31 Temmuz-6 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

31 Temmuz-6 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yeni hafta bir dolunay haftası. 1 Ağustos Salı günü kova burcunun 9 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek.

Kova dolunayı bu haftanın en önemli konusu diyebiliriz. Jüpiter ile bir zıtlaşması var dolunayın.

Kova ile toplumsal konular vurgulanıyor. Jüpiter’in uyumsuz açısı ise toplumun haksızlıklara, hakkaniyetsiz ve erdemsiz şeylere karşı tepkisini ortaya koyacağını söylüyor. Günlerdir bu enerjideyiz. Akbelen ormanı konusu da doğrudan dolunay ile bağlantılı.

Başka ihtimalleri de var dolunayın. Çok detaylı anlattım. Burçlar üzerinden de öngörülerimi paylaştım. Dolunay yazım burada ↓ Bu linki tıklayabilirsiniz ↓

1 Ağustos 2023 Kova Burcunda Dolunay

Bu haftanın iki önemli gezegen açısı var :

1. Mars Jüpiter üçgeni

2. Merkür Satürn karşıtlığı

Bakacağız bu açılara. Sadece bunlar değil elbette, her bir günü inceleyeceğiz.

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠

HAFTALIK BURÇLARINIZ DA BURADA ↓

31 Temmuz-6 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠

Buraya güncel transitleri ekleyeyim. Bir Venüs retrosunun içindeyiz. Mars başak burcunda ilerliyor. Kuzey güney Ay düğümleri yakın zamanda burç değiştirdi. Hepsini ayrı ayrı, detaylı biçimde görebileceğiniz içeriklerimi bırakayım buraya ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Venüs Retrosu Aslan Burcunda 23 Temmuz-4 Eylül 2023

Mars Başak Burcunda 10 Temmuz-27 Ağustos 2023

Bir not daha ↓

Yazımın son bölümünde, en son bölümde güncele dair büyük transitlerin  (Jüpiter, Satürn) linkleri var. Bir elementler yazı dizim var ayrıca. Aşağıdan onlara da bakabilirsiniz.

Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


31 Temmuz-6 Ağustos haftasının gezegen açıları :

1 Ağustos : Mars Jüpiter üçgeni : Mars 13° Başakta, Jüpiter 13° Boğada

Mars atılgan, enerjisi yüksek, girişken bir hareket enerjisidir. Jüpiter ise sakin gücü simgeleyen boğa burcundan yapıyor güzel açısını. ‘Acele etme. Koşulları gözle. Bir sürü şey yapmak yerine, gerekeni yap, nokta atışı yap. Stratejik ol. Enerjini, zamanını doğru kullan.’ diyor burada Jüpiter.

2 Ağustos : Merkür Satürn karşıtlığı : Merkür 5° Başakta, Satürn 5° Balıkta

Merkür çalışkan başak burcunda. Satürn dinlenmeye, durmaya ihtiyaç duyan balık burcunda. Bu karşıtlık planladığımız şeyleri uygulamaya koymak için gereken enerjiyi hemen bulamayabileceğimizi, kendimize biraz zaman tanımaya, enerji toplamaya ihtiyaç duyabileceğimizi söylüyor.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

31 Temmuz Pazartesi

Ay oğlak burcunda bugün.

Oğlak günleri yoğun geçer. Uzun bir yapılacaklar listemiz olabilir bugün. Tempo yüksek. Görevler, yapılması gereken işler var.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Kiron karesini görüyoruz. Kiron’un uyumsuz açılarında dargınlıklar, gücenmeler olabiliyor. Burada oğlak etkisi olduğu için özellikle yöneticilerden yana olabilir bu. Bir talebiniz, yönetimle görüşmek istediğiniz bir konu varsa, bunu bu vakitte, hatta bugün yapmayın derim.

Akşam saatlerinde Ay Uranüs üçgeni geliyor. Bir toprak üçgeni. Maddi şanslar var. Parasal konularda güzel şeyler olabilir.

Gece saatlerinde Ay Neptün altmışlığı etkin. Bir bırakış halindeyiz. Bazı şeylerin ne kadar önemsiz ve anlamsız olduğunu fark etmek gibi bir bırakış var burada. Daha ferah bir enerjiye geçmek gibi bir hal var.


