Yengeç Burcu Şubat 2024

Yengeç Burcu Şubat 2024

Yengeç Burcu Şubat 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Şubat ayına bakıyoruz bu kez. Şubat nasıl bir ay ? Bu ay nasıl konularınız olabilir, anlatacağım.

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni yengeç olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda olacak. Burası 8.eviniz.

8.ev kendini tekrar eden sorunlarla ilgili bir ev. Kronikleşmiş konular var bu evde. Özellikle parasal konular. Aynı zamanda ruhsal, psikolojik bir tarafı da var bu evin.

Hayatın nerelerinde doğrulmanız ve gücünüzü artırmanız gerekiyor ? Bu transiti bu yönde bir muhasebe için ve girişimler, değişimler için kullanın.

‘Bu şey artık bitmeli. Bu durum artık değişmeli’ diyeceğiniz konular için aksiyon alabileceğiniz bir zaman.

Hayatınızdan çıkaracağınız birileri de olabilir. Kova burcu arkadaşlarımızı, dostlarımızı simgeliyor. Sosyal hayatınızda bir temizlik yapabilirsiniz.

Yakın çevre içinde, arkadaşlar arasında parasal yardımlaşmalar da olabilir. Kimseye büyük borçlar vermemenizi, kredilere kefil olmamanızı öneririm.

19 Şubat günü 07:14’te balık burcuna geçiyor Güneş. 9.evinize geliyor.

9.ev yay burcunun evi. Bilgelik demektir yay.

Kendinize, yaptıklarınıza, söylediklerinize, seçimlerinize, tercihlerinize, yaşam şeklinize daha objektif şekilde bakabileceğiniz bir dönem. Yanlışlardan arınmak gibi tarif edebileceğim bir kişisel gelişim dönemi, dönüşüm dönemi.

9.evin başka nasıl konuları var ?

9.evin temel temalarından biri eğitimdir. Hocalardır. Yol gösteren kimselerdir.

Balık ise spiritüel/ruhsal alanları simgeliyor. Derinlikli, hayata dair ufkunuzu açacak, bakış açılarınızı ve yaşam şeklinizi değiştirecek, farkındalığınızı besleyecek güzel eğitimleriniz olabilir Güneş balıkta iken. Kanallar, sayfalar, kitaplar, uzmanlar keşfedebilirsiniz. Eğitimlere katılabilirsiniz.

Bilgi almak, bilgiyle yükselmek, derinleşmek, ehlileşmek demektir 9.ev. İlimler de bu evle ilgilidir. İlmi alanlarda bilgilerinizi büyütmenizi sağlayacak güzel şeyler çıkabilir karşınıza.

Seyahatleriniz de olabilir. Yakın çevreniz içinde yolculuklar, başka şehre/ülkelere gidenler olabilir. Uzaklardan yanınıza gelenler olabilir. Yolculuklar, uzaklar, gidiş gelişler, yine 9.evle bağlantılı konular arasında.


Yengeç Burcu Şubat 2024


MERKÜR

Merkür 5 Şubat’a kadar oğlak burcunda. 7.evinizde.

Eşi, partneri simgeliyor bu ev. Eşinizin yaşamıyla ilgili konular, özellikle onun iş, kariyer konuları ve de devlet bağlantılı işleri, resmi konuları gündeminizde olabilir.

7.ev ortaklıkları anlatır. Oğlak ise işimizi. Çalışma hayatınızda yeni anlaşmalar ve iş birlikleri yapabilirsiniz.  İletişimler hareketli.

Yıllık anlaşmaların yenilenebileceği bir zaman ayrıca. Taahhüt verdiğiniz, kontrat yaptığınız, yıllık ödeme yaptığınız her tür konuyu düşünebilirsiniz.

5 Şubat günü kova burcuna geçiyor Merkür. Bu transit 23 Şubat’ta tamamlanacak. 23 Şubat’a kadar 8.evinizde olacak.

Parasal konular, yapılması gereken ödemeler gündeme gelebilir.

Bankacılık işlemleriniz, maddi varlıklarınızla ilgili yeni kararlarınız olabilir. Yatırımlar, sigorta konuları, maddi güvence diyebileceğimiz araçlar gündeminize yerleşebilir.

Kredi çekme planı olanlar bunu gerçekleştirebilirler.

Kişisel kazançlarınızın dışında başkalarından gelen maddi kaynaklarınız varsa, bunlarla ilgili gelişmeler olabilir. Ortaklı kazançlarda karara bağlayacağınız, yeni bir şekil vereceğiniz, oturup konuşacağınız şeyler olabilir.

