7 Mart 2023 Başak Burcunda Dolunay-Hareket&Değişim

7 Mart 2023 Başak Burcunda Dolunay-Hareket&Değişim

7 Mart Salı günü 15:40’ta başak burcunun 16 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

Dolunay Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği Ay fazıdır. Bu kez başak balık aksında bir karşıtlık görüyoruz. Güneş balık burcunun 16 derecesinde, Ay başak burcunun 16 derecesinde iken dolunay gerçekleşiyor.

Bu dolunayın olasılıklarına Mars ve Uranüs şekil veriyor diyebiliriz. Dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a açıları var ikisinin de.

Mars’ın uyumsuz, Uranüs’ün ise uyumlu açıları var.

Dilerseniz Uranüs’e bakalım önce. Dolunay sırasında Güneş’e altmış derecelik, Ay’a yüz yirmi derecelik bir açı yapıyor.

Bu uyumlu açılar pozitif değişimlere işaret ediyor sevgili okuyucularım.

Uranüs değişim demektir. Uyumlu açıları kısıtlardan özgürleşmeyi, açılmayı, büyümeyi, daha iyisine varmayı, daha fazlasını elde etmeyi, bir iyiye gidiş halini, pozitif değişimleri temsil eder.

O yüzden bu dolunay da olan halden daha iyisine varabileceğimiz bir değişim noktasını simgeliyor.

Uyanmak, aydınlanmak, fark etmek, ne yapmak gerektiğini bulmak, çözüm bulmak, daha iyi bir hale geçiş için ne yapmak gerektiğini fark etmek..İşte böyle bir gezegen Uranüs.

Başak dolunayı ile bir farkındalık zamanındayız. Çözüm yolunun anahtarı veriliyor elimize.

Diğer yandan ne var ? Başroller arasında bir Mars da var. Tetikleyici bir konumda. Gergin açılar yapıyor Güneş’e ve Ay’a.

Hareketin temsilcisi olduğu için, eylem/aksiyon yönünde bir tetiklenmeyi sembolize ediyor.

Bizi harekete geçirecek şeylere, aksiyon alma gerekliliğine işaret ediyor.

Mars girişim demektir sevgili okuyucularım. Enerji, cesaret, adım, atılım, başlangıç, eylem demektir.

Marsiyen enerjiyi doğru ve dengeli kullandığımızda, yapılacak işler için ne acele ederiz, ne de erteleme yaparız.

Hızlı da davranmayız, konuları bekletmeyiz de.

Ne aceleci, ne yavaş, dengede bir enerjiyle, yapılacakları vaktinde yaparız.

Bu dolunayda Mars’ın uyumsuz açıları beklemiş, bekletilmiş konuların artık bir şekilde ele alınması gerektiğine vurgu yapıyor.

‘Çok ağırdan aldın meseleyi. Beklettin, erteledin. Artık bir şey yap. Artık hareketine başla’ diyor.

Uranüsyen değişimlerin olabilmesi için bu hareket gerekiyor.

Bir başak dolunayı. Dolayısıyla başak temaları üzerinden yaşanacak olasılıklar var.

Başak burcu hizmet, iş, düzen, üretim, verim, maddesel anlamda bereket demektir. Çalışmak, üretmek, emek vermek, emeğin karşılığını almak, hasat demektir.

Yaşam düzeni, rutinler, alışkanlıklar, günlük görevler, günlük sorumluluklar başak burcunun konusudur. Bir günü nasıl yaşadığımız, gün içinde neler yaptığımız, işimizde neler ürettiğimiz, kendimize nasıl baktığımız, hayatı nasıl yaşadığımız, sağlığımız, sağlığımıza özenimiz, yaşam düzenimizi oluşturan şeyler başak burcu ile ilgilidir.

İşte buralarda yeterince iyi yapmadığımız, kapasitemizi tam olarak kullanmadığımız, yeterince özenmediğimiz konular bir şekilde meselemiz olabilir dolunaya doğru giderken.

