Yay Burcu Şubat 2023

Yay Burcu Şubat 2023

Merhabalar sevgili yükselen yay okuyucularım !

Aylık yorumlarımla geldim. Şubat’ı anlatacağım bu yazımda sizlere.

Eğer yükseleniniz yay ise yararlanabilirsiniz bu öngörülerden. Çünkü ev hesabı yükselenimizden başlar. Yükselenimiz 1.evimizdir.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle ↓

Şubat 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda. 3.evinizde.

İletişimlerimizi, yakın çevre bağlantılarımızı, haberleşmelerimizi, kısa seyahatlerimizi, şehrin içindeki hareketliliğimizi anlatan bir alan burası.

Ayrıca kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, yakın arkadaşlar, komşular, gün içinde gördüğümüz kişiler, günlük hayatımızın bir parçası olan kişiler bu evle ilgili.

Güneş 3.evinizden geçerken bu kişilerle iletişimleriniz artabilir. Ortak konularınız olabilir. Onlarla ilgili gündemleriniz olabilir. Kardeşlerinizin hayatında yeni gelişmeler olabilir. Akrabalarınızla haberleşmeleriniz artabilir. Birlikte kararlaştıracağınız şeyler olabilir.

Şehrin içinde daha aktif, daha hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz ayrıca.

Online/dijital alanlar, sosyal medya faaliyetleri varsa hayatınızda, buralarda yenilenmek, büyümek,  hızlanmak için iyi bir zaman. 3.ev bu konuları da temsil eden bir ev. İletişim evi. Bilgiyi, bilgiyi paylaşmayı, bilgiyi paylaştığımız platformları sembolize ediyor. Ayrıca kova burcu dijital platformlarla bağlantılı. Tam da bu konuların zamanı diyebilirim o yüzden.

Güneş 19 Şubat’ta balık burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Sizin için ev ve aile odaklı 1 aylık yeni bir döngü başlıyor.

Evinizde dekorasyon değişiklikleri yapabilirsiniz. Düzene koymanız, temizlemeniz, çöpe atmanız, yenilemeniz gereken şeylerle ilgilenebilirsiniz. Elden geçirebilirsiniz odalarınızı, eşyalarınızı.

Kombi bakımları, tesisat yenileme, tamir, vb konularınız olabilir.

Aileniz için yapmak istediğiniz şeyleri hayata geçirebilirsiniz. Aile içi konular, çözülmesi gereken şeyler olabilir. Siz devreye girebilirsiniz. Gerekeni siz yapabilirsiniz.

Geçmişi, çocukluğunuzu, aile köklerinizi, eskileri daha çok anacağınız bir zaman bu sizin için. 4.ev biraz nostaljik bir ev 🙂 Aile köklerinizi daha yakından tanıyacağınız hikayeler de dinleyebilirsiniz anne babanızdan. Bilmediğiniz şeyler öğrenebilirsiniz.


Merkür bu ayın 11’ine kadar oğlak burcunda olmaya devam ediyor. 2.evinizde.

Son haftalarda retro etkisiyle parasal konular üzerinden zorlanmış olabilirsiniz. Kazançlarınız, maaşınız, maaşınızın hesabınıza gününde yatırılması, alacaklarınızın elinize vaktinde geçmesi gibi konularda aksaklıklar olmuş olabilir. Gecikmeler sebebiyle bütçeniz şaşmış olabilir. Ocak ayında retro sonlandı. Şimdi artık Merkür’den yana işler daha yolunda.

Parasal konularda daha destekleyici bir zamandasınız.

11 Şubat’ta kova burcuna geçiyor Merkür.

Kova burcunda iken 3.evinizi hareketlendiriyor olacak.

İletişim evinizden iletişim gezegeni geçiyor olacak. Bu da size pek çok dialog, haberleşme, iletişim, yazışma, görüşme getirebilir. Hem yakın çevre içinde, hem işinizde iletişim trafiğinin yükseleceğini söylüyor Merkür.

Kova burcu arkadaşlarımızı sembolize eder. Arkadaş çevreniz içinde güzel şeyler planlayabilirsiniz. Birlikte keyifli şeyler yapabilirsiniz.

İş arkadaşlarınızla iletişimlerde güzel şeyler olabilir. Bir desteği, bir yardımlaşma enerjisini, takım ruhunu sembolize eder kova.

İlişkilerden, iletişimlerden yana renkli, güzel bir dönem.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 20 Şubat’a kadar balık burcunda. 4.evinizde.

4.ev yaşam alanımızı, evimizi, yuvamızı, aile içi konuları, aile bireylerimizi, anne babamızı simgeler.

Venüs’ün geçtiği yerde ise güzel şeyler olur. Özellikle bu Venüs transiti, diğerlerine kıyasla daha güçlü. Çünkü balık burcu, Venüs’ün yüceldiği yerdir.

Sevgi, uyum, anlaşma, keyif, konfor, şıklık, estetik, güzellik demektir Venüs.

O yüzden bu Venüs geçişi neler getirebilir size ?

