27 Mart-2 Nisan 2023 Astroloji Gündemi

27 Mart-2 Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Merkür’ün Jüpiter ile, Venüs’ün Uranüs ile kavuşacağı, kavuşumların öne çıktığı bir haftaya giriyoruz. İçinde pek çok iyi olasılığı taşıyor bu kavuşumlar.

Mars ve Satürn arasında çok güzel bir açı oluşacak ayrıca.

Yeni başlayacak olan bir transit yok. Güneş ve Merkür koç transitine, Venüs boğa transitine devam ediyor. Mars yengeç burcuna 25 Mart’ta geçti, daha yeni bir transiti başladı. Yengeçte ilerliyor.

Yeniay ya da dolunay haftasında değiliz. Bu anlamda da farklı ve yeni bir gelişme yok.

Kavuşum ve açılar bu haftanın başrolü ve genel olarak iyi bir hafta.

Bu görünümleri aşağıda detaylandıracağım. Haftanın açıları başlığında anlatacağım onları. Sonra her bir güne ayrı ayrı bakacağız.

Öncesinde güncele dair önemli yazılarımı eklemek istiyorum buraya. 23 Mart günü Pluto’nun kova transiti başladı.

2008’den bu yana oğlak burcunda ilerleyen Pluto kovaya geçti artık. Bu yıl Mart- Haziran arasında, şimdilik bir süre için kovada olacak (sonra retrosunda oğlağa dönecek).

Bu yeni kova döneminin detaylarını, genel olasılıklarını ve burçlar üzerinden getirebileceklerini aşağıdaki linki tıklayarak görebilirsiniz ↓ Pluto yazım burada ↓

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor ! 23 Mart 2023

Satürn ise artık balık burcunda. Bu transit de Mart ayında başladı. 14 Şubat 2026’ya kadar Satürn balık burcunda olacak. Dersleriyle, öğretileriyle büyütecek bizi Satürn. Sınayacak, zorlayacak ama çok şey öğretecek. Süreçten öğrendiklerimizle çıkacağız. Pek çok şeyin de temelini oluşturmuş olacağız. Kimler için nasıl olasılıklar var ? Bu linki tıklayarak transiti detaylıca görebilirsiniz

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Ben yeni bir şey yaptım bu arada 🙂 Element yazılarımı yayınladım. Daha önce konsepti anlatan, elementleri tanıtan bir yazı yayınlamıştım. Ardından ‘Ateş Elementi’ yazım gelmişti. Şimdi toprak, hava ve su da geldi. Her bir elementi etraflıca anlattım. Neleri simgeliyorlar ? Her birinin nasıl temaları var ? Dengelemek için yapabileceğimiz neler var ? Hayatımızda neyi çözmek için hangisini nasıl dengeleyelim ? Dört elementi detaylıca görebilirsiniz bu yazılarımdan.

Buraya linklerini bırakayım

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Yeni haftayı incelemeye başlayacağız şimdi.

Öncesinde Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


27 Mart-2 Nisan haftasının gezegen açıları :

28 Mart : Merkür Jüpiter kavuşumu : Merkür 18° Koçta, Jüpiter 18° Koçta

İletişim, ulaşım, eğitim, bilgi paylaşımları, sosyal medya, içerik üreticiliği gibi Merküryen konularda şanslara işaret ediyor bu güzel kavuşum. Yeni projelerimiz olabilir. Güzel yeni çalışmalar sunabiliriz hitap ettiğimiz kalabalıklara. Emeklerin karşılığı güçlü şekilde gelebilir.

Ulaşmak istediğimiz kişilerle irtibatlarımız, görüşmelerimiz olabilir. İşimizde bereketli anlaşmalar olabilir, yeni müşteri bağlantıları kurabiliriz.

Sosyal hayatımızda keyifli şeyler olabilir. Yakın çevremiz içinde sevineceğimiz, paylaşacağımız şeyler olabilir.

Araba, araç alım satım, trafik, ehliyet konularında olumlu gelişmeler olabilir.

Jüpiter yurt dışı bağlantılı konuları simgeler. O yüzden vize, pasaport konuları, başka ülkelerle bağlantılı konular, yolculuklar, seyahatler açısından da şanslı bir zaman. İstediğimiz haberleri alabiliriz. Planlar hayata geçebilir.

