4 Haziran 2023 Yay Burcunda Dolunay

4 Haziran 2023 Yay Burcunda Dolunay

4 Haziran Pazar günü yay burcunda bir dolunay gerçekleşiyor sevgili okuyucularım. 06:41’de yay burcunun 13 derecesinde meydana geliyor.

Yayın temsil ettiği konuları getirecektir önümüze. O yüzden ilgili temalara bakacağız. Öncesinde dolunayın nasıl bir sembol olduğunu tanıyalım.

Tamamlanma demektir dolunay. Netleşme. Sonuçlanma. Sonuç alma. Bir şeyin görünür hale gelmesi. Farkına varma. Uyanış. Netlik. Karar. Seçim. Uygulama. Değişim.

Böyle şeyler olur dolunay vakitlerinde.

Bu kez dolunay etkilerini yay burcu konularında deneyimleyeceğiz.

Yay burcunun günlük, gündelik konuların ötesinde derinlikli temaları var.

Bakış açısı demektir yay. Vizyon demektir. Bilinç demektir. Ufkumuz. Farkındalığımız. Kendimize kattıklarımız. Kattıklarımızla, eklediklerimizle bugün olduğumuz kişi. Hayata dair sorgulamalarımız. İdrakimiz. Aklımız. Olgunluğumuz.

Böyle bir burç. Bilgeliği temsil ediyor.

Bugünlerde bir şeyler görünür oluyor gözümüze. Geçmiş deneyimlere ve bugün içinden geçtiklerimize farklı gözlerle bakmaya başlıyoruz. Elbette bu değişim durup dururken değil, aracı olacak ve bizi o tarafa taşıyacak şeylerle olacaktır.

Manasına, mantığına varıyoruz bir şeylerin. Yaşam planımız içinde bize kattıklarını görmeye başlıyoruz. Bize neden verildiklerini görüyoruz.

O deneyimlere neden ihtiyaç duyduğumuzu, hangi eksik/yanlış noktada dönüşmek için ihtiyaç duyduğumuzu, bize olan hizmetini görüyoruz.

Anlamlandırmak. Manayı idrak etmek. Taşların yerine oturması. Farkına, ayırdına varmak.

Böyle bir dolunay zamanındayız.

Bunlar işin özellikle soyut kısmı. Daha somut, daha dünyevi temalar üzerinden de bakalım olasılıklara.

Uzakları simgeler yay. Başka şehirler, başka ülkeler, uzağımızda olan aile bireylerimiz, arkadaşlarımız, akrabalarımız.

Onlarla ilgili bir konu da netleşebilir. Gidenler, dönenler, yer değiştirecek olanlar olabilir.

Siz de bir yolculuk yapabilirsiniz.

Yabancı dil öğrenmek yönünde bir karar da getirebilir yay dolunayı. Bunun için yapacağınız bir şey olabilir.

Yeni ufuklara doğru yol alıyoruz gibi bir resim var. Bir şey daha söyleyeceğim.

Olgunlaşmak ve meyve vermek. Yay tam olarak budur. Başkalarına da faydalı olacak bir olgunluğa erişme halidir.

Bildiklerini aktarmaktır. Bildiklerini paylaşmak ve öğretmektir. Işık olmak, ilham olmaktır.

Kimilerimiz için, bilgi birikimimize güvendiğimiz bir alanda artık eğitim vermenin vaktinin geldiğini de söylüyor bu dolunay o yüzden.

Bu hemen başlamak zorunda değil. Zaten bir planlama gerektirir. Bir hazırlık gerektirir. Eğitim içeriği hazırlamayı, eğitim programını oluşturmayı gerektirir.

Ama işte bu hazırlığa başlamak. Bu yola çıkmak. Artık bunun vaktinin geldiğini fark etmek. Hazır hissetmek. Hazır olduğunu fark etmek. Tam olarak böyle özetleyebilirim aldığımız etkiyi.

Şimdi dolunaya burçlar üzerinden bakacağız.

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

Öncesinde iletişim adresim gelsin : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

9.evinizde bir dolunay.

Yolculuklar gündeme gelebilir. İş sebebiyle olabilir bu. Planladığınız bir seyahat olabilir. Ailenizin yanına gitmek, bir yakınınıza gitmek gibi bir şey olabilir. Size gelecek kişiler de olabilir. Bir gidiş geliş konusu var gibi.

