Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-23 Temmuz 2023

Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-23 Temmuz 2023

Güneş 21 Haziran Çarşamba günü 17:57’de yengeç transitine başladı sevgili okuyucularım. 23 Temmuz’a kadar yengeçte ilerleyecek.

Yengeçlerin doğum günü kutlu olsun ! Şanslı, mutlu, güzel bir yaş diliyorum.

Güneş transitleri ne ifade ediyor bizim için ? Nasıl bir anlamı var ?

Güneş yerleştiği burcun konularını katıyor hayatımıza. Güncelde transit ettiği burcun konularında gündemlerimiz oluyor. Niyetler, fikirler, planlar, başlangıçlar oluyor.  İletişimler, haberleşmeler oluyor. O konularda beklemede kalmış şeyler ilerliyor, hareketleniyor. O burcun sembolize ettiği konularda yeni şeyler yaşıyoruz.

Ayrıca her transitte olduğu gibi burada da ne var ?

Hangi evimizden geçiyorsa o evin konularını deneyimliyoruz. Onları aşağıda burç yorumları kısmında göreceksiniz. Hangi eviniz üzerinizden etki alıyorsunuz ve neler olabilir, yükselen burcunuzla bakabilirsiniz.

Yengeç burcunun nasıl temaları var ? Bu transit hangi konuları çalıştırır ? Neler olabilir ?

Yengeç burcu evimiz, ailemiz, yaşam alanımız, memleketimiz, aile köklerimiz demektir.

Emlak, tapu, konut güvenlik konuları, yaşadığımız yer ile ilgili konular, aile bireyleri, evin ihtiyaçları gibi konular, yengeç burcunun sembolize ettiği şeyler arasında.

Dolayısıyla bu temalarda gündemlerimiz olabilir Güneş buradan geçerken.

Örneğin ; evimizde değişiklikler yapabiliriz. Büyük temizliklerimiz, boya-badana-tadilat işlerimiz, ev içinde yeni düzenlemelerimiz olabilir.

Eşyalarımızı yenileyebiliriz. Satın alacağımız eşyalar, evimiz için yapacağımız alışverişler olabilir. Dekorasyonda değişiklikler yapabiliriz.

Ayrıca yer değişiklikleri, taşınmalar, ev alım satım konuları için hareketli bir zaman. Bu tür gündemleriniz ve bu doğrultuda hazırlıklarınız varsa planlarınızı hayata geçirebileceğiniz, hatta konuyu neticelendirebileceğiniz, yer değiştirebileceğiniz bir zaman.

Birileri de memleketine gidiyor tabii. Yaz geldi, yazlıklara geçenler de var.

Memleketinizde ev yaptırma, köyünüz için bir şey yaptırma gibi niyetleriniz ya da gündemleriniz varsa, ailenize ait mülklerle, arazilerle ilgili konular varsa, bunlarla da ilgilenebilirsiniz.

Ailemizle daha çok bir araya gelebileceğimiz, onlar için güzel şeyler yapabileceğimiz, ev ve aile konularının ön planda olacağı, yaşam alanımızı yenileyebileceğimiz güzel bir yengeç transiti.

♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣

Şimdi transiti burçlar üzerinden ele alacağız.

Öncesinde iletişim bilgimi vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Güneş 4.evinize geldi.

Ev düzenimizle ilgilidir 4.ev. Yaşadığımız yerle, evimizle ilgilidir. Evinizde yenilemek istediğiniz şeyler varsa, bunları yapabilirsiniz bu Güneş döneminde.

Bir yer değişikliği gündemi olanlar, yeni bir eve geçiş sürecinde olanlar, memlekete gitmek/memleketten dönmek gibi konuları olanlar, taşınmak üzere olanlar bu süreçte bu değişimleri yaşayabilirler.

Kökleriniz, ailenizle bağınız, aile bireylerinize karşı duygularınız, köklenme ve aidiyet duygunuz, toprak elementinizle ilgilidir. Buralarda şifalanma yönünde açılımlar var. Bir şeylerin farkına varmak, bir şeylerle barışmak, deneyimlerin ilahi matematikteki yerini ve öğretisini görebilmek gibi bir bilinç değişimi var.

