Merkür Koç Burcunda 19 Mart-3 Nisan 2023

Merkür Koç Burcunda 19 Mart-3 Nisan 2023

Merkür 19 Mart günü 07:24’te koç transitine başlıyor sevgili okuyucularım. Bu transit 3 Nisan’a kadar sürecek.

Güneş’in yanında olacak Merkür. Birlikte ateş enerjisini çalıştırıyor olacaklar.

Koç burcunun başlatan, adım atan, enerjisi yüksek, girişimci ruhuyla yeni yeni hevesler, niyetler için hareket halinde olacağız bizler de.

Bir önceki transitte, yani Merkür balıkta iken, Merkür’ün temsil ettiği konularda odağımızı kaybetmiş olabiliriz.

Balık etkisiyle gerçeklerden uzaklaşmış olabiliriz. Rasyonel değerlendirmeler yapmakta, konuları doğru analiz etmekte zorlanmış olabiliriz. Gerçekleri olduğu haliyle kabul etmekten kaçınmış olabiliriz.

Çünkü Merkür analitik yanımızı, rasyonel seçimlerimizi, aklımızı, mantığımızı simgeleyen bir gezegen. Balığın gölgesinde ise yanılgılar var. Gerçeği olduğu haliyle kabul edememe, gerçeklerle yüzleşememe, duygusal dirayet göstermekte zorlanma gibi zayıf noktalar var.

Ama şimdi Merkür çok daha güçlü çalışacağı koç burcuna yerleşiyor.

Merküryen konularda daha destekleyici bir dönem başlıyor.

Merkür koç burcunda iken çok daha rasyonel bakış açılarında olacağız. Koçun cesareti ile daha net, daha güçlü, daha cesur kararlar alacağız.

Koç enerjisiyle daha girişken olacağız. Beklediğimiz konularda adım atacağız. Niyetlerimizi hayata geçirmek için yapabileceklerimizi yapmakla meşgul olacağız. Bir silkelenme, yenilenme, canlanma etkisi bu bizler için.

Merkür’ün bu transiti bizi mental olarak daha pozitif, daha güçlü, fiziksel anlamda da daha aktif ve hareketli bir tarafa taşıyacaktır. Modumuz yükselir koç burcundan bir gezegen geçtiğinde.

Bunlar transitin pozitif tarafları. Tabii her transitin olduğu gibi, bu geçişin de dikkat gerektiren tarafları var. Uyarılarımı paylaşayım :

Koç Marsiyen bir burç değerli okuyucularım. Mars tarafından yönetilen bir burç. Kolay parlayan, fevri bir tabiatı var. Merkür ise iletişim gezegeni.

O yüzden Merkür burada iken ne yapalım ? Nasıl iletişim kurduğumuza dikkat edelim. En son söylenecek sözü, en başta söylemeyelim. Kabalık etmeyelim kimseye.

Anlık kararlarla gemileri yakmak, köprüleri atmak pişmanlık getirir. Büyük sözlerden, beylik tavırlardan sakınalım.

Bir de ne var bu transitin enerjisinde ? Koçun sabırsızlığı var. İşin bir de bu boyutu var tabii.

Koç beklemek istemez. Aklına geleni hemen yapmak ister.

Hiçbir konuda yeterince düşünmeden harekete geçmeyelim.

Hızlı karar alıp hızlıca uygulamayalım. Koçun tabiatı risklere açık davranmaya müsaittir. Gereksiz riskler almayalım.

Yapacağımızı şeyi dengesinde, kararında yaparsak bu koç transiti iyi gelir bize. Doğanın uyanış vaktindeyiz. Bir başlangıç noktasındayız. İnşallah güzel başlangıçlar için hareketlendiğimiz bir zaman olsun.

Şimdi ne yapacağız ? Burçlar üzerinden bakacağız transitin nasıl çalışabileceğine.

Öncesinde danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Merkür 1.evinize geliyor.

