Kova Burcu Ağustos 2023

Kova Burcu Ağustos 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Ağustos nasıl bir ay ? Yazı nasıl kapatıyoruz ? Bu ay gökyüzünde neler var ? Sizin için nasıl bir ay olabilir ? Bakalım bu yazımda.

Önce ayın akışını bir özet olarak görebileceğiniz gündem yazımı ekleyeyim buraya

Bu linki tıklayabilirsiniz

Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

Diğer burçlarda da eklediğim sabit bir bilgilendirme metnim var, buraya da bırakıyorum önemli bir hatırlatma olarak.

Bu yazıyı yükseleni kova olan biri okursa öngörülerden yararlanabilir. Diğer türlü bu olasılıklarla yaşanacaklar uyumlu olmaz.

Çünkü evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 7.evinizde.

Hayatınızdaki ilişkiler, ilişkilerin önemi, kimlerle nasıl bir bağ kurduğunuz, hangi ilişkinin içinde nasıl hissettiğiniz, kendinizi nasıl konumlandırdığınız, alma verme dengeniz..Bunlar 7.evin anlattığı şeyler.

İlişkileriniz içinde duruşunuzu, yarattığınız algıyı gözden geçirebilirsiniz.

Yaşamınızda evlilik, ikili ilişkiler, arkadaşlıklar içinde değerlerinizle örtüşmeyen noktalarda kendinizi ifade edebilirsiniz.

İlişkileri düzenleme zamanı diyebiliriz.

Ayrıca yeni bağlantılar doğabilir hayatınızda. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bunlar özellikle bir eğitmen, bir danışman olabilir, rehber konumunda kişiler olabilir. 7.ev danışmakla, danışmanlıklarla ilgili bir ev. Bir konuda danışmanlık alabilirsiniz.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 8.evinize geliyor.

Aileden gelen paralarla, kişisel kazanç olmayan paralarla, başkalarının kaynaklarıyla ilgili bu ev. Elinize böyle paralar geçebilir.

Ödemeleriniz için ailenizden yardım alabilirsiniz.

Kredi kartı, kredi başvurunuz, banka işlemleriniz olabilir.

İş demektir başak burcu. İş düzenimiz, ayrıca günlük yaşam düzenimiz başak burcu ile ilgili. 8.ev ise kendini tekrar eden sorunları anlatan bir ev. Güneş buradan geçerken bir konuyu bu kez bütünüyle çözebilirsiniz. Yeni bir düzen oluşturabilirsiniz o konu için.

Bir yakınızın ya da belki sizin, bir ameliyat konunuz varsa, böyle bir şeyin hazırlığı varsa bu Güneş transitinde gerçekleşebilir bu operasyon. Çünkü sağlık bir başak temasıdır. 8.ev ise Pluto’nun evi. Pluto cerrahi müdahalelerle ilgili.


Kova Burcu Ağustos 2023


MERKÜR

Merkür Temmuz ayının sonunda başak burcuna yerleşiyor. Ağustos’un tamamında başakta olacak. Sizin 8.eviniz oluyor bu alan.

Bu dönemde parasal konularınız olur. Alacaklar, ödemeler, resmi konular, devlet birimlerine ödemeler, yasalar/yönetmelikler doğrultusunda yapmanız gereken işlemler, bunların ödemeleri gibi konular bu geçişin olasılıkları arasında.

23 Ağustos’ta retrosu başlıyor Merkür. Bu yıl içindeki üçüncü Merkür retrosu. Tamamı başak burcunda gerçekleşecek. 15 Eylül’e kadar sürecek.

8.ev konuları üzerinden bu kez bir retro etkisi alıyor olacaksınız.

Yakın çevre içinde parasal anlamda yardımlaşmalar mümkün. Ailenize destek olabilirsiniz, aileniz size yardımcı olabilir. Bir arkadaşınıza destek verebilirsiniz. Birinin bir ihtiyacını siz karşılayabilirsiniz.

Alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Gecikmiş paralar gelebilir.

Kamu borçlarının yapılandırılmasından yararlanmış olabilirsiniz. Geçmişten gelen bu ödemelerinizi bitirmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Yaptığınız işlerde sigorta, prim, vergi konularınız, muhasebecilik, mali müşavirlik işlemleriniz olabilir. Bunlar 8.ev teması. Başak burcu ise iş demek. İş hayatınızda bu tür konularla meşgul olabileceğiniz bir zaman.


Kova Burcu Ağustos 2023


VENÜS

Venüs ay boyunca aslan burcunda ve retroda olacak. Bu ayın tamamında bir Venüs retrosu var. Siz bu retrodan 7.ev üzerinden etki alıyorsunuz.

