Başak Burcu Ekim 2023

Başak Burcu Ekim 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Size Ekim ayını anlatmaya geldim. Ekim, 2023 içinde önemli bir zaman. Bir tutulma ayı.

Güneş ve Ay tutulmaları bir Ay döngüsü içinde peş peşe gerçekleşir. Bu ay öyle olacak. Ayın yeniayında bir Güneş tutulması, dolunayında bir Ay tutulması gerçekleşecek.

Bunlar önemli gelişmeler. Kadersel değişim noktaları.

Birlikte inceleyeceğiz. Ayın transitlerine de bakacağız tabii.

Hatırlatmamı yapayım, başlayalım : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni başak olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz başak ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 2.evinizde.

Para kazanmayı, kişisel kazançları, çalışılarak elde edilen parayı temsil ediyor bu ev. Terazi temaları aracılığı ile bir artış olabilir bu dönemde. Bir canlanma, bir yükseliş olabilir.

Terazi burcu iletişim ağımızı, bağlantılarımızı simgeliyor. Çevrenizden ahbaplarınız, bağlantılarınız başka bağlantıların doğmasına vesile olabilir örneğin. Sizin için bir konuda aracı olabilirler, sizi tanıtabilirler, referansınız olabilirler.

Bir referans ihtiyacı, bir aracılık ihtiyacı olmak zorunda değil, bir şekilde ortak ahbaplıklar vesile ile karşılaşmalar olabilir. Yeni ticari anlaşmalar doğabilir, iş birliği yapacağınız kişiler olabilir.

Terazi burcu bilgiyle yol göstermeyi, rehberlik etmeyi, koçluğu, eğitmenliği, danışmanlığı simgeliyor. Böyle bir iş yapmakta iseniz bu anlamda da şanslar var. Bağlantılar muhtemelen artacaktır.

Yatırımlarla, parayı büyütmekle de ilgilidir 2.ev. Sahip olduklarınızı büyütmek, bir yatırım aracına çevirmek niyetinde iseniz danışacağınız, görüşünü alacağınız kişiler olabilir.

23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 3.evinize geliyor.

Akrep parasal konuları temsil ediyor. Ama bireysel kazançları değil, başkalarından gelen kaynakları.

Ortaklı ticari faaliyetlerin kar payları, kira gelirleri, hisselerden gelen paylar gibi paralar da akrebin konusu.

Ama özellikle ailenin kaynakları, eşin kaynakları, yakınlardan gelen paralar bu burçla ilgili.

3.ev ise kardeşleri temsil ediyor. Geçiminiz, masraflarınız, ihtiyaçlarınız için kardeşleriniz katkı olabilirler. Güneş burada iken böyle paylaşımlarınız olabilir.

Bir süredir durum bu şekilde ise rahatsızlık duyanlar da olabilir. Bunu sizinle oturup konuşmak da isteyebilirler. Bir konunuz için kardeşiniz bir bütçe, bir kaynak sunuyorsa böyle devam etmemesi, bunu sizin üstlenmeniz, sorumluluk almanız için neler yapabileceğinizi sorabilirler.

En güzel para kişinin kendi parası, kendi kazancı. Bu böyle. Kimse üzerinde bir yük oluşturmamamız, kimsenin de yükünü üzerimize almamamız en güzeli aslında.

İhtiyaç noktalarında yardımcı olmak tamam. Ama herkes kendi sorumluluğunu almalı. Buna yardımcı olmak, bunun için yüreklendirmek daha doğru belki de.

Bunlar dışında ailenin tarım, hasat gelirleri varsa, kardeşler arasında bunlar da paylaşılabilir.


Başak Burcu Ekim 2023


MERKÜR

Merkür 5 Ekim tarihine kadar başak burcunda. 1.evinizde.

Burada bir retro yaşadınız. Kişiliğinizi, kim olduğunuzu, kendinizi nasıl tanımladığınızı anlatır 1.ev.

Davranışlarınız, sözleriniz, bakış açılarınız, nasıl biri olduğunuz, nasıl biri olarak yaşadığınız, yaşamla bağınız, ilişkileriniz, işiniz, hedefleriniz, yolunuz..Bu ev sizi siz yapan her şey ile ilgili.

Belki yeni bakış açılarıyla çıktınız retrodan. Belki kariyer hedefleriniz değişti. Belki bağ kurma, ilişki kurma şekliniz değişti. Belki hepsi..

Şimdi ‘yeni bir ben’ dediğiniz, öncekinden farklı bir halin içindesiniz.

Kararlarınızı, fikirlerinizi gözden geçirdiğiniz, yaşam bileşenlerinizi düzenlemekle meşgul olduğunuz bir dönemdesiniz.

5 Ekim günü 03:09’da terazi burcuna geçiyor Merkür. 2.evinize geliyor. Bu kez parasal konuları hareketlendirebilir.

Kazançlarınızı büyütmeye odaklanabileceğiniz bir dönem.

