17 Temmuz 2023 Yengeç Burcunda Yeniay

17 Temmuz 2023 Yengeç Burcunda Yeniay

17 Temmuz Pazartesi günü 21:31’de yengeç burcunun 24 derecesinde bir yeniay doğuyor sevgili okuyucularım.

15 günlük aralıklarla bir yeniay, bir dolunay yaşıyoruz Ay’ın döngüleri içinde. 3 Temmuz’da oğlak dolunayı vardı. Sırada bir yengeç yeniayı var.

Güneş ve Ay yengeç burcunda kavuşacak bu kez. Yeniayın, Uranüs ve Neptün’den iyi açıları var.

Pluto’dan ise karşıtlık alıyor. Biraz derece farkı var ama bir karşıt açının varlığından söz etmek mümkün.

Tabii elbette uyumlu açılar olumlu, uyumsuz açılar olumsuz diye bir şey yok. Onun da altını çizelim. Olan hiçbir şey rastgele ve öylesine olmuyor. İhtiyacımız olan deneyimler geliyor hayattan. Her şeyin bir matematiği var.

Yengeç temalarında yeni gelişmeler olacağını söylüyor yeniay en temelde.

Yengeç burcunun temsil ettiği konularda güncelde varsa bir gündemimiz, meşgul olduğumuz bir yengeç teması varsa konu ilerleyebilir, yeni şeyler olabilir, netlik kazanabilir. Beklemede kalan konularda bir hareketlenme olacaktır yeniay ile.

Şimdi yengeç temalarını tanıyalım.

Ev, aile, ev düzeni, aile içi sorumluluklar, bu sorumlulukların paylaşılması, iş bölümü, aile birliği, ortaklaşa el birliğiyle yapılacak işler.

Evin ihtiyaçları, temizlikler, tadilatlar, boya, badana, bakım, dekorasyon işleri. Yaşam alanımızı düzenlemek için yapacağımız şeyler.

Yazlık eve geçmek, memlekete gitmek gibi yer değişiklikleri, yerleşim konuları.

Aile köklerimiz. Çocukluktan bildiğimiz yerler, tanıdığımız kişiler. Geçmişimiz. Geçmişimizle ilgili konular. Geçmişimizle ilişkimiz.

Hepsi yengecin konusudur sevgili okuyucularım.

Uranüs boğadan iyi bir açı yapıyor yeniaya (Güneş Ay kavuşumuna). Bu da bize faydası olacak, iyilik getirecek değişimlerin olabileceğini söylüyor. Güzel bir yenilik enerjisi var.

Uzun zamandır aynı hal içinde devam etmiş konularda değişimler olabilir.

Neptün’den de iyi bir açı geliyor. Bir üçgen açısı var Neptün’ün yeniaya.

Neptün’ün uyumlu açıları şifalanmak gibi bir sembol taşıyor. İyileşmek, iyi olmak, daha iyi olmak. Sağlık anlamında iyileşmek. Ruhsal anlamda daha iyi bir hale geçiş. İlişkilerin iyileşmesi. Barışmak. Öfkelerin sönmesi. Anlamak. Farkına varmak.

Şimdi bir de Pluto’nun açısına bakacağız. Kendi içinde orayı da anlayalım. Sonra tüm olasılıkları birleştirelim.

Pluto dönüşüm sembolü bir gezegen. Kavuşumlarımda, açılarında dönüşümler görüyoruz. Mevcut hali ile daha fazla devam edemeyecek, etmemesi gereken, değişmesi ve yeni bir form kazanması gereken şeyler için bir dönüşüm ve yeniye geçiş vaktini anlatıyor yeniay. Örneklerle bakacak olursak neler olabilir ?

Ev aramakta olan, bulunduğu yerden ayrılması gereken, ev gündemi olan kişiler yeni bir eve geçebilirler. Başka türlü bir yer değişikliği yapabilirler ve yerleşim konusunu çözebilirler.

Yeni bir ev düzenine geçmek bu yeniayın olasılıkları arasında.

Ev alım satım gündemi olanlar bu alışverişi gerçekleştirebilir. El sıkışmalar olabilir.

Ev içinde değişiklikler yapabileceğimiz bir vakit bu aynı zamanda. Güneş yengeçte ilerliyor, burada bir yeniay doğuyor. Bugünlerde evimizle meşgulüz.

