Oğlak Burcu Şubat 2023

Oğlak Burcu Şubat 2023

Merhabalar sevgili yükselen oğlak okuyucularım !

 Şubat’ı anlatacağım bu yazımda sizlere.

Eğer yükseleniniz oğlak ise yararlanabilirsiniz bu öngörülerden. Çünkü ev hesabı yükselenimizden başlar. Yükselenimiz 1.evimizdir.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle ↓

Şubat 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda. 2.evinizde.

Parayı, parasal konuları simgeleyen evdir burası. Maddi kaynaklarımız, kazançlarımız, harcamalarımız, gelir kaynaklarımız, maddi konforumuz ve güvencemiz bu evin konusudur. Güneş transitlerinde ilgili evin konularda yenilikler görürüz.

Bir güçlenme ve yenilenme yaratacak yeni şeyler olur. Yeni girişimler olur. Ayrıca kadersel olarak karşımıza çıkan güzel fırsatlar olur.

İşinizi büyütmek için yapmak istediğiniz, planladığınız şeyler varsa, bunları hayata geçirmek için uygun bir zaman sizin için. Rüzgar istediğiniz yönden esebilir. Motivasyonunuzu yükseltecek şeyler olabilir.

Hevesleriniz, niyetleriniz için güzel şeyler yapabilirsiniz. Geliriniz büyüyebilir.

Güzel fikirlerle donanımlarınızı, becerilerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Bir gelir kaynağı doğabilir.

Kendiniz için, keyfiniz için, konforunuz için satın alacağınız şeyler olabilir. Bütçe gerektiren bir konu, istediğiniz yönde gerçekleşebilir.

Güneş 19 Şubat’ta balık burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

Hayatınızda iletişimlerin, dialogların, haberleşmelerin artabileceği bir zaman.

Kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla belki daha fazla dialog kurabileceğiniz, belki yeni haberlerini alabileceğiniz bir dönem. 3.ev bu kişileri simgeler. Ayrıca yakın çevre demektir.

Kardeşleriniz yeni şeylere başlayabilirler. Balık burcu sağlık sorunları ile ilgilidir. Güneş ise güçlenmek demektir. Kardeşlerinizin sağlık sorunları varsa (büyük şeyler kastetmiyorum, herkesin irikli ufaklı sağlık sorunları olabilir), doktora göründükleri bir gündemleri varsa, bu sorunun çözülebileceği bir süreç.


Merkür 11 Şubat’a kadar oğlak burcunda olmaya devam ediyor. 1.evinizde.

Normal transitlerinden daha uzun süre kaldı burada. Çünkü oğlakta bir retrosu oldu. Retroya ev sahipliği yaptınız.

Ocak ayında retro döneminde fikirler değişti, farkındalıklar oldu, bakış açılarınız değişti. Planlar değişti, güzergah yenilendi. Belki bazı konularda yeni bir rota oluşturmanız gerekti.

Bir şeylerin üzerinden tekrar geçtiniz, eksikleri tamamladınız. Belki yarım kalan işler neticeye bağlandı.

Şimdi artık ileri hareketinde bir Merkür ile daha bilinçli, daha farkındalıklı, daha temkinli şekilde ilerliyorsunuz. Daha rasyonel hedeflerle, daha akılcı yöntemlerle, daha doğru bir rotayla yol alıyorsunuz artık.

İletişimler hareketli. Yeni fikirler var. Günlük yaşamda tempo yüksek.

11 Şubat’ta kova burcuna geçiyor Merkür. 2.evinize geliyor.

Bu ev parayı, para kazanmayı, kişisel kazançlarımızı simgeler. Kova burcu ise interneti, teknolojiyi, dijital platformları. İnternet üzerinden yaptığınız bir işiniz varsa, bereketli bir zaman diyebilirim o yüzden.

Yoksa bu yönde bir adım da atabilirsiniz. Böyle bir girişiminiz de olabilir. Dijital platformlar üzerinden bir gelir kapısı açabilirsiniz kendinize.

Parasal konularda yeni kararlarınız olabilir. Yatırım amaçlı neler yapabileceğinizi araştırabilirsiniz. Geleceğiniz için maddi güvence oluşturmak adına yeni şeyler yapabilirsiniz.

Kova burcu teknoloji ile, elektronik aletlerle ilgili. 2.ev ise harcamalarımızı da kapsıyor. Bir elektronik alışverişiniz olabilir. Dijital bir aplikasyona, bir platforma üyelik oluşturabilirsiniz. Teknolojik bir harcamanız olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 20 Şubat’a kadar balık burcunda. 3.evinizde.

Venüs balıkta yücelir sevgili okuyucularım. Venüs için çok iyi bir zemin burası. O yüzden bu transit hepimiz için çok güzel. Ama tabii bu olumlu etkileri farklı farklı konular üzerinden alıyoruz her birimiz.

Sizin için nasıl olasılıklar var ?

3.ev yakın çevremiz diyebileceğimiz kişileri simgeleyen bir alan.

