İkizler Burcu Kasım 2023

İkizler Burcu Kasım 2023

İkizler Burcu Kasım 2023

Merhabalar herkese,

Kasım ayını yorumlayacağım sizler için. Yılın akrep ve yay dönemindeyiz. Bu ay akrep ve yay transitleri var.

Gezegenler 6. ve 7.evlerinizde ağırlıklı olarak.

Hepsine bakacağız.

Bu ayın yeniayı ve dolunayı çok kolay görünmüyor. Uyumsuz açılarda olacaklar. Onlara da bakacağız.

Önce hatırlatmam geliyor. Bunu hep yapıyorum, biliyorsunuz. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni ikizler olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz ikizler ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 6.evinizde.

Burada biraz yorabilir sizi Güneş. Yaşam temponuzu artırabilir. Ufak tefek sağlık konularınız, istirahatleriniz de olabilir. Koşturmalar içinde bağışıklığınız düşebilir. Biraz böyle bir transit ama ana ekseni düzen.

Düzen oluşturmak. Sistem kurmak. Verim. Daha verimli olmak için günlük hayatınızı düzenlemek.

Neler olabilir ?

Nelerin sorun yarattığını ve veriminizi düşürdüğünüzü, fiziksel, ruhsal ya da mental olarak nelerin iyilik halinizi bozduğunuzu daha net biçimde görebilirsiniz. ‘Artık değiştirmeliyim, düzene koymalıyım’ bu konuları diyebilirsiniz.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 7.evinize geliyor.

Yakın ilişkiler başta olmak üzere, genel olarak bağlarımızı, iletişim ağımızı, birlikte iş yaptığımız kişileri, birlikte hareket ettiğimiz kişileri simgeliyor bu ev.

Evlilik, sevgililik, yakın dostluklar, iş ortaklıkları, iş birlikleri, danışmanlıklar, eğitimler bu evle ilgili.

Eşinizle/partnerinizle ilgili konular getirebilir Güneş burada size.

Yay burcu yolculukları anlatır. Eşinizin bir iş seyahati olabilir. Aile içi bir konu için memleketine gitmesi gerekebilir. Bir gereklilik olmasa da ailenizi görmek isteyebilirsiniz, memleketinize gidebilirsiniz birlikte.

Yabancı diller, dil kursları yay burcunun konusudur. 7.ev ise bize eşlik eden, yol gösteren, yönlendiren kişileri, eğitmenleri simgeliyor.

Bir kurs kaydınız olabilir. Bir dil eğitimine başlayabilirsiniz. Online bir şey de olabilir bu. Bir üyelik oluşturabilirsiniz. Hocalarla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Danışmanlık 7.ev konusudur. Yay burcu ise ilimleri simgeliyor. İlmi bir alanda danışmanlık alabilirsiniz. Astrolojik danışmanlık alabilirsiniz. Tam da yeni yıl gelirken önünüzü görmek isteyebilir, doğum haritanızın işaret ettiği olasılıkları öğrenmek isteyebilirsiniz.


İkizler Burcu Kasım 2023


MERKÜR

Merkür 10 Kasım’a kadar akrepte. 6.evinizde.

İş hayatınızda daha fazla iletişim getirebilir size.  Çalışmalarınızı artırabilirsiniz. Üretim hacminizi artırabilirsiniz.

Bunun da güzel karşılıkları gelebilir.

Akrep borçları simgeler. Borçlarınızı ödeyebileceğiniz, buraya yüklenebileceğiniz bir dönem.

Özellikle mal/mamul/hammadde aldığınız, hizmet, vb aldığınız firmalara borçlarınız varsa bu hesapları kapatabilirsiniz, küçültebilirsiniz.

10 Kasım’da yay transiti başlıyor Merkür’ün. 7.evinize yerleşiyor.

Kitap alışverişleri, eğitimler, kurslar, uzman kişilerle irtibatlar, danışmanlıklar görüyorum burada. Özellikle ilmi alanlarda başlangıçlar var gibi görünüyor.

Uzaklar yayın konusu. Merkür ise iletişim demek. İşinizde, sosyal hayatınızda, uzaklarla haberleşmeleriniz, iletişimleriniz olabilir.

Uzaklardan gelecek şeyler olabilir. Sizin bir yerlere göndereceğiniz bir şeyler olabilir.


İkizler Burcu Kasım 2023


VENÜS

Venüs 8 Kasım’a kadar başak burcunda. 4.evinizde.

’Güven’ bu transitin ana konusu olacaktır sizin için. Güven ve köklenme. Güven duygunuz. Toprağını bulmak. Ruhsal tarafta bunlar var. Bir yansıma olarak somut tarafta ev, aile, yerleşim, yaşam düzeni konuları.

Belki ev içinde, ev düzeni içinde, belki yaşadığınız mahallede sizinle uyumlu olmayan, seçme olanağınız olsa seçmeyeceğiniz durumlar var.

Çünkü belki iç dünyanızda huzursuzluklar var. Somutta olan her şey, içimizin, zihnimizin, duygu dünyamızın, iç dünyamızın bir yansıması.