Evi düzenlemek, tadilatlar yapmak, büyük temizlikler yapmak, dekorasyonu yenilemek için iyi bir zamandayız. Hem işine hakim, hem iyi niyetli güzel insanlarla çalışabiliriz. İyi ustalarla anlaşabiliriz.

Aile büyüklerimiz için planladığımız şeyler varsa bunları hayata geçirebiliriz. Anne babamızın kendilerine iyi gelecek, faydalı olacak güzel bir başlangıcı olabilir.

Aile içinde iyi bir şey olabilir. Bir gündem varsa konu ilerleyebilir. Gerekli ve doğru şeyleri yapabiliriz ve istediğimiz sonuçları alabiliriz.

Geçmişimizi anlatıyor ayrıca yengeç, dediğim gibi. O yüzden geriye dönüp bakmalar da var, muhasebeler var. Ama bir hayıflanma hali değil. Bir şeylere tekrar tekrar kızmak, üzülmek değil.

Geçmişi bugünün bilinç seviyesiyle okuyabilmek. Bugünün aklıyla analiz etmek. Daha önce görmediklerimizi fark etmek. Daha yüksek bir idrak. İdrak ile gelen hafifleme. Ruhsal ve duygusal anlamda pozitif değişimler. Duygusal arınma.

Soyut tarafta da bunlar var.

Şimdi yeniayı burçlar üzerinden inceleyeceğiz.

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

Öncesinde iletişim adresim gelsin : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

4.evinizde doğacak bir yeniay. Uranüs ve Neptün’den iyi açıları var. Pluto’nun karşısında doğuyor.

Eski bir hali yıkıp yerine yenisini kurmak, bir şeyi yenilemek gibi bir değişim var burada.

4.ev ev ve aileyi simgeliyor.

Evinizde yapmak istediğiniz değişimler için bir hareket noktası. Planlar hayata geçebilir.

Evinizle ilgili sorunlu bir durum, sizi uğraştıran bir konu çözülebilir.

Kira kontratınızı yenileyebilirsiniz. Taşınmak istiyorsanız bunu bu yeniay ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ev, arsa, arazi, mülk, tapu konuları gündeme gelebilir. Alım satım gündemleri olanlar için hareketli günler.

Aile içinde küslükler, sorunlar varsa durumu şifalandırmak için yapacağınız şeyler olabilir. Duygusal yüklerden arınma vakti.


Yükselen Boğalar :

3.evinizde doğacak bir yeniay.

Uranüs ve Neptün’den iyi açıları var. Pluto’nun karşısında doğuyor. Pluto ile karşıt açıda.

Bir şeyin düzenini değiştirmek, yenilemek gibi bir şey var burada. Uzun süredir aynı hal içinde devam etmiş şeyler değişebilir.

İçerik ürettiğiniz, bilgilerinizi paylaştığınız işleriniz varsa buralarda yeni kararlarınız, düzenlemeleriniz olabilir. Yeni şeyler yapmak istiyorsunuz belki bir süredir. Aksiyon alın.

Evinizden yapacağınız bir iş de başlayabilir. Böyle bir işiniz varsa konuyla ilgili, çalışma şeklinizle ilgili, üretimlerinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, yakın çevrenizle ilgili konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu kişiler 3.evin temsil ettiği kişiler arasında.

Kardeşlerinizin yeni başlangıçları olabilir.

Yengeç burcu ev demektir. Kardeşleriniz taşınabilirler. Yeni bir ev düzenine geçebilirler.

Yakın çevrenizde yeni başlayan şeyler olabilir. Yeni komşularınız olabilir.

Evinize yakın noktada bir yere gitmeye başlayabilirsiniz. Şehir içinde daha hareketli olabileceğiniz bir zamandasınız. Gidiş gelişler olabilir.


17 Temmuz 2023 Yengeç Burcunda Yeniay


Yükselen İkizler :

2.evinizde doğacak bir yeniay. Uranüs ve Neptün’den pozitif açılar alıyor. Uyumlu açılar görüyoruz.

Bir de karşıtlık var bu açıların yanında. Pluto ve yeniay karşı karşıya. Birbirine zıt açıda.