30 Mart : Venüs Uranüs kavuşumu : Venüs 16° Boğada, Uranüs 16° Boğada

Hayatın güzellikleri, keyifler, alışverişler, kadınlarla ilgili konular, güzellik ve bakım amaçlı yapılan şeyler Venüsyen temalardır. Bu konularda değişimlerin, yeniliklerin zamanı. Uranüsyen bir etkiyle güncelleniyoruz.

Yaşamımızda tıkanıklık diyebileceğimiz noktaları açacak şeyler olabilir, bu şeyleri doğrudan biz yapabiliriz. Özellikle maddi konularda iyi gelişmeler olası. Yaratılmış olan bu sistem içinde benliğine, yaşamına sahip çıkıp gücünü eline alanlar kendileri için güzel şeyler yapabilirler. Bu hafta iyi ve güzel şeyler yapıyoruz kendimiz için.

30 Mart : Mars Satürn üçgeni : Mars 2° Yengeçte, Satürn 2° Balıkta

Toprak elementimizi güçlendirmek için yola çıkıyoruz Mars ile. Satürn toprak elementinin temsilcisidir sevgili okuyucularım.

Güven, huzur, iyi hissetmek, moral, motivasyon, güzel yaşam, maddi güç, bolluk bereket, keyif..Hepsi toprak elementinin konuları.

Mars ile toprağımızı güçlendirmek için yeni şeyler yapmaya başlıyoruz. Değişim yaratmak, iyi hale getirmek istediğimiz konular için güçlü bir girişim enerjisi. Tam bir başlangıç enerjisi.


Her bir günün detaylarına bakalım şimdi.

27 Mart Pazartesi

Ay ikizler burcunda ilerliyor sevgili okuyucularım. Gün boyunca uyumlu açıları olacak bugün Ay’ın.

Sabahın erken saatlerinde Ay Kiron altmışlığını görüyoruz önce. Pozitif yönlü değişimleri,  somut-soyut iyi gelişmeleri anlatıyor bu açı.

Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay Merkür altmışlığı geliyor. Beklediğimiz yerlerden haberler, bildirimler, mailler, mesajlar gelebilir. İyi iletişimler olabilir. Ticari faaliyetler, anlaşmalar için de güzel bir görünüm.

Öğle vaktinde Ay Jüpiter altmışlığı etkin. Her anlamda iyicil, şanslı, Jüpiteryen bir vakit. Her konumuz için değerlendirebiliriz. Günden konularımızda güzel gelişmeler yaşayabiliriz.


28 Mart Salı

Ay bugün 13:22’ye kadar ikizler burcunda olmaya devam ediyor.

04:39-13:22 arasında boşlukta olacak Ay. İkizlerdeki açılarını tamamlamış ve transitin geri kalan kısmını açısız ilerliyor olacak.

13:22’de Ay’ın yengeç transiti başlıyor. Ay yengeç burcuna geçince Mars ile kavuşuyor.

Gündüz saatlerinde bu kavuşum etkin. Güzel bir hareketlilik, bir canlılık var. Beklettiğimiz işleri yapabiliriz. Enerjimiz, motivasyonumuz yerinde.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Satürn üçgeni güzel bir vakitte olduğumuzu söylüyor. Mantıklı, makul bir karar alabiliriz. Akıllıca bir seçim yapabiliriz. Bir şeyin doğrusunu bulabiliriz. Başkalarına bir tavsiye verebiliriz. Tavsiye alan biz olabiliriz. Toprak elementinin temsilcisidir Satürn. Burada toprağın eminliği, güveni, aklı, rasyonelliği var.


27 Mart-2 Nisan 2023 Astroloji Gündemi


29 Mart Çarşamba

Ay’ın yengeç transitindeyiz.

Sabahın erken saatlerinde Ay ve Güneş birbirine uyumsuz (kare) açıda. Biraz huzursuz başlayabiliriz güne. Ufak tefek aksilikler de olabilir.

Sabahın ilerleyen saatlerinde dağılıyor bu atmosfer. Yengeç temaları arasında olduğundan evimizle, ev düzenimizle ilgili konularımız olabilir bugün. Evimiz için yapacağımız alışverişler olabilir.

Akşam saatlerinde Ay Kiron karesi (uyumsuz açı) aktif. Sakarlıklar, fiziksel incinmeler olabilir. Ev içinde yaptığımız şeylerde dikkatli olalım.

Aile içi iletişimlerde tatsızlıklar da olabilir. Söylediğimiz şeyi güzellikle söylemeye çalışalım. Bir tartışma konusu varsa çözüm odaklı olalım.