Beklettiğimiz, ertelediğimiz, yeterince önemsemediğimiz konular pürüz yaratarak harekete geçmemizi sağlayabilir.

Tetikleyici bir unsur olabilir buralardan doğabilecek sorunlar. Düzeltme yönünde değişimlere vesile olabilir.

Ayrıca Mars, Neptün ile uyumsuz bir açıya ilerliyor. Dolunay böyle bir görünümle gerçekleşiyor. Neptün güçsüz ve çaresiz hissetmekle, bir şeyleri akışına fazla bırakmakla, fazla kaderci olmakla ilgili bir gezegen.

Nerelerde gücümüzü toplamadık, yapabileceklerimizi yapmadık bu vakte kadar ? Başak temalarında neler için yeterince çaba göstermedik, bir şeyleri kadere fazla bıraktık ? Sonuçlar istediğimiz gibi olmayınca da hiç denemeden vazgeçtik..Buraları fark edip üzerimizdeki tozları silkeleyelim.

Hiçbir kazanım emeksiz, çabasız, kendiliğinden olmuyor.

Kaderimiz bizim emeğimize, iradi seçimlerimize, çabalarımıza bağlı. O yüzden gerekeni yapmadan, çabalamadan kaderi suçlama hakkımız yok. Biz hedeflerimiz için emek vermezsek, sonuçlar nasıl istediğimiz gibi olabilir ki ? Elbette olmaz.

O yüzden ne yapalım ?

Kendimizi, gücümüzü, yapabileceklerimizi kader karşısında edilgen saymayalım. Çabamızı ortaya koyalım.

Yeni bir düzen için, yeni işler, yeni kazançlar için, verim, bereket, bolluk için, sağlık, sıhhat, afiyet için iyi yapalım seçimlerimizi. Ne yapıyoruz, neyi ne kadar yapıyoruz, ihmal ettiğimiz şeyler var mı ? Kendi haline fazlaca bıraktığımız, derlenip toparlanmaya ihtiyaç duyan konularımız var mı ?

Başak demek düzen demektir. Bir çekidüzen verelim hayatımıza. Her şey bir anda ve bir arada olmaz. Bütün yapılacakları birden yapamayız, 1 günde yapamayız. Ama hayatımızla ilgili objektif, rasyonel bir değerlendirme yapalım. Düzene, disipline girmesi gereken noktaları tespit edelim. İhtiyaç noktalarını ve yapabileceklerimizi listeleyip aksiyonu başlatalım.

Hareketin bereket getirebileceği dolunay ! Dolunayın bereketi üzerimize olsun.


Şimdi burçlar üzerinden bakacağız ihtimallere.

Öncesinde danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Dolunay 6.evinizde gerçekleşiyor.

Bu dolunayda Mars ve Uranüs var başrollerde. Uranüs dolunaya uyumlu açıda. Mars ise uyumsuz kare açılar yapıyor.

Uranüs’ün uyumlu açılarının olduğu yerde güzel değişimler görebiliyoruz. Mutluluk, iyilik, fayda getirecek değişimler, yeniye geçişler olabiliyor.

Bu dolunayda da bu ihtimal var. Dolunaylar bitişleri ve tamamlanmaları sembolize ettiği için, bu değişim bir şeyin bitişi ile gerçekleşebilir. Bir şeyin artık tamamlanıyor olması bir ferahlık getirebilir. Bir konuda gerekenleri yapıp konuya artık bir nokta koyabilirsiniz.

Ama dediğim gibi Mars da var resmin içinde.

Bir konuyu neticelendirmek için yapacağınız şeyler biraz uğraş gerektirebilir. Yorucu olabilir biraz. Özellikle de 6.ev ve başak dolunayı olduğu için, bazı konularda detaylarla uğraşmanız gerekebilir.

Bir şeyi çok da bir mantığı, manası olmasa da şeklen öyle gerektiği için öyle yapmanız gerekebilir.

