20 Şubat 2023 Balık Burcunda Yeniay

20 Şubat 2023 Balık Burcunda Yeniay

Merhabalar sevgili okuyucularım,

20 Şubat Pazartesi günü 10:06’da balık burcunun 1 derecesinde bir yeniay doğuyor. Güneş ve Ay balık burcunda kavuşup bir araya geliyorlar bu kez.

Satürnyen bir yeniay diyebiliriz. Çünkü Satürn’e yakın bir noktada gerçekleşiyor.

Satürn kova burcunun 28 derecesinde. Yeniayın 3 derece gerisinde. Yakın bir yerde.

O yüzden Güneş & Ay kavuşumun içinde, esasen Satürn de var.

Satürn toprak elementinin temsilcisidir sevgili dostlarım. Toprak elementi neleri simgeler ?

Sağlık, beden, bedensel iyilik, bedensel sağlık, beslenme, barınma, fiziksel ihtiyaçların karşılanması, maddi imkanlar, dünyevi imkanlar, para, güç, para ile alınabilecek şeyler, dünyevi anlamda konfor içinde olmak, sıcakta olmak, rahatta olmak..Hepsi toprak elementi ile ilgilidir.

Bu yeniayda ‘’Satürn’’leşme yönünde bir değişim hareketi var. Böyle bir kelime üreteyim. Böyle ifade edeyim.

Satürnleşmek diyeyim adına. Satürn’ü güçlendirmek. Satürn’ü, toprak elementini güçlendirecek şeyler yapmak.

Tam olarak ülkece içinde bulunduğumuz hal ile, içinden geçtiğimiz günlerle örtüşen bir yeniay bu balık yeniayı.

Çünkü balık demek ihtiyaçlar, ihtiyaç sahipleri demektir. İhtiyaçları karşılamak, destek vermek, yardım etmek demektir. Yardımlaşma, birlik, bütünlük bilinci demektir.

Açıkta olanı örtmek, aç olanı doyurmak, acı çekeni sarıp sarmalamak, destek olmak, maddi manevi destek olmak demektir.

İşte bu yeniay, afetten etkilenen ve desteğimize ihtiyacı olan kardeşlerimize yardım ve katkı için güzel şeyler yapabileceğimizi söylüyor.

Yer, kurulu düzen, yaşam, ev, yuva, aile, para, güç, korunma, beslenme, güven, güven duygusu demektir toprak. Ne yazık ki insanımızın toprak elementi çok büyük şekilde zedelendi bu afetlerle.

Şimdi balık yeniayı ile toprak elementimizi güçlendiriyoruz. Güzel insanımıza yeniden köklenebilmeleri için desteğimizi sunuyoruz.

Her birimiz birlik, bütünlük bilincimizle, kalbimizde sevgimizle elimizden gelenleri yapalım inşallah.

Merkür’ün Mars ve Jüpiter ile uyumlu açıları güzel olasılıklara işaret ediyor. İyi şeyler yapabileceğimizi söylüyor.

Toplumsal olarak çok ağır bir deneyim oldu ve memleketin dört bir köşesinde herkes için bir travma oldu bunlar. Dolayısıyla bireysel olarak da kendimizi şifalandırmak, dengeye getirmek, ruh sağlığımızı iyileştirmek istiyoruz. Balık yeniayı bu anlamda da bir şifa sembolü taşıyor.

İyi olalım. Kendimiz için de, ailemiz için de, sevdiklerimiz için de, tanımadığımız insanlar için de iyi olalım.

Güçlü olalım. Gücümüz olsun ki birbirimize yardımcı olabilelim.

Yaşananları unutmadan, bunun son olması için elimizden geleni yaparak, aklın ve bilimin gösterdiği yolda gereken tedbir ve hazırlıkları yaparak, gücümüzü büyüterek devam edelim bundan sonrasına.


↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

12.evinizde gerçekleşiyor.

12.ev yeniaylarında bir şeyi tamamlamak üzere hareket ediyoruz. ‘Ben bu şeyi artık bitireyim. Artık neticelendireyim. Bu artık sonlansın’ diyoruz. Yeni ve daha iyi olan bir hale geçmek için neleri sonlandırmamız gerektiğini fark ediyoruz.

