Başak Burcu Aralık 2023

Başak Burcu Aralık 2023

Başak Burcu Aralık 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

2023’ün son ayını anlatmaya geldi sıra. Bir yıl daha bitiyor. Yeni bir yıla geçiyoruz.

Peki nasıl kapatıyoruz yılı ? Aralık nasıl bir ay ? Anlatacağım.

Önce hatırlatmamı yapayım. Sabit bir bilgilendirme, hatırlatmam metnim var. Her burca ekliyorum. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni başak olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz başak ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 4.evinizde.

Ev, yerleşim, oturum, ev düzeni, yaşam düzeni, yolculuklar, yer değişiklikleri, gidiş gelişler. Bu transitin ana konuları sizin için bunlar.

Yay burcu başka ülkeleri, başka şehirleri simgeler. Yurt dışına yerleşmek, eğitim için gitmek, kalacak yeri ayarlamak, gezi için gitmek, konaklama konusunu organize etmek, bunların ötesinde bir başka ülkeye yerleşmek, oturum almak, çalışma izni almak gibi konularınız varsa Güneş’in bu transiti tam buraları aktive edebilir.

Bu şeyler gerçekleşebilir, tamamlanabilir ya da ilerleme diyeceğimiz yeni şeyler olabilir.

Başka bir şehre yerleşme hazırlığında olanlar nakliye, taşımacılık konularını organize edebilirler. Yazlık evinden normal düzenine dönecek olanlar olabilir. Köyünden, memleketinden şehirdeki düzenine dönecek olanlar olabilir.

Ev ve yerleşim konuları var bu transitte.

22 Aralık günü 06:28’de oğlak burcuna geçiyor Güneş. 5.evinize geliyor.

5.ev hobilerimizle ilgili bir ev. Oğlak burcu ise işimizi anlatıyor.

Bir hobinizi işe dönüştürmek, bir meşguliyetinizden gelir elde etmek, profesyonel biçimde yapmak istiyorsanız bu değişimin gerçekleşebileceği bir vakittesiniz. Değerlendirin.

Göstermek demektir ayrıca 5.ev. Reklam, reklamcılık konuları 5.ev ile ilgilidir. İşinizde tanıtmak istediğiniz ürünleriniz, hizmetleriniz için reklam verebilirsiniz.

Yaptığınız işleri tanıtmaya daha çok vakit ayırabilirsiniz. Bu yönde çalışmalar yapabilirsiniz.

Eğlenceli bir ev burası. 5.evde kutlamalar var. Organizasyonlar var. Etkinlikler var.

Bir kutlamaya katılabilirsiniz 5.evden geçen bir Güneş ile.

İşinizde düzenleyeceğiniz bir kutlama da olabilir. Yeni yıl kutlaması örneğin 🙂


Başak Burcu Aralık 2023


MERKÜR

Merkür hemen ayın başında, 1 Aralık günü oğlak transitine başlıyor. 5.evinize yerleşiyor.

Bu ay retrosu başlayacak Merkür’ün. Bir retronun daha vakti geldi. 13 Aralık itibariyle başlayacak.

Merkür ayın ilk günlerinde ileri seyrinde ama yaklaştıkça retro etkileri yaşanıyor sevgili okuyucularım. Bunu aklımızda tutalım.

5.evinizde bir retro olacak bu.

İşinizde şimdiye dek yeterince duyurmadığınız, tanıtmadığınız işleri daha iyi, daha stratejik reklam çalışmalarıyla görünür kılabileceğiniz bir dönem.

Yıl sonu raporlamalarınızı, analizlerinizi yapabilirsiniz. Bu raporlar doğrultusunda değiştireceğiniz şeyler olabilir. Sisteminiz içinde yenileyeceğiniz şeyler olabilir.

Geçmişten gelen borçlarınızı ödeyebileceğiniz bir dönem diğer bir yandan. Bunlar özellikle devlet birimlerine ödemeler olabilir.

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 4.evinizde olacak.

4.ev evimizi, yaşadığımız yeri, bulunduğumuz yeri simgeliyor. Yay burcu ise uzakları.

Bir seyahatiniz, bir tatiliniz olabilir. Bir yakınızın yanına gidebilirsiniz. Bir süre yanında kalacak olabilirsiniz. Bir başka şehir de olabilir bu, bir başka ülke de olabilir. Bir süre için başka bir yerde olabilirsiniz.

Size, yanınıza gelecek olanlar da olabilir. Akrabalarınızı, dostlarınızı misafir edebilirsiniz.


Başak Burcu Aralık 2023


VENÜS

Venüs 4 Aralık’a kadar terazi burcunda. 2.evinizde.

