9-15 Ekim 2023 Astroloji Gündemi – ‘Güneş Tutulması’

9-15 Ekim 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yıl içinde önemli bir zamandayız. 2023’ün ikinci Güneş tutulması gerçekleşecek bu hafta.

14 Ekim’de terazi burcunda bir Güneş tutulması olacak. Merkür ve Kiron dikkat çekiyor bu tutulmanın içinde.

Sizler için yazdım, anlattım. Tutulma yazım burada ↓

14 Ekim 2023 Terazi Burcunda Güneş Tutulması

Bu hafta değişimler var. Başlayacak olan iki yeni transit var.

Venüs 9 Ekim’de başak burcuna, Mars 12 Ekim’de akrep burcuna geçiyor.

Her bir transiti, aya dair tüm gelişmeleri, nasıl etkiler alabileceğinizi aylık yorumlarımda görebilirsiniz.  Ayrı ayrı yazılarda da bakacağız yine bu transitlere.

Ekim ayı burç yorumlarım aşağıda ↓ İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz. Yükselen burcunuzu okuyucunuz.

Koç Burcu Ekim 2023,  Boğa Burcu Ekim 2023,

İkizler Burcu Ekim 2023,  Yengeç Burcu Ekim 2023,

Aslan Burcu Ekim 2023,  Başak Burcu Ekim 2023,

Terazi Burcu Ekim 2023,  Akrep Burcu Ekim 2023,

Yay Burcu Ekim 2023,   Oğlak Burcu Ekim 2023,

Kova Burcu Ekim 2023,  Balık Burcu Ekim 2023

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣

Bu hafta başka bir şey daha oluyor. Pluto’nun retrosu bitiyor. Bu yıl kova burcuna geçmişti bir süre. Mart-Haziran arasında kovadaydı. Sonra retrosunda oğlak burcuna dönmüştü bir kez daha.

İşte bu retro bitiyor. Pluto 11 Ekim günü oğlak burcunda ileri seyrine başlıyor. Bizim için ne anlama geliyor bu değişim, bu ilerleyiş ?

Dönüşüm, yapılandırma, eskiyi sonlandırma, yeniye geçiş, inşa, yeniyi inşa demektir Pluto. Retro sürecinde neleri dönüştürmemiz gerektiğini gördük. Şimdi bu ileri harekette bu dönüşümü gerçekleştireceğiz. Yaşamımızda ihtiyaç noktalarında bir yapılandırma dönemi. Elimizden geleni yapalım kendimiz için.

Haftanın detaylarına geçmeden evvel içinde olduğumuz transitleri de göstereyim ↓

Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2023

Merkür Terazi Burcunda 5-22 Ekim 2023

Ayrıca ↓

Yazımın son bölümünde, en son bölümde güncele dair büyük transitlerin  (Jüpiter, Satürn) linkleri var. Bir elementler yazı dizim var ayrıca. Aşağıdan onlara da bakabilirsiniz.

Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.
9-15 Ekim haftası gezegen açıları :

9 Ekim : Mars Pluto karesi : Mars 27° Terazide, Pluto 27° Oğlakta

Açılar yaklaşırken, yani kesinleşeceği tarihin öncesindeki günlerde daha güçlü oluyorlar. Esasen geçen hafta yaşandı bu açı. Pek çok açıdan görünür oldu, kendini gösterdi.

Pluto, Mars’ın babası gibidir. Benzer tabiattalar. Benzer şeyleri temsil ediyorlar. İkisi de ateşin fazlası. Dengede olmayan, dengenin ötesine taşmış bir ateş elementi. Kontrolsüz, fevri, keskin bir enerjiyi simgeliyor bu kare. Bir anlaşmazlık, inatlaşma, kavga, çatışma enerjisi.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir saldırı konusu gündem oldu. Askeri hareketlilikler oldu. Sırbistan-Kosova arasındaki gerilim de bir başka Marsiyen&Plutonik gelişme.

Hiçbirinin yaşanmadığı, herkesin uyum, barış içinde, birbirinin sınırıyla saygıyla, birbirine sevgiyle yaşadığı bir hayat mümkün. Bunu görmek nasip olsun inşallah.

