İkizler Burcu Şubat 2023

İkizler Burcu Şubat 2023

Merhabalar sevgili yükselen ikizler okuyucularım !

Şubat ayı nasıl geçebilir sizin için ? Hangi konular hızlanabilir, gündeminizde neler olabilir ? Fırsat alanlarınız neler ? Dikkat gerektiren olasılıklar var mı ? Anlatmaya geldim, her ay için yaptığım gibi.

Eğer yükseleniniz ikizler ise doğru içeriktesiniz. Teknik olarak yükselen ikizler yararlanabilir bu öngörülerden.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Şubat’ı genel hatlarıyla, bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Şubat 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda olacak. 9.evinizde bir Güneş.

İlimler, felsefeler, dinler, ideolojiler, yaşam biçimleri, toplumlar, kültürler..Hayat görüşünüzü büyütecek, yenileyecek deneyimler ve bilgi kaynakları bu evin temaları arasında.

Ayrıca seyahatler, yolculuklar var bu evde. Mesafeler, uzaklar var. Yakın çevre içinde seyahatler, gidiş gelişler gündeme gelebilir.

Eğitim hayatı olanlar, yüksek öğrenimde olanlar ya da akademisyen olalar için hızlı, tempolu, bol çalışmalı bir dönem. Ama güzel bir ilerleme dönemi.

Makalesinin yayınlanmasını bekleyenler bu müjdeyi alabilirler. Bir akademik çalışmayı/projeyi bitirmek için uğraşanlar bu çalışmanın sonuna gelebilirler. Bir hocanızın onaylaması gereken bir konu varsa, bu gerçekleşebilir. Bir grup çalışması, güzel bir sunum, başarılı bir ödev teslimi olabilir. Akademik taraf hareketleniyor.

19 Şubat’ta balık burcuna geçiyor Güneş.

1 aylık yeni transiti başlıyor. 10.evinize geliyor.

Diğer zamanlara nazaran daha yoğun geçebilir bu dönem. Yapmanız gereken şeyler, teslim etmeniz gereken  işler biraz üst üste gelebilir. Tarihler çakışabilir. Bir yoğunluk ihtimali var.

10.ev otoriteyi, kuralları, otoritenin gerektirdiklerini, uymanız gereken prosedürleri ve devlet bağlantılı konuları da simgeliyor. Resmi olarak yapmanız gereken bir şeyler de olabilir. Devlet dairelerinde yapacağınız başvurular, ödemeler, tahsilatlar, kayıtlar, beyanlar gibi.


Merkür 11 Şubat’a kadar oğlak burcunda. 8.evinizde.

Ocak ayında retro döneminde parasal konularda, alacakların tahsili, ödemelerin vaktinde yapılması gibi konularda zorlanmalar olduysa şimdi bu alanda daha akışkan etkiler var.

Retroda bütçenizi dengede tutmak, kendinizi açıkta bırakmayacak şekilde kenara bir şeyler koymak, birikim yapmak gibi şeylerin önemini görmüş olabilirsiniz. Bundan sonra daha tedbirli olacak şekilde değişimlere gitmiş olabilirsiniz. Artık paraya dair yeni kararlarınız, yeni seçimleriniz var.

11 Şubat’ta kova burcuna geçiyor Merkür. 9.evinize geliyor.

Öğrenci olanlar ya da akademik hayatın içinde olanlar, akademisyen olanlar için yoğun, hareketli, bol iletişimli bir zaman.

9.ev üniversiteyi, akademiyi, hocaları simgeler. Hocalarınızla iletişimleriniz artabilir. Ödev teslimleriniz, proje teslim konularınız olabilir. Akademik çalışmalarınızda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bir çalışmanız onaylanabilir, bir akademik platformda yayınlanabilir.

Uzakları sembolize eder ayrıca bu ev. Uzak şehirler, başka ülkeler var 9.evde.

Yurt dışında yaşayan, uzak bir şehirde yaşayan sevdikleriniz varsa, onlarla iletişimler artabilir. Onlarla ilgili konularınız olabilir. Bir seyahatiniz de olabilir. Bir yolculuk gündeme gelebilir.

9.ev ilimleri simgeler. Kova ise grup çalışmalarını, kursları. Ruhsal derinliği olan bir alanda güzel bir eğitim de getirebilir size bu transit. Ufkunuzu açacak bir uzman, bir eğitmen getirebilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 20 Şubat’a kadar balık burcunda. Bu transiti ile 10.evinizden geçiyor.

İş hayatınızda belirsizlik yaratan durumlar netleşebilir, aksaklıklar aşılabilir. Gerginlik yaşadığınız durumlar geride kalabilir.

Yoğun zamanlardan geçtiyseniz şimdi dinlenmeye daha rahat fırsat bulabilirsiniz. Bir durgunluk, bir durağanlık, temponun yavaşlaması gibi bir ihtimal var.