Yeni fikirler, yeni projeler, yeni planlar, yeni atılımlar anlamına geliyor sizin için Merkür’ün koç transiti. Beklettiğiniz anlaşmaları, kontratları da bu dönemde yapabilirsiniz. İmza atacağınız şeyler olabilir.

Merkür demek iletişim demektir. Haberleşmeleriniz artacaktır bu dönemde.

Yakın çevreniz içinde iletişimler artabilir. İşinizde yeni bağlantılar doğabilir. Bildirimler, toplantılar, görüşmeler, yüksek


Yükselen Boğalar :

Merkür koç burcuna geçiyor, 12.evinize geliyor.

İmzalı işlerden, kontratlardan, sözleşmeli konulardan, önemli girişimlerden bu döngüde uzak durmanızı öneririm. 12.ev süreci, başlangıçlara uygun değildir.

Psikolojik konular var ayrıca bu evde. Spiritüel konular var. Merkür bu alanlarda bilgiler, kitaplar, güzel kanallar, sayfalar, uzmanlar kazandırabilir size. Bu dönemde farkındalığınızı büyütecek, kişisel gelişiminizi destekleyecek, kendinizle ilişkinizi kuvvetlendirecek, ruhunuza iyi gelecek spiritüel alanlar, kaynaklar ve uzmanlar keşfedebilirsiniz.

bir iletişim trafiği geliyor.

Duyuracağınız şeyler de olabilir. Sizin yapacağınız bildirimler olabilir. Kararlarınızı yakın çevreniz ile paylaşabilirsiniz.

Sosyal medyada yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz. İletişim temelli faaliyetler hızlanıyor. İçerik ürettiğiniz bir platform varsa buralar canlanıyor, hareketleniyor.


Merkür Koç Burcunda 19 Mart-3 Nisan 2023


Yükselen İkizler :

Merkür 11.evinize geliyor. 11.ev vurgunuz kuvvetleniyor. Güneş de aynı yerde olacak çünkü.

Sosyal, hareketli, bol iletişimli bir dönem bu sizin için.

Arkadaş çevreniz içinde güzel zamanlarınız olabilir. Programlarınız olabilir birlikte. Arkadaşlarınızla birlikte gideceğiniz, birlikte yapacağınız şeyler olabilir.

Koç burcu başlangıçları sembolize eder. Dostlarınızla birlikte karar verip başlayacağınız şeyler olabilir.


Yükselen Yengeçler :

Merkür 10.evinize geliyor.

Resmi işlemler, kayıt işlemleri, yasal başvurular, devlet dairelerinde yapılacak işler getirebilir size burada iken.

İş hayatınız varsa, çalışıyorsanız işinizde yoğun geçecek bir dönem olabilir. Yeni fikirler, yeni projeler gündeme gelebilir. Bunların hazırlıkları, çalışmaları biraz yorucu olabilir. Bir başlangıç, bir yenilik enerjisi var koç transiti olduğu için. Yapmak istediğiniz başlangıçlar emek ve efor gerektiren şeyler olabilir. Ama yapmanız halinde işiniz, kariyeriniz açısından güçlü bir dönem.


Merkür Koç Burcunda 19 Mart-3 Nisan 2023


Yükselen Aslanlar :

Merkür 9.evinize geliyor.

9.ev hayatımıza şekil veren konuları, donanım diyebileceğimiz eğitimleri, bilgileri, hayata dair farkındalığımızı, değerlerimizi, bilinç seviyemizi anlatan bir ev. Hayatı nasıl biri olarak yaşadığımızla ilgili.

Bakış açılarımız, dünya görüşümüz, inançlarımız 9.evin konusu.

Buralarda değişen şeyler olacaktır. Bir derinlik kazandıracak, sizi olgunlaştıracak, güçlü farkındalıklara varabilirsiniz. Çok güzel bilgiler, uzmanlar, eğitmenler, içerikler keşfedebilirsiniz. Bilgi demektir çünkü Merkür. Bilgi paylaşımı, website, kanal, kitap, içerik demektir.