10 Ekim : Venüs Satürn karşıtlığı : Venüs 0° Başakta, Satürn 0° Balıkta

Karşıtlığın bir tarafı başak, bir tarafı balık. Balıkta aldanmalar, yanılmalar var. Gerçekçi olamamak, konulara rasyonel bakamamak, gerçekleri fark edememek, bazen de bilerek isteyerek gerçeklerden kaçınmak, onlarla yüzleşememek var.

İşte bu karşıtlık hayatımızın tam böyle yerlerinde çalışabilir. ‘Artık olanı olduğu gibi gör. Hakikat senin düşündüğün gibi değil. Sandığın gibi değil.’ diyebilir.

‘Kendine yalan söyleme, kendini kandırma’ diyebilir.

Güçlü bir bağımız olmadığı halde birilerine çok yakın hissediyorsak kendimizi, bunun böyle olmadığını görebiliriz.

Destek alacağımızı düşündüğümüz noktalardan destek gelmeyebilir.

İşimizde fazla iyimser hamlelerimiz olduysa, bir daha böyle davranmayalım, daha stratejik olalım diye bir deneyim verebilir hayat.

Alışverişler için önermeyeceğim bir zaman.

Estetik, medikal işlemler için de önermem. Ortaya çıkan şey memnuniyet yaratmayabilir.

13 Ekim : Mars Satürn üçgeni : Mars 0° Akrepte, Satürn 0° Balıkta

Burada kontrollü bir hareket var. Mars hareketi, Satürn ise tecrübeyi simgeler. Tecrübeyle atılacak iyi bir adım. Bilinçli bir seçim. Konular içinde hakimiyet. Ne yapınca ne oluyor, geçmişin tecrübesiyle bir şeyi bu kez doğru yapmak. Yoluna koymak. Böyle bir şeyi anlatıyor bu üçgen.

İstikrar demektir ayrıca Satürn. Başlayacak ve istikrarla, düzen içinde güzelce devam edecek bir şey de olabilir.Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

9 Ekim Pazartesi

Ay bugün aslan burcunda. Aslan günlerinin enerjisi yüksektir. Bir canlılık var. Ay’ın da iyi açıları var.

Sabah saatlerinde Ay Güneş altmışlığı geliyor önce. İşler güzel akıyor. Toplantılar, görüşmeler için iyi bir vakit. Ticari işler için iyi bir vakit. Konulara doğru açılardan bakabilir, doğru analiz edebilir, akıllıca iyi seçimler yapabiliriz.

Öğle saatlerinde Ay Kiron üçgeni, bir konuyu çözüp yoluna koyabileceğimizi söylüyor. Sağlık, iyileşme, kuvvet göstergesidir Kiron’un uyumlu açıları. Sağlığımız için bir şey satın alabiliriz. Örneğin vitamin takviyesi, mineral takviyesi gibi.

Sağlık kontrolleri, muayeneler olabilir. İyi sonuçlar alabiliriz.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Uranüs karesi bir huzursuzluğu anlatıyor. Uykuya geçerken zorlanabiliriz. Bir konuya, bir konunun bir detayına takılabilir, uyuyamayabiliriz. Bazen çok basit bir şeyi göremeyebiliyoruz yorgunluktan, dalgınlıktan. Çok yolunda giden bir şeye güvenemiyoruz. Kaygılanmaya gerek yokken kaygılanıyoruz.

Kendimize bunu yapmamaya çalışalım. Konulara çok boyutlu bakınca, değil sorun dediğimiz şeylerin çözülmesi, ortada bir sorun bile olmadığını görebiliyoruz. Hiç bölmeyelim uykumuzu 🙂 Sabah olunca bakarız bakacaklarımıza.


10 Ekim Salı

Ay bugün 15:01’e kadar aslan burcunda. Öğle saatlerinde bir Ay Mars altmışlığı var. Hareket enerjisi yükseliyor. Bir yere gidiyoruz, bir yerden geliyoruz, birileriyle iletişimler var. Yapılacak işlerin başındayız.

12:36-15:01 arasında Ay boşlukta. Aslanda bir açısı olmayacak artık. Transitin kalan kısmında açısız. 15:01’de başak burcuna geçiyor.


9-15 Ekim 2023 Astroloji Gündemi


11 Ekim Çarşamba

Ay başak transitinde.

Bol çalışmalı, koşturmalı bir gün 🙂 Gündüz ve akşam üstü saatlerinde Ay Jüpiter üçgeni çalışıyor. Çok güzel bir toprak üçgeni. İşimizde güzel şeyler olabilir. Parasal anlamda şanslı bir zaman.