Sizin göreviniz olmayan şeyler sizin sorumluluğunuza kalabilir, durumla sizin ilgilenmeniz gerekebilir.

Ama güzel bir tamamlanma geliyor sanırım.

Bir şeyi yapıp bitiriyorsunuz gibi bir olasılık var. Başak burcu ve 6.ev temaları üzerinden neler olabilir ? Hangi konular üzerinden çalışabilir dolunay ?

İşiniz, işinizde günlük sorumluluklarınız, görev tanımınız, belki görev tanımızın dışında olan bir şeyin gündeme gelmesi, bir arşiv düzenleme, geçmişe dönük bir kayıt konusu, bir dosyalama, bir hesap kitap, bir muhasebe konusu. Günlük düzeniniz, günlük düzeninize ara vermenizi gerektirecek bir konu, belki küçük bir istirahat, belki bir yakınınızın muayene, doktor kontrolü gibi ona eşlik edeceğiniz, birlikte gideceğiniz bir konusu, vb şeyler olabilir.

Evcil hayvanlarla ilgili sorumluluklar da 6.evle ilgilidir. Evcil hayvanlarınız için yapmanız gereken bir şey de olabilir dolunay civarı günlerde.

Pozitif bir değişim için, sonrasının iyi olması için bugünlerde ilgilenmeniz, yoluna koymanız gereken şeyler olabilir.


Yükselen Boğalar :

Başak dolunayı 5.evinizde gerçekleşiyor.

Bu dolunayda Mars ve Uranüs’ün açılarını görüyoruz. Uranüs dolunaya uyumlu açıda. Mars ise uyumsuz kare açılar yapıyor.

Bir değişim var ama bir efor da var. Efor gerektirecek, bizi biraz uğraştırabilecek, çok kolay olmayabilecek bir değişim var. Hatta bu değişimin kararı bir şeye kızmakla, bir şeyin bizi öfkelendirmesi ve hırslandırması ile de gelebilir.

Bir şey yapacaksak kendimiz için yapalım. Biz istiyorsak yapalım. Birilerine kızarak, hırslanarak değil. Hırs güzel bir enerji değil. Ama bir şey bizi kadersel olarak tetikliyorsa ve harekete geçiriyorsa, bu evrenin bir işaretidir, bir vesilesidir, bu olabilir.

Başak burcu iş hayatımızı simgeliyor, 5.ev ise hobilerimizi. Bir hobiniz işe dönüşebilir. Bir hobinizi iş olarak yapmaya başlayabilirsiniz. Profesyonel bir zemine taşıyabilirsiniz.

Hamile kalmak isteyenler için konunun gündemde olabileceği bir zaman. Bir sağlık konusu, bir tedavi gerekliliği, bir kontrol, bir inceleme gerekiyorsa muayene olabilirsiniz, kontrollerinizi yaptırabilirsiniz.

Çocuklarınızla ilgili konular da ön planda. Sağlık bir başak temasıdır. Küçük sağlık sorunları, ateşlenmeler, vb olabilir dolunaya yakın günlerde. Yetişkin yaşta çocuklarınızın yaşam düzeni, işi, çalışma hayatıyla ilgili konular olabilir. Yeni planları, kararları olabilir çocuklarınızın.


7 Mart 2023 Başak Burcunda Dolunay


Yükselen İkizler :

Sizin için bir 4.ev dolunayı.

Mars ile uyumsuz açılar içinde. Uranüs’ten ise desteği var bu dolunayın. Uranüs dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a güzel açılar yapıyor.

Bir değişim olasılığı var. Pozitif bir değişim ihtimali var. Ama o değişim biraz efor, emek, çaba gerektirebilir. O değişimi yaratmak için bazı şeylerle uğraşmamız gerekebilir.

Bir şeyler bizi harekete itebilir, eyleme çağırabilir, aksiyon almamızı gerektirebilir.