Merkür 23 Şubat’ta balık burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

Bu evin temalarında bir hareketlilik getirecektir size.

Yurt dışında ya da uzak şehirlerde yaşayan aile bireyleriniz, sevdikleriniz, dostlarınız varsa, onlarla irtibatlarınız, iletişimleriniz artabilir. Sizden bir ricaları da olabilir. Belki sizin onlardan bir isteğiniz olabilir. Birlikte planlayacağınız bir şey olabilir, bir organizasyon yapabilirsiniz. Aranızda kararlaştıracağınız bir şey olabilir.

Bir yolculuk gündeme gelebilir. Bu yolculuk yapmanız gereken bir seyahat de olabilir, keyfi diyebileceğimiz bir gezi de olabilir.

Öğrenci iseniz eğitim hayatınızda konular hızlanacaktır. Hocalarla dialoglar aratacaktır.

Bunun dışında yeni bir eğitim kararı da alabilirsiniz. Bu bir balık transiti. Balık spiritüel konuları simgeler. Spiritüel bir alanda bir eğitime, bir seminere katılabilirsiniz.

Konular içinde zaman zaman tek hissettiğiniz durumlar olabilir. Balık etkisiyle yalnız hissedebilirsiniz kendinizi. Destek alamadığınız noktalar olabilir. Ama sizi geliştirmek için olacaktır bu şeyler. Bireysel gücünüzü büyütmek için olacaktır. Balık zamanlarının öğretisi, hediyesi bu oluyor.


Yengeç Burcu Şubat 2024


VENÜS

16 Şubat’a kadar oğlakta olacak. Yani 7.evinizde.

İşinizde yapmanız gereken resmi işleri yapabilirsiniz. Hangi devlet birimine neyi beyan etmeniz gerekiyor ? Nereye başvuru, kayıt yapmak gerekiyor ? Böyle işleriniz varsa güzel bir akışla, doğru biçimde, kolayca yapabilirsiniz bunları.

İş bağlantılarınızın artabileceği bir zaman ayrıca.

16 Şubat 19:06 itibariyle yeni transitine başlıyor, kova burcuna geçiyor Venüs. 8.evinize geliyor.

Bu ev parasal konuların evidir. Nasıl paralar ? Özellikle ödemeler, harcamalar, ortaklaşa kazançlar, alım satım konuları, yasal boyutu olan paralar, vergi ödemeleri, sigorta prim ödemeleri, maddi güvence olarak söyleyebileceğimiz şeyler, yatırımlar.

Venüs’ün pozitif etkileri olur. Bu konular üzerinden alırsınız desteğini.

Bir ödemenizi kolayca yapmanızı sağlayacak bir fırsat doğabilir. Elinize bütçenizi rahatlatacak paralar geçebilir. Bazı borçları bütünüyle bitirebilirsiniz.

Aileden gelecek kaynaklar olabilir.

Alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Kova burcu arkadaşlarımızı simgeliyor. Bir ahbabınıza borç verdiyseniz, ödeyebilir borcunu.

Ticari işlerde bir aracılık, bir komisyon kazancı olabilir.

Prim, sigorta ödemelerinizi yapabilirsiniz. Birikmiş borçlar varsa, bunları küçültebilirsiniz.

Kova burcu teknoloji demektir. Dijital alanlar kovanın konusu. 8.ev ise bankacılık işlemleriyle ilgili. Dijital alanda yeni bankacılık hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Atm’lerden, şubelerden yaptığınız bazı işlemleri artık online olarak yapmaya başlayabilirsiniz.


Yengeç Burcu Şubat 2024


MARS

13 Şubat’a kadar oğlak transitinde. 7.evinizde.

Ortaklı işler, çalışmalar içinde karşı tarafa uyumlanmanız gereken konular olabilir. Ortak noktalarda nezaketle ve de ‘hakkaniyetle’ uyumlanmak, eşitlenmek güzel bir şey. Doğrusu bu.

Ama işi bunun ötesine götürüp kendi haklarınızı eksiltmemeniz gerekiyor. Bunu yaptığınız noktada ders gelir, deneyim gelir. Sorun çıkar, hayat ‘bunu yapma’ der size. Uyarısını deneyimlerle yapar.

Bu dengeye dikkat edin. Kişisel sınırlarınızı ve haklarınızı iyi koruyun diyeceğim.

7.ev eşi de simgeliyor. Oğlak ise iş hayatımızı anlatan burç. Eşinizin iş hayatında yeni gelişmeler de olabilir. İş arayışı varsa, bir iş başlangıcı olabilir. İş değişikliği yapabilir. Var olan işinde yeni bir sorumluluk üstlenebilir. Terfilerin de olabileceği bir zaman.