Bitirmek, sonlandırmak derken de bu bir dialog olabilir, bir ilişki olabilir. Bir projeyi, uzun süre elimizde kalmış ve vaktimizi almış bir çalışmayı tamamlamak olabilir.

Bu arada balık burcu psikoloji ile, psikolog ve terapistlerle ilgili bir burçtur. Bir terapi almak niyetinde iseniz, bu başlangıcı yapabilirsiniz. Belki iyi bir uzman arayışındasınız, araştırmalarınız olabilir. Belki bir isimde karar kıldınız, terapi süreciniz başlayabilir.

Şifa evidir bu ev. Bir şeyi şifalandırmak ve daha iyi etmek için yapacağınız şeyler olabilir bu yeniayda.

Spiritüel tarafta şanslarınız var. Özellikle bu alanların bilgisi fayda getirecektir size.


Yükselen Boğalar :

11.evinizde doğacak bir yeniay.

11.ev yeniayları güzeldir. Bu ev hareketlendiğinde iletişimler artar. Sosyalleşiriz. Arkadaşlarımızla daha çok bir araya geliriz. Yeni insanlar tanırız. Sizin için de böyle ihtimaller var.

Balık temalarında olabilir bunlar daha çok. Sular, havuzlar, yüzme eğitimleri, yüzme imkanı örneğin.

Bir konuda ruhunuza iyi gelecek bir ortam. Spiritüel alanlarda eğitimler, kurslar. Psikoloji, terapi temaları da var balık burcunun konuları arasında. 11.ev ise teknoloji demek, dijital imkanlar demek. Psikolojiniz, ruhsal sağlığınız için bir aplikasyon, bir uygulama satın alabilirsiniz. Online bir hizmetten yararlanabilirsiniz.

Dijital platformlardan yararlanarak çözeceğiniz, iyi edeceğiniz, şifalandıracağınız bir konu olabilir.


Yükselen İkizler :

10.evinizde meydana geliyor.

Bu ev kariyer ve iş alanımızdır.

Ayrıca iş dışında da genel anlamda sahip olduğumuz ünvanlarımız, yetkilerimiz, sorumluluklarımız, yönettiğimiz alanlar, sorumlusu olduğumuz alanlar, sorumlu olduğumuz şeyler 10.ev ile bağlantılıdır.

İşinizde, görev ve sorumluluk alanlarınızda yeni gelişmeleriniz, başlangıçlarınız olabilir.

İşinizde yeni bir sorumluluk üstlenebilirsiniz. Yetki alanınız büyüyebilir. Bir terfi, bir yükselme diyebileceğimiz olumlu bir değişim olabilir.

Kendi işinize sahipseniz, bereket getirecek yeni projelere başlayabilirsiniz.

Kendinize bir başlangıç noktası yaratabilirsiniz bu yeniay ile. ‘Bundan sonra bunu farklı yapacağım. Şöyle şeyler üreteceğim. Çalışmalarımda şu şeyi önceliklendireceğim’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Başarı getirecek yeni fikriler var.


Yükselen Yengeçler :

Siz yeniayın etkisini 9.ev temaları üzerinden alıyorsunuz.

Bu evin konularında sorunlu bir gündem, pürüz yaratan ve sizi uğraştıran bir konu çözülebilir. Konuda yeni pozitif gelişmeler olabilir.

9.evin konularını sayayım : Eğitim, akademi, yolculuklar, seyahatler, uzaklarla bağlantılı konular, uzaklarda yaşayan sevdikleriniz, yabancı diller, yabancı kültürler.

Yeni bir eğitime adım atabilirsiniz. Bir ilgi alanınızda eğitim almaya başlayabilirsiniz. Bu bir balık yeniayı olduğundan, özellikle spiritüel alanda bir eğitime başlayabilirsiniz.

Yüksek öğrenim hayatınız varsa, okulunuzla ve akademik çalışmalarınızla ilgili güzel şeyler olabilir.

Bir yabancı dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Size iyi gelecek bir seyahati gerçekleştirebilirsiniz.

