Güneş Yay Burcunda 22

Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2023

Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2023

Güneş 22 Kasım günü yeni transitine başlıyor sevgili okuyucularım. Çarşamba günü 17:02’de yay burcuna geçiyor Güneş.

Güneş’in yay dönemine giriyoruz. Bu geçiş 22 Aralık’a kadar sürecek.

Yaylara mutlu bir yaş diliyorum. Doğum gününüz kutlu olsun sevgili yaylar 🙂

Güneş burada iken ne olur ? Yay temalarında gündemlerimiz olur. Yeni başlangıçlarımız olur.

Yayın simgelediği konularda işlerimiz, meselelerimiz, uğraşlarımız varsa, buralarda yeni gelişmeler olur.

Nasıl bir dönem olur bizim için bu ? Yay burcunun nasıl konuları var ? Konuşalım.

Bir önceki transitle kıyaslayalım önce. En temelde ruhuna, enerjisine bakalım sürecin.

Güneş’in akrep geçişini yaşadık. Akrep enerjisini yaşadık. Akrepte neler vardı ?

Bizi duygusal ve psikolojik olarak yoran konular, zorlu duygular, kaoslar, yönetmek gereken krizli durumlar, korkular, kaygılar, tereddütler, şüpheler vardı. Dolayısıyla Güneş’in akrep transiti bizi ruhen biraz zorlamış olabilir.

Şimdi ise yayın neşesi ve iyimserliği ile umutlu hissetmek, pozitif ruh hallerinde, olumlu duygularda olmak çok daha kolay olacaktır.

Hafifliyoruz. Çok daha hafif ve ferah bir enerjiye geçiyoruz.

Yay burcu hangi konuları sembolize ediyor ?

Yüksek öğrenim, üniversite, akademik çalışmalar, hocalarla ilgili konular.

Şehirler arası ve ülkeler arası seyahatler, yolculuklar.

Yabancı ülkelerle, yabancı dillerle, başka kültürlerle ilgili konular.

Başka dinlerle, ideolojilerle, inanç sistemleri ile ilgili konular, ibadethaneler.

İlimler, derin bilgi diyebileceğimiz, hayata dair ufkumuzu büyüten, vizyonumuzu besleyen alanlar (örneğin astroloji)

Eğitimler, yol gösterici bilge kişiler

Bunlar yay temalarıdır sevgili okuyucularım. Bu konular Güneş yayda iken, daha çok dahil olur günlerimize. Buralarda yeni konularımız, meşguliyetlerimiz olur. Niyetlerimiz, planlarımız, girişimlerimiz olur.

Bir şeyler başlatırız. Gündemlerimiz olur.  Seçimlerimiz, kararlarımız olur.

Fark ettiklerimiz, keşfettiklerimiz olur. Yeni deneyimlerimiz olur yay konularında.

İlgi alanlarımızda yeni eğitimlere başlayabiliriz. Hayatımıza şekil verecek, farkındalığımızı güçlendirecek, spiritüel yanı olan derinlikli alanlarda eğitimlere katılabiliriz. İlimlerle meşgul olabiliriz.

Yeni bir yabancı dil öğrenmeye başlayabiliriz. Yabancı dil kursları, sınavları, vb gündemler olabilir.

İşimizde artık eğitim vermek istediğimiz bir noktada isek bunun hazırlıklarını yapabiliriz. Programımızı oluşturabiliriz. Ders içeriklerimizi hazırlayabiliriz. Yapmış da olabiliriz bunları. Eğitim vermeye başlayabiliriz.

Danışmanlık da yay burcu ile bağlantılı bir tema. Bilgimizle yol göstermek istediğimiz alanlarda girişimlerimiz olabilir. Danışmanlık vermeye başlayabiliriz.

Yolculuklarımız, seyahatlerimiz, gezilerimiz, keşiflerimiz olabilir.

Uzaklarda yaşayan sevdiklerimiz yanımıza gelebilirler. Biz onların yanına gidebiliriz ya da onlarla ilgili konularla meşgul olabiliriz. Birbirimize göndereceğimiz şeyler olabilir. Bu bir kargo olabilir. Bir para transferi olabilir. Onlardan yeni haberler alabiliriz.

