekleşiyor.

Ay tutulması olduğu için bir tamamlanma, bir netice, bir sonlanma hali var. Boğa akrep aksının son tutulması olduğu için bu anlamda da bir döngünün kapanıyor olma ihtimali yüksek.

Ayrıca bu tutulmada Uranüs faktörü var. Uranüs var olan düzenlerin değişme ihtimalini, kopuşları, bitişleri temsil ediyor.

11.ev sosyal çevrenizi, arkadaşlarınızı, dostlarınızı, sosyal ortamlarınızı temsil eden ev. Ahbaplıklar, sosyal bağlantılarınız, bir parçası olduğunuz gruplar, grup çalışmalarınız, işinizde ekip faaliyetleriniz, kurslarınız, eğitim ortamlarınız bu evle ilgili.

Sosyal hizmetler vardır ayrıca bu evin konuları arasında. Belediyelerin halka ücretsiz sunduğu hizmetler bu evle ilgilidir. Günlük yaşamınızda böyle bir ortam varsa bu ortamdan ayrılabilirsiniz. Örneğin bir spor salonu, örneğin herhangi bir alanda bir kurs.

Size iyi hissettirmeyen bir şeylere rağmen devam ettiyseniz, şimdi artık bu ortamdan çıkabilir, buradaki bağlantılarınızı sonlandırmak isteyebilirsiniz.

Sadece böyle ortamlar değil, bir şeyler, birileri çıkıyor muhtemelen hayatınızdan. Size iyi gelmeyen arkadaşlıkları sonlandırabilirsiniz.

Ahbaplıklar, arkadaşlıklar içinde olgunlaştınız, büyüdünüz 2022’den bu yana. Sosyal hayatınızdan geldi belki hayatın dersleri, sınavları, öğretileri.

Deneyimlerin mesajını alın, duygusunu, yükünü bırakın.

Yeni bir dönem başlıyor hayatınızda. O yüzden önce bazı sayfaların kapanması gerekiyor.

Özgürleşin, yeniye yer açın, kendinizi seçin. Köklenin ve akışa güvenin.


5 Mayıs 2023 Akrep Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Kovalar : 

10.evinizde bir Ay tutulması. Bir sonlanma ve tamamlanma var.

Bir şey bitiyor, bir konu kapanıyor, bir durum hizmetini tamamlayıp sonlanıyor artık yaşamınızda.

İşin içinde Uranüs var. Net bitişler, keskin bitişler olası.

İşinizle ilgili bir evden etki alıyorsunuz. Çalışma hayatımız, kariyerimiz, görev ve yetki alanlarımız, ünvanlarımız 10.evle ilgilidir.

Yeni bir iş alanına geçmek, işinizden ayrılıp kendi işinizi kurmak, iş değiştirmek gibi planlarınız varsa ve hayatınızda bu değişimleri destekleyecek yönde şeyler oluyorsa, istediğiniz fırsatları yakaladıysanız ve kendinize yeni bir zemin kurduysanız şimdi artık bu değişimin vakti gelmiş olabilir. İş hayatınızda bir dönemi kapatıyor olabilirsiniz.

İşinizde görev/birim/departman değişimleri de olası. Farklı bir görevlendirme alabilirsiniz.

Kamu personeli olanlar atama, görevlendirme anlamında değişimler yaşıyor olabilirler. Yerleri değişebilir.

İşinizde yönetim değişebilir. Psikolojik olarak sizi yormuş bir konu tamamlanıyor olabilir.

Bir karmik dönem bitiyor bu tutulma ile.

Yaşananlar yaşandı. Dersler alındı. Şimdi yeni dönem öncesi mevcutta açık olan defter kapanıyor.

Hakkınızda hayırlısı olsun.


Yükselen Balıklar :

9.evinizde gerçekleşecek bir Ay tutulması.

Uzaklara gitmek, uzaklardan dönmek, şehir değiştirmek, başka bir ülkeye yerleşmek gibi olasılıklar var burada. Doğrudan sizin de olabilir bu konu, ailenizden birinin ya da çok yakınınız olan birinin de böyle bir yer değişikliği gündemi olabilir. 9.evin temaları arasında bunlar var. Ay tutulması ise sonlanma ve tamamlanma sembolü.

Üstelik boğa ve akrep aksının son tutulması olduğundan bir döngü sonlanıyor bu tutulma ile. Uranüs var resmin içinde. Düzen değişiklikleri var. Yer değişiklikleri var.

Eğitim hayatı olanlar, akademik süreçler içinde olanlar için de bir konu kapanıyor muhtemelen.

Kaotik bir sürecin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bir durum pik noktasını yapıp sonlanabilir. Sorunlu bir gündemin ardından çözüm gelebilir, tamamlanma olabilir.

Uzun zamanlar bir şeylerin hatrına idare ettiğiniz, tolere ettiğiniz, enerjinizi aşağı çekmiş Plutonik bir şey çıkıyor olabilir hayatınızdan.

Bir halden başka bir hale geçmek. Özgürleşmek. Bir yandan büyük resmi idrak etmek. Yaşananlardaki hayırları görmek. 9.ev olduğu için böyle bir derinlik de var burada.

Dersler alındı, artık defterler kapanıyor.


Günceli anlatan önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

23 Mart günü Pluto’nun kova transiti başladı.

2008’den bu yana oğlak burcunda ilerleyen Pluto kovaya geçti artık. Bu yıl Mart- Haziran arasında, şimdilik bir süre için kovada olacak (sonra retrosunda oğlağa dönecek).

Bu yeni kova döneminin detaylarını, genel olasılıklarını ve burçlar üzerinden getirebileceklerini aşağıdaki linki tıklayarak görebilirsiniz ↓ Pluto yazım burada ↓

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor ! 23 Mart 2023

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Satürn’ün de yeni transiti başladı ! Balık burcuna geçti Satürn. 7 Mart günü başlayan transit, 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek. Bu yeni dönemin genel ve burçlar üzerinden detaylı olasılıklarını anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Mayıs ayı astroloji gündemini de ekliyorum ↓

Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!