2.ev maddi konularla ilgilidir en temelde. Paramızı, kazançlarımızı, maddi imkanlarımızı temsil ediyor.

Parasal konularda yapmanız gerekenler olabilir. Bu şeyler için hareket alabilirsiniz. Belki kazançlarınızı eksilten bir durum var (Pluto sebebiyle yapıyorum bu yorumu. Pluto bereketi, gücü zedeler), bu durumu iyileştirmek istiyorsunuz. Uranüs değişim, Neptün iyileşme demektir uyumlu açılarında. Böyle bir durum için yapacağınız şeyler olabilir.

Maddi güven, güvence duygunuzu, bu anlamda huzurunuzu eksilten konular için aksiyon alabilirsiniz. Elinizi güçlendirmek, maddi anlamda daha rahat olmak, daha güvende hissetmek isteyebilirsiniz.

Kazançlarınızı artıracak yeni fırsatlarınız olabilir. Bir süredir aklınızda, gönlünüzde olan bir şeyi satın alabilirsiniz. Önemli bir alışverişiniz olabilir.


Yükselen Yengeçler :

1.evinizde doğacak bir yeniay. Bu yeniayın ev sahibi sizsiniz. Uranüs ve Neptün’den uyumlu açılar alan, iyi bir yeniay bu. Güzel olasılıklar var.

Yaşamınızda, günlük hayatınızda gündeminiz olan konularda pozitif değişimler yaşayabilirsiniz. Ferahlık getirecek taze, güzel başlangıçlarınız olabilir.

Kendiniz için, daha güzel yaşamak için, bedensel anlamda, mental anlamda, ruhsal anlamda daha iyi olmak için, daha iyi hissetmek için yapmaya başlayacağınız şeyler olabilir.

Bir eğitime, bir kursa başlayabilirsiniz. Spora başlayabilirsiniz.

Aklınızda olan bir şeyi hayata geçirebilirsiniz. Ertelediğiniz konularda hareket alabilirsiniz.

Evinizde düzenlemeleriniz olabilir.

Ev değişikliği hazırlığında olanlar bu değişimi yaşayabilirler.

Ev demektir çünkü yengeç. Aynı zamanda ailemizi de temsil ediyor. Ailenizin iyiliği, konforu, huzuru için, ev düzeniniz için değiştireceğiniz, düzenleyeceğiniz, belki satın alacağınız şeyler olabilir.

İşinizde daha önce yapmadığınız yeni şeyler gelebilir aklınıza. Bekletip kenarda tuttuğunuz konuları da ele alabilirsiniz. Projeler, fikirler, niyetler hayata geçiyor yeniay ile.


17 Temmuz 2023 Yengeç Burcunda Yeniay


Yükselen Aslanlar :

12.evinizde doğacak bir yeniay. Uranüs ve Neptün’den pozitif açılar alıyor. Uyumlu açıları var bu yeniayın.

Bir de karşıtlık var bu açıların yanında. Pluto ve yeniay karşı karşıya. Birbirine zıt açıda. Dönüşümler var. Eski hali bırakmak, yeniyi oluşturmak gibi bir dönüşüm var.

12.ev şifanın evidir. Konu bedensel sağlığımız olabilir, ruhsal sağlığımız olabilir, iyileşmek ve şifalanmakla ilgilidir 12.ev.

Ruhunuzda, içinizde, kendinizle ve yaşamla ilişkinizde değişimler yaratacak, güzel başlangıçlarınız olabilir bu yeniay ile. Bir şeylere adım atabilirsiniz ve o şeyler size çok iyi gelebilir. Yaşayabileceğiniz duygu değişimleri ve ruhsal ferahlık, yaşam bileşenlerinize çok güzel şekilde yansıyabilir daha uzun vadede.

Bu yeniay sizin için güçlü bir dönüşümün başlangıç noktası olabilir.

Bir bırakış hali var burada. Hizmetini tamamlamış olanı fark etmek. Tutunmamak. Değişime direnmemek. Bırakmanın getireceği ferahlık. Böyle bir yeniay sizin için.


Yükselen Başaklar :

11.evinizde doğacak bir yeniay. Uranüs ve Neptün’den pozitif açılar alıyor. Uyumlu açıları var bu yeniayın.

Sosyal hayatınızda bir hareketlilik olabilir bugünlerde. Yeni ortamlara, gruplara katılabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar doğabilir.