Bilgisine başvuracağımız kişiler olabilir. Özellikle ilmi alanlarda çalışır transit. Astrolojik danışmanlık almak isteyenler için güzel bir dönem.

Gezmek, görmek, keşfetmek demektir yay. Kendi sınırlarımızı aşmak, daha fazlasını keşfetmek isteyeceğiz.

Dünya görüşümüzü besleyecek deneyimler yaşamak, gitmediğimiz yerlere gitmek, henüz deneyimlemediğimiz ortamlarda bulunmak, vizyonumuzu yenilemek isteyeceğiz.

Dünya kültürlerinden daha çok besleneceğiz.

Bilinçte bir değişim var. Yükseliş var. Ufkumuz büyüyor. Farkındalığımız artıyor.

Hayatımıza şekil veren, yön veren uzun vadeli planlamaları anlatır ayrıca yay. Bir rota belirleme süreci bu.

Ne olmak istiyorum ? Nerede olmak istiyorum ? Nasıl bir hayat yaşamak istiyorum ? Öyleyse ne yapmam gerekiyor ? Yapmam gereken neler var ?

İşte bu rotayı belirliyoruz, büyük resmi oluşturuyoruz Güneş’in yay geçişi ile.

Şimdi transitin burçlar bazında neler getirebileceğine bakacağız birlikte.

Öncesinde ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Güneş 9.evinize geliyor.

9.evin konuları üzerinden bakalım olasılıklarınıza.

Başka ülkelerle işleriniz, ticari konularınız, seyahat ya da yerleşim konularınız, vize pasaport başvurularınız, yabancı dil sınavlarınız, yurt dışında eğitim konularınız varsa değişen durumlar olabilir.

Yeni kararlarınız, yeni seçimleriniz olabilir durumlar içinde. Bir şeyi erteleyebilirsiniz, öne alabilirsiniz. Programınız değişebilir.

Bir eğitime başlayabilirsiniz. 9.ev eğitim ile ilgili. Bir kurs programına başlayabilirsiniz.

Üniversite, akademi içinde olanlar için hızlanma, ilerleme zamanı. Transit biraz yoğun geçebilir ama makale, tez, proje çalışmaları ilerleyebilir.

Uzak şehirlerdeki, başka ülkelerdeki yakınlarınızla ilgili konularınız olabilir. Birlikte planlayacağınız şeyler olabilir.

Aranızda para transferleri olabilir. Yer değişiklikleri, nakliye, taşınma, taşımacılık, kargo konuları olabilir. Bir araya gelebilirsiniz. Onlar yanınıza gelebilir, siz onların yanına gidebilirsiniz.


Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2023


Yükselen Boğalar :

Güneş 8.evinize geliyor.

8.ev ödemelerle, özellikle resmi ödemelerle, devlet birimlerine ödemelerle ilgili. Yay temalarında harcamalarınız, ödemeleriniz olabilir bu dönemde. Yasal kesintiler de olabilir.

Örneğin vize/pasaport harçları, yurt dışı para transferlerinde kesintiler, şehirler arası/yurt dışı kargo, transfer, taşımacılık konuları, ithalat/ihracat faaliyetlerinde vergiler, denetimler, kesintiler.

Yay ve 8.evi bir arada düşününce böyle şeyler geliyor aklıma. Böyle konularınız olabilir.

Bir dil kursu, yabancı dil sınavı için ödeme yapabilirsiniz. Yurt dışından bir şey getirtiyor olabilirsiniz. Bunun harcaması olabilir.

Bir eğitim masrafı olabilir.

Başkalarından gelen maddi kaynaklar da 8.evle ilgilidir. Bir aile bireyi, bir yakınınız yurt dışında ise para göndermek isteyebilir size. Öyle bir para transferi işlemi olabilir.


Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2023


Yükselen İkizler :

Yay burcuna geçiyor, 7.evinize geliyor Güneş.

