1-7 Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

1-7 Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yeni haftanın gündemini getirdim her Pazar yaptığım gibi.

Yılın ilk Ay tutulması gerçekleşecek bu hafta. 5 Mayıs’ta akrep burcunun 14 derecesinde bir Ay tutulması yaşanacak. İşin içinde Uranüs var. Doğrudan tutulma ekseninde, Güneş Ay karşıtlığının içinde yer alıyor. Net bitişler, net kararlar, düzen değişiklikleri görünüyor tutulmaya bakınca.

Önemli bir özelliği var bu tutulmanın. Boğa akrep aksının son tutulması. Bir dönem, yaşamımızda bir devir kapanıyor.

Uzun uzun tarif ettim tutulma resminin işaret ettiklerini.

Yazımın linki burada, tıklayabilirsiniz ↓

5 Mayıs 2023 Akrep Burcunda Ay Tutulması

Merkür retrosu devam ediyor. 15 Mayıs’a kadar bu retronun içindeyiz. Nelere dikkat etmemizi, neleri düzeltip değiştirmemizi istiyor bu retro bizden ? Kimler hangi konularda dikkatli olsun ? Hepimiz için ortak olan olasılıklar arasında neler var ? Görmeniz için Merkür yazımı da bırakıyorum buraya ↓

Merkür Retrosu Boğa Burcunda 21 Nisan-15 Mayıs 2023

Venüs yengeç burcuna geçiyor bu haftanın sonunda. Mayıs ayı yorumlarınızda görebilirsiniz nasıl etkiler alabileceğinizi. İlk 6 burcu yayınladım, devam ediyorum yazılarımı yayınlamaya.

Şimdi gün gün detaylardan evvel hatırlatmalarım gelsin.

Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


1-7 Mayıs haftasının gezegen açıları :

4 Mayıs : Venüs Neptün karesi : Venüs 26° İkizlerde, Neptün 26° Balıkta

İlişkiler içinde (ikili ilişkiler, sosyal ilişkiler) bu zamana dek görmezden gelinmiş olan konular, çözülmesi gereken noktalar daha güçlü şekilde gösterebilir kendini. Yanılgılar varsa, karşınızdaki kişiyi doğru tahlil etmemiş iseniz, bu Neptün karesi ile farkındalık yaşayacağınız durumlar olabilir.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

1 Mayıs Pazartesi

Ay başak burcunda bugün.

Sabah vakti bir Ay Uranüs üçgeni var. Parasal konularda güzel şeyler olabilir. İyi bir müşteri bağlantısı, güzel bir sipariş gibi örneğin.

Başak burcu iş hayatımızla ve düzenimizle ilgili. Uranüs ise değişimin temsilcisi ve burada iyi bir açısı var. İş ortamımızla, iş düzenimizle ilgili konularda güzel değişimler olabilir.

Bir düzenleme yapılabilir. Bizzat biz de yapabiliriz bu değişimleri.

Öğle saatlerinde Ay Mars altmışlığı ile güzel bir hareket enerjisi var. Beklemek, ertelemek yerine ele alıyoruz yapılacak işleri. Gerekenleri yapıyoruz. İlerliyoruz, hızlanıyoruz.

Akşam saatlerinde Ay Venüs karesi var. Mutluluğumuzu, huzurumuzu birilerine bağlarsak, oradan yana mutlaka ders alırız. Kendi içimizde sadece bize bağlı olmalı nasıl hissettiğimiz. Gereğinden fazla önemsediğimiz kişilerden yana dersler, farkındalıklar gelebilir bu akşam. Kimseye gördüğümüz değerden fazlasını vermeyelim. Kendi içimizde Yaradan’ın sevgisiyle herkesi çok seviyor olabiliriz. Ama görünürde yaptıklarımız, gösterdiğimiz ilgi fazla olunca denge şaşabiliyor. Yapılanların kıymeti olmayabiliyor. Bir adım bizden geliyorsa, bir adım karşı taraftan gelmeli. Dengeyi koruyalım.


2 Mayıs Salı

Ay 09:08’de terazi burcuna geçiyor.

Geçer geçmez de Pluto ile üçgen açı yapıyor. Günün ilk yarısına bu güzel açı hakim.

Terazi burcu ilişkilerle, alma verme dengesi ile, adalet, eşitlik ve hakkaniyet kavramları ile ilgili. İlişkiler içinde fazla verdiğimiz, hep verdiğimiz hallerden çıkıyoruz artık. Verdiklerimizin karşılığı yoksa geri çekiliyoruz.

Yakın çevre iletişimlerimiz aracılığıyla elde edeceğimiz güzel fırsatlar da olabilir bu sabah. Bir bağlantı, bir ahbabımız aracılığı ile kurulabilir. Bir dostumuz bize referans olabilir, aracı olabilir, bir konumuza eşlik edebilir, destek verebilir.

Güneş ve retro Merkür kavuşuyor bugün. İletişimler, bağlantılar artıyor. Retro Merkür fark ettirir. Uyandırır. Hatalı ve eksik şeylerde düzeltme, düzenleme, güncelleme yapmamızı sağlar. Böyle olasılıkları da var günün. Fark edeceğimiz ve daha iyi hale getireceğimiz şeyler var.