Bir şey sorun yaratarak değişime götürebilir bizi. O sorun ile uğraşmak keyifli olmayabilir. Fakat sonrasında ‘İyi ki böyle olmuş. Bu şeyi durum böyle olunca yaptım. Yoksa yapmazdım. Bu durum vesile oldu’ diyebilirsiniz.

4.ev konularına bakalım.

Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama gibi eve dair konular, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temalar.

Ayrıca aile köklerinden aldığınız, çocukluğunuzdan gelen inanç kalıplarınız, korkularınız, değişimlere engel olan bakış açılarınız, ürkeklikleriniz, çekinceleriniz, duygusal ihtiyaçlarınız yine 4.evle ilgili.

Bu konularda iyileşmeler, değişimler, ferahlıklar, özgürleşmeler var olasılıklarınız arasında.

Hem ruhsal, hem somut anlamda dönüştürücü bir etki.

Evinizle, eşyalarınızla, yaşam alanınızla ve ailenizle ilgili konularda pozitif gelişmeler, istediğiniz yönde tamamlanmalar yaşayabilirsiniz.

Gündeminizde bir arsa, arazi satışı varsa, konu sizi bir süredir uğraştırdıysa, bu alım satım konusu gerçekleşebilir. Sonuçlanabilir. Sizi memnun edecek bir sonuç olabilir.

Ev değiştirmeniz gerekiyorsa, bu yönde bir hareket doğabilir. Mevcuttaki evinizden daha iyi bir yere geçebilirsiniz. Herhangi bir açıdan daha iyi olabilir yeni eviniz göreceli olarak.

Aile içinde çözmekle meşgul olduğunuz bir konu, neticelenebilir. Bir çözüme varabilirsiniz.

Başak dolunayı olduğu için sağlık teması da akla geliyor. Aile içinde bir sağlık gündemi varsa, olumlu değişimler olabilir. Çözüm gelebilir. Çözüm yönünde adımlar olabilir.

4.ev zodyakta yengeç burcunun evidir. Geçmişten bugüne ruhunuzda taşıdığınız duygusal yükleri, anıların izlerini, geçmiş deneyimlerin olumsuz etkilerini, korkuları, çekingenlikleri simgeler yengeç.

Korkularınızı aşıp yeni adımlar atabilirsiniz yaşamınız için. Korkularınızın kök nedenlerini fark edebilirsiniz. Düşünce kalıplarınızı oluşturmuş olan çocukluk anılarınızı analiz edebilirsiniz. Farkındalık kazanacağınız noktalar olabilir. O farkındalıklar kabuğunuza saklandığınız konularda, yeniliklere vesile olabilir. Sizi dönüştürecek ve yenileyecek bir dolunay bu.


Yükselen Yengeçler :

Bir 3.ev dolunayı sizin için.

Mars’ın dolunaya uyumsuz açıları var.  Uranüs ise Güneş’e ve Ay’a güzel açılar yapıyor.

Güzel bir değişim olasılığı, iyi bir değişim ihtimali var. Ama Mars’ın zorlayabilecek bir konumu var burada. O yüzden bu değişim biraz efor, çaba gerektirebilir. Değişim yaratmak için gerekli aksiyonları alın.

Kardeşlerinizin bir iş konusu varsa, günlük düzeni ile ilgili yoluna koymaya çalıştığı konular varsa bu dolunay döngüsünde sonuçlanabilir.

Yakın çevrenizde sağlıkla ilgili gündemi olan biri varsa, bu konu da çözüm bulabilir.

Başak burcu çalışmak, üretmek demek. 3.ev ise internet üzerinden yapılan işleri, sosyal medyayı anlatıyor. Dijital platformlar üzerinden, internet üzerinden yapacağınız işler olabilir. Bir süredir hazırlığında iseniz karar verebilirsiniz. Ne yapacağınız, nasıl ilerleyeceğiniz konusunda netleşebilirsiniz. Yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz.


