İkizler Burcu Mart 2023 – Birlik & Büyüme & Bağlantılar

İkizler Burcu Mart 2023 – Birlik & Büyüme & Bağlantılar

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Şubat ayı ne yazık ki tarihte korkunç deneyim ve acılarla yerini alan, unutulmayacak, unutmamamız gereken bir ay oldu. Hiçbirinin yaşanmadığı günlere dönmek, zamanı geri almak istiyoruz hepimiz.

Ama gerçeği, olanı, realiteyi değiştiremiyoruz. Öyleyse bu resmin içinde kalanlar için birlik olalım inşallah. Hayatlara değelim, dokunalım. Bir vatandaş olarak sorumluluk alalım, bildiğimiz yerden katkımızı sunalım. Elimizden gelen noktalarda ihtiyaç sahiplerine yardımcı olalım.

Bir yandan da önlemlerimizi alalım, hazırlıklarımızı yapalım her birimiz kendimiz için.

İstanbul’da iseniz İBB’nin Bina Tespiti hizmeti var. Başvuruyorsunuz ve ekipler gelip inceleme yapıyorlar. Ücretsiz bir uygulama. Bina riskli çıksa dahi yıkım kararı ya da tahliye için değil bu uygulama. Yasal haklar kişinin kendisinde.

Bu incelemeyi yaptırarak binanız hakkında bilgi almış oluyorsunuz. Amaç bu.

İstanbul’da isek bunu yapalım. Başka şehirlerde isek devlet birimlerinin, belediyelerin ilgili hizmetlerini araştırıp oturduğumuz yerin analizi yaptıralım. Özel firmalar da var tabii aynı işlemi yapan.

Yaradan hepimizi korusun diyoruz. Bu elbette böyle. Ama biz de kendimizi korumayı bileceğiz. Tedbir alacağız. Üzerimize düşenleri yaptıktan sonra edeceğiz duamızı. Lütfen hiçbirimiz bu konuyu artık ihmal etmeyelim, ertelemeyelim, kendimiz ve sevdiklerimiz için önlemlerimizi alalım.

Ay için bir gündem yazısı var bu linkte ↓ Tarihler, transitler, yeniay & dolunay döngüleri var.

Mart ayı iki büyük değişimin gerçekleşeceği vakit. Satürn ve Pluto’nun burç değiştireceği ay. Bunlara da yer verdim içerikte. Link burada yer alıyor ↓↓

Mart 2023 Astroloji Gündemi

Eğer yükseleniniz ikizler ise doğru içeriktesiniz. Yükseleni ikizler olanlar yararlanabilir bu öngörülerden. Şimdi ayın detaylarına geçiyorum.


Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 10.evinizde.

Diğer zamanlara nazaran daha yoğun geçebilir bu dönem. Yapmanız gereken şeyler, teslim etmeniz gereken  işler biraz üst üste gelebilir. Tarihler çakışabilir. Bir yoğunluk ihtimali var.

10.ev otoriteyi, kuralları, otoritenin gerektirdiklerini, uymanız gereken prosedürleri ve devlet bağlantılı konuları da simgeliyor. Resmi olarak yapmanız gereken bir şeyler de olabilir. Devlet dairelerinde yapacağınız başvurular, ödemeler, tahsilatlar, kayıtlar, beyanlar gibi.

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Sosyal çevre alanı burası. Dost çevrelerimizi, sosyal hayatımızı, iletişimlerimizi simgeliyor.

O yüzden bu Güneş transitinde arkadaşlarınızla daha fazla irtibatta olacağınızı düşünebiliriz. Deprem bölgeleri için yapacağınız şeyler olabilir birlikte. Takım olmak, ekip olmak demektir 11.ev. Grup çalışmalarını simgeler. Arkadaşlarınızla birlikte yardım toplayabilir, güzel fikirler, projeler üretebilir, deremden etkilenen kardeşlerimize destek olabilirsiniz.