Yakın ilişkiler başta olmak üzere, genel olarak bağlarımızı, iletişim ağımızı, birlikte iş yaptığımız kişileri, birlikte hareket ettiğimiz kişileri simgeliyor bu ev.

Evlilik, sevgililik, yakın dostluklar, iş ortaklıkları, iş birlikleri, danışmanlıklar, eğitimler bu evle ilgili.

Eşinizle/partnerinizle ilgili konular getirebilir Güneş burada size.

Yay burcu yolculukları anlatır. Eşinizin bir iş seyahati olabilir. Aile içi bir konu için memleketine gitmesi gerekebilir. Bir gereklilik olmasa da ailenizi görmek isteyebilirsiniz, memleketinize gidebilirsiniz birlikte.

Yabancı diller, dil kursları yay burcunun konusudur. 7.ev ise bize eşlik eden, yol gösteren, yönlendiren kişileri, eğitmenleri simgeliyor.

Bir kurs kaydınız olabilir. Bir dil eğitimine başlayabilirsiniz. Online bir şey de olabilir bu. Bir üyelik oluşturabilirsiniz. Hocalarla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Danışmanlık 7.ev konusudur. Yay burcu ise ilimleri simgeliyor. İlmi bir alanda danışmanlık alabilirsiniz. Astrolojik danışmanlık alabilirsiniz. Tam da yeni yıl gelirken önünüzü görmek isteyebilir, doğum haritanızın işaret ettiği olasılıkları öğrenmek isteyebilirsiniz.


Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2023


Yükselen Yengeçler :

Güneş yay transiti ile 6.evinize yerleşiyor.

6.ev iş hayatımızı, yay burcu ise başka şehirleri, yabancı ülkeleri simgeliyor. İşinizde uzaklarla bağlantı kurabilirsiniz.

İş anlaşmaları doğabilir. Uzaklara gönderilebilecek ürünler, başka ülkelerden, şehirlerden gelecek şeyler olabilir. Transferler, nakliyeler, taşımacılık konuları olabilir.

Yabancı müşterilerinize ingilizce ya da başka bir dilde sunum yapmanız gerekebilir. Şu an için gerekmese de bir hazırlık olarak yönetim dil becerilerinizi geliştirmenizi isteyebilir sizden.

Başka neler olabilir ? Üniversite, akademi ya da bir kurs programı, bir eğitim içinde iseniz birkaç gün ara vermeniz gerekebilir. Sebebi iş yoğunluğu olabilir, istirahat ihtiyacı olabilir. 6.ev zamanlarında ufak tefek hastalanmalar olabiliyor.

Yaşam düzenimizle ilgili bu ev en temelde. Yay burcu ise vizyonumuzu anlatıyor.

Hayat çerçevenize şekil verecek, büyük resmi belirleyecek güzel başlangıçlar yapabilirsiniz bu Güneş döneminde. Hayatınıza iyi şeyler ekleyebilirsiniz.

Sağlıklı yaşam konuları, sağlıklı beslenmeye başlamak, okumak, öğrenmek, ufkunuzu büyütecek şeyler yapmak, yeni bir ilgi alanı, yeni keşifler..Böyle şeyler kastediyorum.


Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2023


Yükselen Aslanlar :

Güneş 5.evinizde olacak yay transitinde.

Güzel bir ev. Eğlencesi, keyfi, neşesi olan bir ev. Güneş burada yükseltebilir sizi. Bu nasıl olabilir ? Nasıl vesilelerle olabilir ?

Sporla, sanatla, hobilerle, etkinliklerle olabilir. Spora başlayabilirsiniz. Yeni bir spor dalı deneyebilirsiniz. Sanatın bir alanında güzel bir hobi edinebilirsiniz. Sanatla bağınız varsa yeni çalışmalarınız olabilir. Bunları gösterebilirsiniz, sergileyebilirsiniz. Performanslarınız olabilir.

Keşfetmek demektir yay burcu. Vizyonunuzu, ufkunuzu büyütecek şeyler keşfedebilirsiniz.

