Balık Burcu Ağustos 2023

Balık Burcu Ağustos 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Ağustos yorumlarımı paylaşacağım bu yazımda sizlerle. Ağustos’u bir retro ayı şeklinde özetleyebilirim. Bazı beklemeler var ama beklemek faydamıza olacak gibi görünüyor. Transitler ağırlıklı olarak aslan ve başak burçlarında. Her bir gelişmeye bakalım.

Aylık takvimi vereyim, hemen başlayalım. Girelim hemen mevzulara 🙂

Burada, bu linki tıklayabilirsiniz

Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

Diğer burçlarda da eklediğim sabit bir bilgilendirme metnim var, buraya da bırakıyorum önemli bir hatırlatma olarak.

Bu yazıyı yükseleni balık olan biri okursa öngörülerden yararlanabilir. Diğer türlü bu olasılıklarla yaşanacaklar uyumlu olmaz.

Çünkü evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 6.evinizde.

6.ev işimizle, üretimlerimizle ilgili.

İşinizde aslan enerjisiyle yaratıcı, renkli, yeni şeyler üreteceğiniz, yeni üretimlerle daha görünür olabileceğiniz bir dönem olabilir bu. Görünmek, bilinmek, tanınır hale gelmek demektir aslan.

Aynı zamanda reklamlarla, tanıtımlarla ilgili. İşinizde reklam verebilirsiniz. Kendi reklamlarınızı kendiniz oluşturabilir, yaptığınız çalışmaları tanıtabilirsiniz.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 7.evinize geliyor.

Bu ev transit alınca bireysel durumlardan çoğaldığımız, ‘’biz’’ olduğumuz hallere geçiyoruz. Diğer zamanlarda tek başımıza yaptığımız şeyleri, Güneş 7.evden geçerken başkaları ile birlikte yapıyoruz. İnsan ilişkilerimiz içinde destek bulduğumuz noktalar oluyor.

Bağlantılarımızın bizim için aracı olduğu konular oluyor. Çevremizden birileri bize referans oluyor. Yeni başka bağlantılara vesile oluyor.

İş ortaklıkları, iş birlikleri, el sıkışmalar, ticari anlaşmalar, danışman-danışan bağlantıları, hoca-öğrenci bağlantıları doğabiliyor.

Evli olanların eşiyle ilgili konuları olabiliyor.

Eşlik etme kavramı, eşlik ettiğimiz insanlar, yaptığımız bir şeyde bize eşlik eden insanlar, yol arkadaşlarımız bu evle ilgili.

Bu Güneş transiti hayatın bazı noktalarında ’biz’’ formuna taşıyacaktır sizi.

Kontratlar, imzalı işler, sözleşmeler, ev kiralama gibi konular, muhasebe işleri, mali müşavirlik konuları, avukatlar, danışmanlık aldığımız ve işlerimizde birlikte ilerlediğimiz kişiler 7.evle bağlantılı.

Gündeminizde bu yönde şeyler varsa, konu ilerleyebilir. Şekil alabilir. Tamamlanabilir.

Örneğin ev aramakta olan biri anlaşmasını yapabilir. Bir danışman arayışında olan biri istediği gibi bir uzmanla tanışabilir.


Balık Burcu Ağustos 2023


MERKÜR

Merkür Temmuz ayının sonunda başak burcuna yerleşiyor. Ağustos’un tamamında başakta olacak. Sizin 7.eviniz oluyor bu alan.

Artan bir iletişim hali. Mesajlar, konuşmalar, haberleşmeler, başkaları ile birlikte planlayacağınız, organize edeceğiniz şeyler, yakınlarınızla birlikte yapacağınız şeyler..

Çevrenizin katkısı, desteği, rehberliği ile yapacağınız şeyler..Bunları görüyorum burada.

7.ev ağımızı, bağlantılarımızı, Merkür ise iletişimlerimizi sembolize eder.

Başak burcu işimizi, çalışma hayatımızı temsil ediyor. İşinizde bağlantılarınızın artabileceği, daha çok kazanabileceğiniz, verimli, bereketli bir zaman. Ama tabii transiti değerlendirirseniz ortaya çıkabilir bu şeyler.

23 Ağustos’ta retrosu başlıyor Merkür. Bu yıl içindeki üçüncü Merkür retrosu. Tamamı başak burcunda gerçekleşecek. 15 Eylül’e kadar sürecek.

7.ev ikili ilişkileri, eşi, partneri simgeler. Başak burcu ise işi, sağlığı, günlük yaşamı, düzeni.

Eşinizin günlük yaşam düzeni değişebilir bir süre için. Çeşitli nedenlerle işe ara verebilir. Küçük bir istirahati olabilir. Sizin için de geçerli bu olasılık. Rutinlerinize, düzenli olarak yaptığınız şeylere bir süre için ara verebilirsiniz. Bir mola ihtiyacı olabilir. Bu molaların yaptığınız şeylerin kendisinden kaynaklı, size bağlı olmayan nedenlerle de olması mümkün.