Bu açının ardından zaten güzel bir Ay Uranüs uyumu geliyor. Pozitif bir ruh halini, pozitif değişimleri anlatıyor bu açı. Ev içinde değiştireceğimiz şeyler de olabilir.


30 Mart Perşembe

Ay günün tamamında yengeç burcunda.

Sabahın erken saatlerinde Ay Merkür karesi var. Bir bildirim, bir hatırlatma, yapılması gereken bir şeyi hatırlatan bir mail, bir mesaj görebiliriz telefonumuzda.  Bir şeyin planlaması değişebilir. Bir gündem konumuz değişebilir. Ertelemeden yapmamız gerekebilir bir şeyi.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Neptün üçgeni ile huzurluyuz. Akışta ve dingin bir ruh halindeyiz. Dinlenmeye fırsat buluyoruz. Sakin, durağan bir atmosfer var. 16:45 sonrasında Ay boşlukta olacak günün geri kalanında. Yengeçte iken başka bir açı almayacak.


27 Mart-2 Nisan 2023 Astroloji Gündemi


31 Mart Cuma

Ay 01:31’de aslan burcuna geçiyor gün başlarken. Aslan günlerinde hareketleniyoruz, canlanıyoruz. Kendimize kişisel bakım, giyim, aksesuar gibi alışverişler yapıyoruz.

Çocuklarla ilgili konular öne çıkıyor ayrıca Ay aslanda olunca. Etkinlikler, kurslar, çocuklar için planlanacak şeyler oluyor. Kutlamalar, doğum günleri oluyor. Hediyeler alıyoruz. Eğlenceli geçiyor aslan günleri. Yine böyle bir enerji var.

Sabah saatlerinde Ay, kuzey Ay düğümü ile uyumsuz açıda. Kuzey Ay düğümü parayı simgeleyen boğa burcunda, boğadan yapıyor bu açıyı. O yüzden alışverişlerimizi ölçüsünde tutalım.

Akşam saatlerinde Ay Güneş üçgeni ile keyifler yerinde. Her konu için düşünebiliriz bunu.


1 Nisan Cumartesi

Ay aslan burcunda olacak günün tamamında.

Sabah saatlerinde gelen Ay Kiron üçgeni ile bir durum çözülebilir. Bir şey daha iyi hale getirebilir. Fiziksel sağlık konuları için de iyi bir görünüm.

Öğleye doğru Ay Uranüs karesini görüyoruz. Bir konuda fikrimizi değiştirecek bir şey olabilir. Bir şeyi doğru düşünmediğimizi ya da yanlış anladığımızı fark edebiliriz. Bir planı, bir hedefi güncelleyebiliriz.

Öğle sonrasında Ay Venüs karesi geliyor. Alışverişlerde doğru ürünleri seçemeyebiliriz. Bir şey aldıktan sonra kriterlerimize daha uygun olan alternatifler görebiliriz. ‘Keşke onu almasaydım, bunu alsaydım’ diyebiliriz. Bu vakitte alışverişleri önermem. Bir şey alacaksak da ürün özelliklerine iyi bakalım derim.


2 Nisan Pazar

Ay bugün 13:57’ye kadar aslan burcunda değerli okuyucularım.

Sabah saatlerinde Ay ve Merkür üçgen (uyumlu) açıda. Güzel bir program yapabiliriz sabah için. Dostlarla bir araya gelebiliriz. Ailece keyifli bir Pazar planı yapabiliriz.

09:02-13:57 arasında Ay boşlukta. Aslandaki açılarını tamamlamış durumda. Artık bir açısı yok. 13:57’de başak burcuna geçiyor.

Günün ikinci yarısında Ay ve Satürn karşı karşıya. Aile büyükleri ile ilgili konular doğabilir. Onlarla ilgilenmemiz gerekebilir.

Yapmak istediğimiz bir şeyde eksik olan koşulları fark edebiliriz. Bir şeyin eksikliği bir bekleme yaratabilir. Modumuzu düşürmeye gerek yok. Bir şeyin bugün elimizde olmaması, yarın olmayacağı anlamına gelmiyor.

Gece saatlerinde Ay Mars altmışlığı hevesli bir karara, bir girişim planına işaret ediyor. Yeni şeyler başlatmanın hazırlığındayız.


Günceli anlatan önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler, iyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!