Güzel bir gezi, bir seyahat, size iyi gelecek bir yolculuk da var olasılıklar içinde.


Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2023


Yükselen Başaklar :

Güneş yeni transiti ile 4.evinize geliyor.

Ev, yerleşim, oturum, ev düzeni, yaşam düzeni, yolculuklar, yer değişiklikleri, gidiş gelişler. Bu transitin ana konuları sizin için bunlar.

Yay burcu başka ülkeleri, başka şehirleri simgeler. Yurt dışınaa yerleşmek, eğitim için gitmek, kalacak yeri ayarlamak, gezi için gitmek, konaklama konusunu organize etmek, bunların ötesinde bir başka ülkeye yerleşmek, oturum almak, çalışma izni almak gibi konularınız varsa Güneş’in bu transiti tam buraları aktive edebilir.

Bu şeyler gerçekleşebilir, tamamlanabilir ya da ilerleme diyeceğimiz yeni şeyler olabilir.

Başka bir şehre yerleşme hazırlığında olanlar nakliye, taşımacılık konularını organize edebilirler. Yazlık evinden normal düzenine dönecek olanlar olabilir. Köyünden, memleketinden şehirdeki düzenine dönecek olanlar olabilir.

Ev ve yerleşim konuları var bu transitte.


Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2023


Yükselen Teraziler :

Güneş 3.evinize geliyor.

3.evin temsil ettiği kişilerin yay temalarında konuları olabilir bu dönemde.

3.ev kardeşleri, kuzenleri, yakın akrabaları simgeliyor. Yay burcu ise yolculukları, yerleşim konularını, yer değişikliklerini.

Kardeşiniz, bir yakınınız başka bir şehre, başka bir ülkeye gidebilir. Bir konu için, bir süre için gidiyor olabilir. Yerleşmek için gidiyor olabilir. Kendisine yeni bir düzen kuracak olabilir.

Yakınlarınız uzak yerlere gidebilir. Uzaklardan gelecek kişiler de olabilir. Böyle olasılıkları var bu transitin.


Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2023


Yükselen Akrepler : 

Güneş 2.evinize geliyor.

Bu transit yaşamınızda birçok konuya yansıyacak önemli bir değişimi simgeliyor. En temelde bir topraklanma süreci sizin için.

Yay zamanlarında detaylardan sıyrılıp büyük resme bakıyoruz. Hayatımıza daha geniş bir perspektiften bakıyoruz.

Hangi konumuz ne durumda ? Hangi hedefimizde nasıl bir noktadayız ? Yaşamak istediğimiz hayat ile bugünkü resim arasında nerelerde farklar var ? O farklar nasıl kapanır ?

Bu konulara odaklanabileceğiniz bir zaman.

Yaşamınızda hangi noktalarda köklenmiş hissetmiyorsunuz ? İşinizde mi ? İlişkilerinizde mi ?

Neyin nasıl bir şekil alması gerekiyor ? Sizi mutlu edecek bir yaşam nasıl bir yaşamdır ?

Nasıl bir yaşam düzeni istiyorsunuz ? Tam buralarda bir şeyler dönüşmeye başlayabilir bu transitte. Çünkü 2.ev toprağımızı, düzenimizi, yay burcu ise vizyonumuzu simgeliyor.

Bunlar dışında özellikle iş tarafında bir büyüme yaratacak güzel girişimleriniz olabilir. Kazançlarınızın artabileceği, işinizde, iş yapma şeklinizde, üretimlerinizde bir şeylerin şekil alıp düzene girebileceği bir zaman.


Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2023


Yükselen Yaylar :

Güneş 1.evinize geliyor. Güzel bir gelişme sizin için.

‘Durdun, erteledin, belki hazır hissetmedin. Belki uygun koşulları bekledin. Vakit bu vakit. Artık adımını at’ diyor bu Güneş size.

Bekleyen planlar hayata geçebilir. Aklınızda olan, hazırlığını yaptığınız şeylerde artık girişimlerinizi yapabilirsiniz.