Bu bir yengeç yeniayı. Yengeç ev demektir. Evinizde ağırlayacağınız misafirleriniz olabilir. Misafir olacağınız yerler olabilir. İletişimler hareketleniyor.

Dostlarınızla iletişimlerinizde, arkadaş gruplarınız içinde güzel şeyler olabilir. Küslükler, dargınlıklar olduysa, sakin, huzurlu, sevgi dolu bir barışma yaşayabilirsiniz. Konular tatlıya bağlanabilir.


17 Temmuz 2023 Yengeç Burcunda Yeniay


Yükselen Teraziler :

10.evinizde doğacak bir yeniay. Uranüs ve Neptün’den pozitif açılar alıyor. Uyumlu açıları var bu yeniayın.

10.ev iş ve kariyer alanıdır. Ayrıca iş dışında da sahip olduğumuz sıfatlarımız, yetkilerimiz, sorumluluklarımız, yönettiğimiz, sorumlu olduğumuz şeyler 10.ev ile bağlantılıdır.

Bu konularda yeni güzel gelişmeleriniz, başlangıçlarınız olabilir.

İşinizde size yeni bir görev verilebilir. Yetki alanınız büyütülebilir. Yeni sorumluluklar gelebilir yeniay ile.

İşinizde yeni üretimleriniz, yeni projeleriniz olabilir. Çalışma hayatınız için yenileyeceğiniz şeyler olabilir.

İş kurma sürecinde iseniz konular ilerliyor. Resmi işlemler gerçekleşebilir.

İşinizi büyütmek, geliştirmek için yeniliklere gidebilirsiniz ayrıca. Yeni şeyler deneyebilirsiniz.

Memleketinizle bağlantılı bir ticari faaliyetiniz varsa bu anlamda da şanslı bir zaman. Yengeç burcu memleketimizi simgeler. Buralarda yeni bağlantılar doğabilir. Karşılıklı olarak kazanacağınız güzel iş birlikleri yapabilirsiniz.


Yükselen Akrepler : 

9.evinizde doğacak bir yeniay. Uranüs ve Neptün’den pozitif açıları var. Değişimler, yenilikler, yenilenmeler var.

Eğitim, yüksek öğrenim, yabancı ülkelerle/başka şehirlerle ilgili konular, yolculuklar bu evin temaları arasında. Bu konularda güzel etkiler alıyorsunuz. Bir başlangıç ve yenilik zamanındasınız.

Eğitim hayatınızda güzel gelişmeler olabilir.

Bir seyahat gündeme gelebilir.

Uzaklardan gelecek kişiler olabilir. Siz uzakta yaşayan sevdiklerinizin yanına gidebilirsiniz.

Yengeç burcu ailemizi, köklerimizi, memleketimizi simgeler. Memleketinize gidebilirsiniz. Ailenizle yapacağınız seyahatleriniz olabilir.

Yaşamımıza yön veren şeyler, ufkumuzu büyüten şeyler, derinliğimiz, bilgeliğimiz, farkındalığımızdır bu ev. Hayatla kurduğumuz ilişki içinde farkındalıklarımız. Kendimize dair farkındalıklarımız. Buralarda bir şeyler güncelleniyor. Bundan sonrasına şekil verecek uyanışlar var.


17 Temmuz 2023 Yengeç Burcunda Yeniay


Yükselen Yaylar :

8.evinizde doğacak bir yeniay. Bu yeniayın Uranüs ve Neptün’den pozitif açıları var. Güzel değişimler mümkün. Yenilikler, yenilenecek şeyler olası.

8.ev borçlarla ilgili bir alan.

Bir borç gündeminiz, stres yaratan bir maddi konunuz varsa, sizi rahatlatacak yeni gelişmeler olabilir. Konuya çözüm bulabilirsiniz. Yapmanız gereken ödemeleri yapabilirsiniz. Aileden, yakınlardan destekler gelebilir.

8.ev maddi paylaşımları, yengeç burcu aileyi simgeler. Paylaşımını yapmaya çalıştığınız ortaklı bir mülk, bir parasal konu, aile içinde bir miras konusu varsa bu tür konularınız ilerleyebilir.

8.ev sağlık sorunları ve cerrahi müdahalelerle de ilgili bir alan. Yengeç burcu ise ailemizi simgeliyor.