7 Mart 2023 Başak Burcunda Dolunay


Yükselen Aslanlar :

2.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Dolunay sırasında Güneş’in ve Ay’ın Mars ile uyumsuz açıları, Uranüs ile uyumlu açıları var.

Bir kızgınlık, sizi kızdıracak bir şey olası. Mars sebebiyle söylüyorum bunu.

2.evinizde gerçekleşeceği için parasal konular üzerinden etki alabilirsiniz.

Uranüs ise pozitif değişimlerin de olabileceğini söylüyor.

Başlangıçta bir şey sizi kızdırabilir ama o şey sonrası için iyi daha iyi bir hale vesile olabilir. Bir sorunlu durum, güzel bir açılım getirebilir.

2.ev paranın evidir. Paraya dair her tür konu bu evle ilgilidir. Kazançlarımız, sahip olduğumuz maddi kaynaklar, maddi olanaklar, harcamalar, alım satım konuları, maddi güvence olarak tanımlayabileceğimiz varlıklar 2.evin konusudur.

Bu temalar hareketleniyor.

Parasal konularda bir durumu çözmeniz gerekebilir. Bir şey için kaynak bulmanız gerekebilir.

Bir para çıkışı olabilir. Bir şey satın almanız gerekebilir. Özellikle dijital/elektronik bir ürün olabilir bu. Uranüs’ün varlığı bu olasılığa işaret ediyor.


Yükselen Başaklar :

Dolunay 1.evinizde meydana gelecek. Bu kez ev sahibi sizsiniz.

Dolunay sırasında Güneş’in ve Ay’ın Mars ile uyumsuz açıları, Uranüs ile uyumlu açıları var.

Bir süredir içinden geçmekte olduğunuz bir hal, ruhunuzu yormuş olan sorunlu bir gündem varsa, bu konu tamamlanabilir. Konu pik noktasına vararak uğraştırabilir sizi. ‘Bunu artık çözmeliyim’ diyebilirsiniz. Çözmek zorunda kalabilirsiniz. Ertelemek mümkün olmayabilir. Sonlanabilir. Bir netlik kazanabilir. İsmi konulabilir. Karar verilebilir. Sonuçlanabilir.

1.evden etki aldığınız için, konu her alanda olabilir. Ama bu bir başak dolunayı. O yüzden özellikle başak temalarında olabilir bu konular.

Nedir başak burcunun temaları ? İş, çalışma hayatı, hizmet konuları, hizmet sunduğunuz alanlar, hizmet aldığınız alanlar, astlarınız, çalışanlarınız ve sağlık konuları.

1.ev dolunaylarında kararlar görürüz. Farkındalıklar, netleşmeler görürüz.


7 Mart 2023 Başak Burcunda Dolunay


Yükselen Teraziler :

Dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor.

12.ev duyguların evi. Psikolojimiz, ruh halimiz, iç dünyamız bu evin konusu.

Başak burcu ise sadeleşmek demek sevgili okuyucularım. Temizlemek demek. Temizlenmek demek.

İç dünyanızda şifalandırmaya ihtiyaç duyduğunuz şeyler için bir destek geliyor.

Ama nasıl bir destek, anlatayım.

İç dünyanızda bir şeylerin sizi çok yorduğunu düşünüyorsunuz belki. Belki zihninizden atamadığınız düşünceler, ruhunuzdan atamadığınız duygular var.

Bunlar bir pik yapabilir, bir maksimum noktasına varabilir bir sebeple. Tetiklenebilirsiniz. Öfkeler yüzeye daha çok çıkabilir, daha görünür olabilir. Çünkü dolunayın Mars ile uyumsuz açılarını görüyoruz.

Artık bu halden çıkmak, iyi olmak isteyebilirsiniz. İyi hissetmek için yapacağınız şeyler olabilir. Bu dolunay bir değişim noktası olabilir sizin için. Değişim diyorum. Çünkü Uranüs destekli bir dolunay. Uranüs’ün Güneş’e ve Ay’a iyi açıları var.