9.ev transiti olması sebebiyle yolculuklar da gündeme gelebilir. Uzağınızda olan aile bireyleri/akrabalar/dostlar ile iletişimleriniz artabilir.


Yükselen Başaklar :

Sizin için bir 8.ev transiti.

Parasal konular canlanıyor. Alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Beklemede kalmış ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Bir sigorta, bir emeklilik planı gündeme gelebilir. Bir şeylerin fikrini getirebilir size Merkür. Adım atmanız şart değil. Belki araştırmalarınızı yaparsınız. Belki planlarınız olur, kararlarınız olur.


Merkür Koç Burcunda 19 Mart-3 Nisan 2023


Yükselen Teraziler :

Merkür 7.evinize geliyor.

Evlilik, ilişkiler, ortaklıklar ve işbirlikleri bu evin temel temaları arasında.

Hocamız olan kişiler, eğitmenler, bize yol gösteren kişiler, danışmanlık aldığımız kişiler, danışmanlıklar da 7.ev kapsamında.

Koç enerjisiyle bu temalarda başlangıçlar yaşayabilirsiniz.

Eşinizle/partnerinizle birlikte adım atacağınız şeyler olabilir. Eşinizin/partnerinizin yeni atılımları olabilir herhangi bir konuda.

Bir flört bir ilişkiye dönebilir. Görüştüğünüz biri varsa, bunun artık adını koymak isteyebilirsiniz. Bir ilişkiye adım atabilirsiniz.

İşinizde ağınızı büyütmek, bağlantılarınızı çoğaltmak için yapacağınız şeyler olabilir. Arkadaşlarınızla ortaklı ticari fikirleriniz olabilir.

Bir konuda danışmanlık alabilirsiniz.

Tek başınıza yaptığınız için yeterince disiplin gösteremediğiniz ya da teknik olarak yönlendirilmeye ihtiyaç duyduğunuz konularda bir hoca ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Koç sporun burcudur. Örneğin sporda bir koç, bir eğitmen dahil olabilir günlük yaşamınıza.


Yükselen Akrepler : 

Merkür 6.evinize geliyor.

İşinizde verimli bir dönem olabilir bu koç transiti sizin için.

6.ev iş hayatımızı simgeler. Koç ise hareketi, yeniliği, başlangıçları, hızlanmayı, girişimleri, güçlü adımları.

İş hayatınızda yeni fikirlere, yeni başlangıçlara çok açık bir dönem. Yeni planlamalar yapabilirsiniz. Hizmet kalitenizi yükseltmek için yeni şeyler ekleyebilirsiniz üretimlerinize.

Hizmet etmek, hizmet almak demektir 6.ev. Ayrıca günlük yaşamımızla, rutinlerimizle ilgilidir.

Dolayısıyla hizmet alacağınız alanlar da olabilir. Koç sporun burcudur. Bir spor salonuna kayıt yapabilirsiniz örneğin.

Düzenli olarak gitmeye başlayacağınız yeni bir ortam eklenebilir günlük yaşamınıza.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Bedensel sağlığınızı güçlendirecek, bedeninizi arındıracak, sizi yenileyecek güzel şeylere adım atabileceğiniz bir zaman. Örneğin beslenme düzeninizde değişiklikler, daha sağlıklı beslenme kararı, güzel bir detoks, düzenli spor kararı, faydalı rutinler, faydalı alışkanlıklar gibi.


Merkür Koç Burcunda 19 Mart-3 Nisan 2023


Yükselen Yaylar :

Merkür 5.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Yakın çevreniz içinde çocuklarla ilgili konular ön plana çıkar muhtemelen, 5.ev hareketlendiği için.

Hamilelik haberleri de alabilirsiniz.

