İkizler Burcu Mayıs 2024

İkizler Burcu Mayıs 2024

İkizler Burcu Mayıs 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Mayıs, Jüpiter’in burç değiştireceği ay !

1 yıllık boğa döneminin sonuna geldik. 26 Mayıs’ta ikizler burcuna geçecek Jüpiter. Yepyeni şeyler başlayacak. Bu yeni döneme detaylıca bakacağız.

Mayıs güzel bir ay. Venüs kendi tahtında, yöneticisi olduğu boğada. Mars da yöneticisi olduğu burçta, kendi evinde, koçta.

Ayın yeniayı ve dolunayı da çok iyi görünüyor. Yaradan’ın nasibiyle güzel şeyler olsun inşallah.

Yorumlarıma başlamadan evvel, söyleyeyim yine mutlaka : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni ikizler olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 12.evinizde.

Bu transitte tamamlamanız gereken işlere odaklanın. Bitirmeniz gereken çalışmalar mesela.

12.ev geçişlerinde bir şeylerin kapanışı olur, bir dönemi tamamlarız hayatımızda. ‘Artık yapayım, bitsin, gitsin’ dediğiniz şeyleri yapın. Onlar çok rahatlatacak sizi.

Ruhsal anlamda bir temizlik dönemi ayrıca.

20 Mayıs günü 16:00’da ikizler burcuna geçiyor, 1.evinize yerleşiyor Güneş.

1.ev etki alınca yeni şeyler başlıyor hayatımızda. Kendimiz için yeni kararlar alıyoruz. Biten şeylerin ardından yeni şeyler başlatıyoruz. Girişimleri, atılımları, başlangıçları simgeliyor bu ev.

Güneş ise güç demek. Güneş yaşam kaynağımız ve yaşam enerjimizi temsil ediyor. Ateş elementinin temsilcisi. Enerji, heves, canlılık, motivasyon, kararlılık, hareket anlamına geliyor.

Bu Güneş transiti sizin için bir silkelenme ve üzerinizdeki tozları atıp kendinizi hatırlama zamanı. Yeniden ayağa kalkıyorsunuz.

İşinizin, gücünüzün başında olun. Kendinize yeni hedefler koyun. Aklınızda, gönlünüzde yapmak istedikleriniz vardır. ‘Yaparsam bu bana iyi gelecek’ dediğiniz şeyler vardır. Onları yapın. Hayatın içinde olun. Yıl içindeki ikizler zamanı. Sizin zamanınız.


İkizler Burcu Mayıs 2024


MERKÜR

Merkür, retrosunu 25 Nisan’da tamamladı +1 gün de durağan konumdaydı. 26 Nisan itibariyle koçta, ileri seyrinde. 15 Mayıs’a kadar koçta olmaya devam edecek. 11.evinizde.

Bu retroda sosyal hayatınızdı konu. Orayı düzenlemekti. Arkadaşlıklar, ahbaplıklar, sosyal ortamlar içinde kiminle ne mesafede olmanız gerektiğini göstermiş olabilir bu retro size.

Durmanız gereken yeri, sınırları, sağlıklı mesafeleri göstermiş olabilir. Bazı grup çalışmalarından, grup aktivitelerinden ayrılmış olabilirsiniz. Bazı ortamlardan uzaklaşmış olabilirsiniz.

Şimdi Merkür’ün ileri seyrinde çok daha keyif alacağınız, içinde daha mutlu olacağınız şeyler başlatabilirsiniz kendinize. Yeni şeylere katılabilirsiniz.

Bir kurs olabilir, bir sportif faaliyet olabilir. Yeni yeni sosyal ortamlara girebilirsiniz. Doğru mesafeler de iyi gelecektir size.

15 Mayıs günü 20:06’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 12.evinize geliyor.

Ruhsal tarafta çalışır bu transit. 12.ev balık burcunun, Neptün’ün evi. Bir su evi. Neptün suyun fazlasını temsil ediyor. Boğa ise toprak elementinin temsilcisi.

Toprağı çürüten suyun fazlasından ; toprak elementinin konforuna, güvenine, düzenine taşımak isteyecek burada Merkür sizi.