İlişkiler, ortaklıklar, birlikte yapılan şeyler, birlikte yol aldığınız kişiler, hocalar, danışmanlar, danışmanlıklar 7.evin konusu.

İlişkileriniz, iş birlikleriniz, bağlantılarınız içinde sevdiğiniz/sevmediğiniz şeyleri, sizi memnun eden/rahatsız eden şeyleri ifade etmek isteyebilirsiniz.

Belki bazı bağlantıları sonlandırabilirsiniz. Kendinizi geri çekeceğiniz konular, kişiler olabilir.

En önemli ilişkimiz, kendimizle olan ilişkimiz. İkili ilişkilerde, sosyal ilişkilerde size nasıl davranılmasına müsaade ediyorsunuz, sınırlarınızı çiziyor musunuz, siz kendinize nasıl davranıyorsunuz, buraları gözden geçirme zamanı.

Başka neler olabilir ?

Geçmişte danışmanlık aldığınız birinden tekrar danışmanlık alabilirsiniz. İş hayatınızda eski bağlantılarınızla yeniden iş birlikleri yapabilirsiniz.


Kova Burcu Ağustos 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’a kadar başak burcunda. 8.evinizde.

8.ev temalarında konuların ilerleyebileceği, yeni gelişmelere açık, hareketli bir dönem.

Eğer beklemekte olduğunuz paralar varsa, örneğin borç verdiğiniz paralar gibi, sonuçlanmasını beklediğiniz bir nafaka, miras, mal paylaşımı konusu gibi, bir resmi ödeme gibi, bu konularda olumlu gelişmeler olabilir.

Bir girişiminiz için kredi çekmeyi planlıyorsanız, kredinizi çekebilirsiniz.

Alım satım konuları ilerleyebilir.

Sigortanız, maddi güvenceniz, emeklilik planınız gibi konularda yeni kararlarınız olabilir. Başlatacağınız şeyler olabilir.

Odağınız parasal konular.

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirler arası konular bu evle ilgili.

Eğitim, akademi, sınavlar, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar bu evle ilgili.

Uluslararası ticaret, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Güncelde gündeminizde böyle konular varsa, bu alanlarda hızlanabileceğiniz bir Mars transiti başlıyor. Beklemeler sonlanabilir. Beklemenizi gerektiren durumlar geride kalabilir.

Kişisel olarak korkularınız, tereddütleriniz engellediyse sizi şimdiye dek, bunları aşabilirsiniz. Adım atmanın vakti gelmiş olabilir. Planlarınızı hayata geçirebileceğiniz ve Marsiyen bir enerjiyle hedefleriniz için efor sarf edeceğiniz, hareketli bir dönem başlıyor.


Kova Burcu Ağustos 2023


Ağustos 2023 Ay Döngüleri :

1 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay :  Ay 9° Kova, Güneş 9° Aslan

Dolunay 1.evinizde. En çok sizinle ilgili. Bir kova dolunayı.

Erdemli, temiz, adil, eşit ve hakkaniyetli olmadığını düşündüğünüz bir durum karşısında net bir tavrınız olabilir. Bir şeyi bitirebilirsiniz. Hakkınızı korumak için yapacağınız bir şey olabilir. Güçlü bir çıkış var burada. Net bir duruş var.

Kişisel anlamda kendinizde değiştireceğiniz bir şey de olabilir. ‘Ben bu şeyi yapıyorum ama iyi etmiyorum aslında. Bu şey etik değil. Ben artık bunu böyle yapmayayım’ diyeceğiniz bir şey de olabilir.

Erdemler, erdemli olanı seçmek, karmayı temiz tutmak..Bu dolunayın hediyesi işte bu farkındalık diyebilirim. Temiz olmayan bir şeyi sonlandırmak.

16 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 23° Aslan, Güneş 23° Aslan

7.evinizde doğacak. Uranüsyen bir yeniay. Uranüs’ten yeniaya kare (uyumsuz) bir açı görüyoruz.

Yeni bir bağlantı, bir anlaşma doğabilir ama Uranüs’ün uyumsuz açısı bu başlangıcın çok iyi şeyler getirmeyebileceğini söylüyor. O yüzden bu yeniayı bir şeylere adım atmak için öneremiyorum çok.

Yeniayları girişimlerimiz için kullanırız ama bu Uranüs etkisi dikkat istiyor.

Kontratlar, imzalı işler, sözleşmeler, iş birlikleri bu evin konusudur. Özel dersler, eğitmenler, koçluk yapan kişiler bu evle ilgilidir. Bu yeniayda böyle konulara girmemeniz, böyle bir şey yapmamanız iyi olur diye düşünüyorum.