Bir para gelebilir, güzel bir kazanç olabilir. Bize işimizde daha çok kazandıracak şeyler de fark edebiliriz. O yönde değiştirip düzenleyebiliriz bir şeyi.


12 Ekim Perşembe

Ay bugün 23:10’a kadar başak burcunda. Yani neredeyse gün boyu başakta.

İşimizde akışını, işleyişini düzenleyeceğimiz şeyler olabilir. Evimizde, ofisimizde temizleyip düzenleyeceğimiz alanlar olabilir.

Öğle saatlerinde Ay Uranüs üçgeni ile pratik çözümler, yaratıcı fikirler, pozitif değişimler var. Parasal konularda da iyi bir vakit.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay, Neptün’ün karşısında. Aralarında bir karşıtlık var. Bir şeyler beklenenden farklı akabilir. Özellikle iletişimlerde hayal kırıklıkları olası. Yakınımız olarak gördüğümüz kişilerden yana gücenebiliriz bir şeylere. O yüzden olanı olduğu kadarıyla görmek, olduğundan daha iyi düşünmemek gerekiyor.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Pluto üçgeni geliyor. Burada iyi bir toparlanma var. Mutluluğumuzun, huzurumuzun, iyiliğimizin kimseye, kimsenin davranışlarına bağlı olmaması gerektiğini hatırlatıyoruz kendimize. Kendimizin kalesiyiz. Kalemize sahip çıkıyoruz.

23:10 sonrasında Ay boşlukta. Başak transitinin geri kalan kısmında açı almayacak.


9-15 Ekim 2023 Astroloji Gündemi


13 Ekim Cuma

03:22’de terazi transiti başlıyor Ay’ın.

Mars Satürn üçgeninin kesinleştiği gündeyiz.

Yukarıda açılar bölümünde bakabilirsiniz bu üçgenin nasıl anlamlara geldiğine.


14 Ekim Cumartesi

Ay terazi burcunda. Tutulma günündeyiz. Burada bir Güneş tutulması gerçekleşecek bugün.

Öğle vaktinde Ay, Merkür ile kavuşuyor. Yeni kararlarımız var. Dönüşümlere vesile olacak yeni fikirler var. Değişim yaratacak şeyler bunlar. Hayatımızda bazı şeyleri mevcut haliyle istemiyoruz artık. Daha iyi nasıl olabilir ? Nasıl olmalı ? Ne yaparsak durum değişir, odağımız buralarda.

20:54’te tutulma gerçekleşiyor.

Buraya da bırakayım tutulma yazımı ↓

14 Ekim 2023 Terazi Burcunda Güneş Tutulması


9-15 Ekim 2023 Astroloji Gündemi


15 Ekim Pazar

Ay bugün 14:04’e kadar terazi burcunda. Sabah saatlerine Ay Pluto karesi hakim. İletişimler içinde münakaşalar olabilir. Erdemli ve hakkaniyetli olmayan, eşit olmayan şeyler sorun yaratabilir. Böyle durumlar, kişiler karşısında sessiz kalmamamız, haklarımızı korumamız gerekiyor. Konuşulamayacak kişilerden ise uzaklaşmak en güzeli.

10:01-14:04 arasında Ay boşlukta. Terazi transitinde başka açısı olmayacak. 14:04’te akrep burcuna geçiyor.

Geçer geçmez de Satürn ile uyumlu bir açı içine girecek. Bir Ay Satürn oluşacak gündüz saatlerinde. Çok daha dengede, çok daha huzurlu bir vakit bu. Öz güven, kendi merkezinde olmak, kendi gücünü görmüş olmak, kendinden emin olmak..Vaktin böyle bir ruhu var. Bunun dışında yapmak istediğimiz her şey için değerlendirebileceğimiz uyumlu bir açı bu üçgen.

Akşam üstü saatlerinde bu kez Ay, Mars ile kavuşuyor. Bir başlangıç kararı var gibi burada. Bir şey için heyecanlanmak, bir şeye heveslenmek, başlamak için hazırlanmak, belki de ilk adımı atmak. Bir hareket var.


İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Huzurlu, bereketli, keyifli bir hafta diliyorum hepimize.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!