İş hayatınızda daha önce çalıştığınız, müşterisi olduğunuz ya da müşteriniz olan kişilerle yeniden irtibatların da olabileceği bir retro zamanı.

Eski bağlantılar canlanıyor gibi.


Balık Burcu Ağustos 2023


VENÜS

Venüs Ağustos boyunca aslan burcunda ve retroda olacak. Bu ayın tamamında bir Venüs retrosu var yani. Siz bu retrodan 6.ev üzerinden etki alıyorsunuz.

Çalışma arkadaşlarınızla ufak tefek anlaşmazlıklar doğabilir. Aslan burcu ego problemleri ile ilgilidir. Kibirli davranışlar olabilir.

Görevlerin paylaştırılmasında, iş bölümünde kişiler bir şeylere itiraz edebilirler.

Hizmet sunduğunuz, ürettiğiniz alanlarda keyifsiz hissettirecek bazı şeyler olabilir. Bir motivasyon kaybı olası. Ama yola devam. Böyle zamanlar elbette olabilir. Bunları da yönetmeyi öğrenmemizi istiyor hayat.

Çok duygusal davranmadan objektif kalmak, konulara biraz teknik bakmak, daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Daha önce birlikte çalıştığınız kişilerle, belki astlarınızla, belki eviniz için hizmet aldığınız kişilerle yeniden bir araya gelebilirsiniz. 6.ev sadece hizmet sunduğumuz alanları değil, hizmet aldığımız kişi ve alanları da simgeliyor. Bir tamir, bir temizlik, vb bir konuda daha önce çalıştığınız kişilerden yeniden yardım isteyebilirsiniz.

İş arkadaşlarınızla daha içten, daha samimi şekilde, bir şeylerin iç yüzünü konuşacağınız durumlar olabilir. Öğreneceğiniz şeyler de olabilir. Onları daha iyi tanıyabilirsiniz. ‘Ön yargılı düşünmüşüm’ diyeceğiniz şeyler olabilir.


Balık Burcu Ağustos 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’a kadar başak burcunda. 7.evinizde.

Başak burcu işimizi, 7.ev ise bağlantılarımızı simgeliyor.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Daha fazla insanla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle danışmanlık verdiğiniz ya da eğitmenlik yaptığınız bir işiniz varsa daha fazla çalışacağınız, bereketli bir dönem yaşayabilirsiniz.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Herhangi bir konuda bir eğitime başlayabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz aracılığıyla başlayacak güzel şeyler olabilir. Tavsiyeler, yönlendirmeler gelebilir. Yakınlarınız bazı başlangıçlara vesile olabilirler sizin için. Size referans olabilirler. Birileri ile bağlantıya geçmenizi sağlayabilirler. Araştırmasını yaptığınız konularda tanıdıkları kimselerle tanıştırabilirler sizi.

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor.

8.ev temalarında yeni gelişmelere açık bir dönem.

Eğer beklemekte olduğunuz paralar varsa, örneğin borç verdiğiniz paralar gibi, sonuçlanmasını beklediğiniz bir nafaka, miras, mal paylaşımı konusu gibi, ödenmesini beklediğiniz prim, sigorta, tazminat gibi, bu konularda olumlu gelişmeler olabilir.

Bir büyük girişiminiz için kredi çekmeyi planlıyorsanız, kredinizi çekebilirsiniz.

Bir yatırım, bir alım satım konusu gerçekleşebilir.

Parasal alanda yeni başlangıçlar var. Sigortanız, maddi güvenceniz, emeklilik planınız gibi konularda yeni kararlarınız olabilir. Başlatacağınız şeyler olabilir.


Balık Burcu Ağustos 2023


Ağustos 2023 Ay Döngüleri :

1 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay :  Ay 9° Kova, Güneş 9° Aslan

Kova dolunayı 12.evinizde gerçekleşiyor. Bu ev bitişlerle ilgili. Var olan bir halin sonlanması gibi bir sembolü var.

Dolunay içindeki Jüpiter’in uyumsuz açısı ise erdemsiz, haksız, adaletsiz şeyleri simgeliyor.

Haksızlık olduğunu düşündüğünüz bir konuda net bir itirazınız olabilir. Haklarınızı korumak için masaya elinizi vurabilirsiniz.

12.ev etkisi olduğu için vaktiyle yapılmış erdemsiz bir şeyden şimdi haberdar olmanız da mümkün. Konu bir şekilde açığa çıkabilir. Bir şekilde önünüze gelebilir.

Erdemli olmayan, iyi, temiz ve doğru olmayan şeyler var belki. Oralara karşı ‘Ben buradayım ve buna müsaade etmiyorum’ duruşu gerekiyor.

Kişisel anlamda böyle bir karmanız varsa, bu dolunay ile karşılığı da gelebilir. Karmik olarak biri de size aynı şeyi yapabilir. Böyle deneyimlerle öğreniyoruz hayatı.