Mars 13 Şubat günü 09:05’te kova burcuna geçiyor, 8.evinize geliyor.

Ödemelerinizi, bütçenizi, alacak verecek dengenizi yoluna koymakla meşgul olabileceğiniz bir zaman. Kredi çekmek isteyenler, bu adımı atabilirler. Daha önce kullanmadığınız bankacılık hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Parasal konular, ödemeler, mal paylaşımları, vergiler, finansal işler, alacak verecek konuları bu evle ilgilidir. Bir süredir beklemede kalmış ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bir süredir tahsil edemediğiniz paralar elinize geçebilir. Alacaklarınızı tahsil etmek yönünde hatırlatmalar yapabilirsiniz ilgili kişilere.

Maddi güvence niyetiyle yapacağınız bir parasal başlangıç olabilir. Bir birikim oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bir hesap açabilirsiniz. Sahip olduğunuz maddi varlıkları çoğaltmak için neler yapabileceğinize bakmak isteyebileceğiniz bir dönem. Daha iyi yaşam standartları için yeni kararlarınız olabilir.


Yengeç Burcu Şubat 2024


Şubat 2024 Ay Döngüleri :

10 Şubat : Kova Burcunda Yeniay : Ay 20° Kova, Güneş 20° Kova

8.evinizde doğacak bu yeniay. Uranüs’ün kare açısıyla gerçekleşiyor. Uyumsuz bir açı.

Parasal konularda beklemediğiniz, öngörmediğiniz şeyler olabilir. Bunu bilerek kenarda güvence yaratacak şeyler tutun diyeceğim.

Kova burcu arkadaşlarımızı temsil ediyor. Bir arkadaşınıza borç verdiyseniz ya da siz borç aldıysanız, bu konu bir gerginlik, bir tatsızlık yaratabilir aranızda. Dostluğunuzu bozmamaya, birbirinizi kırmamaya çalışın. Bununla birlikte bazen de parasal konular içinde tanıyor insan karşısındaki kişiyi. Doğasını, karakterini bu vesileyle görüyor. Bir ahbaplığı bitirmek de mümkün. Olasılıklar içinde bu da var.

Bir bankacılık işlemi de uğraştırabilir sizi. Teknolojik olanaklarınızı öğrenmeye çalışın isterseniz. Yapacağınız işleri, işlemleri kolaylaştırın.

Büyük alışverişler, özellikle kova ve Uranüs etkisi olduğu için elektronik alışverişler önermiyorum bu yeniay için. Biraz beklemek, piyasa araştırması yapmak, ürün/marka alternatiflerine bakmak, ürün özelliklerini kıyaslamak faydanıza olabilir.

Yeniaya Kiron’un ve kuzey Ay düğümünün uyumlu açıları var. Bütünüyle zor bir yeniay gibi düşünmeyelim. Ama temkinli olmamız gerekiyor Uranüs’ten dolayı. Uranüs değişken şartları, öngörülemeyen şeyleri anlatır.


Yengeç Burcu Şubat 2024


24 Şubat : Başak Burcunda Dolunay : Ay 5° Başak, Güneş 5° Balık

3.evinizde bir dolunay.

Satürn ile karşıt (uyumsuz) açıda, Jüpiter ile üçgen (uyumlu) açıda gerçekleşecek bu dolunay.

3.ev kardeşleri anlatan ev. Başak burcu ise iş demek, çalışmak demek. Çalışma hayatımızı simgeliyor.

Kardeşlerinizin iş hayatında değişimler olabilir. Bir iş değişikliği yapabilirler. İş konusunda bir düzen değişikliği yaşayabilirler.

Aynı iş içinde değişecek şeyler de olabilir. Örneğin mesai saatlerinin değişmesi gibi. İş yerinin başka bir semte taşınması, başka bir semte gitmeye başlamaları gibi.

Yakın çevre içinde bir sağlık, hastane, operasyon, istirahat konusu da olabilir. Bir yakınınız bir sağlık konusunu yoluna koymak için bir şey yaptırabilir. Ziyaret edebilirsiniz. Evinde, istirahat sürecinde yardımcı olabilirsiniz ona. Başak etkisiyle sağlık konularının da gündeme gelebileceği bir dolunay.


Yengeç Burcu Şubat 2024


Şubat ayı genel hatlarıyla böyle görünüyor sizler için. Elbette her zaman için olasılıklarımız kişisel doğum haritamızla şekillenir.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Yengeç Burcu Şubat 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Yengeç Burcu Şubat 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Keyifli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum. Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!