Eğitimler 9.evle ilgili. Bir eğitim sürecinizi tamamlıyor olabilirsiniz. Üniversite, akademi 9.evin konusudur. Mezun oluyor olabilirsiniz. Bir makalenizi, tezinizi, bir projenizi tamamlayabilirsiniz.

Akademik hayatınızda net bir gelişme olabilir. Bir konu tamamlanıyor sanırım.

Soyut anlamda da değişimler var. Farkındalığımızla ilgili bir ev burası. Daha yüksek bir bilince varmak, bir deneyimle gelecek bir netleşme. Perspektif kazanmak, olanı biteni doğru okuyabilmek. Belki işinizle, belki ilişkilerinizle ilgili net bir karar. ‘Bunu şimdi görebiliyorum’ ya da ‘Mantığını şimdi anladım. Şimdi yerine oturdu’ diyeceğiniz bir şey var gibi. Pozitif değişimler var.


Yükselen Boğalar :

8.evinizde bir dolunay.

Maddi konular, özellikle de ödemeler gündeminize yerleşebilir dolunay civarı günlerde.

Dolunay bitiş sembolüdür. Bir şeyin nihayete ereceği vakti simgeler.

Bir ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Önemli bir borç bitebilir. Stres yaratmış, sizi yormuş bir parasal konuyu çözebilirsiniz. ‘Üzerimden bir yük kalktı’ diyeceğiniz bir tamamlanma yaşayabilirsiniz.

Bir yakınınıza yardımcı olabilirsiniz ayrıca.

Uzağınızda, başka bir şehirde/ülkede yaşayan aile bireylerinizle ilgili olabilir bu parasal konular. Yay dolunayı olduğu için söylüyorum bunu.


4 Haziran 2023 Yay Burcunda Dolunay


Yükselen İkizler :

7.evinizde bir dolunay. İlişkiler evinde. Nasıl ilişkileri kastediyorum ?

Evlilik (+ sevgililik) ve iş ortaklıkları başta olmak üzere, yakın ilişkiler, yol arkadaşlarımız, birbirimize eşlik ettiğimiz konular, başkaları ile birlikte yaptığımız şeyler bu evle ilgili.

Eşinizle/partnerinizle ilgili bir gündeminiz olabilir. Yay burcu uzak yerleri simgeler. İş ya da başka bir sebeple bir yolculuk yapması gerekebilir eşinizin. Bir yolculuğu olabilir.

Yay burcu akademiyi temsil eder. 7.ev ise hocalarımızı, danışman hocalarımızı.

Danışman hocanızla ilgili bir konunuz olabilir. İletişimlerinizde gereken durumlarda stratejik olmanızı öneririm. Belki biraz kızdırabilir sizi. Kontrolünüzü koruyun süreçlerinizin iyiliği için. Bir süreciniz tamamlanıyor da olabilir. Bir çalışmanızı tamamlıyor olabilirsiniz.

Yaşamınızda ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir konuda bir uzmandan danışmanlık alabilirsiniz. Vize/ pasaport almak isteyenler işlemlerini yapabilirler. Mülakatınız gerçekleşebilir. Oldu ise sonucunu alabilirsiniz dolunay yakınındaki günlerde.

Yay burcunun derin konuları var. Kendimizle ilişkimizi, hayatla ilişkimizi, nasıl biri olarak yaşadığımızı, ruhsal olgunluğumuzu, derinliğimizi temsil ediyor. 7.ev ise ilişkiler demiştik.

İnsan ilişkileriniz içinde kendinizi nasıl konumlandırdığınıza dönüp bakabileceğiniz, belki gereken noktalarda geri çekilmek, tavrınızı, duruşunuzu korumak isteyeceğiniz, davranışlarınızla/halinizle/tavrınızla yarattığınız izlenimleri gözden geçirebileceğiniz bir yenilenme dönemi bu sizin için.

Hangi ilişkinin içinde nasıl hissediyorsunuz ? Kim size iyi geliyor, kim iyi gelmiyor ? Buralara  bakabileceğiniz bir zaman. Buna vesile olacak bir şeyler olabilir. Birilerini eliyorsunuz sanırım hayatınızdan.