Mars zorluyor, Uranüs değişime çağırıyor bu dolunayda.

12.evden etki aldığınız için de ‘Bir şeyleri artık bitir’ diyen bir dolunay.

Sadece duygusal ve soyut şeyler düşünmeyin. Hayatınızdan çıkması gereken kişiler, ortamlar, konular da çıkabilir. 12.ev sonlanmayı, tamamlanmayı temsil eder. Bir şeyler bitiyor olabilir o yüzden.

‘Bu artık bardağı taşıran son damlaydı, artık bu şeyi hayatımda istemiyorum’ diyebilirsiniz.

Söylediğim tüm bu şeyler fiziksel sağlık sorunları için de geçerli.

Bir sağlık gündeminiz varsa, çözüm yönünde gelişmeler yaşayabileceğiniz günlerdesiniz. Bir şey çözülebilir, çözülmesi gerekebilir. Konuyla ilgili yapılması gerekenleri yaparak netice alabilirsiniz.

Bilmediğiniz, bu zamana kadar haberdar olmadığınız bir konu da açığa çıkabilir. Fark etmediğiniz bir şey, gözünüze görünür olabilir. Bir insanla ilgili düşünceleriniz, duygularınız değişebilir. Hedeflediğiniz bir şeyin size göre olmadığını fark edebilirsiniz, vazgeçebilirsiniz.

Bir bırakış dolunayı. Bir şeyler bitiyor ve yolunuzu açıyor, değişime taşıyor sizi.


Yükselen Akrepler : 

11.evinizde gerçekleşiyor dolunay.

Dolunay sırasında Güneş’in ve Ay’ın Mars ile uyumsuz açıları, Uranüs ile uyumlu açıları var.

İşinizde ekip arkadaşlarınız ile ilgili konular, sosyal çevrenizde arkadaşlarınızla ilgili konular gündeminizde olabilir.

Ekip içinde yeniden bir iş bölümü yapılabilir. Yeniden paylaşabilirsiniz görevleri. Bu değişim, bir tatsızlık, bir tartışma üzerine yapılabilir. Görev dağılımlarında haksızlıklar olduysa, itiraz edenler olabilir.

Müşterilerden, sunduğunuz hizmeti alanlardan olumsuz geri bildirimler gelebilir. Bunlar üzerine hizmetlerinizi gözden geçirebilirsiniz.

Sosyal yaşamınızda da iletişimlere dikkat etmenizi önereceğim dolunaya yaklaşan günlerde. Arkadaşlarınızla, dostlarınızla oturup konuşacağınız şeyler olabilir. Şimdiye dek ifade etmediğiniz, vaktiyle sizi incitmiş olan şeyleri konuşabilirsiniz. Ama tabii ki kavga etmeye gerek yok. Kendimizi güzel bir üslupla ifade edebiliriz.


7 Mart 2023 Başak Burcunda Dolunay


Yükselen Yaylar :

Dolunay 10.evinizde gerçekleşiyor.

Dolunay sırasında Güneş’in ve Ay’ın Mars ile uyumsuz açıları, Uranüs ile uyumlu açıları var.

İşiniz, kariyeriniz, üstleriniz, patronlarınız, otorite bağlantılı konularınız bu evle ilgili.

Bu temalarda gündemleriniz olabilir dolunaya yakın günlerde. Bir şeye öfkelenebilirsiniz. Mars buna işaret ediyor. Yönetimin bir bildirimi istediğiniz yönde olmayabilir. Bir fikir, bir proje yönetimin engeline takılabilir. Tepe yönetimden onay gelmeyebilir.

Yöneticilerinizle iletişimlerinize dikkat etmenizi önereceğim.

