Balık Burcu Kasım 2023

Balık Burcu Kasım 2023

Balık Burcu Kasım 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Kasım ayını anlatacağım sizlere bu kez. Bu yılın da sonuna yaklaşıyoruz.

Kasım biraz gergin görünüyor. Özellikle yeniay ve dolunayı uyumsuz açılarla gerçekleşecek. İyi yönetelim bu ayı diyeceğim o yüzden en başından.

Detayları konuşacağız.

Önce hatırlatmamı yapayım. Bunu hep yapıyorum, biliyorsunuz. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni balık olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz balık ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 9.evinizde.

Yurt dışında ya da başka şehirlerde yakınlarınız varsa, yanınıza gelebilirler.

Siz onlara gidebilirsiniz 🙂 Haberleşmeleriniz artabilir.

Uzaklarla bağlantı kurmayı anlatır çünkü bu ev. Böyle bir hareketlenme var.

Seyahatleriniz, gezileriniz de olabilir. Çok istediğiniz bir yeri görebilirsiniz.

Okul, eğitim, akademi temaları da bu ev kapsamında. Akademik çalışmaları olanlar için parlak bir zaman. Teziniz, yazmakta olduğunuz bir makaleniz varsa, konu ilerleyebilir. Şekil veremediğiniz kısımları bir zemine oturtabilirsiniz. İlerleyebilirsiniz, konular şekil alabilir.

Yabancı dil öğrenmek isteyenler, kendine yeni bir dil eklemek isteyenler bu başlangıcı yapabilirler.

Bir de şu olur 9.ev zamanlarında : Dinler, ideolojiler, inanç sistemleri, felsefeler, felsefi öğretiler, ilimler 9.evle ilgilidir. Bilincimizi büyütecek, yükseltecek bilgiler, keşifler, deneyimler gelir 9.ev transitlerinde. Dünya kültürleri, toplumların yaşam biçimleri, inançları..Biraz buralara merak salıyorsunuz gibi 🙂

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 10.evinize geliyor.

10.ev = İş     Yay burcu = Uzaklar

Şimdi bu iki temel bilgi üzerinden üretelim olasılıklarınızı. Hadi siz de düşünün okumadan evvel, birlikte yapalım 🙂

İşinizde başka şehir ve ülkelerle bağlantılar artabilir. Yurt dışı bağlantılarınız, uluslararası ticari faaliyetleriniz varsa bunlar artabilir. Yoksa, ama bu yönde bir hazırlık varsa, bu faaliyetler artık başlayabilir. İlk anlaşmalarınızı, ilk sözleşmelerinizi yapabilirsiniz.

Uzak bir yerden iş teklifi alabilirsiniz. Başka bir yere yerleşim konunuz ve orası için iş başvurularınız varsa bunlardan karşılık gelebilir ya da bu yönde başvurularınız olabilir. İrtibatlarınız olabilir.

İşinizde yabancılarla görüşmeleriniz, toplantılarınız olabilir. İngilizce ya da başka bir dilde sunum yapabilirsiniz. Bir iş seyahatiniz olabilir.

Başka olasılıklar da var. Yay burcu akademiyi simgeliyor. 10.ev ise yetkiyi, yetki sahibi kişileri, otoriteyi, otoritenin belirlediği kuralları.

Akademik hayatınızda kurallar, yönetmelikler gereği yapmanız gereken işlemler, birimlere vermeniz gereken evraklar olabilir.

Resmi işlemleriniz olabilir. Hocaların talepleri de artabilir bu dönemde. Şu şöyle olsun, bu böyle olsun diyebilirler. Yapmanız gereken işler artıyor gibi.


Balık Burcu Kasım 2023


MERKÜR

Merkür 10 Kasım’a kadar akrepte. 9.evinizde.

Başka şehir ve ülkelerdeki yakınlarınızla para konularınız olabilir. Para transferleri olabilir aranızda.

İşinizde ithalat, ihracat yapıyorsanız yurt dışından paralar gelebilir.

Yaptığınız işlerde, ticari faaliyetlerde bir şeylerin nasıl yönetmelikleri var, prosedürleri ne, neyin ne kadar vergisi ödenecek, nereye ne işlem yapılacak, böyle konular da var gibi.

Para birimleri, ülkeler arası transferler, kesintiler, vergiler konunuz olabilir.

Yurt dışından bir kazancınız olacaksa para buraya aktarılırken kesintinin olmaması, az olması için transferde doğru yöntemi seçmenizi önereceğim.

10 Kasım’da yay transiti başlıyor Merkür’ün. 10.evinize yerleşiyor.

İşinizde daha fazlasına açılmak, daha çok insana ulaşmak istiyorsanız, hedeflerinizi belirleyin. Net adını koyun bir şeylerin. O hedefler doğrultusunda rotanızı belirletin ve gerekenleri yapın bu dönemde. Emeklerin karşılıkları güzelce ve güçlü şekilde gelebilir.

Eğitim vermek, danışmanlık yapmak istiyorsanız, böyle bir işin hazırlığında iseniz bu başlayabilir. Böyle bir işiniz varsa bağlantılarınız, öğrencileriniz, danışanlarınız artabilir Merkür ile.