Uzaklarda olan sevdiklerinizle ilgili sorunlu durumlar çözülebilir. İletişimlerde kopukluk olduysa, dargınlıklar olduysa barışabilirsiniz. Durumlar tatlıya bağlanabilir.


Yükselen Aslanlar :

8.evinizde gerçekleşecek bir yeniay.

Bu evin en temel teması maddi konulardır. Özellikle de ödemelerdir. Borçlardır.

Bir borç konusu, birikmiş olan bir kredi kartı borcu varsa, konuyu çözebileceğiniz paralar geçebilir elinize. Beklediğiniz alacaklarınızı alabilirsiniz. Yakın çevreden yardım alabilirsiniz.

8.ev bizi ruhsal olarak yoran şeylerle ilgili bir alan aynı zamanda. Bu yeniay ise bir balık yeniayı. Balık iyileşmektir. Gereksiz olanı, görevi bitmiş olanı bırakmaktır. Feraha çıkmaktır. Hafiflemektir.

Zihninizin içinde dönüp duran takıntılı düşüncelerden özgürleşmek için, karamsarlığı, kasvetli enerjileri, depresif enerjileri terk etmek için, deri değiştirir gibi yenilenmek için her fırsatı değerlendirin. Niyet olunca, lazım gelen şeyler karşımıza çıkıyor.


Yükselen Başaklar :

7.evinizde gerçekleşecek bir yeniay var sırada.

Bu evin en temel teması ikili ilişkilerdir.

Eşinizle/partnerinizle anlaşamadığınız noktalarda birbirinize empatiyle yaklaşabileceğiniz, ortak noktalarda buluşabileceğiniz bir zaman.

Eşinizin/partnerinizin yaşamında ona iyi gelecek, ruhunu şifalandıracak bir şey başlayabilir. Balık şifayı anlatır çünkü. Bir sağlık gündemi varsa, bu yönde konular için de bir çözüm potansiyeli de var.

İş ortaklıkları, iş birlikleri, danışmanlar, danışmanlıklar, birebir eğitim aldığımız hocalar bu evle ilgili.

Bir alanda bir eğitmen ile, bir rehber ile el sıkışabilirsiniz. Bundan sonra birlikte ilerleyebilirsiniz o alanda. Danışmanlık alacağınız konular olabilir. Bu bir balık yeniayı olduğu için özellikle spiritüel derinliği olan bir alanda olabilir bu danışmanlık.

Psikolojik alanda da olabilir. Bir terapi başlayabilir.

Güzel bir yeniay. İçinizi, iç dünyanızı temizleyecek, huzur getirecek bir şeyler geliyor gibi sanki.


Yükselen Teraziler :

6.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

6.ev temalarında yeni şeyler olabilir. Konulara çözüm gelebilir. Başlangıçlar olabilir.

Nedir 6.evin konuları ? İş, çalışma hayatı, günlük düzen, günlük sorumluluklar, hizmet alanları, hizmet ettiğimiz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, ayrıca sağlık, sağlığa dair konular.

İş aramakta iseniz çevrenizin desteği, yardımı olabilir. Balık yardımlaşmayı, başkalarından gelebilecek güzel şeyleri, destekleri simgeler. İş fırsatları yakalayabilirsiniz.

İşinizde, iş ortamınızda, görev paylaşımlarınızda, iş arkadaşlarınızla ilgili konularda sizi rahatlatacak olumlu değişimler olabilir.

Balık burcu zodyağın son burcudur. Kapanış enerjisidir. Bırakma enerjisidir. Gereksiz olandan arınmak, fazlalıklardan özgürleşmek, iyiliğimize hizmet etmeyen şeyleri bırakmak, ruhsal olarak yenilenmek tam da balık enerjisinin anlattığı şeyler.

O yüzden bu yeniay sizin için bir arınma esasen.

Günlük yaşamınızda, yaşam kalitenizle ilgili konularda, bedensel sağlığınızla ilgili konularda rutinlerinizde güzel yeniliklere gidebilirsiniz. Daha huzurlu, daha sağlıklı, daha verimli, daha güzel bir yaşam sürmek için başlatacağınız yeni şeyler olabilir.


Yükselen Akrepler : 

5.evinizde doğacak olan bir yeniay.