Kişisel anlamda da dost çevreleri içinde güzel zamanlar geçirebileceğiniz bir dönem.


İkizler Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Merkür 3 Mart’a kadar kova burcunda. 9.evinizde.

Öğrenci olanlar ya da akademik hayatın içinde olanlar, akademisyen olanlar için yoğun, hareketli, bol iletişimli bir zaman.

Yurt dışında yaşayan, uzak bir şehirde yaşayan sevdikleriniz varsa, onlarla iletişimler artabilir. Onlarla ilgili konularınız olabilir. Bir seyahatiniz de olabilir. Bir yolculuk gündeme gelebilir.

Merkür 3 Mart’ta balık burcuna geçiyor. 10.evinizde olacak bu kez.

İş yaşamınızda üstlerle ilgili konular daha önde olabilir. Yönetimin planlayacağı, duyuracağı yeni şeyler olabilir.

Konum sahibi kişilerle iletişimler getirebilir size bu Merkür transiti.

İş yaşamınız, kariyeriniz, işinizle ilgili hedefleriniz açısından şanslı bir zaman. Yeni şeyler üretebilirsiniz. Şimdiye dek yapmadığınız şeyleri deneyerek açılımlar yaşayabilirsiniz.

19 Mart’ta bir kez daha burç değiştiriyor Merkür. Koç burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Yani 11.ev vurgunuz kuvvetleniyor.

Sosyal, hareketli, bol iletişimli bir dönem bu sizin için.

Arkadaş çevreniz içinde güzel zamanlarınız olabilir. Programlarınız olabilir birlikte. Arkadaşlarınızla birlikte gideceğiniz, birlikte yapacağınız şeyler olabilir.

Koç burcu başlangıçları sembolize eder. Dostlarınızla birlikte karar verip başlayacağınız şeyler olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


İkizler Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 11.evinizde.

Nedir bu evin konuları ? Grup çalışmaları, takım çalışmaları, kurslar, sporda, sanatta eğitim ortamları, sosyal ortamlar.

Venüs’ün 11.evinize gelişi ile yeni bir eğitim, kurs ortamı, sporda bir başlangıç, bir spor salonu,  bir etkinlik ortamı, güzel bir faaliyet eklenebilir hayatınıza.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Gruplar, yeni arkadaş ortamları içinde bulabilirsiniz kendinizi. Sosyalleşebilirsiniz. Enerjinizi yenileyecek şeyler olabilir.

Dostlarınızla, iş arkadaşlarınızla, bir parçası olduğunuz gruplar, ekipler, takımlar içerisinde güzel şeyler planlayabilirsiniz, güzel şeyler yapabilirsiniz birlikte.

17 Mart’ta boğa burcuna geçiyor Venüs. 12.evinize geliyor.

Ruhsal alana, şifa evine geliyor.

İç huzurunuzu yukarı taşıyacak, evrenle, hayatla olan ilişkinizi kuvvetlendirecek şeyler yapmak isteyeceğiniz, kendi içinizde bir şifalanma yaşayabileceğiniz, kabule geçmekte zorlandığınız şeyleri daha kolay serbest bırakabileceğiniz, dingin bir dönem.

Bunun dışında 12.ev başlangıçlara uygun olmadığından, bu süreçte yeni bir ilişkiye başlamamanızı, evlilik yönünde bir adım atmamanızı, söz, nişan, nikah gibi adımlar için sürecin bitmesini beklemenizi öneririm. Bunlar Venüsyen konulardır çünkü.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


İkizler Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Mars 25 Mart’a kadar ikizler burcunda. 1.evinizde. 

Mars’ın olduğu yerde bir hareketlilik olur. 1.ev ise zaten başlangıçları temsil eden alan. Evlerin ilki.

İşinizde, eviniz ile konularda,  ilişkiler içinde, bağlantılarınızda, paraya dair konularda, dış görünüşünüzde, stilinizde, 1.ev olduğu için pek çok konuda yapmak istediğiniz yeni şeyler olabilir.