Yükselen Yengeçler :

6.evinizde bir dolunay.

İş hayatınız, çalışma ortamınız, günlük sorumluluklarınız, rutinleriniz üzerinden etki alıyorsunuz. Düzenlenecek şeyler olabilir. Bunlara adapte olmanız gerekebilir. Bizzat sizin düzenleyeceğiniz şeyler de olabilir. Hizmet sunduğunuz alanlar, görevleriniz, neyi nasıl yaptığınız, günlük düzeniniz..Buralarda yeni şeyler var gibi.

Yanınızda çalışan insanlar, astlarınız varsa onlar da bu evin konusu. Onlarla ilgili bir gündeminiz olabilir. İşten ayrılabilirler.

Bir yay dolunayı. Yay uzakları simgeliyor. Başka bir şehre/ülkeye taşınıyor olabilirler. İşi mecburen bırakabilirler.  Onların yerine yeni kişiler arayabilirsiniz.

Gündelik yaşamınız, iş düzeniniz, ev düzeniniz içinde çekidüzen vermek istediğiniz konular olabilir.

Düzenlenmesi gereken şeylerle meşgul olabilirsiniz.


4 Haziran 2023 Yay Burcunda Dolunay


Yükselen Aslanlar :

5.evinizde bir dolunay.

Yay burcu seyahatlerle ilgilidir. 5.ev ise çocukları temsil ediyor. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, seyahatleri olabilir.

Üniversite, akademi, eğitim demektir aynı zamanda yay. Dolunay ise tamamlanma. Okul dönemini tamamlayıp yanınıza gelebilirler.

Sizin de güzel bir yolculuğunuz, bir geziniz olabilir. Aslan hobilerimizi temsil ediyor, yay burcu ise eğitimleri. Bir hobiniz için eğitim almaya karar verebilirsiniz. Kendi kendinize de bir öğrenme süreci başlatabilir, sistemli şekilde ilerlemek isteyebilirsiniz.

Kendinize çok şey katabileceğiniz, hayatla ilişkinizi değiştirecek, çünkü farkındalığınızı büyütecek yeni bir alana giriyor olabilirsiniz. Bir meşguliyet, bir ilgi alanı, bir hobi olarak başlayacağınız bir şey bundan sonrasına şekil verebilir. Özellikle ilimler olabilir örneğin. Yay burcunun konusudur ilimler.

Bugünlerde hayatın içinde bir şeyleri daha doğru yerlere oturtuyorsunuz belki. Kendi içinizde bir uyanış yaşıyorsunuz. İyiyi, doğruyu, olması gerekeni daha iyi ayırt ediyorsunuz. Bir farkındalık, bir büyüme hali var.

Yay dolunayı olduğu için yeni keşifler, yeni ufuklar var.


Yükselen Başaklar :

4.evinizde bir dolunay.

Yay burcu yer değişiklikleriyle, yolculuklarla, başka şehir ve ülkelere gitmekle ilgili bir burç.

4.ev ise evimizi, yaşadığımız yeri temsil ediyor.

Uzaklardan evinize, ev düzeninize dönüyor olabilirsiniz bu dolunay ile.

Bir aile bireyiniz başka bir şehirden/ülkeden geliyor olabilir.

Memleketimizi simgeler aynı zamanda 4.ev. Memleketinize bir seyahatiniz de olabilir.

Başka nasıl çalışır 4.ev dolunayları ?

Evinizde bir süredir ihmal ettiğiniz bir konu kendini daha vurgulu şekilde gösterebilir. Ev içinde bir şeyle ilgilenmeniz, belki bir şeyin tamiratını, bakımını yaptırmanız gerekebilir.


4 Haziran 2023 Yay Burcunda Dolunay


Yükselen Teraziler :

3.evinizde bir dolunay.

Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, komşular, yakın arkadaşlar bu evin konusudur. Yay burcu ise başka şehir ve ülkeleri temsil ediyor.

Bir yakınınız yer değiştiriyor, bir yere gidiyor olabilir ya da uzaklardan dönüyor olabilir. Bir araya gelebilirsiniz.

Yakın çevre içinde bir yolculuk, başka bir şehre gidip yapılması gereken bir şey, yurt dışı bağlantılı bir konu gündeme gelebilir.

