Balık Burcu Şubat 2024

Balık Burcu Şubat 2024

Balık Burcu Şubat 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Şubat ayına bakacağız birlikte.

Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni balık olanlar için tutarlı olacaktır.

Her zaman söylüyorum bunu.


GÜNEŞ

Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda olacak. Burası 12.eviniz.

Daha kendinizle, daha içe dönük geçirebileceğiniz bir süreç. Örneğin sosyal birisinizdir. İletişimleriniz çoktur. Biraz sosyal ortamlardan uzaklaşmak, kendinizle kalmak isteyebilirsiniz.

Sosyal medyada aktifsinizdir. Sıkça paylaşımlar yapıyorsunuzdur. Bir şey paylaşmamak, geri çekilmek, sessizleşmek isteyebilirsiniz.

İçinizi dinlemek, duygusal ihtiyaçlarınızla ilgilenmek..Böyle bir zaman bu.

Spiritüel alan ve yöntemlerden güçlü şekilde yararlanabileceğiniz bir dönem, onu da ekleyeyim. 12.ev bunlarla da ilgilidir.

Bu ev şifanın evidir. Bedensel ya da ruhsal anlamda iyileştirilmesi gereken konular varsa, bunları çözmek ve geride bırakmak için yapacağınız şeyler olabilir Güneş burada iken.

19 Şubat günü 07:14’te balık burcuna geçiyor Güneş. 1.evinize geliyor.

1.evden geçen bir Güneş başlangıçlar getirir. Yeni şeylerin habercisidir.

Kendiniz için, hayatı daha güzel yaşamak için değiştirmeye niyet ettiğiniz neler var ? İşte onlar için harekete geçin diyeceğim. Güneş ihtiyacınız olan enerjiyi, cesareti, motivasyonu, kararlılığı getirecektir. Ateş elementinin temsilcisidir. Ateş kuvvetlenir Güneş ile.

Planlarınız, yapmak istedikleriniz için değerlendirin bu Güneş transitini.

1.ev kişisel bir alan. Doğrudan bizi, kişiliğimizi, karakterimizi anlatıyor. Davranışlarımız, davranışlarda eğilimlerimiz, düşünme şekillerimiz..Bunlar 1.evin konusu.

Güneş kendinize dair önemli farkındalıklar getirecektir size. Kendinize, yaptıklarınıza, seçimlerinize objektif gözle bakacağınız bir zaman.


Balık Burcu Şubat 2024


MERKÜR

Merkür 5 Şubat’a kadar oğlak burcunda. 11.evinizde.

Sosyal anlamda hareketli bir dönemdi bu. Transit tamamlanmak üzere.

İletişimler var. Diğer zamanlardan daha çok var.

Kayıt yapacağınız kurslar, eğitimler de olabilir. 11.evin temalarından biridir eğitim ve grup çalışmaları.

İşinizde de yeni, güzel bağlantılar olası.

5 Şubat günü kova burcuna geçiyor Merkür. Bu transit 23 Şubat’ta tamamlanacak. 23 Şubat’a kadar 12.evinizde olacak.

Önemli başlangıçlar ve yenilikler için güzel bir hazırlık zamanı olabilir bu transit.

Plan, program yapmak, şimdiye dek olanların tecrübesi, muhasebesi ile bundan sonrasına şekil vermek, bundan sonrası için rota belirlemek. Yol çizmek. Böyle bir dönem.

Hazırlandığınız başlangıçlar için araştırmalarınız olabilir. Bilgi toplayacağınız konular olabilir.

Merkür 23 Şubat’ta balık burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

1.eve Merkür gelince iletişimlerimiz artıyor günlük hayatımızda. Haberleşmelerimiz artıyor. Daha çok görüşüyoruz, daha çok konuşuyoruz. Bildirimler geliyor. Bizim duyurduğumuz şeyler oluyor.

Öyle bir zaman sizin için.

İşinizde toplantılarınız artabilir. İrtibatlarınız artabilir. Reklam, tanıtım çalışmaları için de kullanın Merkür’ü diyeceğim.

Kişisel gelişim demektir ayrıca 1.ev. Kişiliğimiz, karakterimiz, davranış modellerimiz, düşüncelerimiz, bakış açılarımız, algılarımız, bizi oluşturan şeyler 1.evle ilgili. Kendinizle ilgili farkındalığınızı artıracak deneyimler getirebilir Merkür size. Geliştirmeniz gereken noktaları durumlar, haller, deneyimler içinde gösterebilir.


Balık Burcu Şubat 2024


VENÜS

16 Şubat’a kadar oğlakta olacak. Yani 11.evinizde.

Oğlak burcu işimizi, iş hayatımızı anlatır. 11.ev ise ekip demek, grup demek, takım demek. Birim, bölüm, departman demek.