Arkadaşlarınız, komşularınız, yakın akrabalarınız, yakın iletişimleriniz bu evle ilgili. Bu kişilerle ilgili konular üzerinden alıyorsunuz Venüs’ün şansını.

Birbirinizin işini kolaylaştıracağınız, destek vereceğiniz şeyler olabilir. Daha çok bir araya gelebilirsiniz. Keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Yakın çevre içinde son günlerde gücendiğiniz şeyler olduysa, işin aslının farklı olduğunu, durumları yanlış anladığınızı fark edebilirsiniz. Konular tatlıya bağlanabilir.

İşiniz satış, pazarlama, e-ticaret, sosyal medya alanlarında ise faaliyetleriniz açısından  şanslı, verimli, iyicil bir süreç. İşinizden daha çok keyif almanızı sağlayacak şeyler olabilir. İşinizde daha iyi, daha güvende, daha dingin, kendinizi işinize daha ait hissedebileceğiniz bir zaman. ‘İyi ki buradayım, iyi ki bu işi yapıyorum’ diyeceğiniz güzel şeyler olabilir.

Venüs 20 Şubat’ta koç burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Bu kez aile içinde güzel bir dönem olabilir. Bu ev aile bireylerimizi temsil ediyor.

Evimiz, evimizin şıklığı, dekorasyonu, konforu, güzelliği, güvenliği yine 4.evle ilgili.

Eviniz için yeni güzel şeyler yapabilirsiniz. Güzel ürünler, güzel eşyalar bulabilirsiniz.

Ev arıyorsanız kendinize uygun bir ev bulabilirsiniz.

Kiracılarınız varsa, onlarla iletişimlerde güzel şeyler olabilir. Anlaşmazlıklar olduysa giderilebilir. Konular tatlıya bağlanabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars bu ay boyunca da ikizler burcunda. 6.evinizde. Artık retro sonrası ileri hareketinde. Marsiyen konular toparlanıyor.

6.ev bedensel sağlığımızla, gücümüzle ilgilidir. Mars da benzer temalara sahip.

Kuvvet, hareket, enerji, bağışıklık, bedensel güç. Böyle temaları var Mars’ın da. Kasım-Aralık-Ocak döneminde (Ocak ortasına kadar) sağlık konusunda zorlanmış olabilirsiniz.

Günlük yaşamınızı sürdürmekte zorlanmış, istirahat ihtiyacı duymuş, bir şeylere ara vermiş olabilirsiniz.

Şimdi artık konular düzene giriyor. İş hayatınızla ilgili konularda da hareketlilik var. Tempo yükselebilir. Yeni düzenlemeler olabilir. Yeni bir günlük düzen başlayabilir.


Şubat 2023 Ay Döngüleri :

5 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay  Ay 16° Aslan, Güneş 16° Kova

8.evinizde bir dolunay.

Parasal konularda temkinli olmanızı önereceğim. 8.ev para çıkışları ile ilgilidir. Borçlar, yasal borçlar, yasal paralar, maddi anlamda hukuki konular bu evle ilgilidir.

Hesapta olmayan bir gündem doğabilir. Ek süre verileceğini tahmin ettiğiniz bir parasal konuda, süre verilmeyebilir. Bir ödemeyi şimdi yapmanız gerekebilir. O yüzden bütçenizi kendinizi açıkta bırakmayacak şekilde ayarlamaya çalışmanız iyi olur.

Belki yakın çevre içinde aileden, dostlardan yardım olmak da olabilir. Belki siz birine yardımcı olabilirsiniz aciliyeti olan bir parasal konu için.

Lüks tüketim, büyük bir alışveriş bugünlerde önermem. Bunun dışında mal paylaşımları, nafaka, tazminat gibi konuları ve hukuki süreçleri olanlar için bir sonuçlanma vakti olabilir bu dolunay. Bazı şeyler beklediğinizden farklı sonuçlanabilir. Şaşkınlık yaşamamak için her ihtimale eşit pay vererek düşünün derim olasılıkları.

20 Şubat : Balık Burcunda Yeniay : Ay 1° Balık, Güneş 1° Balık

3.evinizde gerçekleşiyor balık yeniayı.

Bu ev kardeşleri, akrabaları, yakın çevreyi, arkadaş çevreyi, komşuları simgeler.

Onların yaşamında güzel başlangıçlar olabilir. Örneğin kardeşleriniz kendi yaşamları için yeni adımlar atabilirler. Huzur, keyif, bereket getirecek başlangıçlar yapabilirler.

Yakın çevre içinde sağlık sorunu olanlar, çözüm yönünde değişimler yaşayabilirler.

Bu ev iletişim evidir en temelde. İletişimlerinizi gözden geçirebileceğiniz bir yeniay. Daha yumuşak bakış açılarına varabileceğiniz, kızgın olduğunuz bazı şeylerin üzerinde durulmayacak şeyler olduğunu fark edebileceğiniz, daha hoşgörülü, daha ılımlı olacağınız günlerdesiniz.

Ruhunuzda bir yerler çözülüyor, katılıklar yumuşuyor. Duygularınız şifalanıyor bu yeniay ile.


Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir ay olsun. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!