İkili ilişkiler de 7.ev teması. Aslan burcu ise flörtöz şeylerle, duygusu olmayan yakınlaşmalarla ilgili. Birisi hayatınızda dahil olmak isteyebilir. Fakat bir duyguyla olmayabilir bu yakınlık isteği. Farklı niyetler olabilir. Uzak durmanızı, sınırlarınızı, mesafenizi korumanızı öneririm. Kapınızı kapalı tutmanız faydanıza olabilir.

31 Ağustos : Balık Burcunda Dolunay : Ay 7° Balık, Güneş 7° Başak

Dolunay 2.evinizde meydana geliyor.

Para alanında bir dolunay. Bu ev sahip olduğumuz parayı, geliri, maddi konuları temsil ediyor. Dolunaya yakın günlerde bir masraf gündeminizde olabilir. Bir harcama yapmanız, bir şey satın almanız, bir ödeme yapmanız gerekebilir.  Bir para çıkışı var sanırım.

Bir uyarım olsun.

Balık burcu, Neptün’ün yönettiği bir burç. Neptün yanılgıyı, farkında olmamayı, dalgınlığı, kanmayı, kandırılmayı anlatan bir gezegen.

Güvenemediğiniz kimselerle para alışverişine girmeyin bu dolunayın yakınındaki günlerde.

Büyük alışverişler yapmayın. Verdiğiniz paranın karşılığını alamayabilirsiniz. Dalgınlıkla cüzdanınızı bir yerde unutabilirsiniz, dikkat edin. Aldığınız para üstüne dikkat edin. 


Kova Burcu Ağustos 2023


Bu ayın içeriğine de ekleyeceğim çok yeni bir gelişme var : Ay düğümleri aks değiştirdi.

17 Temmuz’dan bu yana kuzey Ay düğümü koç burcunda, güney Ay düğümü terazi burcunda. 18 ay boyunca bu aks üzerinde olacaklar.

Ay düğümleri tutulma hattını temsil ediyor. Tutulmalar bu burçlarda olacak. Bu yeni dönem için ana konularınızı da aşağıda görebilirsiniz :

♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/3.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda/ 9.evinizde olacak.

3.evinize geliyor kuzey Ay düğümü. Bu ev en temelde iletişim demek.

İletişim diliniz, kelimeleriniz, haliniz, tavrınız, kiminle nasıl konuştuğunuz, neyi nasıl ifade ettiğiniz, neleri yeterince iyi ifade edemediğiniz, yazlı-sözlü iletişimlerinizde dengeye gelmesi, düzelmesi gereken şeyler. İşte bu dönem buraları elden geçirme dönemi.

Pürüzlerle, sorunlarla dersler verebilir size süreç. Her bir deneyimin öğretileri var. İletişimde gelişme zamanı.

Kardeşler, yakın akrabalar, komşular, komşuluklar, muhitinizde gidip geldiğiniz yerler, yakın çevre konuları yine 3.evle ilgili.

Akrabalarınızla, kardeşlerinizle birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Onların önemli kararları, başlangıçları olabilir. Belki bazı dialoglar sonlanacaktır, bitişler olabilir. Belki küslükler bitecektir, barışmalar olabilir.

İletişimlerde ve ilişkilerde dengeye gelmenizi istiyor hayat.

Eğitim, bilgi, kitap, kurs, hoca, uzman, danışman, website, sosyal medya demektir ayrıca bu ev.

Bu temalar da hareketlenecektir. Eğitimlere katılabilirsiniz. Eğitmen konumunda olabilirsiniz.

Kurslarınız olabilir. Hem öğrenme, hem sosyalleşme diyebileceğimiz yeni ortamlara girebilirsiniz.

Yeni gelişim fırsatları, yeni bilgi kaynakları eklenecektir hayatınıza.

İçerik üretenler için önemli bir zaman. Tecrübelerle gelen farkındalıklar olacaktır. Neyi nasıl yaparsanız sayfanız büyür ? Nasıl içerikler sizi daha çok, daha doğru temsil eder ? Siz gerçekte kimsiniz ve bunun ne kadarını yansıtıyorsunuz, ne kadarını yansıtmalısınız ? Nasıl bir duruşunuz olmalı ? Nasıl üretimleriniz olmalı ? Buralarda gelişme ve cevaplarda netleşme zamanı.

↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ Ay düğümleri için yazım burada  ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Hepimiz için güzel bir Ağustos diliyorum. Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!