Oğlak Burcu 2021

Oğlak Burcu 2021

Merhabalar sevgili oğlaklar ve yükseleni oğlak olanlar !

Çok zor olsa da, bize çok şey katmış, çok şey öğretmiş olan, benzersiz bir yılı geride bırakmaya hazırlanıyoruz.

2021 yılı size neler getirebilir, merak ediyorsanız bakalım birlikte 🙂

Olası etkileri anlamak için neleri konuşacağımızı sayayım sizlere öncelikle :

♦ Jüpiter, Satürn ve Uranüs gibi ağır hareket eden gezegenlerin transitlerine ve

♦ Kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu, yani tutulmaların gerçekleşeceği aksa bakacağız temel olarak.

♦ Ayrıca Merkür retrolarını anlatacağım. Hangi evlerinizde yaşayacaksınız bu retroları, o dönemlerde nelere dikkat etmeniz gerekiyor, aktaracağım.

Tabii bunların hepsi çok genel etkilerdir. Önemli olan ise kişisel doğum haritamızdır. Bireysel anlamda yaşayabileceğimiz şeyler, gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamızla teması ile şekillenir.

Kişisel olasılıklardan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com

Beni ‘Instagram’dan da takip edebilirsiniz bu arada. Tıklayınız : @astroloji.anlatburcak

Hadi başlayalım !

JÜPİTER

Jüpiter yaklaşık 1 yıldır oğlak burcundaydı.

2020’nin bu kadar sıkıntılı geçmesinin iki temel sebebi var. Birincisi Jüpiter’in, doğası ile uyumlu olmadığı oğlak burcunda yer almış olması. İkincisi ise Jüpiter’in burada iken 3 kez Pluto ile kavuşum yapmış olması.

Plutonik etkiler zordur. Krizleri, kaosu simgeleyen bir gezegen. Zaten Jüpiter temalarında tam da böyle bir yıl yaşadık. Ekonomi, eğitim, seyahatler Jüpiter temaları arasında mesela.

Ama artık Jüpiter’in oğlak döngüsü sonlandı ! 19 Aralık’ta kova burcuna geçti Jüpiter. 29 Aralık 2021’e kadar kovada olacak.

Oğlak burcu geçişine nazaran çok daha parlak bir yolculuk başlamış oldu.

Jüpiter’in kova transitinin genel ve burcunuza etkilerinden mutlaka haberdar olunuz.

Jüpiter yükselen burcunuza göre hangi evinizden geçiyorsa, o evin konularında şanslar, fırsatlar getirir. Büyüme, genişleme imkanı getirir. Bolluk, bereket, iyicil gelişmeler getirir.

Jüpiter yazım burada ↓ Tıklayıp olası etkileri görebilirsiniz ↓

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

2021’de Jüpiter ile ilgili bir durum daha var.

Jüpiter kova transitini hızlıca tamamlayarak bir süre için balık burcuna geçecek.

13 Mayıs-28 Temmuz arasında Jüpiter balık burcunda, yani sizin 3.evinizde olacak.

Jüpiter’in 2021’deki balık transiti, şimdilik kısa bir süreç. Tam anlamıyla balıkta olacağı yıl ise 2022.

13 Mayıs-28 Temmuz arası bu dönemde 3.evinizde ilerleyecek olan Jüpiter ile hangi konularda güzel gelişmelere açıksınız ? Sayayım size 3.evin konularını.

Kardeşlerle ilgili konular, akrabalar, arkadaşlar, yakın çevreniz, komşularınız, yeni ortamlar, yeni arkadaşlar, eğitimler, online işler, seminerler, kitaplar, sosyal medya faaliyetleri, internet, e-ticaret, website, blog faaliyetleri, satış, pazarlama.

Bu temalarda, yani en az birinde, ama birkaçında da olabilir tabii 🙂 güzel gelişmeler bekliyor sizi 13 Mayıs-28 Temmuz 2021 arasında.