Suyun fazlası olarak tarif ettiğim Neptün’de neler var? Üzüntüler var. Mutsuzluklar var. İncinmeler, küsmeler var. Geçmişin duygusal atıkları, bilinçaltı kodları var.

Toprak ne ? Güven. Köklenme. Sağlamlık. Konfor. Huzur. Neşe. Keyif. Dünyevi hazlar. Maddi olanaklar. Maddi imkanlar. Dünyevi keyifler.

Merkür 12.evde der ki size :

‘Kendini iyi et. Kendini iyi tut. Geçmişi geçmişte bırak. Geçmiş ile bugününü ziyan etme. Duygularda kaybolma. Bugününe, önüne bak.

İç dünyanı temizle. Ruhunu temizle. Meditasyonu yap. Yoganı yap. Sporunu yap. Kitabını oku. Gez, dolaş, yürüyüşünü yap. Yaz, çiz. Oku, izle. İçini temizle. Bugüne gel, hayatını iyileştir.’

Bu Merkür transiti böyle bir değişim dönemi sizin için.


İkizler Burcu Mayıs 2024


VENÜS

Venüs 23 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 12.evinizde.

12.ev geçişlerinde ne oluyor ? Hayatımızın temposu düşüyor. Yavaşlıyoruz. Durağanlaşıyoruz. Dinginleşiyoruz. Sosyalleşmek yerine kendimizle olmak istiyoruz.

Rutinlerimize bir az ara vermek, mola vermek, dinlenmek istiyoruz.

Siz de enerjinizi toparlamak için biraz durmak isteyebilirsiniz günlük düzeninizde mümkün olan noktalarda

23 Mayıs 23:31’de Venüs’ün ikizler transiti başlayacak. 1.evinize geliyor.

Bu transit de toprak elementinizi dengelemenize bir katkı. Paranız, işiniz, gücünüz, yaşam düzeniniz, maddi imkanlarınız, alım gücünüz.. Buraları iyi etmenin yollarına bakacaksınız. Venüs desteği ile çok güzel şeyler olabilir.

İlişkileri anlatır ayrıca Venüs. Yeni insanlarla tanışabileceğiniz bir dönem.


İkizler Burcu Mayıs 2024


MARS

Mars ay boyunca koç burcunda, 11.evinizde olacak.

Sosyal medya alanlarında üretimleri olanlar, internet üzerinden işler yapanlar için iyi bir transit. Bir canlanma olabilir. Sizi motive edecek şeyler olabilir. Yeni üretimlerle, iyi üretimlerle bir yükseliş yaşayabilirsiniz.

Yeni sosyal alanlar da açabilirsiniz kendinize. Size iyi gelecek yeni şeylere başlayabilirsiniz. Sporun burcudur koç, dediğim gibi. Bir spor salonu ihtimali, sporla ilgili aktiviteler olasılıklar içinde öne çıkıyor.


İkizler Burcu Mayıs 2024


JÜPİTER

Jüpiter 26 Mayıs’ta (02:15’te) yeni transitine başlıyor. Bu değişim büyük bir gelişme hepimiz için !

Transitleri ortalama olarak 1 yıl sürer Jüpiter’in. 1 yıllık boğa dönemi tamamlanıyor.

12 yılın ardından yeni başlayacak bir dönemi anlatıyor bu büyük değişim hayatınızda.

Jüpiter ; 12 yıllık bir zodyak turunun ardından 1.evinizde olacak.

1.ev = Ben. Kendim. Kendimle ilişkim. Kendime dair farkındalığım. Kendi üzerimdeki kontrolüm. İradem. Kişiliğim. Karakterim. Davranış kalıplarım. Seçimlerim. Tutumlarımız. Hayatla ilişkim. Kişisel gelişimim.

Böyle bir ev bu ev. Jüpiter ile buralarda büyük açılımlar olacak.

Yeni biri olarak, başka biri olarak, büyük bir güncelleme ile çıkarsınız bu transitten. Hayatla ilişkinizi geliştireceğiniz bilinçte bir yükseliş dönemi.