Balık Burcu Kasım 2023


VENÜS

Venüs 8 Kasım’a kadar başak burcunda. 7.evinizde.

Başak = İş     7.ev = Bağlantı

İş hayatınızda yeni bağlantılar olası. Belki tecrübelerinden fayda bulabileceğiniz meslektaşlar, belki iş birlikleri, belki daha çok müşteri, daha fazla insan, daha fazla talep. İş konusunda şanslı bir dönem.

Başak burcu hizmet almakla ilgilidir. Evinizde bir çalışanınız olsun, size yemek, temizlik, çocuk bakımı, vb konularda yardımcı olsun istiyorsanız, biriyle anlaşabilirsiniz.

İşinizde çalışanlarınız varsa artabilirler 🙂 Yeni insanlar katabilirsiniz ekibinize.

Başak burcu sağlığı simgeliyor ayrıca. 7.ev ise bize yol gösteren insanları. Bir sağlık konunuz varsa (büyük şeyler olmasına gerek yok, zaten öyle düşünmeyelim) iyi bir hekimle irtibat kurabilirsiniz. Çok güzel yol gösterebilir size. Doğru tanıyı koyabilir. Doğru güzergahla şifanıza, konunun çözümüne götürebilir sizi.

Bir üyelik, bir hizmet satın alabilirsiniz. Online bir şey olabilir bu, somutta gidip geleceğiniz bir yer olabilir.

Hizmetler ve bağlantılar. Kayıtlar, üyelikler. Yeni insanlar. İş birlikleri. Venüs’ün başak dönemi için konularınız bunlar. Güzel şeyler getirir Venüs size.

Venüs 8 Kasım’da terazi transitine başlıyor. 8.evinize geliyor.

Başkaları ile, başkalarının maddi kaynakları ile yapacağınız şeyler olabilir. Aileniz, eşiniz, bir yakınınız yapacağınız bir şey için ihtiyacınız olan bütçeyi sağlayabilirler sizin için. Birinden borç da alabilirsiniz. Kredi çekme planı olanlar bunu yapabilirler.

Ortaklı bir ticari faaliyetin geliri elinize geçebilir. Bir mülkten, araziden, tarım/hasat gelirinden payınızı alabilirsiniz.

Terazi burcu eşi simgeler. Eşiniz işinde zam alabilir. Kendi işini yapıyorsa iyi bağlantılar kurabilir. Gelirleri artabilir. Eşin kaynaklarının artabileceği bir dönem.


Balık Burcu Kasım 2023


MARS

Mars 24 Kasım’a kadar akrepte. 9.evinizde.

Uzaklarla ilgili konular. Bir yer değişikliği. Bir yerleşim konusu. Yeni bir yere alışma konusu. Bir seyahat. Bir taşıma, lojistik, transfer konusu.

Bir vize/pasaport konusu. Ticari işler, ithalat, ihracat konusu.

Uzaklarda olan akrabalarınızla, sevdiklerinizle ilgili konular.

Hepsi 9.ev olasılıkları içinde. Güncelde böyle konularınız varsa, çabalarınız olabilir Mars burada iken.

Bu şeyleri yoluna koymak için. Neticelendirmek için. Gerçekleştirmek için. Katkı olmak için. Yardımcı olmak için. Beklememek için. Konuları ilerletmek için.

Öğrenci olanlar için yoğun bir dönem. Ders yükünüz yorabilir sizi biraz. Sınavlarınız olabilir. Akademik çalışmalarınız olabilir. Tez, makale konuları, ödevler, grup çalışmaları, projeler olabilir. Hocalarla iletişimler artabilir. Arkadaşlarınızla birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Zaman zaman anlaşmazlıklar da olabilir.

Mars’ın olduğu yerde bir efor oluyor. Bir şey çok kolay akmayabiliyor, bir yerine iki kerede, üç kerede olabiliyor. İletişimlerde sorunlar doğabiliyor.

Bir şeyleri yönetmek gerekiyor. Sabırla beklemek gerekiyor. Acele etmemek, doğru adım için uygun zamanı kollamak gerekiyor.

Enerjiyi kontrollü kullanmak, aceleci ve hırslı olmamak, ayarı tutturmak, ilişkileri, iletişimleri yönetmek gereken bir dönem.


Balık Burcu Kasım 2023


24 Kasım’da yay burcuna geçiyor Mars. 10.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İş. İşinizde yeni hedefler. Yeni bağlantılar. Özellikle uzaklarla bağlantılar. İthalat. İhracat. Uluslar arası işler. İnternet üzerinden tüm dünyaya satış yapabileceğiniz işler.

Büyüme fırsatları. Fırsatları doğru değerlendirmek. Büyümek. Yükselişler.

Kendi işini kurmak. Var olan işi büyütmek.

Bir şirket içinde yükselmek. Terfi almak.

Hepsi bu transitin olasılıkları arasında. Herkes kendi hayat resmine göre etki alır tabii.

İş seyahatleri de olabilir bu dönemde.

Akademisyen olanlar, akademik hayatı olanlar için tempolu, koşturmalı, yoğun bir döneme benziyor.