1 Ağustos Salı

06:57’de kova burcuna geçiyor Ay.

Dolunay günündeyiz. Bugün 21:31’de dolunay gerçekleşecek.

Dolunayın ardından gelen bir Ay Jüpiter karesi var. Zaten olasılıklara bu kare şekil veriyor.

Dolunay yazımı buraya da ekliyorum :

1 Ağustos 2023 Kova Burcunda Dolunay


31 Temmuz-6 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi


2 Ağustos Çarşamba

Ay kova burcundan geçiyor. Bugün de aynı transit içinde.

Kova burcu ekiplerle, içinde olduğumuz gruplarla ilgili. İşimizde ekip olarak kararlaştıracağımız, toplantısını yapacağımız konular olabilir.

Gündüz ve akşam saatlerinde Ay Uranüs karesi aktif. Arkadaşlarla anlaşmazlıklar olabilir. Birbirimizi iyi dinleyelim. Ne demek istediğimizi de doğru ifade edelim karşı tarafa.

Gece saatlerinde Ay Venüs karesi geliyor. Bir şeye fazla odaklanmak mümkün. Hiçbir şeye gereğinden fazla anlam yüklememek gerekiyor.


3 Ağustos Perşembe

06:05’te Ay’ın yeni transiti başlıyor. Balık burcuna geçiyor Ay.

Bugün şöyle bir şey olacak Ay’ın hareketlerinde : Haftanın ilk yarısında aktif bir Merkür Satürn karşıtlığı var. Ay bugün bu karşıtlığı çalıştıracak. Satürn ile kavuşacak + Merkür ile karşıtlık yapacak.

Önce öğle saatlerinde Ay Satürn kavuşumu geliyor. Gündüz vaktinde ise Ay ve Merkür karşı karşıya.

Gün kolay akmayabilir. Günlük işler pürüzlere takılabilir. Önemli işler için bugünü kullanmamak, eğer mümkünse önemli toplantıları, görüşmeleri, imzalı işleri başka bir güne almak, bugün yapmamak faydamıza olabilir.


31 Temmuz-6 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi


4 Ağustos Cuma

Ay’ın balık transitindeyiz.

Balık etkisiyle tempo düşer muhtemelen. Dinlenmeye fırsat bulabileceğimiz, rölantide bir gün. Oğlak ve kova günleri hareketli geçmiş olabilir. Şimdi biraz yavaşlamak, durmak istiyoruz.

Gündüz ve akşam üstü saatlerinde Ay Uranüs altmışlığı var. Sevineceğimiz, mutlu olacağımız güzel bir şey olabilir.

Gece saatlerinde Ay Neptün ile kavuşuyor. Önemsiz bir şeyi düşünmeyi bırakmak, bir şeyin içindeki duygunun boşalması, o duygunun bittiği nokta..Böyle bir temizlenme var Neptün ile.


5 Ağustos Cumartesi

06:19 itibariyle Ay’ın koç transiti başlıyor. Balık günlerinin ardından bu kez canlanmak, hareketlenmek istiyoruz. Dışarıda olmak, gezmek, sosyalleşmek istiyoruz.

Enerjik bir gün. Yeni bir şeye başlayabiliriz ayrıca. Beklettiğimiz bir planı hayata geçirmek için güzel bir zamandayız.


31 Temmuz-6 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi


6 Ağustos Pazar

Ay bugün de koç burcunda. Öğle ve gündüz saatlerinde Kiron ile kavuşuyor. Mevcut durumundan memnun olmadığımız bir şeyi değiştirmek, yenilemek için yapacağımız bir şey olabilir.

Akşam ve gece saatlerinde Ay ve Venüs arasında güzel bir üçgen var. Bir kutlama, bir eğlence, bir organizasyon olabilir, böyle bir şeye katılabiliriz. Bunun dışında genel olarak keyifli, eğlenceli bir akşam. Çocuklarla ilgili konular da öne çıkıyor. Neşeli, mutlu, tatlı bir şeyler var 🙂


İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir hafta diliyorum. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!