Köklerinizle bağınız şifalanıyor.


Yükselen Boğalar :

Güneş 3.evinize geldi yengeç transiti ile.

Kardeşlerinizin ev düzeni konu olabilir bugünlerde. 3.ev kardeşleri, yengeç burcu ise evimizi temsil eder. Ev arayışı içinde iseler bir ev bulabilirler. Taşınma konuları olabilir. Yardımınıza ihtiyaç duyabilirler.

Aile içinde, akrabalar içinde bir araya gelişleriniz türlü vesileler ile. Akrabalarınızla birlikte yapacağınız şeyler olabilir.

Evinizde yenilemek istediğiniz şeyler için bol bol ürün araştırmaları yapacağınız bir zaman. Merkür araştırmakla, bilgi toplamakla ilgili bir gezegen.

Tadilatlarınız olacaksa, yakın çevrenizden birileri aracılığıyla tanışacağınız, çalışacağınız ustalar olabilir. Ahbaplarınız yardımcı olabilirler size.


Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-23 Temmuz 2023


Yükselen İkizler :

Güneş 2.evinizde olacak yengeçte iken.

Yengeç burcu evimizi ve ailemizi temsil eder. 2.ev ise parayı, kazançları, harcamaları, alışverişleri.

Eviniz için yapacağınız harcamalar olabilir bu dönemde.

Aileniz, anne babanız için almak istediğiniz, bir süredir aklınızda olan şeyleri alabilirsiniz.

Onların iyiliği, sağlığı, konforu, keyfi için satın alacağınız şeyler olabilir.

Aile içinde birbiriniz için devreye gireceğiniz konular olabilir. Maddi anlamda birbirinize yardımcı olabilirsiniz.


Yükselen Yengeçler :

Güneş 1.evinizde olacak 23 Temmuz’a kadar.

1.ev zamanları önemlidir. Fırsatlıdır. Güzeldir 1.ev geçişleri.

Bir canlanma olur, bir hareketlilik olur yaşamımızda. Yeni şeyler yapmaya başlarız. Güncel konularımızda ilerleriz. Yol aldığımız zamanlardır bunlar. Bir şeyler şekil alır, yerine oturur.

Şu andaki halinden memnun olmadığınız neler var hayatınızda, oturun yazın. Değişim yaşamak istediğiniz konuları yazın ve önceliklendirin bunları. Sonra objektif ve gerçekçi bir şekilde bakın. Hangi konu için ne yaparsanız değişim olur ? Çözüm getirecek, iyileşme yaratacak neler var, neler olabilir ? İşin hangi kısımları sizinle ilgili ve size bağlı. İşte oralarda ateşi yakın 🙂 Çakın kıvılcımı. Ateş elementi harekete geçmek demektir. Güneş de ateşin temsilcisidir.

Ertelemeleri sonlandırın. Beklemeyin. Eyleme geçin Güneş’in bu desteğini alıyorken. Hedefleriniz için, yaşamak istedikleriniz için elinizden gelen şeyleri yapın.


Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-23 Temmuz 2023


Yükselen Aslanlar :

Güneş 12.evinizde artık. Bu transitte 12.evinizde olacak.

Bu kez daha çok kendinizle olacağınız, belki günlük işlerin azalacağı, belki iletişimlerin, şehrin içindeki gidiş gelişlerinizin azalacağı bir zaman. Temposu göreceli olarak daha aşağıda olan bir zaman.

Doktora gitmeyi ertelediğiniz sağlık sorunlarınız varsa, bu ay onlarla ilgili gerekenleri yapmak isteyebilirsiniz.

Ufak tefek ateşlenmeler, üşütmeler, halsizlikler de olabilir. Sağlık ve şifa alanıdır burası.

Aile içinde doktor, muayene, tahlil konuları olabilir. Çünkü yengeç burcu, aileyi simgeler. Ev ve aile yengecin iki temel temasıdır.