Kardeşlerinizin vize-pasaport başvuru işlemleri, mülakat süreçleri olduysa sonuç alabilirler.

Eğitim, akademi, üniversite demektir ayrıca yay. Bir yakınınız mezun oluyor olabilir. Okuduğu yerden dönemini tamamlayıp dönüyor, yanınıza geliyor olabilir.


Yükselen Akrepler : 

2.evinizde bir dolunay.

Parayı simgeler bu ev. Paramızı ve maddi olanaklarımızı temsil eder. Bir parasal konu, önemli bir masraf, satın alınması gereken bir şey gündeminiz olabilir dolunaya yakın günlerde.

Yay burcu uzağımızda olan aile bireylerimizle, başka bir şehirde/ülkede yaşayan yakınlarımızla ilgilidir.

Onlar için yapmanız gereken bir şey olabilir. Bir şeye ihtiyaç duyabilirler. Siz yardımcı olabilirsiniz.

Onlardan size bir para transferi de olabilir.

Eğitimleri temsil eder yay burcu aynı zamanda. Bir eğitime kayıt yaptırabilirsiniz, böyle bir harcamamız olabilir.

Yabancı diller yay temasıdır. Bir dil eğitimi, dil öğrenme setleri, dil kitapları yönünde alışverişleriniz olabilir.

Vize/pasaport almak isteyenler bu sürecini başlatabilirler. Böyle bir ödeme olabilir.

Yay temaları üzerinden parasal konular var.


4 Haziran 2023 Yay Burcunda Dolunay


Yükselen Yaylar :

1.evinizde bir dolunay.

Bu dolunay bir toparlanma etkisi olabilir sizin için. Bir süredir ihmal ettiğiniz, belki fazla kendi haline bıraktığınız konular kendini hatırlatabilir. Bir şeylere çekidüzen vermeniz, konuları derleyip toplamanız gerekebilir.

Doğrudan bizi simgeliyor 1.ev. Kendimizle ilgili düşüncelerimizi, davranışlarımızı. Kendimizle ve yaşamla ilişkimizi.

Yay ise ruhsal anlamda olgun olmayı, makul olmayı, oturaklı olmayı, yol yordam bilmeyi, kendini bilmeyi anlatır. Farkındalık kazanmakla, olgunlaşmakla ilgili bir burç.

Yaptığınız bir şeylere dönüp bakabilirsiniz bu dolunay ile. Bir öz eleştiri var gibi.

Hangi noktalarda neleri yanlış yaptığınızı, o şeylerin aslında nasıl olması gerektiğini fark edebilirsiniz.

Fark etmek ve düzeltmek gibi bir değişim var burada.

Yay burcu ayrıca yolculuklarla, gidiş gelişlerle ilgilidir. Bir yer değişikliğiniz de olabilir.

Bir başka şehir ya da ülke ile ilgili planlarınız/hazırlıklarınız varsa bu konuda da yeni gelişmeler olası.


Yükselen Oğlaklar : 

12.evinizde bir dolunay.

Karmik bir evden etki alıyorsunuz. 12.ev karmalarımızın karşılığını ödemekle ilgili bir ev.

Alma verme dengesinde ‘verme’ tarafı.

Aldığımız ama vermediğimiz, vermeyi unuttuğumuz, fark etmeden eksik bıraktığımız ya da layıkınca karşılık vermediğimiz şeyler, hayatımızın bir yerinde bir şekilde elimizden çıkıyor 12.ev zamanlarında.

Bugünlerde bir şeyin karması temizlenebilir. Tabii bunun için evrene bir ödeme yapmanız gerekebilir.

Bir hakkınızı korumak mümkün olmayabilir. Bir para çıkışı olabilir elinizden. Planladığınız, yapmaya karar verdiğiniz bir şeyden vazgeçmeniz gerekebilir.

Bir duruma keyifler kaçabilir biraz.

Bunlar dışında unuttuğumuz, ihmal ettiğimiz konular da önümüze gelebiliyor 12.ev dolunaylarında.

Belki yapmanız gereken bir başvuru, belki devletin bir birimine yapmanız gereken bir beyan, güncellenmesi gereken bir bilgi, bir bildirim konusu, bir resmi işlem gündeme gelebilir.