Yaşam alanınız içinde neleri değiştirirseniz daha huzurlu, daha konforlu bir düzeniniz olur ? Evi ailenizle ya da başkaları ile paylaşıyorsanız hangi noktalarda düzen oluşturmanız iyi olur ? Bu konularda değişimler olabilir Venüs ile.

Venüs alışverişleri simgeler. Başak burcu ise pratikliği, işlevselliği. Evinizde bazı şeyleri daha pratik, daha kullanışlı hale getirmek için yapacağınız alışverişler de olabilir. Alet, aparat alışverişleriniz olabilir.

Venüs 8 Kasım’da terazi transitine başlıyor. 5.evinize geliyor.

Hayatın keyiflerini tatmak. Keyif almak. Eğlenceli şeyler yapmak. İyi hissettiren, mutlu eden şeyleri yapmak. Böyle anlatabilirim bu evi.

5.evin çocuksu bir enerjisi var. Yaşam enerjimizle ilgili. Bizi heyecanlandıran, sevindiren, yaşam enerjimizi yükselten şeylerle ilgili.

Venüs ile güzel keyif alanları katabilirsiniz hayatınıza. Yeni bir hobi. Yeni bir etkinlik. Belki bir el işi. Bir atölye çalışması.

Güzel bağlantılar, yeni insanlar da getirir terazide bir Venüs. İyi bir eğitmen, sınıf arkadaşları, güzel ahbaplıklar var sizin için bu transitin olasılıkları içinde.


İkizler Burcu Kasım 2023


MARS

Mars 24 Kasım’a kadar akrepte. 6.evinizde.

Bu transit iş hayatınız üzerinden çalışabilir. 6.ev çalışma hayatımızı, iş ortamımızı, işinizde görev ve sorumluluk alanlarımızı simgeliyor.

Bazı şeyler biraz kızdırabilir sizi. Akrep Plutonik bir burç. Gölge yanları olan, erdemlerini geliştirmesi gereken bir burç. Birilerinin hakkaniyetsiz, erdemsiz davranışları kızdırabilir sizi. Huzurunuzu eksiltebilir.

Ama eksiltmemeli. Buna gücü yetmemeli. Duygularımızın, iyilik halimizin, huzurumuzun dış koşullara bağlı olmaması gerekiyor. Bu stabil hali ne kadar sağlayabilirsek o kadar iyi. Siz işinize odaklanın. Haklarınızı korumanız, savunmanız gerektiği yerde de ifade edin kendinizi. Hayatın içinde bu da gerekiyor.


İkizler Burcu Kasım 2023


24 Kasım’da yay burcuna geçiyor Mars. 7.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İlişkiler. İlişkileri yürütmek. İlişkilerde denge. Alma verme dengesi. Aldıklarınızı ve verdiklerinizi eşit tutmak. Fazla almamak. Fazla vermemek. Buralarda çalıştırmak istiyor sizi bu Mars. Dersler, ödevler bu kez buralardan geliyor.

İlişkiler içinde dengeli, eşit olmayan bir şeyler sizi kızdırabilir. Mars sinirlenmek, öfkelenmek demektir. Birilerine kızabilirsiniz. Ama yanlışlarını bu vesilelerle görüyor insan, doğruyu, dengeyi öyle buluyor.

Almadıklarınızı vermeyin. Vermediklerinizi almayın ilişkiler içinde. Dengenin yolu bu.

Başka neler olabilir yaydan, 7.evden geçen bir Mars ile ?

Akademi yay burcunun konusudur. 7.ev ise hocaları, özellikle de danışman hocaları simgeliyor.

Bir tez, bir proje çalışması içinde iseniz, bir danışman hocanız varsa, onunla anlaşmak, uzlaşmak, sağlıklı bir iletişim kurmak çok kolay olmayabilir. Kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz, sizi yanlış anlayabilir bu kişi.

Bazen ilişkileri stratejik olarak yönetmek, yolunda tutmak gerekiyor. Akademik hayatınıza zarar vermemek adına kontrollü olun + Kendinizi iyi ifade etmeye çalışın adabınca.

Bu transit uzaklarla ticari işleri olanlara yeni bağlantılar da getirebilecek bir transit. Yeni müşteriler, eklenebilir iş ağınıza.

İthalat ya da ihracat yapanlar, başka ülkelerde şubesi/ofisi olanlar, yurt dışı bağlantılı işler içinde olanlar için hareketli bir Mars transiti.

Bizzat ilgilenmeniz, yoluna koymanız, belki gidip yerinde görmeniz gereken şeyler de olabilir. Seyahat de gerekebilir yani.

Böyle ihtimaller var.


İkizler Burcu Kasım 2023


Kasım 2023 Ay Döngüleri :

13 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 20° Akrep, Güneş 20° Akrep

Bu yeniay kolay bir yeniaya benzemiyor. Çok sevimli görünmüyor göstergeleri.

Mars ve Uranüs bu akrep yeniayında karşı karşıya geliyor. Üstelik yeniay ile doğrudan bağlantıları var.

Güneş ile Ay bir araya gelince yeniay doğar. Güneş ve Ay bu yeniayda akrep burcundalar.