Sanatsal çalışmalar, yaratıcılık gerektiren işler, özgün çalışmalar için güzel bir etki alıyorsunuz. Ortaya yaratıcı, iyi çalışmalar çıkabilir.

Çocuklarınızla ilgili konularda son zamanlarda sorunlar yaşadıysanız, yeniay ile yeni gelişmeler olabilir. Bir ferahlık yaşayabilirsiniz. Konular istediğiniz yönde ilerleyebilir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için de destekleyici bir yeniay. Eğer bir tedaviye, bir tıbbi desteğe ihtiyaç varsa, yeniay ile sürecinizi başlatabilirsiniz. Balık burcu şifalanmakla, tedavilerle ilgili bir burçtur çünkü.


Yükselen Yaylar :

Yeniay 4.evinizde gerçekleşiyor.

Evi, yaşam alanı konusunda sorunlu bir gündemi olanlar, evleriyle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirler. Bir rahatlama yaşayabilirler.

Taşınma hazırlığında  olanlar, bu değişimi gerçekleştirebilirler.

Evinizde yapacağınız bazı değişimler size iyi gelebilir. Huzurunuzu, keyfinizi artıracak yeni şeyler yapabilirsiniz yaşam alanınızda.

Aile içi konular da yine 4.ev temasıdır. Ailenizle, anne babanızla ilgili konularınız olabilir. Onların iyiliği, sağlığı, huzuru, keyfi için yapmak istediğiniz şeyler olabilir.


Yükselen Oğlaklar : 

3.evinizde gerçekleşiyor balık yeniayı.

Bu ev kardeşleri, akrabaları, yakın çevreyi, arkadaş çevreyi, komşuları simgeler.

Onların yaşamında güzel başlangıçlar olabilir. Örneğin kardeşleriniz kendi yaşamları için yeni adımlar atabilirler. Huzur, keyif, bereket getirecek başlangıçlar yapabilirler.

Yakın çevre içinde sağlık sorunu olanlar, çözüm yönünde değişimler yaşayabilirler.

Bu ev iletişim evidir en temelde. İletişimlerinizi gözden geçirebileceğiniz bir yeniay. Daha yumuşak bakış açılarına varabileceğiniz, kızgın olduğunuz bazı şeylerin üzerinde durulmayacak şeyler olduğunu fark edebileceğiniz, daha hoşgörülü, daha ılımlı olacağınız günlerdesiniz.

Ruhunuzda bir yerler çözülüyor, katılıklar yumuşuyor. Duygularınız şifalanıyor bu yeniay ile.


Yükselen Kovalar : 

Balık yeniayı 2.evinizde meydana gelecek.

Bu ev maddi konularla ilgili bir alan. Gelirlerimiz, harcamalarımız, paraya dair planlarımız, birikimlerimiz var bu evde.

Parasal anlamda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Kendiniz için, huzurunuz için yapacağınız harcamalar da olabilir. Balık burcu ruhsal, spiritüel konuları anlatır. Spiritüel alanlarla ilgili yapmak istediğiniz, sahip olmak istediğiniz şeyler varsa, o yönde alışverişleriniz olabilir. Spiritüel konular için harcamalarınız olabilir.

Fiziksel ve ruhsal konforunuzu artırmak için güzel şeyler satın alabilirsiniz bugünlerde.

Paraya dair konularda daha huzurlu ve güvende hissetmenizi sağlayacak yeni fikirleriniz de olabilir. Yeni bir maddi güvence konusu gündeme gelebilir.


Yükselen Balıklar :

1.evinizde gerçekleşecek bir yeniay.

Başlangıçlarınız, atılımlarınız olabilir bugünlerde.

Kendiniz için, iyiliğiniz, sağlığınız, keyfiniz, huzurunuz, bereketiniz için güzel adımlar atabilirsiniz ve 1.ev üzerinden etki aldığınız için her konuda olabilir bu başlangıçlar.

Niyetlerinizi hayata geçirin. Planlayın. Adım atın. Hareket edin. Beklemeyin.

Bir başlangıç enerjisi, bir hareket noktası bu yeniay. Değerlendirmenizi öneririm.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!