İşinizde departmanlar içinde değişecek şeyler olabilir.

Oğlak burcu yönetimi ve yöneticileri temsil ediyor. Yönetim departmanları/departmanların görev tanımlarını düzenleyebilir. İş akışlarını geliştirmek, düzenlemek için yapabilir bunu.

Bu değişimler de size çok iyi gelebilir. Vaktiyle sizin olmayan sorumlulukları üstlenmeniz gerektiyse, şimdi konular düzene girebilir Venüs ile.

Bunun dışında iş arkadaşlarınızla güzel paylaşımlarınız olabilir. Kutlayacağınız şeyler olabilir. Doğum günü kutlamaları da olabilir bunlar, bir iş başarısını kutlamak diyebileceğim organizasyonlar da olabilir.

Venüs’ün olduğu yerde güzel şeyler olur. İyi bir transit.

Bir arkadaşınız işe başlayabilir ayrıca. 11.ev arkadaşlarımızı simgeliyor. Bir yakınınız çalışmaya başlayabilir. İşinde yükselebilir.

İş başarıları, ekip arkadaşlarıyla güzel paylaşımlar, arkadaşlardan yana sevinçler, mutluluklar var burada.

16 Şubat 19:06 itibariyle yeni transitine başlıyor, kova burcuna geçiyor Venüs. 12.evinize geliyor.

Size iç huzurunuzu nasıl oluşturabileceğinizi öğretmeye, huzuru besleyecek şeyler göstermeye geliyor Venüs.

İç dünyanızı şifalandırmak, zorlu duygulardan, öfkelerden, kızgınlıklardan, üzüntülerden özgürleşmek, yaşananları geride bırakmak, deneyimlerden sadece almanız gerekeni almak, önünüze bakmak, kendinizi iyi etmek istiyorsanız, ruhunuzun buna ihtiyacı varsa, işte bu dönem bu şifalanmayı yaşayabilirsiniz, hayatın vesileleri ile.

Karşınıza yollar, yöntemler çıkabilir. Uzmanlar, eğitmenler çıkabilir. Websiteler, kanallar, içerikler çıkabilir.

Bu dönem, sizin için kendinizi iyileştirme zamanı.


Balık Burcu Şubat 2024


MARS

13 Şubat’a kadar oğlak transitinde. 11.evinizde.

Yeni ortamlara girebileceğiniz, yeni insanlarla tanışabileceğiniz bir zaman. Hem iş bağlantıları, hem sosyal bağlantılar anlamında söylüyorum.

Yeni bağlantılar doğar 11.evde bir Mars ile.

Venüs başlığında anlattığım gibi işimizde ekimizi simgeliyor bu ev. Oğlak demek zaten iş demek.

Ekip içinde yoğun, hareketli bir dönem geçirebilirsiniz. İş bölümünde her birimin daha çok şey üstlenmesi gerekebilir.

Sunumlar olur, toplantılar artar. Kalabalıklara hitap edeceğiniz konuşmalar da yapabilirsiniz.

İşinizde organizasyonlarda yer alabileceğiniz bir zaman.

Mars 13 Şubat günü 09:05’te kova burcuna geçiyor, 12.evinize geliyor.

İç dünyasıyla meşgul, tefekkür halinde görüyorum sizi buraya bakınca 🙂

Duygu dünyanızı, duygularınızı şifalandırmak..Duygusal ihtiyaçlarınızı görmek..Kendinizi iyi etmek..Kendinizi şefkatle sarmak sarmalamak..Zorlu duygulardan arınmak için yapabileceklerinizi yapmak isteyeceğiniz bir zaman. Buna ihtiyaç duyabilirsiniz. İçerisi karışabilirsiniz biraz.

Hangi şeyin içinden niye geçiyor olabilirsiniz ? O şeyler sizi hangi açılardan geliştirmek istiyor olabilir, buraları okumaya çalışın.

12.ev içe dönmekle ilgili. Mars ise enerji demek.

Mars kovada/12.evinizde iken halsizlikler, yorgun hissetme halleri, isteksizlikler yaşayabilirsiniz. Motivasyonunuzun, hevesinizin eksildiği durumlar olabilir. Bağışıklığınız da göreceli olarak düşük olabilir. Besleyin kendinizi. Hem fiziksel, hem ruhsal anlamda besleyin.


Balık Burcu Şubat 2024


Şubat 2024 Ay Döngüleri :

10 Şubat : Kova Burcunda Yeniay : Ay 20° Kova, Güneş 20° Kova

12.evinizde doğacak bu yeniay. Uranüs’ün kare açısıyla gerçekleşiyor. Kare açı, uyumlu bir açı kalıbı değil. Değişime çağırıyor Uranüs bizi. Uranüs değişim demektir. Değişim isteği demektir. Uyumsuz açısı, bir huzursuzluğu anlatıyor. Huzursuzluklar değişimlere taşıyabilir bizi. Büyük resimde böyle bir yeniay.