Belki bir süredir bir şeyler var aklınızda. Yapmak istedikleriniz var. Hazırlandığınız şeyler var.  İşte şimdi o bekleyen planlar için harekete geçme zamanı.

Mars 25 Mart’ta yengeç transitine başlıyor. 2.evinize geliyor.

Bu ev para evidir. Kişisel kazançlarımızı, gelirimizi, ayrıca harcamalarımızı, masraflarımızı, yatırımlarımızı, paraya dair planlarımızı simgeler.

Mars bu alandan geçerken, sizi daha fazla kazanmak, daha iyi yaşamak, daha yüksek yaşam standartlarına varmak yönünde hırslandırabilir. Böyle bir enerjidir, daha fazlasını ister Mars.

Neler yapabilirsiniz örneğin bu Marsiyen enerjiyle ? Gelirinizi artıracak yeni şeyler başlatabilirsiniz. Bunun için bir süredir planladığınız şeyler varsa ama hazır hissetmediyseniz, şimdi Mars o ihtiyaç duyduğunuz cesareti ve özgüveni getiriyor size.

Harcamalarınız da artabilir. Yengeç burcu evimizi, ailemizi, aile bireylerimizi, hanemizi, yaşam alanımızı simgeler. Eviniz için ya da aileniz için yapacağınız masraflar da olabilir o yüzden.


İkizler Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


SATÜRN

Satürn 2020’nin Aralık ayından bu yana kova burcundaydı. Satürn transitleri ortalama olarak 2,5 yıl sürer. 2 yıl 4 ay gibi bir süreyle kovada yer almış oldu Satürn.

Şimdi artık 7 Mart itibariyle kova dönemi sonlanıyor. Balık burcuna geçiyor.

Yeni bir 2,5 yıllık dönem başlıyor.

Satürn kovada iken 9.evinizdeydi.

Akademik konular, hocalar, eğitimler, kurslar, uzaklar, mesafeler, yer değişiklikleri, yurt dışı bağlantılı konular üzerinden çokça deneyim yaşamış olabilirsiniz. Bunlar 9.evin konularındandır.

Pek çok konuda hayatla ilişkiniz, bakış açılarınız değişmiş olabilir.

Topluluklara hitap ettiğiniz işlerde (kova temasıdır bu) birçok şeyden geçmiş, zorlanmış ama çok şey öğrenmiş olabilirsiniz.

Satürn 7 Mart’ta yapıyor geçişini. Balık transitine başlıyor.

10.evinize geliyor şimdi artık.

10.evin konuları aktif olacak bu kez hayatınızda. Bu konular üzerinden deneyimler, kişiler, ortamlar gelecek.

Süreçten çok şey alarak çıkabilirsiniz. 10.evin temalarında çok şey elde etmiş olarak çıkabilirsiniz. Ama Satürn, bunların kolay gelmeyeceğini söylüyor. Hayatın verdiği her şeyin bir bedeli, bir öğretisi var. Bu transitte elde edecekleriniz de hayatla ilgili çok şey öğreterek gelecektir.

Bu evin temaları üzerinden anlatayım.

10.ev iş, kariyer, konum, yetki, ünvan, yükseliş, terfi, başarı, sıfatlar, maddesel kazanımlar, yüksek maaşlar, zamlar, çalışmak, yükselmek, kazanmak demektir.

İşinizde yorucu bir döneme giriyor olabilirsiniz. Yeni bir işe başlıyor olabilirsiniz.

İş hayatınızda kendinizi, donanımlarınızı, yapabileceklerinizi ortaya koymak için uygun koşullar bulamayabilirsiniz. Yapmak istediğiniz çalışmalarda otorite engeline takılabilirsiniz.

Yönetici, amir ve müdürlerinizde iletişimlerde zorlanabilirsiniz. Anlaşmak, uyumlanmak zor olabilir ve bir şeylere işinizin hatrı için katlanmanız gerekebilir.