Aile içinde bir ameliyat konusu, aile bireylerinden birinin geçirmesi gereken bir operasyon varsa, bu gerçekleşebilir.

Güzel açılar var. İhtiyaç duyan şifasına varsın inşallah.

Böyle bir gündeminiz yoksa kendinizi korkutmayın. Bir ameliyat konusu olanlar için söylüyorum.


Yükselen Oğlaklar : 

7.evinizde bir yeniay. Uranüs ve Neptün’den pozitif açıları var. Güzel değişimler olası. Tamamlayacağımız, yenileyeceğimiz şeyler var.

İş anlaşmaları, ortaklıklar, sözleşmeler, imzalı işler bu evle ilgili. İşinizde yapacağınız anlaşmalar olabilir. Yeni yeni iş birlikleri doğabilir.

Yeni müşteriler eklenebilir ağınıza. Bağlantıları büyütmek için iyi bir zaman.

İnsan ilişkileriniz içinde, özellikle yakın bağlarınızda uzlaşamadığınız, sorun yaratan durumlar, problemli gündemler varsa sorunları çözmek için yapacağınız şeyler olabilir. Birbirinize empatiyle yaklaşabileceğinizi söyleyen, sakin, dingin, ılımlı, barışmayı, anlaşmayı sembolize eden görünümler var.

İlişkiler içinde uzlaşma, uyumlanma. Ortak, güzel kararlar. Bunun dışında iş birlikleri, birlikte yapılacak şeyler, yeni güzel bağlantılar var olasılıklarınız arasında.


17 Temmuz 2023 Yengeç Burcunda Yeniay


Yükselen Kovalar : 

6.evinizde doğacak bir yeniay. Uranüs ve Neptün’den uyumlu açılar geliyor. Pozitif değişimlere müsait bir zemin var. Güzel bir yeniay. Hafifleyecek, ferahlayacak, yenilenecek şeyler var.

6.ev günlük yaşamımızı temsil eden ev.

Günlük yaşam düzeninizde güzel değişimler yapabileceğiniz, hayatınıza huzurunuzu artıracak şeyler ekleyebileceğiniz, bunları düzenli olarak yapmaya başlayabileceğiniz bir dönem.

Bu ev aynı zamanda işimizi, çalışma hayatımızı simgeliyor.

İşinizle ilgili konularda, iş ortamınızdaki kişilerle iletişimlerinizde sorunlarınız varsa, güzel şeyler olabilir. İşler tatlıya bağlanabilir. Birbirinize destek vereceğiniz konular olabilir.

İş aramakta iseniz güzel fırsatlar doğabilir.

6.ev sağlık temasını da barındırıyor içinde. Sizin ya da bir aile bireyinin, bir yakınınızın sağlık sorunu varsa, tedavi ve çözüm yönünde güzel gelişmeler olabilir. Yengeç burcu ailemizi sembolize ediyor. Aile içinde sevineceğiniz şeyler olabilir.

Bir değişim var. Bir yenilenme bu.


Yükselen Balıklar :

5.evinizde doğacak. Güzel bir yeniay. Uranüs ve Neptün’den iyi açılar geliyor. Yeniay başlangıçları simgeler. Burada güzel ihtimaller var. Uranüs ile değişimler var. Neptün ile daha huzurlu bir hale geçiş var.

Yengeç burcu evimizi simgeliyor. 5.ev ise keyfi, konforu, şıklığı. Eviniz için yapacağınız alışverişler olabilir. Ev içinde düzenlemeleriniz olabilir. Yaşadığınız yerdeki, yaşam alanınızdaki huzurunuzu artıracak şeyler yapabilirsiniz.

Evinizden çalışmaya başlayabilirsiniz. Bir hobi bir işe dönebilir.

Size iyi gelecek bir yolculuğunuz olabilir. Memleketimizi simgeler yengeç. Memleketinize gidebilirsiniz.

Ailenizle bir araya gelebilirsiniz.

5.ev çocukları temsil ediyor. Çocuklarınız için planladığınız şeyleri hayata geçirebilirsiniz. Bir okul, bir oyun atölyesi konusu örneğin.

Aile içinde kutlamalar da olabilir. 5.evin bu teması da var 🙂


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!