İlerisi için maddi güvence olacak sigorta, emeklilik planı gibi konulara odaklanabileceğiniz bir dönem. Mental odağımızı gösterir Merkür’ün olduğu yer.

Merkür aynı zamanda bilginin temsicisi. Terazi burcu ise yol göstermekle ilgili.

Danışmanlık, eğitmenlik gibi bir işiniz varsa ya da internet üzerinden yaptığınız bir şey, sosyal medya/içerik üreticiliği gibi konularınız varsa buralarda bir yenilik istiyorsunuz sanırım. Bir canlılık. Farklı bir şey. Hem sizin, hem danışanlarınızın/okuyucularınızın/takipçilerinizin enerjisi yenileyecek bir şey. Orijinal, farklı yeni üretimler. Dikkatiniz buralarda olur daha çok. İşinize, üretimlerinize odaklanma zamanı.

22 Ekim’de bu transit de sonlanıyor, 09:48’de akrep burcuna yerleşiyor Merkür. Akrepte iken 3.evinizde olacak.

3.ev = Kardeşler    Akrep = Parasal konular

Kardeşlerinizle aranızda para alışverişleri olabilir. Birbirinizin ödemelerine yardımcı olabilirsiniz. Krediler, kredi kartları, borçlar akrebin konusu. Destek verebilirsiniz birbirinize.

Akrabalarınızla ticari faaliyetleriniz varsa, karların, kazançların paylaşımı, işe kimin ne ölçüde katkısının olduğu gibi şeyler konu olabilir biraz. Akrabalar da 3.evin konuları içinde. Yakın akrabalarla parasal konular da olabilir.

Çok güvenemediğiniz kimselere borç vermeyin ve de kefil olmayın diyeceğim.


Başak Burcu Ekim 2023


VENÜS

Venüs 9 Ekim gününe kadar aslan burcunda. 12.evinizde.

Son haftalarda hep buradaydı Venüs. Burada bir retrosu oldu. O yüzden aslanda uzun uzun kaldı.

Ruhtaki zehri atmak, ruhu iyileştirmek, eski deriden arınmak, deri değiştirmek anlamına geliyor 12.evden geçen bir Venüs. Bırakışlar, değişimler, yeniye hazırlıklar oldu belki yaşamınızda. Ruhsal tarafta derin, dip bucak bir temizlik dönemiydi 🙂 Bir 9 günü kaldı transitin.

9 Ekim 04:10 itibariyle başak burcuna geçiyor Venüs. 1.evinize geliyor.

İşte burada daha çok huzur var. Daha çok keyif var. Emin olmak var. Güvende hissetmek var. İhtiyaçları karşılayabilmek var. İlişkiler, iletişimler, sohbetler, muhabbetler var. Kalabalıklar, sofralar var. Geziler, alışverişler var.

Güzel bir Venüs dönemi sizin için 🙂

Kişisel bakımınızla daha çok ilgilenebileceğiniz, kendinize daha çok vakit ayırabileceğiniz bir zaman.

Dinlenmek, enerjiyi toplamak, işe güce daha iyi odaklanmak, dengeyi bulmak, günleri düzenlemek mümkün toprağın temsilcisi Venüs ile.

Kutlamalar da var sanki 🙂 Ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle kutlayacağınız şeyler var.


Başak Burcu Ekim 2023


MARS

Mars 12 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 2.evinizde.

Para alanı burası. Daha çok kazanabileceğinizi, para akışınızın güçlenebileceğini düşünmek mantıklı. Çünkü Mars’ın olduğu yer hareketleniyor, canlanıyor. Mars olunca ilerlemek daha kolay oluyor, büyümek daha kolay oluyor. Çünkü motivasyonumuz oluyor. O motivasyonla girişimlerimiz oluyor.

Sizin de daha çok kazanmak için yapacağınız şeyler olabilir. Bunların karşılıklarını da alabilirsiniz.

Diğer yandan masrafları da artırır 2.evde bir Mars.

Şu da olabiliyor : Para elinizden sizi kızdırarak çıkabiliyor. Tatsız bir konu, hesapta olmayan bir masraf doğuyor mesela. Bunlar da olası.

Mars ile konunuz paranız, bütçeniz, gelirleriniz, harcama ve masraflarınız.

12 Ekim’de akrep transitine başlıyor Mars. 3.evinize geliyor.

Yakın çevre içinde borç aldığınız kişiler olduysa, paralarını geri vermek, borçlarınızı ödemek için işinizde daha çok üretim yapmaya çalışabilirsiniz. Bütçeniz içinde tasarruflar yapabilirsiniz. Borçları kısa sürede kapatmak, hedeflerinize rahatça odaklanabilmek için önce buraları temizlemek isteyebilirsiniz.

Yakın akrabalar bu evle ilgili. Akrebin gölgesinde ise hakkaniyeti eksik şeyler var. Mars transitlerinde gölge yönler daha kolay ortaya çıkıyor.