Ruhsal konular bu evin konusu ayrıca. Duygularımız, psikolojimiz 12.evle ilgili.

Ruhunuzda bir terapi etkisi yaratacak yeni şeylere başlayabilirsiniz. Size iyi gelecek, içinizi, ruhunuzu arındıracak, güzel şeylere adım atabilirsiniz. Ruhsal anlamda bir dinlenme, bir güç toplama zamanı.


Yükselen Başaklar :

Güneş 11.evinizde ilerliyor.

Bu kez sosyal alanda. Arkadaşlarınızla bağlantılar, dialoglar artacaktır.

Özellikle yengeç temaları üzerinden paylaşımlarınız olabilir.

Örneğin ev arayan bir arkadaşınız olabilir, yardımcı olabilirsiniz. Ev tutan bir arkadaşınız olabilir, evi düzenlemesinde, yerleşmesinde destek verebilirsiniz.

Yakın çevre içinde yardımlaşmalarınız olabilir.

Dostluklar, ahbaplıklar bu transitin ana konusu sizin için.

Yeni yeni sosyal ortamlara da girebilirsiniz. Bunlar özellikle eğitim amaçlı olabilir. Sınıflar, takımlar, grup çalışmaları 11.evin konusudur. Bu anlamda da yeni şeyler olabilir.


Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-23 Temmuz 2023


Yükselen Teraziler :

Güneş 10.evinize geldi.

Kendinizi işinizde nerede görüyorsunuz ? Nerede görmek istiyorsunuz ? İdealleriniz neler ? Bir rotanız var mı ? Hedefleriniz var mı ? Yaptığınız işleri ne ölçüde sahipleniyorsunuz ? Elinizden geleni ortaya koyuyor musunuz ? Gerçekleştiriyor musunuz kendinizi ? Donanımlarınızı nasıl kullanıyorsunuz, bunları yanıtlayın kendi içinizde.

İşinizde yükselmek, güçlenmek, büyümek, çalışmalarınızı görünür kılmak için yeni şeyler yapabileceğiniz bir dönem. Güneş’ten desteğiniz var.

Motivasyondur Güneş. Kararlılıktır. Yükselen bir enerjiyi anlatıyor. Yeni bir vizyon oluşturun kendinize. Planlamalar yapın. Hedefler belirleyin.

Güneş’in 10.ev geçişlerinde resmi konularımız da olabiliyor. Kurallar, yönetmelikler, kurallar doğrultusunda yapılması gerekenler, yasal ödemeler olabiliyor. Yine öyle olabilir. Yengeç burcu ev demektir. Eviniz için vergi ödemenizi yapabilirsiniz örneğin.

İnsan ilişkilerinizde ise denklik konusu odağınızda olabilir. Arkadaşlıklarınızda karşı tarafın kendisini üstün tutmaya çalıştığı, denkliği bozup kendi çıkarına ve konforuna daha fazla odaklandığı, size hak etmediğiniz ve hakkaniyetli olmayan sınırlar çizdiği durumlar varsa, bunlar oluyorsa bu ahbaplıkları bitirebileceğiniz ya da mesafenizi güncelleyebileceğiniz bir dönem.


Yükselen Akrepler : 

Güneş 9.evinize geldi.

Yüksek öğrenim konusunda gündemleriniz varsa, bir başvuru hazırlığında iseniz, yüksek lisans için, doktora için girmeniz gereken sınavlar, mülakatlar varsa, bu dönemde gerçekleşebilir. Konular hızlanabilir.

Seyahatler, başka şehirlere yolculuklar gündeme gelebilir. Ailenizin yanına gidebilirsiniz. Yengeç burcu memleketimizi simgeler. Memleketinize gidebilirsiniz.

Yabancı dil eğitimleri, yabancı dil sınavları yine bu evle bağlantılı olarak gerçekleşebilecek şeyler. Bu yönde planlarınız varsa bu konular hareketlenebilir Güneş ile.


Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-23 Temmuz 2023


Yükselen Yaylar :

Güneş 8.evinizde olacak 1 ay boyunca.