Yurt dışı bağlantılı işleriniz varsa buralardan gelebilir özellikle.

Basın, yayıncılık alanlarında, sosyal medyada, dijital alanlarda işleriniz varsa kurallar doğrultusunda yapmanız gerekenler olabilir.

Bir şeyin doğrusunu şimdi öğrenebilirsiniz. Bir şeyi bu zamana kadar bilmediğiniz için yapmamış olabilirsiniz. ‘Meğer bu böyleymiş. İşleyişte şu şeyi şöyle yapmak gerekiyormuş’ diyeceğiniz bir şey olabilir.

Farkında olmadan yasal sınırların dışına çıkmış olabilirsiniz. Şimdi buralara düzenleme gerekiyor.

Bunlar dışında hesapta olmayan bir yolculuk da olasılıklarınız arasında.

Yolculuk ihtimali yay burcundan, hesapta olmayan bir şey olma ihtimali 12.evden geliyor 🙂

Bir şeyi yoluna koymak, gerekeni yapmak için bir yere gitmeniz gerekebilir. Bir başka şehir olabilir burası. Bir başka da ülke de olabilir.

12.ev zamanlarında rutinlerimizin, düzenimizin dışına çıkarız. Duruma göre şekil almamız, güncel durumlarla ilgilenmemiz gerekir çoğunlukla. Böyle bir dolunay etkisi alıyorsunuz.


4 Haziran 2023 Yay Burcunda Dolunay


Yükselen Kovalar : 

11.evinizde bir dolunay.

Arkadaşlar, sosyal hayat, dostlar, gruplar, ekipler, sınıflar, dersler, eğitimler, sanatta/sporda takım faaliyetleri, grup çalışmaları, sosyal ortamlar 11.evin konusu.

Buralarda bir şey tamamlanabilir.

Bir eğitimin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bir kurs döneminiz tamamlanıyor olabilir.

Bunlar dışında memnun olmadığınız, içinde iyi hissetmediğiniz, belki yeterince ait hissetmediğiniz bir sosyal ortamı yaşamınızdan çıkarıyor olabilirsiniz.

Ahbaplıklar, arkadaşlıklar için de söylüyorum bunu tabii. Konu sadece mekanlar değil. İnsan ilişkilerinizde bir eleme yapmanız mümkün.

11.ev dostların, yay burcu ise uzakların temsilcisi. Bir arkadaşınız yurt dışına yerleşiyor olabilir. Bir başka şehre gidiyor olabilir ya da belki uzaklardan dönüyor olabilir.

Eğitimler. İnsanlar. Sosyal hayat. Dostlar. Böyle bir resmi var bu dolunayın sizin için. Ana konular bunlar.


Yükselen Balıklar :

10.evinizde bir dolunay.

Resmi kurallar, yönetmelikler, yasal gereklilikler, devletin kuralları, kurallar doğrultusunda yapılması gerekenler vardır bu evin konuları arasında.

Böyle bir resmi konu gündeminiz olabilir bugünlerde.

Yurt dışı bağlantılı konular, uluslar arası ticari faaliyetler, ithalat ve ihracat faaliyetleri, gümrük konuları olanları bu alanlarda yönetmelikler doğrultusunda yapılması gerekenlerle meşgul olabilirler.

Yay burcu üniversiteyi, akademiyi, hocaları temsil eder. Akademik hayatınızda da sorumluluklar artıyor. Kurallar ve işleyiş doğrultusunda okulunuza teslim edeceğiniz evraklar olabilir. Yapmanız gereken işlemler olabilir.


Haziran ayı burç yorumlarınızı da ekliyorum aşağıya ↓ ↓

Koç Burcu Haziran 2023, Boğa Burcu Haziran 2023, İkizler Burcu Haziran 2023,

Yengeç Burcu Haziran 2023, Aslan Burcu Haziran 2023, Başak Burcu Haziran 2023,

Terazi Burcu Haziran 2023, Akrep Burcu Haziran 2023, Yay Burcu Haziran 2023,

Oğlak Burcu Haziran 2023, Kova Burcu Haziran 2023, Balık Burcu Haziran 2023

İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Pluto’nun Kova Transiti 23 Mart 2023-11 Haziran 2023

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!