Bazı akrabalara, yakın çevreden birilerine sinirlenebilirsiniz. Haksızlık, hakkaniyetsizlik, erdemsizlik diyeceğiniz şeyler olabilir. Parasal konularda, ailenin hasat, kira, vb gelirlerinin paylaşımında, aile içinde bir şey yapılacaksa katkı olmak konusunda, adil olmadıklarını düşünebilirsiniz. Bunu düşündürecek şeyler yapabilirler.

Kavgalara, yüksek seslere, kötü sözlere gerek yok ama haklarınızı koruyun. Gereken şeyi gereken yerde ifade edin. Sessiz kalmak çok doğru olmayabiliyor. Haklarınızın kullanılmasına müsaade etmeyin diyeceğim.


Başak Burcu Ekim 2023


Ekim 2023 Ay Döngüleri :

14 Ekim : Terazi Burcunda Güneş Tutulması : Ay 21° Terazi, Güneş 21° Terazi

Yılın iki Güneş tutulmasından ikincisi. 2.evinizde gerçekleşecek.

Merkür ile kavuşumda, Kiron’dan karşıt açısı var.

Merkür, Güneş’in ve Ay’ın yanında. 2.evde.

Karşı alanda, 8.evde Kiron var. 2-8 aksını aktive edecek bu tutulma. Sizin için bu evler üzerinden değişimler var.

Kırılmak, üzülmek, incinmek anlamına gelir Kiron’un böyle açıları.

Ama o kırgınlıklardan yeni kararlar doğabilir. Kararları temsil eden Merkür var tutulmanın içinde. Yaşananlar iyi şeylere vesile olabilir. Burada böyle olasılıklar var.

Merkür, Kiron ve 2-8 aksı üzerinden bakalım ihtimallerinize.

2.ev ve 8.evler paranın evleri. Fakat şöyle bir ayrım var : 2.ev kişisel kazançları temsil ediyor, 8.ev ise başkalarından gelen paraları, maddi kaynakları.

Başkalarının maddi desteği ile ilerlediğiniz bir süreç yaşadıysanız (bu herkese olabilir, her hayatın içinde böyle dönemler olabilir), bu süreçler, haller kendi paranızı kazanmak yönünde tetiklemiş olabilir sizi.

Bunu artık daha çok istiyor olabilirsiniz. Kişinin kendi kazancının, gelirinin olmasının önemini daha iyi anlamış olabilirsiniz.

Size yardımcı olmuş kişiler bilerek ya da bilmeyerek, belki isteyerek, belki farkında olmayarak kırmış olabilirler sizi.

Artık kimseden yardım almamak için, kendi paranızı kazanmak için adımlarınız olabilir. Çalışmaya başlayabilirsiniz.

Başka olasılıklar da var. Hukuk bir terazi temasıdır. Bir mal paylaşımı, hakkınız olan bir para, bir mülk, bir nafaka, iş hayatınızda bir tazminat konunuz varsa bu konu için yeni bir adım atabilirsiniz.

Hakkınızı almak için hukuksal yollarla ilerlemek isteyebilirsiniz

Bir hak arayışı, bu anlamda bir resmi süreç tutulmanın olasılıkları arasında. Ama tabii her olasılık her yaşam içinde gerçekleşmez. Hepimizin ayrı bir ilahi planı var. Farklı farklı konuları var her birimizin.

28 Ekim : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 5° Boğa, Güneş 5° Akrep

9.evinizde bir Ay tutulması.

9.ev yer değişiklikleri ile ilgili. Başka şehirler, başka ülkeler, uzaklar var bu evde. Boğa burcu ise toprağımızı, köklendiğimiz yeri, yaşam düzenimizi temsil ediyor.

Yeni bir düzen kurma hazırlığında olanlar için konular hızlanıyor. Artık hareket gerçekleşebilir. Başka bir muhitte/şehirde/ülkede yeni yerinize yerleşebilirsiniz.

Kesin dönüş yapacak yakınlarınız olabilir. Artık yurt dışında olmak istemeyebilirler. Memleketine dönmek isteyebilirler. Gidecek yakınlarınız da olabilir. Konu sizin olabilir. Aile içinde birinin, bir yakın akrabanın, bir arkadaşın olabilir.

Yerleşim, düzen konuları var.

Boğa burcu para kazanmakla ilgili ayrıca.  9.ev ise yabancı ülkelerle yapılan ticari işleri, ithalatı, ihracatı, gümrük, transfer konularını anlatıyor.

Böyle faaliyetleriniz varsa tutulmaya yakın günlerde bir konu biraz uğraştırabilir sizi. Bir şeyi yönetmeliğine, kuralına göre düzenlemeniz gerekebilir. İşleyiş içinde bir eksiğinizi, hatanızı düzeltebilirsiniz.

Tutulma bir gündem getirebilir ama sonrası daha güzel olsun diye oluyor ne oluyorsa esasen 🙂


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Keyifli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize. Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!