Yanlarında Mars var. Mars yeniay ile kavuşum halinde.

Bu Güneş Ay Mars kavuşumunun tam karşısında ise Uranüs var.

Mars agresif, gergin, patlamaya hazır bir enerjidir. Kontrolü eksiktir. Uranüs burayı tetikliyor. Küçük bir kıvılcımın kocaman bir ateşe dönebileceği bir zaman.

Hayatımızın her yerinde çok kontrollü ve akılcı davranmamız gerekiyor. Bu bilgilendirme metnini her burç için ekledim yazılarıma. Hepimiz için geçerli etkiler.

Sağduyu, akıl, mantık, strateji ve kontrol gerekiyor.

Sizler bu yeniayı 6.evinizde deneyimleyeceksiniz. Mars Uranüs karşıtlığı 6-12 aksında çalışacak sizde.

İşinizden, iş ortamınızdan memnun değilseniz, ayrılmak istiyorsanız bu kopuş gerçekleşebilir. Netleşebilirsiniz. Bir bitiş olabilir.

Ama illa ki bitiş olmak zorunda değil,  sorunlu durumlar da olabilir.

Bir görev size verilebilir. Sizin için fazla olabilir, fazla yorucu olabilir bu şey. Kapasitenizin üzerinde kalabilir. Görev tanımınıza, günlük temponuza sığmayabilir. Bu da haliyle sinirlendirebilir sizi. Tepki gösterebilirsiniz.

Bunu uygun bir dille yapmak gerekiyor. Bu ekonomik ortamda işi, gelir akışını korumak gerekiyor.

Ama bitecek olan da biter tabii. Kimileri için iş bağlantılarının sonlanabileceği bir zaman.

İşinizde bir şeyin düzeni aksayabilir ayrıca. Bu bir sorun yaratabilir.

Örneğin üretimi yapılması gereken bir şeyin yeterli sayıda, sipariş sayısında üretilememesi, bir hammaddenin sorun yaratması, bir şeyin arızalanması, hesapta olmayan bir aksaklık doğması gibi. İşin içinde Uranüs olduğu için normal düzenin dışında, beklenmedik şeyler olabilir.

Bir şeyleri yetiştirmek için hızlanmanız gerekebilir. Kısa sürede yeniden yapmanız gereken şeyler olabilir. Böyle bir telaş enerjisi de var sanki burada.

İş arkadaşlarınızla tartışmalar olabilir. Bu konuda kontrollü olmanızı önereceğim.

Bunlar dışında sağlığınıza daha fazla özenin diyeceğim. 6.ev etki alınca bir sağlık konumuz olabiliyor. Yüksek tempolar, koşturmalar içinde kendinizi ihmal etmeyin.


İkizler Burcu Kasım 2023


27 Kasım : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 4° İkizler, Güneş 4° Yay

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da uyumsuz açılarla gerçekleşiyor.

Bu dolunayda da sert açılar görüyoruz.

Güneş ve Ay karşı karşıya gelince dolunay olur. Ay ikizlerde, Güneş yayda. Güneş’in yanında Mars var.

Satürn ise ikizler tarafına da, yay tarafına da kare açıda. Bir t-kare oluşuyor. Apekste, sivri uçta Satürn var.

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da Marsiyen. Mars ile gerçekleşiyor. Ek olarak yeniayda Uranüs, dolunayda Satürn faktörü var.

Sistem içinde bizi sadece iyiliklerimiz korur. İyi insanlar olalım. Yaradan’a güvenle, şartlar içinde iyi olmaya, olanları okuyup iyi seçimler yapmaya çalışalım.

1.evinizde bir dolunay.

Burada bir karar var gibi. Marsiyen ve Satürnyen bir karar. Bir şeyin bardağı taşırması. Bir şeyi sonlandırma kararı. Böyle olasılıklar var.

Netleşmek, gerçeklerle yüzleşmek anlamına geliyor Satürn’ün dolunaya kare açıları. Bitiş, sonlanma anlamına geliyor. Mars ise kızmak, öfkelenmek demek.

Kişisel hayatınızda, sosyal hayatınızda, işinizde bitireceğiniz, yapmayı bırakacağınız şeyler olabilir. Satın aldığınız bir hizmet varsa üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Bir arkadaşlıktan uzaklaşabilirsiniz.

Günlük rutinlerinizden çıkaracağınız şeyler olabilir.

Davranış kalıplarınızı gözden geçirmenize vesile olabilir bu dolunay ayrıca. Size özellikle öfke kontrolü konusunda eksiklerinizi gösterebilir. Sevdiklerinizi kırabilirsiniz, küstürebilirsiniz. Marsiyen enerjiyi kontrol edin ki böyle şeyler olmasın.

Neyi nasıl yapıyorsunuz ? Nasıl yapınca sorun oluyor ? Aslında nasıl olmalı ? Ölçü ne olmalı ? Şekil ne olmalı ? Davranışlarınıza, kalıplarınıza da bakmanızı istiyor dolunay.


İkizler Burcu Kasım 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


İkizler Burcu Kasım 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


İkizler Burcu Kasım 2023


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!