Uranüs güzel değişimlere işaret ediyor bir yandan. Ama bu güzel değişimler Mars’ın agresif enerjisini kontrol edersek gerçekleşebilir. Aklı-selimle, iyi bir üslupla hangi konuda ne yapılması gerektiği, neden öyle gerektiği, hangi işin nasıl yapılması gerektiği oturulup konuşulursa, toplantılardan mantıklı kararlar çıkabilir.

Kendi işinize sahipseniz bazı pürüzler güzel değişimlere vesile olabilir. Bir şey sorun yaratabilir ve size değiştirmeniz gereken şeyi gösterebilir.

Esasen güzel bir dolunay. Faydamıza olacak şekilde kullanalım.


Yükselen Oğlaklar : 

Başak dolunayı 9.evinizde gerçekleşiyor.

Dolunay sırasında Güneş’in ve Ay’ın Mars ile uyumsuz açıları, Uranüs ile uyumlu açıları var.

Sorun yaratan bir şeyi çıkarabilirsiniz yaşamınızdan. ‘Bu şey bana iyi gelmiyor. Bunu artık hayatımda istemiyorum’ diyebilirsiniz. Bir şey sizi kızdırabilir ve bu kararı getirebilir.

Başak dolunayı olduğu için bu burcun gölgesinde olan şeyler konu olabilir bu dolunayda. Başak burcunun gölgesinde kurnazlık vardır, kişisel menfaatine fazlaca düşkün olmak, karşı tarafı düşünmemek, hakkaniyetsizlik vardır. Bu tür bir şey gelebilir birinden. Siz de bu kişiye gereken tavrı koyabilirsiniz.

Uranüs güzel değişimlere işaret ediyor. Bir özgürleşme olabilir. İyi ve doğru olmayan bir şeye set çekmenizle gelebilir bu güzel değişim. Yaşamınızda bir temizlik olabilir.

9.evin eğitim, yüksek öğrenim, akademi, hocalarla ilgili konular, uluslararası ticaret, gümrük, transfer gibi konuları var.

Uzaklar, başka şehirler, başka ülkeler, yolculuklar, seyahatler yine bu evle ilgili. Uzaklarda yaşayan aile bireylerinizle, dostlarınızla, sevdiklerinizle ilgili konular bu evle ilgili.

Dini, ideolojik konular, hayat görüşümüzü şekillendiren konular, derinliği olan ruhsal alanlar, ilimler de 9.evle bağlantılı.

İşte bu konularda, önemli bir tamamlanma yaşayabilirsiniz dolunayın yakınındaki günlerde.

Önemli bir farkındalık. Bir şeyin sorun çıkarması, bunun üzerine alacağınız bir karar. Bir kişinin haksızlık etmesi, bunun üzerine sesinizi çıkaracağınız, tepkinizi koyacağınız, sorunu köklü şekilde çözecek bir karar. Bir netlik.

Hepsi olasılıklar dahilinde.

Şöyle bir şey de olabilir. Bir şey işleyişte problem yaratabilir. Teknik olarak sorun çıkabilir. Bir şey düzeninin dışında gerçekleşebilir. O şeyi çözmekle ilgilenirken konuyu eskisinden de daha iyi hale getirecek farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Neyi nasıl yaparsanız bir daha sorun çıkmaz, hatta daha yolunda gider, daha iyi olur, bunları da fark edebileceğiniz bir dolunay.

Uranüs yanlışı fark etmek ve daha iyi bir hale geçmek demektir. Aydınlanmak demektir. Böyle bir sembolü var bu dolunayın.


7 Mart 2023 Başak Burcunda Dolunay


Yükselen Kovalar : 

8.evinizde gerçekleşiyor bu dolunay.

Dolunay sırasında Güneş’in ve Ay’ın Mars ile uyumsuz açıları, Uranüs ile uyumlu açıları var.

Bu evin temaları üzerinden sonlanacak şeyler olabilir dolunaya yakın günlerde. Sonuca varacak ve şekil kazanacak konular olabilir.