1-7 Mayıs 2023 Astroloji Gündemi


3 Mayıs Çarşamba

Ay’ın terazi transitindeyiz.

İlişkiler ve iş birlikleri var terazinin önde gelen temaları arasında. Bu burcun birlikte hareket etmek, birbirimize eşlik etmek gibi konuları var.

İşte bu temalar öne çıkıyor, bu yönde şeyler oluyor bugün.

Günün ikinci yarısında Ay Kiron karşıtlığına dikkat edelim. Ortaklıklar, ilişkiler, evlilikler içinde, öğrenci-hoca, danışman-danışan bağlantıları içinde tartışmalara ve fikir ayrılıklarına açık bir zaman. Farklı fikirler uyum sorunu yaratabilir. Ortak karar almak ve birlikte ilerlemek zor olabilir.

Farklı düşünebiliriz. Bu kısım tamam. Ama birbirimizi üzmeye, incitmeye gerek yok. Bunu yapmayalım.

Gece saatlerinde Ay Mars karesi de bir tartışma ihtimaline dikkat çekiyor. Karşılıklı olarak sakin olmak, makul olmak faydamıza olur.


4 Mayıs Perşembe

Ay bugün 17:32’ye terazi transitinde yine.

Sabah saatlerinde Ay Venüs üçgeni ile iletişimlerde güzel bir akış var. Karşılıklı yardımlaşmalar var. Parasal konularda da bereketli bir zaman. Alışverişler için uygun bir zaman. İstediğimiz ürünleri bulabiliriz.

Öğle saatlerinde Ay ve Jüpiter karşı karşıya. Müsriflik yapmamaya, kaynaklarımızı israf etmemeye çalışalım.

İnsan ilişkilerimiz içinde biraz kibir, böbürlenme diyebileceğimiz durumlar da olabilir.

Gezegenlerin uyumsuz açılarında gölge yönleri ortaya çıkıyor ve Jüpiter’in gölgesinde kibir var. Kendi bildiğinden fazla emin olma hali var. İşin doğrusunu karşı tarafa adabınca, üslubunca izah edebiliriz, yanıldığını fark etmesini sağlayabiliriz. Bunu seçelim en fazla.

Akşam üstü saatlerinde haklı, hakkaniyetli olmayan şeyler kızdırabilir bizi. Çünkü Ay Pluto karesi geliyor. Plutonik davranışlar sadece kendimize karma yaratmamıza neden olur. Oralara düşmemek gerekiyor.

Gece saatlerinde Ay, güney Ay düğümü ile kavuşumda. Bir bırakış var. Tatlı bir hafiflik var 🙂


1-7 Mayıs 2023 Astroloji Gündemi


5 Mayıs Cuma

Ay akrep burcunda. Tutulma günündeyiz sevgili okuyucularım.

Tutulma yazımın linkini buraya da bırakıyorum, tıklayabilirsiniz ↓

5 Mayıs 2023 Akrep Burcunda Ay Tutulması

Tutulmadan sonra Ay’ın ilk açısı Uranüs ile karşıtlığı. Uranüsyen bir tutulma bu. Yazımda detaylıca anlattım.


6 Mayıs Cumartesi

Ay bugünün büyük bölümünde, 23:03’e kadar akrep burcunda yine.

Sabah saatlerinde Ay Mars üçgeni var. Canlı, dinamik bir sabah. Enerjimiz yüksek 🙂 Sportif faaliyetler için harika bir vakitteyiz. Bu yönde bir eğitimin içindeysek, dersimiz çok güzel geçebilir.

Günün ikinci yarısında Ay Neptün üçgeni ile tatlı tatlı dinginleşiyoruz bu kez. Mars ile hareketlendik, coştuk. Neptün ile duruluyoruz. Huzurumuz, keyfimiz yerinde.

Ay 17:37-23:03 arasında boşlukta. Yine devam ediyor akrep transitine ama artık açısız. Buradaki açılarını tamamlamış durumda. 23:03’te yay burcuna geçiyor. Modumuz iyiden iyiye yükseliyor yay burcunun neşeli, heyecanlı, keşiflerin peşinde, enerjisi yüksek tabiatı ile 🙂

Gece saatlerinde Ay Pluto altmışlığı var bu kez. Bugün Ay’ın tüm açıları uyumlu. Başlatmakla meşgul olduğumuz ya da ilerlemeye çalıştığımız konularda güzel şeyler olabilir bugün. Girişimler var, değişimler var.


7 Mayıs Pazar

Ay yay burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay Satürn karesi var.  Bazı şeyleri düşündüğümüzden farklı yapmamız gerekebilir.

17:24’te Venüs’ün yeni transiti başlıyor bugün. Yengeç burcuna geçiyor.


Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Devam eden transitler ↓

Venüs İkizler Burcunda 11 Nisan-7 Mayıs 2023

Mars Yengeç Burcunda 25 Mart-20 Mayıs 2023

Günceli anlatan diğer önemli yazılarımı da ekleyeyim.

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor ! 23 Mart 2023

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

İyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!