Çocuklarınız için yapacağınız şeyler olabilir. Merkür eğitimleri, kursları, etkinlikleri, sosyal faaliyetleri sembolize eder. Onlar için spor, sanat kurslarına kayıtlar yapabilirsiniz. Eğitimlere, etkinliklere katılabilirler.

Yaratıcılık isteyen, yaratıcılığa dayalı olan işler, 5.ev temasıdır. Eğer böyle bir işiniz varsa, çok güzel şeyler üretebilirsiniz.

Ayrıca yaşam enerjinizi yükseltecek yeni bir hobiler edinebilirsiniz.

Sanatsal gösteriler, konserler için bilet alabilirsiniz. Güzel etkinliklere katılabilirsiniz.


Yükselen Oğlaklar : 

Merkür 4.evinize geliyor.

Ev, yuva, aile temaları var bu evde.

Koç ise ilkleri simgeliyor. Eviniz için ilk defa yapacağınız şeyler olabilir. İlk değilse bile yenilik diyebileceğimiz şeyler olabilir.

Örneğin boyanızın rengini değiştirirsiniz. Belki ilk defa farklı bir renk denersiniz. Dekorasyonunuzu gözden geçirebilir, güzel değişiklikler yapabilirsiniz.

Yenisini almak, daha üst bir modele geçmek isteyeceğiniz eşyalar, aletler olabilir.

Ev kiralamak istiyorsanız, araştırmalarınız, haberleşmeleriniz artabilir. Çevrenize haber bırakabilirsiniz. Emlak ofislerinden araştırmanızı yapabilirsiniz.

Ailenizle birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Aileniz için yapacağınız bir şeyler olabilir. Belki maddi anlamda daha konforlu hissetmeleri, daha huzurlu, daha keyifli olmaları için yapmayı planladığınız şeyler vardır. Onları hayata geçirebilirsiniz.

Güzel bir Merkür transiti. Koç burcunda gerçekleşeceği için girişimlere çok müsait bir zaman.


Merkür Koç Burcunda 19 Mart-3 Nisan 2023


Yükselen Kovalar : 

Merkür 3.evinize geliyor.

Yakın çevrenizle iletişimlerinizin artabileceği bir döngü.

Ayrıca yeni insanlar tanıyabilirsiniz, yeni dialoglar doğabilir. Gireceğiniz ortamlarda yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Evinize yakın bir semtte ya da kendi muhitinizde, mahallenizde gitmeye başlayacağınız bir kurs, bir eğitim, bir faaliyet de gündeme gelebilir.

Çünkü Merkür eğitimleri, kurs ortamlarını, sınıf ortamlarını simgeler. 3.ev ise evimize yakın yerleri.

İletişimlerde hareketlenebileceğiniz, daha fazla hayatın içinde, daha fazla kalabalıklar içinde olmak isteyeceğiniz bir zaman.


Yükselen Balıklar :

Merkür 2.evinize geliyor.

Bu kez parasal konularda bir hareketlilik doğacaktır.

Kazancınızı büyütecek fikirleriniz, kazançlarınız olabilir.

Zihinsel anlamda maddi konulara, ilerisi için maddi güvence olacak sigorta, emeklilik planı gibi konulara odaklanabileceğiniz bir zaman. Bu yönde araştırmalarınız olabilir.


Güncele dair önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

23 Mart günü Pluto’nun kova transiti başlıyor ! Uzun yıllardır oğlak burcunda olan Pluto burç değiştiriyor artık. Bu yeni dönem nasıl olasılıklara işaret ediyor ?

Yazım burada, linki tıklayabilirsiniz ↓

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor 23 Mart 2023

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Satürn’ün yeni transiti başlıyor ! Balık burcuna geçiyor Satürn. 7 Mart günü başlayacak olan transit, 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek. Bu yeni dönemin genel ve burçlar üzerinden detaylı olasılıklarını anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!