Bu süreçte bankacılık işlemleriniz, alacak verecek konularınız, ödemeleriniz olabilir. Kredi çekmek istiyorsanız, Güneş yengeçte iken yapabilirsiniz bunu. Bir alım satım konusu, bir mal paylaşımı konusu varsa, bu gerçekleşebilir.

Ev alma hazırlığında olanlar, özellikle bu konu için kredi çekebilirler. Çünkü yengeç burcu, ev demektir. Yaşam alanımız demektir.

Aile içinde de parasal konular öne çıkabilir bu transit sürecinde. Yengeç burcu ailemizi de temsil ediyor.

Aile içi ortak gelirler, ortak mülkler, memleketinizde arsa, arazi, tarla, vb gibi konular ele alınabilir. 


Yükselen Oğlaklar : 

Güneş 7.evinizde olacak 23 Temmuz’a kadar.

Evinizle ilgili konularınız olabilir. Kiracı iseniz sözleşmenizi yeniliyor olabilirsiniz. Kontrat, anlaşma, sözleşme demektir 7.ev.

Yeni bir ev tutmak istiyorsanız bu gerçekleşebilir.

Evliliğiniz, yuvanız, eviniz, eşinizle ilgili konular ön planda olacaktır evli iseniz.

Evlilik hazırlığında iseniz ev konunuz, nerede yaşayacağınız netleşebilir. Eviniz için eşyalar satın alabilirsiniz.

7.ev eşlik etmeyi, bize eşlik edenleri, danışmanları, rehber kişileri temsil eder.

Hayatınızda bir şeyleri destek alarak, uzman yardımı alarak yapmak isteyebilirsiniz bu dönemde.


Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-23 Temmuz 2023


Yükselen Kovalar : 

Güneş 6.evinizde olacak bu 1 aylık süreçte.

Günlük olarak yapmanız gerekenler artabilir. Düzenli olarak yapacağınız şeyler başlayabilir.

Yeni iş fırsatları doğabilir. Bir işin sahibi/patronu iseniz, yeni çalışanlar eklenebilir ekibinize. Bir şirkette yönetici iseniz yeni astlarınız olabilir. Astlarınızla ilgili konularınız, gündemleriniz olabilir.

Evinizde destek almak istediğiniz bir konu varsa, temizlik, bakım, vb gibi, birileri ile anlaşabilirsiniz. Düzenli olarak evinize gelmeye, size hizmet vermeye başlayabilirler.

Sağlığınızı güçlendirmek, bedensel kuvvetinizi artırmak, daha iyi yaşamak için değiştireceğiniz şeyler olabilir ayrıca. Örneğin beslenme düzeniniz gibi.

İş, hizmet ve sağlık temaları bu transitin ana konuları sizin için.


Yükselen Balıklar :

Güneş 5.evinize geldi.

Çok daha eğlenceli, renkli bir ev burası. Tatiller, geziler, alışverişler, keyifler, kutlamalar demek 5.ev. Sanat demek. Hobiler demek. Spor demek.

Yaşam enerjinizi yukarı taşıyacak, güzel şeyler yapabilirsiniz Güneş burada iken. Gezileriniz artabilir. Tatile çıkabilirsiniz.

Zihninize, ruhunuza iyi gelecek yeni hobiler edinebilirsiniz.


Haziran ayı burç yorumlarınızı da ekliyorum aşağıya ↓ ↓

Koç Burcu Haziran 2023, Boğa Burcu Haziran 2023,

İkizler Burcu Haziran 2023, Yengeç Burcu Haziran 2023,

Aslan Burcu Haziran 2023, Başak Burcu Haziran 2023,

Terazi Burcu Haziran 2023, Akrep Burcu Haziran 2023,

Yay Burcu Haziran 2023,   Oğlak Burcu Haziran 2023,

Kova Burcu Haziran 2023, Balık Burcu Haziran 2023

İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Merkür İkizler Burcunda 11 Haziran-27 Haziran 2023

Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Esenlikler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!