Kazançlarınız artmış olabilir, artabilir bu transitte. Buna bilhassa bağlantılarınız vesile olabilirler. Var olan bağlantılar, yeni tanışmalara aracılık edebilirler. Daha çok insanla iş yapabilirsiniz, daha çok kazanabilirsiniz.

Burada başka şeyler de var. Köklenmek, köklenmiş hissetmek demektir 2.ev. Zodyakta burası boğanın evi. Huzur ve konfor duygumuzla, düzenimizle, desteklenme duygumuzla, köklenmiş hissetmekle ilgili bir ev.

Terazi burcu ise bağlantılarımızı, bağlarımızı, yol arkadaşlarımızı simgeliyor.

Tam da 2.evin anlattığı o duyguları yaşayabileceğiniz, destekler, katkılar alabileceğiniz, ilişkileriniz içinde güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman.

Hayata ilişkilerimizle değil, kendimizle köklenmeliyiz. İlişkilerimize değil, hayatın kendisine köklenmeliyiz. Bu böyle. Bunu akılda tutmak gerekiyor.

Ama dostluklar, arkadaşlıklar içinde yaşanan desteklenme duygusu da insana iyi hissettiriyor tabii.

4 Aralık günü akrep burcuna geçiyor Venüs. 3.evinize geliyor. Bu akrep transiti 29 Aralık’ta tamamlanacak.

3.ev kardeşleri, kuzenleri simgeliyor. Akrep burcu ise ödemeleri. Kardeşinizin bir ödemesine katkı olabilirsiniz. Maddi anlamda yardımcı olabilirsiniz kendisine.

Akrep burcu yatırımlarla ilgili ayrıca. Parayı çoğaltmakla ilgili. Yatırım, birikim araçlarını, seçeneklerinizi araştırabilirsiniz. Daha çok okuyup izleyebilirsiniz bu konularda.

İşini kurmak isteyenler, muhasebe defterini kendi tutmak isteyenler, bu konuları araştırıp öğrenebilirler.

Akrep burcu muhasebe konularıyla bağlantılı bir burç. 3.ev ise ders çalışmak demek.

Öğrenmek demek. Bu parasal konularla ilgilenebilir, bu tür şeyleri öğrenmeye vakit ayırabilirsiniz.

29 Aralık günü yeni bir transiti başlıyor Venüs’ün. 23:23’te yay burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Güzel bir misafirlik var sanki burada 🙂 Belki siz bir yere gidiyorsunuz, belki birileri size geliyor.

Başka bir şehirden, başka bir ülkeden misafirleriniz olabilir. Aynı şekilde siz uzaklara gidebilirsiniz sevdiklerinizin yanına.

Yayda, 4.evinizde bir Venüs size güzel bir yolculuk, keyifli bir tatil getirebilir.


Başak Burcu Aralık 2023


MARS

Mars ay boyunca yay burcunda. 4.evinizde.

Ev, düzen, yerleşmek, eşya taşımak, yer değiştirmek, yeni bir düzen kurmak, eğitim için bir yere gitmek, iş için yer değiştirmek..Hepsi olabilir. Bu konuyla, yeni düzeninizi oluşturmakla meşgul olabilirsiniz.

Ev içinde arıza, bakım, tamirat, tadilat, eşya yenileme konuları da olabilir.

Ailenizin bir seyahati olabilir. Bu bir gereklilik de olabilir, gezi amaçlı bir yolculuk da olabilir.


Başak Burcu Aralık 2023


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitiyor. Yılın son gününde bitiyor. Boğa burcunda. 4 Eylül’den bu yana retrodaydı.

31 Aralık günü 9.evinizde ileri seyrine başlıyor Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak. Transitin kalan kısmında retrosu yok.

9.ev başka şehir ve ülkelerle, mesafelerle, uzaklarla ilgili. Boğa burcu ise toprağın temsilcisi. Toprak ; düzen, istikrar, devamlılık, para, gelir, kazanç, yaşam düzeni gibi konuları temsil ediyor.

Son dönemlerde hayatınızda yer değişiklikleri yaşamış olabilirsiniz. Bunu doğrudan siz deneyimlemediyseniz, sizinle ilgili olan, sizi bir şekilde etkileyen bir şey de yer değiştirmiş olabilir. Bir şeyin düzeni değişmiş olabilir.

Yakınlarınızdan biri uzaklara gitmiş olabilir. Hayatınızda mesafeler doğmuş olabilir.

Bu retro döneminde böyle yeni durumlara adapte olmaya çalışmış olabilirsiniz.

Şimdi daha güzel oturacaktır bir şeyler yerine. Konular içinde istediğiniz yönde değişimler de olabilir.