Aile içinde sorunlar varsa, çözebilirsiniz. Bir anlaşma haline varabilirsiniz. Küslükleri aşabilir, birbirinize olan sevginizi daha güçlü şekilde ifade edebilirsiniz.

Eviniz için yeni eşyalar alabilirsiniz. Odalarınızı düzenleyebilir, dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz. Evinizin şıklığını ve konforunu artıracak güzel ürünler bulabilirsiniz.

İyi bir transit.

Venüs 20 Şubat’ta koç burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor.

Çocukları olanlar, onlar için yapmak istedikleri şeyleri güzelce yapabilirler. Yoluna girmesini istediğiniz durumlar varsa, istediğiniz yönde çözülebilir. Düzene girebilir.

Eğer hayatınızda sanat varsa ya da belki bir hobiyle, bir meşguliyetle sanatın içindeyseniz güzel işler yapacağınız, alkış, beğeni ve takdir toplayacağınız bir dönem.

Aşk ve ilişkiler açısından da güzel bir transit.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars bu ayın tamamında da ikizler burcunda. 7.evinizde.

Uzun zamandır burada. Kasım-Aralık-Ocak döneminde burada bir retro oldu. Size ilişkiler üzerinden öğretici deneyimler getirmiş olmalı. Ocak ayında retro sonlandı. 7.evinizde, ileri hareketinde bir Mars var artık.

İnsan ilişkileriniz, çevreniz, bağlantılarınız başka bağlantılara vesile olabilirler. Bu iş hayatınızda da olabilir, sosyal hayatınızda da, kişisel konularınız içinde de. Birileri bir şeylerinize vesile olabilirler. Sizin için devreye girecek, size aracılık edecek, size referans olacak kişiler olabilir.

İletişimlerde bir hareketlilik var.

Danışmanlık, iş birlikleri, mali müşavirlik, muhasebecilik hizmetleri, asistanlık gibi konularda ihtiyaçlar varsa, birileri ile ilerlemeniz gerekiyorsa, bir danışmanlık hizmeti gerekiyorsa, belki iş kuruyorsunuz, bir mali müşavir ile çalışmanız gerekiyorsa bu yönde başlangıçların olabileceği bir zaman. Yeni bağlantılar kurulabilir.


Şubat 2023 Ay Döngüleri :

5 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay  Ay 16° Aslan, Güneş 16° Kova

9.evinizde bir dolunay. Uranüs bu dolunayın başrolünde. Uyumsuz açıları var. Dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a Uranüs’ten kare açılar geliyor.

Bir kırılma noktası, bir kopuş, bir düzen değişikliği, bir şaşkınlık, hesapta olmayan bir şey, beklenmedik bir pürüz, akla gelmemiş bir şeyin sorun yaratması, biraz sürprizli bir durum, bir sonlanma olabilir. Uranüs’ün konumundan dolayı böyle ihtimaller var. Dolunaylar da zaten tamamlamayı, sonlanmayı, sonuçlanmayı simgeler.

Bu zamana kadar tahammül gösterilmiş bir durum için bardağı taşınan son damlayı da anlatıyor olabilir dolunay.

9.ev temaları üzerinden etki alıyorsunuz. Bir başka şehre ya da ülkeye yerleşme planı olanlar, hazırlık içinde olanlar için gidiş vakti gelmiş olabilir. Bu yer değişikliği gerçekleşebilir.

Vize, pasaport başvuru konularında, konsolosluklardan alınacak evraklarda, mülakatlarda bazı şeyler düşündüğünüzden farklı gelişebilir. O yüzden temkinli olmak, iyi hazırlamak, eksik nokta bırakmamak adına daha dikkatli olun derim.

Akademik konular da 9.evin temaları arasında. Bir çalışmanız, bir projeniz var belki. Belki yayınlanması için bir dergiye, bir kuruma başvurdunuz. Bir sunum, bir ödev, bir grup çalışması da olabilir. Red almaması, olumsuz yorum gelmemesi adına çalışmanın mantığını doğru şekilde oturttuğunuzdan emin olun. Gözden kaçırdığınız, atladığınız bir nokta var mı, tekrar tekrar bakın çalışmalarınıza.

20 Şubat : Balık Burcunda Yeniay : Ay 1° Balık, Güneş 1° Balık

Yeniay 4.evinizde gerçekleşiyor.

Evi, yaşam alanı konusunda sorunlu bir gündemi olanlar, evleriyle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirler. Bir rahatlama yaşayabilirler.

Taşınma hazırlığında  olanlar, bu değişimi gerçekleştirebilirler.

Evinizde yapacağınız bazı değişimler size iyi gelebilir. Huzurunuzu, keyfinizi artıracak yeni şeyler yapabilirsiniz yaşam alanınızda.

Aile içi konular da yine 4.ev temasıdır. Ailenizle, anne babanızla ilgili konularınız olabilir. Onların iyiliği, sağlığı, huzuru, keyfi için yapmak istediğiniz şeyler olabilir.z


Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir ay olsun. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!