Aslan Burcu Temmuz 2021

Aslan Burcu Temmuz 2021

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Temmuz ayının gezegen geçişlerinin ve Ay döngülerinin sizlere neler getirebileceğini anlatacağım bu yazımda. Bakalım sizi genel hatlarıyla nasıl bir ay bekliyor ?


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 12.evinizde.

İhmal ettiğiniz, doktora gitmeyi ertelediğiniz sağlık sorunlarınız varsa, bu ay onlarla ilgili gerekenleri yapmak isteyebilirsiniz. Muayene olmak, tahlil yaptırmak gibi konularınız olabilir.

Ruhsal anlamda şifalanmaya ihtiyaç duyuyorsanız bir terapi gündeme gelebilir. Yaşamınızda bir terapi etkisi yaratacak yeni şeylere başlayabilirsiniz. Ruhunuza iyi gelecek şeylere adım atabilirsiniz.

Transitin detaylı etkileri için yazım burada ↓ Tıklayınız :

Güneş Yengeç Burcunda 20 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da aslan burcuna, 1.evinize geçiyor Güneş.

Güneş aslan burcunun yöneticisidir. Yani aslan, Güneş’in kendi evi ! O yüzden çok güzel bir transit bu.

1.ev yeni bir döngüyü, hayatımızda yeni şeylerin başlamasını, yenilikleri anlatır. Güneş ile harika yeni adımlarınız olabilir bu dönemde. İşinizde parlak bir süreç geçirebilirsiniz. Yeni görevler üstlenebilirsiniz. Bir yükseliş yaşayabilirsiniz.

Yaratıcılığa dayalı bir faaliyetiniz varsa, orijinal, dikkat çeken, başarılı, farklı işler yapabilirsiniz.

İşinizde, kişisel yaşamınızda bir şeyleri yenilemek isteyebilirsiniz.

Sporla ve sanatla bağınız varsa, bu alanlarda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bunlar aslan temasıdır.

Sunumlarınız olabilir. Çevrenize vereceğiniz haberler olabilir. Bir süredir hazırlığında olduğunuz şeyleri Güneş ile tamamlayabilir, duyurabilirsiniz. Daha görünür olabilirsiniz hayatın içinde. Bir şeyleri daha görünür kılabilirsiniz. Donanımlarınızı, yeteneklerinizi ortaya koyacak yeni şeyler yapabilirsiniz.


Merkür’ü bu ay 3 farklı burçta göreceğiz. Haziran ayında retro süreci olmuştu. Retroyu geride bıraktık artık.

11 Temmuz’a kadar olan dönemde Merkür ikizler burcunda, 11.evinizde.

Retrosunda arkadaşlarınızla, işinizde ekipler içinde, sosyal hayatınızda içinde olduğunuz gruplarda iletişim sorunları yaşadıysanız, yanlış anlaşılmalar olduysa, gereksiz tatsızlıklar olduysa, şimdi bunları telafi zamanı.

Dialoglar çok daha rahat, çok daha güzel akacaktır şimdi.

Haberleşmeler artacaktır ayrıca.

Beklettiğiniz elektronik alışverişleriniz varsa, bunları yapmak için de çok iyi bir zaman. Değerlendirebilirsiniz. Çünkü 11.ev, elektroniklerle, internetle, teknoloji ile ilgili bir alan.

11 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna, 12.evinize geçiyor bu defa.

Kendimizle olan ilişkimiz, hayatla olan ilişkimiz, maneviyatımız, sezgiselliğimiz, ruhsal derinliğimiz bu evle ilgili. Ruhsal konular, spiritüel öğretiler bu evin konusu.

Merkür ise bilgiyi, öğrenmeyi sembolize eden bir gezegen.

12.evinizden aldığınız bu Merkür transiti ile yeni spiritüel bilgiler edinebilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştıracak, zorlandığınız konularda farkındalık yaratacak, iç huzurunuzu yukarı taşıyacak, derinlikli bilgiler, yollar, yöntemler çıkabilir karşınıza.

Bir terapi ihtiyacınız varsa, doğru terapisti bulmak için araştırma yapabilirsiniz ayrıca. Merkür ile yazışmalarınız, görüşmeleriniz, irtibatlarınız olabilir.

Aile içinde bir sağlık konusu varsa, çözümü ile ilgili araştırmalarınız olabilir. Tavsiye almak isteyebilirsiniz. Çevrenizle konuyu paylaşabilir, aynı ya da benzer bir şeyi deneyimlemiş kimselerden bilgi alabilirsiniz. Doktor seçimi konusunda öneriler alabilirsiniz.

28 Temmuz’da yeni bir Merkür transiti daha başlıyor. Aslan burcuna, 1.evinize geliyor Merkür.

Güneş’in ardından bu kez Merkür, 1.evinizi hareketlendiriyor. Yeni fikirler getirecektir size. Yeni planlarınız olacaktır.

Bu bir aslan transiti olduğu için, oldukça renkli, yaratıcı fikirler olabilir bunlar 🙂 Bu zaten sizin doğanız. Yaratıcılık konusunda şanslısınız.

Sanatsal konularda, yaratıcılıkla bağlantılı alanlarda, sporda, hobilerinizde, ilgi alanlarınızda yeni şeyler öğrenme zamanı. Başlangıçlar zamanı. Eğitimler de gündeme gelebilir Merkür ile.

Hayatın içinde dialoglarınız, sohbetleriniz de artacaktır.

Bir notum var, her ay bu bölüme ekliyorum. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 22 Temmuz’a kadar aslan burcunda, 1.evinizde.