Çalışmıyorsanız, öğrenci iseniz okul hayatınızda hocalardan yana zorluklar yaşayabilirsiniz. Hakkaniyetsiz, adabı eksik, erdemleri eksik insanlarla karşılaşabilirsiniz.

Resmi işler, işlemler, yasal konular olabilir.

Hepsini söylüyorum. Uyarmak adına söylüyorum. Olasılıkları önden bilin ve bu doğrultuda kişisel iyilik halinizi, menfaatlerinizi, haklarınızı koruyacak şekilde seçimler yapın. Kötüyle kötü olmayın.

Herkes adil şekilde yapmaz kavgasını. Gücünü kötüye kullanacak kişiler olabilir. Onlara fırsat vermeyin.

Yerine göre, kişiye göre davranmak gerekiyor bazen. Erdemlerimizi ve kendimize saygımızı elbette koruyacağız ama bazen stratejik olmak gerekebiliyor. Siz de bunu yaparak kontrollü biçimde atlatın süreci.

Elbette sadece negatif ihtimaller ve zorluklar yok, en başından söylediğim gibi. Yeni ünvanlar getirebilir bu transit size. Önemli başarılar getirebilir.

Kariyer hedeflerinizde ilerleyebilirsiniz.

Hedefleriniz yönünde eylem halinde olun.  Hedeflerinize ket vurabilecek insanlara karşı da temkinli ve stratejik olun.


İkizler Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


PLUTO

2023 yılının en önemli astrolojik gelişmelerinden biri Pluto’nun burç değiştirecek olması.

Pluto en ağır hareket eden, transitleri en uzun süren gezegendir. 2008 yılından bu yana oğlak burcunda.

2023’te bir süre için kova burcunda olacak. 23 Mart-11 Haziran 2023 arasında yaşanacak bu kova süreci.

Kova transitinin asıl başlangıcı 21 Ocak 2024’te. Ama bu yıl Mart-Haziran arasında kova burcuna geçecek Pluto bir süre için. Sonrasında retrosunda oğlağa geri dönecek.

23 Mart itibariyle kova burcuna yerleşiyor Pluto. 9.evinize geliyor.

Uzun yıllar burada olacak. Kimileriniz büyük değişiklikler yapacak yaşamında. Örneğin yaşadığınız yer değişecek. Başka bir şehirde, ülkede düzen kuranlarınız olacak.

9.ev yer değişiklikleri ile ilgilidir. Bir yerden ayrılıp başka bir yerde kök salacağınızı söylüyor olabilir Pluto. Bir yakınınız da yapabilir bunu.

Kimilerinizin akademik hayatı başlayacak. Eğitimler alacaksınız. Hatta bir iş olarak eğitmenliği, akademisyenliği seçenler olacak.

Uluslararası konular, uluslararası alanda görünür olan platformlar, kalabalıklara hitap edilen işler, sosyal medya, online sayfalar, kanallar, içerik üreticiliği, yayıncılık, bilgilerinizi paylaşacağınız alanları, eğitmenlik, danışmanlık..Bunlar 9.evin temasıdır. Buralarda yeni başlangıçlar da olası. Var olanlar içinde değişimler olası.


İkizler Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Mart 2023 Ay Döngüleri :

7 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 16° Başak, Güneş 16° Balık

Sizin için bir 4.ev dolunayı.

Mars ile uyumsuz açılar içinde. Uranüs’ten ise desteği var bu dolunayın. Uranüs dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a güzel açılar yapıyor.

Bir değişim olasılığı var. Pozitif bir değişim ihtimali var. Ama o değişim biraz efor, emek, çaba gerektirebilir. O değişimi yaratmak için bazı şeylerle uğraşmamız gerekebilir.

Bir şeyler bizi harekete itebilir, eyleme çağırabilir, aksiyon almamızı gerektirebilir.

Bir şey sorun yaratarak değişime götürebilir bizi. O sorun ile uğraşmak keyifli olmayabilir. Fakat sonrasında ‘İyi ki böyle olmuş. Bu şeyi durum böyle olunca yaptım. Yoksa yapmazdım. Bu durum vesile oldu’ diyebilirsiniz.