Balık Burcu Kasım 2023


Kasım 2023 Ay Döngüleri :

13 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 20° Akrep, Güneş 20° Akrep

Bu yeniay kolay bir yeniaya benzemiyor. Çok sevimli görünmüyor göstergeleri.

Mars ve Uranüs bu akrep yeniayında karşı karşıya geliyor. Üstelik yeniay ile doğrudan bağlantıları var.

Güneş ile Ay bir araya gelince yeniay doğar. Güneş ve Ay bu yeniayda akrep burcundalar.

Yanlarında Mars var. Mars yeniay ile kavuşum halinde.

Bu Güneş Ay Mars kavuşumunun tam karşısında ise Uranüs var.

Mars agresif, gergin, patlamaya hazır bir enerjidir. Kontrolü eksiktir. Uranüs burayı tetikliyor. Küçük bir kıvılcımın kocaman bir ateşe dönebileceği bir zaman.

Hayatımızın her yerinde çok kontrollü ve akılcı davranmamız gerekiyor. Bu bilgilendirme metnini her burç için ekledim yazılarıma. Hepimiz için geçerli etkiler.

Sağduyu, akıl, mantık, strateji ve kontrol gerekiyor.

Sizler bu yeniayı 9.evinizde deneyimleyeceksiniz.

Başka şehirlerle, ülkelerle ticari bağlantılarınız varsa, özellikle yurt dışı kaynaklı bir gelir akışı varsa buralarda pürüzler mümkün. Anlaşmalar, iş birlikleri içinde sorunlar olabilir. Bazı bağlantılar kopabilir. Bu durum gelirlerinizi etkileyebilir tabii.

Bunlar dışında 3-9 akışı bilgiyi satmakla ilgili. Eğitmen olmak, danışmak olmak 3-9 aksının konusu. Böyle bir işiniz varsa buralarda değiştirmeniz, düzenlemeniz gereken konular olabilir. Sorunlu durumlar olabilir. Öğrencilerinizden, danışanlarınızdan bazıları sorun yaratabilir. Münakaşalarınız olabilir.

Yakın çevre içinde de olabilir bunlar. Özellikle 3.evden karşıt açı yapan Uranüs, akrabalarla iletişim sorunlarına işaret ediyor. Sesler yükselebilir, tartışmalar olabilir.

Ne yaptığımızın, ne söylediğimizin farkında olmamız gerekiyor.

Düzgün davranışlar yakışır düzgün insanlara. Öfkenize kapılıp size yakışmayacak şeyler yapmayın diyeceğim. Koruyun mertebenizi, adabınızı.


Balık Burcu Kasım 2023


27 Kasım : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 4° İkizler, Güneş 4° Yay

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da uyumsuz açılarla gerçekleşiyor.

Bu dolunayda da sert açılar görüyoruz.

Güneş ve Ay karşı karşıya gelince dolunay olur. Ay ikizlerde, Güneş yayda. Güneş’in yanında Mars var.

Satürn ise ikizler tarafına da, yay tarafına da kare açıda. Bir t-kare oluşuyor. Apekste, sivri uçta Satürn var.

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da Marsiyen. Mars ile gerçekleşiyor. Ek olarak yeniayda Uranüs, dolunayda Satürn faktörü var.

Sistem içinde bizi sadece iyiliklerimiz korur. İyi insanlar olalım. Yaradan’a güvenle, şartlar içinde iyi olmaya, olanları okuyup iyi seçimler yapmaya çalışalım.

4.evinizde bir dolunay.

Ev demek en temelde bu alan. Aile demek. Yerleşim, yaşam alanı demek. Evin düzeni 4.ev konusu. Ev halkı 4.ev konusu.

İkizler burcu ise akrabaları, kardeşleri, yakın arkadaşları simgeliyor. Evinizde bir yakınınızı ağırlayabilirsiniz. Bir akrabanız bir süre için yanınızda kalabilir.

Bu günler içinde tatsızlıklar olabilir ama. Tartışmalar olabilir. Birbirinizi kırabilirsiniz. Yakınınız küsüp gidebilir. Bunu yaşayan siz de olabilirsiniz. Siz birinin evinde yabancı gibi hissedebilirsiniz kendinizi.

Kardeşlerinizin bir ev gündemi olabilir. Evlerini boşaltmaları gerekebilir. Yeni bir ev bulmaları gerekebilir.

Ev içinde ailenizle anlaşmazlıklarınız, tartışmalarınız olabilir. Bu ayın yeniayı ve dolunayı uyumsuz açılarla gerçekleşiyor. Çok şahane şeyler söylemiyorum o yüzden.

Bu etkileri, bu ihtimalleri öncesinden öğrenmiş oluyorsunuz bu içeriği okuyarak. Buna göre davranırsanız, ölçülü, kontrollü, hoşgörülü olursanız, durumları toparlayıcı, uzlaşmacı bir tavırda olmayı seçerseniz etkileri küçültürsünüz. Hatta hiç etki almayabilirsiniz bile.


Balık Burcu Kasım 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Balık Burcu Kasım 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Balık Burcu Kasım 2023


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!