Parasal konular, yasal boyutu olan paralar, tazminat, vergi gibi konular, krediler, kredi kartları, borçlar gibi temaları var bu evin.

Bu konularda çaba sarf etmeniz gereken bir gündeminiz olabilir. Bir ödemeyi yapmanız gerekebilir. Erteleme şansınız olmayabilir. Bir kaynak bulmanız gerekebilir.

Ama dolunay tamamlanmak, neticelenmek demektir. Bir şekilde yaşanabilir bu tamamlanma.

Bir alacağınızı tahsil edebilirsiniz. Marsiyen bir etki olduğu için tartışmalar, münakaşalar olabilir. Bunu yapmamaya çalışın. Vaktiyle bir arkadaşınıza bir borç verdiyseniz ve geri vermesini, ödemesini istiyorsanız, güzel bir şekilde konuşmak daha iyi olabilir.

Sizi uğraştırmış olan bir parasal konu sonlanabilir bu dolunay ile. Biraz hararetli olsa da sonuca varabilir.


Yükselen Balıklar :

Dolunay 7.evinizde gerçekleşiyor.

Dolunay sırasında Güneş’in ve Ay’ın Mars ile uyumsuz açıları, Uranüs ile uyumlu açıları var.

Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklı işler, birlikte yapılan işler, rehberlikler, danışmanlıklar, koçluklar, bize yol gösteren kişiler bu ev ile ilgilidir. 7.evin böyle temaları var.

Bu bağlarınızın/bağlantılarınızın içinde dönüşümler olabilir. Dönüşmesi gereken şeyler olabilir. Bir şeyler sizi kızdırabilir. Siz de gereken tavrı koyabilirsiniz. Bu zamana dek tolere ettiğiniz şeylere bir çizgi çekebilirsiniz.

Bitmesi gereken dialoglar bitebilir. Devam edecek iseler de yapılandırma gerekir bu ilişkilere.

Ne istediğinizi, ne istemediğinizi, neyin sizin için uygun olduğunu, neyin olmadığını net biçimde söylemeniz faydanıza olabilir. Kavga etmek değil amaç. Kendimizi ifade etmek.

Bir şey için artık uyarınızı yapmanız gerekebilir.

Bunlar dışında eşinizin/partnerinizin bir konusu olabilir. Sorunlu bir gündem doğabilir. Bir şey ile ilgilenmesi, uğraşması gerekebilir. Mars’ın uyumsuz açıları bunu söylüyor. Ama Uranüs’ün uyumlu açıları, ‘Bu şey için gerekeni yaparsa, söz konusu şey eskisinden daha iyi olabilir, hatta başka kapıları da açabilir. Başka iyi şeylere vesile olabilir’ diyor.

Sağlık bir başak temasıdır. Tedavi süreçleri olanlar bir çözüme varabilirler.

Danışmanlık alacağınız bir konu olabilir. Herhangi bir alanda bir uzmanla çalışıyorsanız, çalıştığınız kişiyi değiştirmeniz de mümkün.

Hizmet, hizmet kalitesi, hizmet çeşitliliği gibi temaları da var başak burcunun. İşinizde sunduklarınızı güncellemek, daha iyi hale getirmek isteyebileceğiniz bir zaman. Bir pürüz, müşterilerden gelebilecek olumsuz bir geri bildirim, bir memnuniyetsizlik neden olabilir buna. Konu tatsız olabilir ama güzel değişimlerin yolunu açabilir.

Biraz agresyonu var. Uğraşı, çabası var. Fakat pozitif değişimler getirebilecek bir dolunay. O yüzden çözüm yönünde gerekenleri yapalım.


Dolunay için böyle olasılıklarımız var sevgili okuyucularım.

Güncele dair önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Satürn’ün yeni transiti başlıyor ! Balık burcuna geçiyor Satürn. 7 Mart günü başlayacak olan transit, 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek. Bu yeni dönemin genel ve burçlar üzerinden detaylı olasılıklarını anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!