4.ev konularına bakalım.

Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama gibi eve dair konular, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temalar.

Ayrıca aile köklerinden aldığınız, çocukluğunuzdan gelen inanç kalıplarınız, korkularınız, değişimlere engel olan bakış açılarınız, ürkeklikleriniz, çekinceleriniz, duygusal ihtiyaçlarınız yine 4.evle ilgili.

Bu konularda iyileşmeler, değişimler, ferahlıklar, özgürleşmeler var olasılıklarınız arasında.

Hem ruhsal, hem somut anlamda dönüştürücü bir etki.

Evinizle, eşyalarınızla, yaşam alanınızla ve ailenizle ilgili konularda pozitif gelişmeler, istediğiniz yönde tamamlanmalar yaşayabilirsiniz.

Gündeminizde bir arsa, arazi satışı varsa, konu sizi bir süredir uğraştırdıysa, bu alım satım konusu gerçekleşebilir. Sonuçlanabilir. Sizi memnun edecek bir sonuç olabilir.

Ev değiştirmeniz gerekiyorsa, bu yönde bir hareket doğabilir. Mevcuttaki evinizden daha iyi bir yere geçebilirsiniz. Herhangi bir açıdan daha iyi olabilir yeni eviniz göreceli olarak.

Aile içinde çözmekle meşgul olduğunuz bir konu, neticelenebilir. Bir çözüme varabilirsiniz.

Başak dolunayı olduğu için sağlık teması da akla geliyor. Aile içinde bir sağlık gündemi varsa, olumlu değişimler olabilir. Çözüm gelebilir. Çözüm yönünde adımlar olabilir.

4.ev zodyakta yengeç burcunun evidir. Geçmişten bugüne ruhunuzda taşıdığınız duygusal yükleri, anıların izlerini, geçmiş deneyimlerin olumsuz etkilerini, korkuları, çekingenlikleri simgeler yengeç.

Korkularınızı aşıp yeni adımlar atabilirsiniz yaşamınız için. Korkularınızın kök nedenlerini fark edebilirsiniz. Düşünce kalıplarınızı oluşturmuş olan çocukluk anılarınızı analiz edebilirsiniz. Farkındalık kazanacağınız noktalar olabilir. O farkındalıklar kabuğunuza saklandığınız konularda, yeniliklere vesile olabilir. Sizi dönüştürecek ve yenileyecek bir dolunay bu.


İkizler Burcu Mart 2023  ♠ ♠ ♠ ♠


21 Mart : Koç Burcunda Yeniay : Ay 0° Koç, Güneş 0° Koç

11.evinizde doğacak bu yeniay. Güzel de bir yeniay.

Merkür ile kavuşumda gerçekleşiyor. Merküryen bir enerjisi var. Pluto ile uyumlu açıda ayrıca. Güzel bir fikir, karar, değişim, niyeti, bir şeyi dönüştürerek, yeniden düzenlemek, daha güçlü ve sistemli hale getirecek şekilde planlamak mümkün bu yeniay ile.

Merküryen temalarda işler için de destekleyici. E-ticaret, online işler, sosyal medya, kalabalıklara hitap edilen işler (11.ev temasıdır), içerik ürettiğiniz platformlar, içerik üretmek yönünde çalışmalarınız.. Buralarda yeni başlangıçlar var. Pluto ile bir kalkınma, dönüşüm, güç yaratacak başlangıçlar var. Yeni projelerle işlerinizi büyütebileceğiniz, daha fazla insana ulaşabileceğiniz, güzel bir zamandasınız.

Arkadaşlardan güzel destekler de mümkün ya da belki siz arkadaşlarınız için iyi şeyler yapabilirsiniz. İletişimler var. Var olan bağlantılar içinde iletişimler artabilir, yeni bağlantılar doğabilir.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!