Bu balık süreci dışında, 2021 yılında genel olarak 2.eviniz üzerinden Jüpiter desteği alıyorsunuz. Etkileri Jüpiter yazımda yukarıda söylediğim gibi. Parasal alanda, para kazanmakla, maddi güvence ile ilgili konularda güzel bir yıla giriyorsunuz.


SATÜRN

Satürn son 2,5 yıldır oğlak burcundaydı. Zor bir dönemdi sizin için. Satürn’ü misafir ettiniz. Ama artık bitti. Kurtuldunuz diyebiliriz Satürn’den 🙂 Geçmiş olsun 🙂

17 Aralık 2020’de Satürn kova burcuna geçti. 7 Mart 2023’e kadar kovada transit edecek.

Satürn’ün kova transitinin genel etkilerini ve burçlar bazında olasılıkları anlattığım yazım burada.

Tıklayınız : Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023


Satürn Uranüs kareleri 2021

2021’de Satürn ve Uranüs arasında bir kare açı oluşacak. Yıl içinde toplam 3 kez meydana gelecek bir görünüm. 2021’nin en en en önemli görünümü bu kare açı. Yılın enerjisini tanımlıyor esasen.

Satürn mevcut düzeni, kurulu düzeni anlatır. Uranüs ise değişimi. Düzen değişiklikleri geliyor yani 2021’de.

Bu açının etkisi özellikle Şubat, Haziran ve Aralık aylarında oldukça belirgin olacak.

Tam olarak tarih vermek gerekirse : 17 Şubat, 14 Haziran ve 24 Aralık açının kesinleşeceği tarihler.

Fakat bugünlere odaklanmak, yani sadece bugünlere, bu tarihlere odaklanmak doğru değil sevgili okuyucularım.

Çünkü Satürn de, Uranüs de, ağır hareket eden gezegenler. Hızlıca yer değiştirmiyorlar. Uzun süre aynı burcun aynı derecesinde duruyorlar. Dolayısıyla yaptıkları herhangi bir açı, uzun süre korunuyor. Böylece ne oluyor ? Söz konusu etki haftalara, hatta aylara yayılıyor.

Her birimiz için farklı getirileri olacak bu kare açının size yansımaları neler olabilir ? Hadi ona bakalım şimdi.

Satürn 2.evinizde, Uranüs ise 5.evinizde.

Parasal konularda yeni gelişmeler yaşayabileceğiniz, Jüpiter ile güzel açılımlar elde edebileceğiniz, maddi anlamda şanslı bir yıl esasen. Fakat bu kareler dikkat gerektiriyor. Ne açıdan ? Riskli yatırımlar yapmamak, borsadan, spekülatif ve değişken alanlardan uzak durmak anlamında dikkat gerektiriyor.

Risk almamalısınız.

Mevcut düzeniniz içerisinde para kazanma şekliniz, para kazandığınız alanlar da değişebilir bu karelerin etkisi altında. İşinizi, iş yapma şeklinizi, işinizde kullandığınız araçları güncelleyebilir 2021 yılı.


2021 Merkür Retroları

30 Ocak-21 Şubat 2021

26 derece kova burcunda başlayacak, kovanın 11 derecesine kadar devam edecek.

2.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Sizler bu retrodan parasal konular üzerinden etki alacaksınız. Önemli alışverişleriniz için retronun bitmesini beklemeniz iyi olur. Çünkü doğru karar veremeyebilirsiniz. Bir şeyi aldıktan sonra ‘Aslında bunun yerine şu şeyi alsam, daha iyi olurmuş’ diyebilirsiniz. Bu süreçte beklemek, faydanıza olur.

29 Mayıs-22 Haziran 2021

24 derece ikizler burcunda başlayacak ve ikizlerin 16 derecesine kadar geri gelecek Merkür.

6.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Çalışanlar, iş ortamı ve sorumluluklar üzerinden, günlük düzen, iş arkadaşlarıyla iletişimler, işle ilgili konular üzerinden etki alabilirler. Ufak tefek yanlış anlaşılmalara açık bir süreç. Dialoglarda daha bir dikkatli olmanız gerekiyor.