İşinizde bir yükseliş, bir canlanma. Mental anlamda bir toparlanma. Motivasyon. Enerjinin yükselmesi. Böyle bir ‘ateş elementi’ transiti sizin için.


Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2023


Yükselen Oğlaklar : 

Güneş 12.evinize geliyor.

Hedeflerinizin değişebileceği bir dönem. Yön değişiklikleriniz olabilir. Yapmaktan vazgeçeceğiniz, sizin için iyi olmayacağını, size iyi gelmeyeceğini fark edip bırakacağınız şeyler olabilir.

İşinizle, kariyerinizle ilgili yeni kararlarınız olabilir. İlişkileriniz, bağlantılarınız içinde değişimler olabilir. Bazı bağlantılar kopabilir.

Yurt dışıyla ilgili bir planınız değişebilir. Bir yer değişikliğini, başka bir ülkeye yerleşim konusunu ya da daha küçük çaplı düşünürsek bir seyahat konusunu şimdilik erteleyebilirsiniz. Bir vize konusu istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir. İstediğiniz sonucu alsanız bile siz gitmekten vazgeçebilirsiniz.

Uzaklardan dönecek olanlar da olabilir.

Bunlar dışında hayatınızda genel anlamda yeni bir yön çizmek isteyebileceğiniz, yeni bir vizyon/yeni hedefler belirlemek, o hedefler için bir rota oluşturmak, sırayla atmanız gereken adımları belirlemek, planlama yapmak isteyebileceğiniz bir zaman. Yeni girişimler için hazırlık dönemi.


Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2023


Yükselen Kovalar : 

Güneş 11.evinize geliyor.

Sosyal alandan Güneş geçecek. Arkadaşlarınızla daha çok bir araya gelebilirsiniz. Birbirinize misafir olabilirsiniz. Birlikte katılacağınız aktiviteler, beraber gideceğiniz yerler olabilir.

Yeni tanışmalar, yeni sosyal ortamlar da getirebilir Güneş burada size. Bu bir spor salonu olabilir. İnternet üzerinden bir eğitim, bir sınıf olabilir. Bir atölye çalışması, bir etkinlik olabilir. Gruplar, grup çalışmaları içinde olabileceğiniz bir dönem.

Yay burcu seyahatleri, gezileri simgeliyor. Bir tura katılmanız da mümkün. Bir grupla gezeceğiniz bir yer olabilir.


Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2023


Yükselen Balıklar :

Güneş 10.evinize geliyor.

10.ev = İş     Yay burcu = Uzaklar

Şimdi bu iki temel bilgi üzerinden üretelim olasılıklarınızı. Hadi siz de düşünün okumadan evvel, birlikte yapalım 🙂

İşinizde başka şehir ve ülkelerle bağlantılar artabilir. Yurt dışı bağlantılarınız, uluslararası ticari faaliyetleriniz varsa bunlar artabilir. Yoksa, ama bu yönde bir hazırlık varsa, bu faaliyetler artık başlayabilir. İlk anlaşmalarınızı, ilk sözleşmelerinizi yapabilirsiniz.

Uzak bir yerden iş teklifi alabilirsiniz. Başka bir yere yerleşim konunuz ve orası için iş başvurularınız varsa bunlardan karşılık gelebilir ya da bu yönde başvurularınız olabilir. İrtibatlarınız olabilir.

İşinizde yabancılarla görüşmeleriniz, toplantılarınız olabilir. İngilizce ya da başka bir dilde sunum yapabilirsiniz. Bir iş seyahatiniz olabilir.

Başka olasılıklar da var. Yay burcu akademiyi simgeliyor. 10.ev ise yetkiyi, yetki sahibi kişileri, otoriteyi, otoritenin belirlediği kuralları.

Akademik hayatınızda kurallar, yönetmelikler gereği yapmanız gereken işlemler, birimlere vermeniz gereken evraklar olabilir.

Resmi işlemleriniz olabilir. Hocaların talepleri de artabilir bu dönemde. Şu şöyle olsun, bu böyle olsun diyebilirler. Yapmanız gereken işler artıyor gibi.İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!