Yer değiştirmek isteyenler, buna hazırlananlar, bir süredir beklemekte olanlar bunu yapabilirler.

Yer değiştirmiş olanlar yeni yerlerinde daha sağlam bir düzen oluşturulabilirler kendilerine. Örneğin işe başlayabilirler. Yabancı bir ülke ise konu, oturum hakkı alabilirler. Çalışma izni alabilirler.

Jüpiter’in ileri hareketinde olacağı bu dönemde, hayatla ilişkinizi değiştirecek alanlara girebilir, yeni birçok şey öğrenebilirsiniz ayrıca. İlmi alanlar özellikle. İlimlerin bilgisiyle dönüşeceğiniz bir dönem. Ruhsal anlamda bir değişim ve büyüme dönemi.


Başak Burcu Aralık 2023


Aralık 2023 Ay Döngüleri :

13 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 20° Yay, Güneş 20° Yay

4.evinizde olacak bu yeniay.

Yeniay, kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda doğacak. Bu çok güzel bir görünüm. Yeniay sırasında Mars ve Kiron arasında bir üçgen var ayrıca. İyi açılar var.

Yer değiştirmek isteyenler için iyi bir yeniay.

Başka bir şehre, başka bir ülkeye yerleşecek olanlar için şanslı bir yeniay.

Yay burcu uzakları simgeliyor. Böyle bir gündemi olan kişiler rahat olsunlar. İyi hissetsinler. Çok güzel açılar, destekleyici etkiler var. Her şey çok güzel olsun inşallah.

Ailenizden biri uzaklara gidiyorsa, söylediğim tüm şeyler aynı şekilde geçerli. Yakın çevre içinde böyle bir gündemi olanlar için güzel bir yeniay.

Uzaklardan akrabalarınız, dostlarınız da gelebilir yanınıza. Misafir edeceğiniz kişiler olabilir. Sevdiklerinizle hasret giderebilirsiniz. Bir araya gelebilirsiniz.

Bunlar dışında evinizde yapmak istediğiniz değişimler varsa, tadilat, dekorasyon konuları varsa yine bu yeniayı, yakınındaki/sonrasındaki günleri kullanabilirsiniz.

Evinizle ilgili konularda güzel şeyler olabilir. Ailenizle ilgili gündem konularınızda açılan, çözülen, rahatlayan, pozitif anlamda değişen şeyler olabilir.

Güzel bir yeniay.


Başak Burcu Aralık 2023


27 Aralık : Yengeç Burcunda Dolunay : Ay 4° Yengeç, Güneş 4° Oğlak

Sizin için bir 11.ev dolunayı.

Yengeç dolunayının, Jüpiter ve Satürn’den iyi açıları var.

Jüpiter boğada. Yeniay sırasında 5 derece boğada. Güneş’e (oğlakta) üçgen açı, Ay’a (yengeç) altmışlık açı yapıyor.

Satürn balığın 2 derecesinde. O da Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

Sosyal hayatınızda bir temizlik etkisi bu dolunay sizin için.

11.ev sosyal çevrenizi simgeliyor. Yengeç burcu ise en temelde köklenmekle ilgili. Duygusal anlamda iyi hissetmekle ilgili. Güvende, duygusal anlamda konforda hissetmekle ilgili.

Arkadaşlıklarınız, ahbaplıklarınız içinde size iyi gelmeyen, yanında duygusal anlamda konforlu hissetmediğiniz, rahat olamadığınız, köklenemediğiniz kişilerden uzaklaşabilirsiniz. Görüşmeyi sonlandırmak olabilir bu. Mesafelenmek olabilir. Bir uzaklaşma var. Kendinize verdiğiniz değerle iyi seçimler yapıyorsunuz.

Yengeç burcu ev demektir. Bir arkadaşınızın bir ev arayışı olabilir. Ona yardımcı olmaya çalışabilirsiniz. Bir ahbabınız yeni bir eve geçebilir. Arkadaş grubunuzla temizliğine, yerleşmesine yardımcı olabilirsiniz. Böyle şeyler de olabilir bu dolunay ile.

Memleketimizi simgeliyor ayrıca yengeç burcu. Bir tatiliniz olabilir. Memleketinize gidebilirsiniz. Daha önceki yıllarınızda, yaşlarınızda yaşadığınız yerlere gidebilirsiniz. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz oralarda. Yeni arkadaşlıklar da doğabilir.

Dediğim gibi bir eleme, bir temizlik de var gibi.


Başak Burcu Aralık 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Başak Burcu Aralık 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcakİçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Yeni bir yıla giriyoruz. Bu yılı en güzel değişimlerle kapatalım inşallah. Hepimiz için güzel şeyler diliyorum.

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!