16 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 23° Aslan, Güneş 23° Aslan

6.evinizde doğacak. Uranüsyen bir yeniay. Uranüs’ten yeniaya kare (uyumsuz) bir açı görüyoruz.

Yeniay başlangıç sembolüdür. Girişimlerimiz için kullanırız ama bu Uranüs faktöründen dolayı aslan yeniayını girişimler için öneremiyorum. Özellikle de büyük bir konu ise beklemeniz, stabil kalmanız daha iyi olabilir.

Sanatsal konular, sporla ilgili şeyler, etkinlikler, kurslar, organizasyonlar aslanın konusu. Bu konularda yapacağınız bir şey memnuniyet getirmeyebilir. Bir hizmet satın alabilirsiniz, bir yere katılmak isteyebilirsiniz ama bu şeyden memnun kalmayabilirsiniz. İşleyişte aksaklıklar, pürüzler olabilir. Bir organizasyon iptal edilebilir. Teknik sorunlar olabilir.

6.ev temaları üzerinden de bakalım yeniaya. İş hayatımızla, iş ortamımızla, ekip arkadaşlarımızla ilgili bir ev burası. Uranüs’ün uyumsuz açısı aslanın gölgesini çıkartabilir ortaya. Kibir, böbürlenmek, gösteriş, egosantrik davranışlar, küçümseyici tavırlar var aslanın gölge tarafında. Bir iş arkadaşınızla böyle bir şeyden ötürü sorun yaşamanız mümkün. Aynı şekilde karşılık vermek yerine, bunu ona yakıştırmadığınızı söylemek, gücendiğinizi söylemek daha iyi olabilir. Adaptan, kendini bilmekten daha güzel hiçbir şey yok.

31 Ağustos : Balık Burcunda Dolunay : Ay 7° Balık, Güneş 7° Başak

Dolunay 1.evinizde meydana geliyor.

Doğrudan sizinle ilgili bir dolunay. Kararlarınızı, seçimlerinizi temsil eden bir alanda gerçekleşiyor.

Dolunay netlik, farkındalık, uyanış, tamamlanma, netice, sonuç, bitiş demek.

Bir toparlanma, üzerinizdeki toprağı atma, bir silkelenme hali var burada.

Bir süredir belki bir şeyler gelmiyordu içinizden. Belki özendiğiniz şeylere eskisi gibi özenmiyordunuz. Buna enerjiniz yoktu. Hevesiniz yoktu. Kişisel bakımınızı ihmal ediyordunuz belki.

Şimdi bitmesi, değişmesi, sonlanması, iyileşmesi, kuvvetlenmesi gereken şeyleri fark ediyorsunuz yaşamınızda. İşinizde, kendinizle ilişkinizde, hayatla ilişkinizde, sosyal yaşamınızda, ev düzeninizde. Hayatınızın her yeri için düşünebilirsiniz bunu.

Yeniden doğuş öncesi bir temizlik, bir şeyleri bitirme, tamamlama ve kapatma döngüsü.


Balık Burcu Ağustos 2023


Bu ayın içeriğine de ekleyeceğim çok yeni bir gelişme var : Ay düğümleri aks değiştirdi.

17 Temmuz’dan bu yana kuzey Ay düğümü koç burcunda, güney Ay düğümü terazi burcunda. 18 ay boyunca bu aks üzerinde olacaklar.

Ay düğümleri tutulma hattını temsil ediyor. Tutulmalar bu burçlarda olacak. Bu yeni dönem için ana konularınızı da aşağıda görebilirsiniz :

♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/2.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda/ 8.evinizde olacak.

2.evinize geldi kuzey Ay düğümü.

Para evinize gelen bir kuzey Ay düğümü, paranızı doğru kullanmanız konusunda uyarıyor sizi. Gereksiz harcamaları kısmak, israf olan noktaları dengeye getirmek, tasarruf yapmak, borçlanmamak, bu dönemde önemli.

Kişisel kazancınızı oluşturmakta zorlanabilirsiniz.  O yüzden yeni bir gelir kapısı açılmadan, elinizdeki gelir kaynağını bırakmamanızı öneririm.

Bunun dışında bu transit size toprak elementinizi güçlendirmeyi öğretecektir. Maddi imkanlarınızı oluşturmak, büyütmek, hayatta kimseye ihtiyaç duymayacak hale gelmek, muhtaç hissetmeden bağlar kurmak, ilişkilere sahip olmak, iyi hissetmek, mutlu olmak, hayata köklenmiş hissetmek..Hepsi toprak elementinin konusudur.

Bu temalarda iyileştirilmesi gereken neler var hayatınızda, işte buraları yapılandırma dönemi başlıyor.

Sizin için buraya toprak elementi yazımı da ekleyeceğim ↓ Bu linki tıklayabilirsiniz ↓

Astrolojide Toprak Elementi

↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ Ay düğümleri için yazım burada  ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz  @anlatburcak

Hepimiz için güzel bir Ağustos diliyorum. Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!