Venüs 20 Şubat’ta koç burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Nedir bu evin konuları ? Grup çalışmaları, takım çalışmaları, kurslar, sporda, sanatta eğitim ortamları, sosyal ortamlar.

Venüs’ün 11.evinize gelişi ile yeni bir eğitim, kurs ortamı, sporda bir başlangıç, bir spor salonu,  keyifli bir etkinlik ortamı, güzel bir faaliyet eklenebilir hayatınıza.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Gruplar, yeni arkadaş ortamları içinde bulabilirsiniz kendinizi. Sosyalleşebilirsiniz. Enerjinizi yenileyecek keyifli şeyler olabilir.

Dostlarınızla, iş arkadaşlarınızla, bir parçası olduğunuz gruplar, ekipler, takımlar içerisinde güzel şeyler yaşayabilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca ikizler burcunda.

1.evinizde ve artık ileri hareketinde bir Mars. Retro sürecinde hayatınızın pek çok yerinde geriye dönüp baktınız. Yeniden ele almanız gereken şeyler oldu. Düzene koymanız gereken şeyler oldu. Bazı alanlarda yavaşladınız, bazı konularda belki tamamen durdunuz.

Şimdi hızlı bir Mars ile siz de hızlanıyorsunuz. Önünüze bakın. İşinizle, gücünüzle, okulunuzla, hedeflerinizle meşgul olun. Her şey olması gerektiği şekle geliyor. Ama biz de çabalarsak tabii. Yaşamak istediğiniz hayat için, elde etmek istediğiniz şeyler için emeğinizi ortaya koyun.

Bu Marsiyen enerji, hedeflere akarsa, güzel şeyler çıkar buradan.


Şubat 2023 Ay Döngüleri :

5 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay  Ay 16° Aslan, Güneş 16° Kova

3.evinizde Uranüsyen bir dolunay. Uranüsyen diyorum. Çünkü dolunay sırasında Uranüs’ün Güneş’e ve Ay’a açıları var. Bir irtibat var.

Nasıl bir irtibat, nasıl açılar var ? Uyumsuz açılar var. Kareler görüyoruz.

Belki uyumlu-uyumsuz diye bakınca bir şeyler gözümüze iyi görünmüyor. Ama her şerde bir hayır olduğunu aklımızda tutarsak, kötü gibi görünen bir deneyiminin hediyelerinin olabileceğini düşünürsek, her şey yerini buluyor aslında.

Bir kopuş olası. Bir şeyin bitmesi. ‘Bu kadarı artık fazla. Bu artık yeter.’ diyebileceğiniz, bardağı taşırabilecek bir damla. Bir küslük, bir iletişimin bitmesi. Sürprizli bir şekilde bir şeyi öğrenmek. Bir kişinin hayal kırıklığı yaratması.

Belki de bir yer değişikliği, bir düzen değişikliği ile gelecek bir ayrılık. Fiziksel anlamda mesafeler. Bir tamamlanma. Bir sürecin tamamlanması.

Özellikle 3.ev kişileri üzerinden bu olasılıklar var. Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, komşular, yakın arkadaşlar bu evle ilgili.

Eğitimler, kurslar yine 3.evin konusu. Bir eğitim de tamamlanabilir. Aslan dolunayı olduğu için özellikle bir hobi, bir el sanatı, sporun bir dalı, müzik, resim gibi bir sanat dalında olan bir eğitim süreci bitebilir örneğin. Bitişi şimdi değilse bile yol üstünde bir değişime gitmeniz olası. Belki bir hoca değişikliği. Belki yeni bir eğitim merkezi gibi.

20 Şubat : Balık Burcunda Yeniay : Ay 1° Balık, Güneş 1° Balık

10.evinizde meydana geliyor.

Bu ev kariyer ve iş alanımızdır.

Ayrıca iş dışında da genel anlamda sahip olduğumuz ünvanlarımız, yetkilerimiz, sorumluluklarımız, yönettiğimiz alanlar, sorumlusu olduğumuz alanlar, sorumlu olduğumuz şeyler 10.ev ile bağlantılıdır.

İşinizde, görev ve sorumluluk alanlarınızda yeni gelişmeleriniz, başlangıçlarınız olabilir.

İşinizde yeni bir sorumluluk üstlenebilirsiniz. Yetki alanınız büyüyebilir. Bir terfi, bir yükselme diyebileceğimiz olumlu bir değişim olabilir.

Kendi işinize sahipseniz, bereket getirecek yeni projelere başlayabilirsiniz.

Kendinize bir başlangıç noktası yaratabilirsiniz bu yeniay ile. ‘Bundan sonra bunu farklı yapacağım. Şöyle şeyler üreteceğim. Çalışmalarımda şu şeyi önceliklendireceğim’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Başarı getirecek yeni fikriler var.


Güzel bir ay diliyorum herkes için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!