Bu değişimler de elbette işinizden ilişkilerinize, paranızdan yaşam şeklinize, sosyal alanlarınızdan hobilerinize, her şeyinize yansır.

Önemli farkındalıklar ve yeni kararlar, değişimler olacak Jüpiter ile. Hayatınıza yeni bir yön vereceksiniz. Yaşamınızı yenileyeceğiz, yepyeni şeylere başlayacağınız bir dönem.


İkizler Burcu Mayıs 2024


Mayıs 2024 Ay Döngüleri :

8 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 18° Boğa, Güneş 18° Boğa

12.evinizde doğacak boğa yeniayı. Uranüs ile kavuşumda doğacak. Jüpiter’e yakın bir noktada. Ayrıca Satürn ile iyi açıda. Çok güzel bir yeniay.

12.ev bitişleri, kapanışları anlatır. Bu yeniay ile önemli bitişler olabilir ve biten şeyler ferahlık getirebilir size.

‘Ohh çok şükür bitirdim. Tamamladım bu konuyu. Şükürler olsun ki tamamlandı. Bitti, geride kaldı. Bu da geldi, geçti’ diyeceğiniz bir ferahlık hali görüyorum bu yeniaya bakınca.

Sağlık konuları olanlar için de iyi ihtimaller taşıyor boğa yeniayı.

12.ev sağlıkla ilgili bir ev. Sağlığı, tedavileri, ilaçları, şifa için yapılan şeyleri anlatıyor.

Boğa nedir peki ? Bedendir, vücuttur. Bedensel sağlıktır, bedensel kuvvettir. Sağlık gündemi olanlar için iyi bir yeniay. İyi gelişmeler olabilir. Şifa olsun.


İkizler Burcu Mayıs 2024


23 Mayıs : Yay Burcunda Dolunay  : Ay 2° Yay, Güneş 2° İkizler

7.evinizde olacak.

Mayıs ayının yeniayı da, dolunayı da çok güzel görünüyor.

Yay dolunayı Plüto’nun uyumlu açılarıyla gerçekleşecek. Dolunay sırasında Plüto, Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

Yay burcu akademiyi, akademik konuları, yüksek öğrenimi, tez, makale, araştırma, proje çalışmalarını simgeler. 7.ev ise danışmanları, danışman hocaları.

Yüksek lisans ya da doktora yapıyorsanız çalışmalarınıza danışman hocanızla/hocalarınızla güzel bir şekil verebilirsiniz.

Bir belirsizlik varsa aşabilirsiniz. Tıkandığınız bir noktayı çözebilirsiniz. Bundan sonrası için güzergahımızı oluşturabilirsiniz.

Bir araştırma projeniz için devlet desteği, bir burs, bir ödenek alabilirsiniz.

Yay burcu yurt dışı bağlantılı işleri, yabancı ülkeleri, vize, pasaport, oturum, yerleşim konularını simgeliyor. 7.ev ise mülakatları, görüşmeleri. Böyle bir konunuz, resmi bir başvurunuz varsa kabul alabilirsiniz. Onay alabilirsiniz. İstediğiniz yanıtı alabilirsiniz resmi birimlerden.

7.ev eşi, sevgiliyi temsil ediyor. Eşinizin, sevgilinizin bir seyahati olabilir. Yurtdışı bağlantılı işler yapıyorsa, uluslararası alanda ticari faaliyetleri varsa güzel bir bağlantı kurabilir. Bir konusuna istediği gibi şekil verebilir.

Bir yabancı dil eğitimi almak istiyorsanız, bu yönde araştırmalarınız varsa işinde başarılı uzman kişilerle, iyi hocalarla karşılaşabilirsiniz.

Güzel bir dolunay. Konularımız içinde istediğimiz sonuçları alabileceğimiz bir vakit.


İkizler Burcu Mayıs 2024


Mayıs ayı için böyle ihtimalleriniz var 🙂

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


İkizler Burcu Mayıs 2024


Instagram hesabım :

Burayı tıklayabilirsiniz : @anlatburcak


İkizler Burcu Mayıs 2024


Keyifli, eğlenceli, güzel bir ay diliyorum.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!