Yıl içinde Temmuz ve Ağustos aylarında Güneş, Merkür ve Venüs aslan burcundan geçiyor. Bu aylar sizin zamanınız.

Aşk, ikili ilişkiler, sosyal ilişkiler açısından güzel bir zaman. Alışverişleriniz artabilir ayrıca Venüs ile. Kendinize, dış görünüşünüze daha çok özenmek isteyebilirsiniz.

Keyifli etkinlikleriniz, sanatsal konularınız, tatilleriniz, gezileriniz olabilir bu dönemde.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda, tıklayabilirsiniz :

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da başak burcuna, 2.evinize geliyor Venüs.

Parasal konularda güzel bir Venüs etkisi alıyorsunuz bu kez. Gelirleriniz, kazançlarınız açısından, keyiflerinize bütçe ayırabilmek, beklettiğiniz alışverişleri yapabilmek açısından güzel bir dönem. Bereketli bir dönem.

Başak burcu düzeni simgeler. Başak, düzene koymak ister. Detayları hesap etmek, detaylara dikkat ederek fayda yaratmak ister. Venüs buradan geçerken, harcamalarınıza bir çekidüzen vermek, kaydını tutmak da isteyebilirsiniz o yüzden.

İşinizde muhasebe konuları gündeme gelebilir.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 29 Temmuz’a kadar aslan burcunda. Yani neredeyse ayın tamamında aslanda.

1.evinizden geçecek olan bir Mars. Tam bir hareket enerjisi. Tam bir başlama enerjisi.

Çünkü Mars da başlangıçları simgeliyor, 1.ev de.

Zaten Mars zodyakta 1.evin yöneticisidir. Hayatınızda yavaş ilerlediğini düşündüğünüz, potansiyellerinizi yeterince kullanmadığınızı düşündüğünüz, aktive etmek istediğiniz, hızlandırmak, canlandırmak istediğiniz için konular değerlendirebilirsiniz bu transiti.

Her tür konuda yeni başlangıçlarınız olabilir.

Efor isteyen, bedensel enerji gerektiren şeylerin içine girebilirsiniz. Spora başlayabilirsiniz.

Bu çok güzel bir hareket enerjisi. Diğer yandan işin bir de agresyon boyutu var. O enerjiye kapılmadan, kimseyi kırmadan, kendinizi tartışmaların içine düşürmeden, enerjinizi güzel şeylere kanalize ederek geçirin derim bu dönemi. Uyarım, önerim budur.

Aslan sanat demek. Spor demek. Hobiler demek. Hayatın renkleri, keyifleri demek. Buralara akıtın Marsiyen enerjiyi.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda ↓↓↓

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Mars ay sonunda, 29 Temmuz’da başak burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Mars’ın bulunduğu yer, enerjimizi akıttığımız yerdir. Efor alanımızdır.

Maddi olanaklarınızı büyütmek, parasal anlamda daha rahat bir çerçevede olmak, işinizdeki verimi artırmak, daha çok üretebilmek, daha çok kazanabilmek için efor sarfedeceğiniz bir dönem olabilir bu o yüzden.

Yeni başlangıçlarınız için harcamalarınızın da olabileceği, daha fazla harcama yapabileceğiniz bir dönem.

Parasal konularda bir hareketlilik var. Daha çok çalışma, daha çok kazanma zamanı. Bu Marsiyen enerjiyi iyi kullanın. İşinizde yeni neler başlatabileceğinize, hizmet kalitenizi nasıl artırabileceğinize odaklanın. Başak burcu tam da bunları simgeler. Hizmet demektir, üretmek ve sunmak demektir başak.


Temmuz 2021 Ay Döngüleri :

10 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 18° Yengeç, Güneş 18° Yengeç

12.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Spiritüel konularda yeni başlangıçlarınız olabilir. Spiritüel boyutu olan şeylere adım atabilirsiniz. Neptün’den de uyumlu açısı var bu yeniayın. Tam da ruhsal konularla ilgili bir gezegenden gelen uyumlu bir açı söz konusu.

İyileşme etkisi bu yeniay sizin için. Fiziksel ya da ruhsal konularda bir şifalanma etkisi.

Yengeç burcu, ailemizi simgeler. Aile içinde bir şifa ihtiyacı varsa, aile bireylerinin fiziksel ya da ruhsal bir sağlık problemi varsa ya da aile içi ilişkilerde iyileştirilmesi gereken durumlar varsa, bu yeniay yardımınıza geliyor 🙂

Çok güzel bir ferahlık etkisi !

24 Temmuz : Kova Burcunda Dolunay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Aslan

7.evinizde gerçekleşecek.

‘Ben’ dediğiniz yerlere, ‘sen’ dediğiniz, ‘biz’ dediğiniz yerlere bakmanızı istiyor dolunay.

İlişkiler içinde, bu bir aşk ilişkisi olabilir, arkadaşlık, dostluk olabilir, komşuluk olabilir, genel olarak insan ilişkilerinizde kendinizi nasıl konumlandırıyorsunuz ? ‘Ben’ dediğiniz kadar, karşı tarafın isteklerini ve ihtiyaçlarını da dikkate alıyor musunuz ? Bencilce davrandığınız durumlar oluyor mu ? ya da tam tersi karşı tarafı gereğinden çok daha fazla merkeze alıp kendinizi eksilttiğiniz, kişisel ihtiyaçlarınızı, duygularınızı geri plana attığınız oluyor mu ? Buralara bakma zamanı.

Dolunay ilişkiler üzerinden bir şeyler söylemeye geliyor size.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Temmuz genel hatlarıyla böyle olasılıkları anlatıyor sizin için.

Güzel bir ay olsun ! Yazın enerjisi iyi gelsin hepimize.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!