Siz 12.evden alacaksınız etkisini. Psikolojik/ruhsal alan burası.

İçimiz. İç dünyamız. Ruhumuz. Duygularımız. Kendimizle ilişkimiz. Hangi konuda nasıl hissettiğimiz. Bunlar 12.evin konusu.

Bazı duygular içinizde fazla köpürüyor, ruhunuzu fazla köpürtüyor olabilir.

Bir şeyleri fazlaca tolere etmiş, suskun kalmış olabilirsiniz. Kendinizi, duygularınızı doğru zamanda, doğru şekilde ifade etmemiş olabilirsiniz. Geçmişle, olanla, bitenle bir kavga hali var gibi.

12.ev etki alınca ‘çöpleri karıştırabiliyoruz’. Halbuki o şey bitmiş, çöpe girmiş. Eski deneyimleri tekrar tekrar hatırlamak değil hayatın bizden istediği. Yaşanan her şeyin öğretileri oluyor. Hayat hangi hikayeden neyi öğrenmiş olarak çıktığımıza odaklanmamızı istiyor. Siz de iyi etmeye gayret edin kendinizi. Yani böyle duygu durumları yaşıyorsanız.

12.ev bitişlerle ilgili olduğu için, hesapları tamamlamak ve defterleri kapatmak gibi bir sembolü var. Hizmetini, hayatınızdaki görevini tamamlamış şeyler yaşam resminizden çıkabilir. Bitecek şeyler olabilir. Tutunmamaya çalışın diyeceğim. Kova burcu arkadaşlıklarla ilgili. Bir arkadaşlık bitebilir örneğin.


Balık Burcu Şubat 2024


24 Şubat : Başak Burcunda Dolunay : Ay 5° Başak, Güneş 5° Balık

7.evinizde bir dolunay.

Satürn ile karşıt (uyumsuz) açıda, Jüpiter ile üçgen (uyumlu) açıda gerçekleşecek bu dolunay.

Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklı işler, birlikte yapılan işler, rehberlikler, danışmanlıklar, koçluklar, bize yol gösteren kişiler, yolumuza eşlik eden kişiler bu ev ile ilgilidir. 7.evin böyle temaları var.

Bu bağlarınızın/bağlantılarınızın içinde dönüşümler olabilir. Dönüşmesi gereken şeyler olabilir.

Bitmesi gereken dialoglar bitebilir. Devam edecek de olabilirler ama bir yapılandırma gerekiyor olabilir.

Bu ilişkiler içinde rahatsızlık duyduğunuz şeyleri ifade etmek isteyebilirsiniz.

Bunlar dışında eşinizin/partnerinizin bir konusu olabilir. Doktora görünmek istediği bir şey olabilir bu. Hayati şeyler kastetmiyorum. Mide reflüsü vardır örneğin. Belinde ağrısı, fıtığı vardır örneğin. Büyük şeyler düşünüp kendinize korku yaratmayın.

Sağlık bir başak temasıdır. Bir muayene, bir doktor kontrolü konusu olabilir.

Siz bir hekim arayışı içinde iseniz, bir konuda doktor araştırıyorsanız tavsiyelerle yönleneceğiniz bir hekim olabilir.

Danışmanlık alacağınız bir konu olabilir. Herhangi bir alanda bir uzmanla çalışıyorsanız, çalıştığınız kişiyi değiştirmeniz de mümkün.

Hizmet, hizmet kalitesi, hizmet çeşitliliği gibi temaları da var başak burcunun. Memnuniyet konusu vardır. ‘Aldığımız hizmetten memnun olmak/olmamak’ bu dolunayın konularından biri.

İşinizde müşterileriniz için sunduğunuz şeyleri güncellemek, daha iyi hale getirmek isteyebileceğiniz bir zaman. Bir pürüz, müşterilerden gelebilecek olumsuz bir geri bildirim, bir memnuniyetsizlik neden olabilir buna. Konu biraz stres yaratabilir ama güzel değişimlerin yolunu açabilir.

Biraz uğraşı, çabası var. Fakat iyi değişimlerin aracı/vesilesi olabilecek bir dolunay.


Balık Burcu Şubat 2024


Şubat ayı genel hatlarıyla böyle görünüyor sizler için. Elbette her zaman için olasılıklarımız kişisel doğum haritamızla şekillenir.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Balık Burcu Şubat 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Balık Burcu Şubat 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Huzurlu, keyifli bir ay diliyorum. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!