Günlük olarak yaptıklarınız, görev tanımızda olan konular üzerinden bazı sorunlar doğabilir, bir şeylerin yeniden düzenlenmeye ihtiyacı olabilir. İş ortamında bazı konular yeniden ele alınacaktır.

27 Eylül-18 Ekim 2021

25 derece terazi burcunda başlayacak, terazinin 10 derecesinde bitecek.

10.evinizde yaşayacaksınız bu Merkür retrosunu.

İşinizde ya da kişisel yaşamınızda sizin için otorite sayılabilecek kişilerden yana zaman zaman zorlanmalar olabilir. Anlaşmak zorlaşabilir. İletişimlerde doğru tavırda, doğru enerjide olmak önemli.

Özellikle yöneticilerle, patronlarla dialoglarda mesela. Devlet dairelerinde işlemleriniz varsa, ufak tefek aksaklıklar olabilir Merkür retroda iken. Geçmişten gelen konularla ilgili işlemler de yapabilirsiniz devlet dairelerinde.

İş kurmak isteyenler, iş değiştirmek isteyenler retronun bitmesini beklemeliler. Onu da söylemiş olayım. Retro süreci, uygun bir zaman değil.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

Kuzey güney Ay düğümlerinin transitleri bizler için çok önemli. Çünkü tutulma hattını temsil ediyorlar. Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu burçlarda gerçekleşiyor.

Mayıs 2020’den bu yana kuzey Ay düğümü ikizler burcunda, güney ay düğümü (tam karşısında oluyor) ise yay burcunda. 2021’de de yine bu aks üzerinde olmaya devam edecekler.

Sizi hangi evleriniz üzerinden etkilediklerine bakacak olursak ;

İkizler burcu sizin 6.eviniz. Yay burcu ise 12.eviniz. Sizler için 2021 yılı, 6-12 aksının hareketli olduğu bir yıl.

Nasıl bir göstergedir Ay düğümleri, anlatayım biraz.

İlahi planımız bizi her zaman güney Ay düğümünün olduğu taraftan uzaklaştırır ve kuzey Ay düğümümüze gitmemizi ister. O tarafa yönlendirir.

Çünkü gelişme ve büyüme sağlayacak, şans ve fayda getirecek olan taraf kuzey Ay düğümüdür. Doğru yön orasıdır. Güney Ay düğümünün geçtiği alanda ısrar eden kişi, o evin konularında kayıplar, zorlanmalar yaşar.

Kuzey Ay düğümü hangi evimizden geçmekte ise, o evin simgelediği konularda güzel gelişmeler olur. Son derece kadersel şeylerdir bunlar.

2021’de 6.evinizde ilerleyen kuzey Ay düğümü, işinizde değişimlerin olabileceğini, iş değiştirebileceğinizi, mevcut işinizde güncel durumun daha iyi olacak şekilde değişebileceğini söylüyor.

Çalışmayanlar çalışmaya başlayabilirler. Günlük hayatın içinde sorumlulukların, koşturmaların artacağı bir yıl bu.

2021 yılı için Güneş ve Ay tutulmalarının tarihleri şöyle :

2021 Güneş Tutulmaları

10 Haziran 2021 → 19⁰ İkizler Güneş Tutulması

4 Aralık 2021 → 12⁰ Yay Güneş Tutulması

2021 Ay Tutulmaları

26 Mayıs 2021 → 5⁰ Yay Ay Tutulması

19 Kasım 2021 → 27⁰ Boğa Ay Tutulması


2021 yılı hepimiz için sağlıklı, keyifli, hayatımızda yeni alanların açılacağı, şahane insanlar tanıyacağımız, yeni güzelliklerle neşemizin, enerjimizin yükseleceği bir yıl olsun ! Mutluluklar getirsin !

İyi seneler diliyorum hepinize 🙂 !!

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!