Terazi Burcu Eylül 2023

Terazi Burcu Eylül 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bir mevsimi daha uğurluyoruz, yazı geride bırakıyoruz artık. Sonbahar geliyor. Yeni bir sezon başlıyor.

Bu geçiş noktasında, Eylül ayında gökyüzünde neler var ? Nasıl şeyler olabilir ? Siz nasıl etkiler alabilirsiniz ? Yaşamınızda neler olabilir ? Ayın gezegen geçişleri, retroları, yeniayı ve dolunayı üzerinden anlatacağım.

Yükseleniniz terazi ise yararlanabilirsiniz bu yazımdan. Öngörüler o durumda tutarlı olur. Çünkü öngörüler evler ile yapılıyor ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev sıralaması oradan başlıyor.


GÜNEŞ

23 Eylül’e kadar başak burcunda. 12.evinizde.

İçsel anlamda beslendiğimiz, ruhumuzu beslediğimiz, duygusal ihtiyaçlarımızı daha net gördüğümüz, kendimizle meşgul olmak istediğimiz zamanlar oluyor Güneş’in 12.evgeçişleri.

Kendinize olan davranışlarınız. Hayata dair algılarınız. Denklemleriniz. Düşünme şekilleriniz. Bakış açılarınızı.

Odaklandığınız şeyler. Önceliğiniz olan şeyler.

Öz değer duygunuz. Öz saygınız. Kendinize olan anlayışınız, şefkatiniz.

Bu kısımlarda eksikler var mı ? Kendinize objektif gözle bakın. Eksikler, yanlışlar varsa ve onları değiştirirseniz, transiti en iyi şekilde kullanmış olursunuz. Bir inziva ve kendine dönüş vakti gibi bir dönem sizin için.

Büyük girişimler için önermem bu arada. 12.ev zamanlarında atılan adımlar boşa gidebiliyor. İstenilen sonucu getirmeyebiliyor.

Yapacağınız şeylere hazırlanmak olabilir. Planlarınızı oluşturmak olabilir. Ama girişimler için terazi transitini bekleyin, olur mu 🙂

23 Eylül’de Güneş’in terazi transiti başlıyor. Bu kez 1.evinizde bir Güneş transiti olacak.

İşte bu güzel haber sizin için. Girişim zamanı ! Artık yollar açık, zemin müsait.

12.ev bir sıfırlanma sembolü taşır. Bitiş, kapanış, tamamlanma demektir 12.ev. 12.ev döneminde sonlanan şeylerin ardından şimdi 1.ev geçişi bir ’yeniden doğuş’ vakti sizin için.

Yaşananlar yaşandı. Bitenler bitti. Dersler alındı. Defterler kapandı. Artık yeni şeyler olmalı. Temiz, taze, yepyeni şeyler başlamalı artık. Zaman bunun zamanı.

1.ev yaşam yolumuzu simgeliyor. Hayatımızı oluşturan, düzenimizi oluşturan tüm konularla ilgili. İşimizden, sosyal hayatımıza, günlük düzenimizden yapmak istediklerimize, kişisel konularımız, planlarımız, hedeflerimiz, hobilerimiz, aktivitelerimiz..Her şey bu evle ilgili.

Güneş’in olduğu yer yenilenir, değişir, güçlenir. Kendiniz için iyi, doğru ve fayda yaratacak olanı seçerek güzel adımlar atabilirsiniz bu dönemde.

Toparlanmak, gücünü toplamak, canlanmak, yeniden heveslenmek ve yeni şeylere başlamak. Bu transitin ana resmi böyle sizin için.


Terazi Burcu Eylül 2023


MERKÜR

Merkür 15 Eylül’e kadar retrosunda. Başak burcunda ve retroda.

12.evinizde bir Merkür retrosu. Siz 12.evin temsil ettiği konulardan etki alıyorsunuz.

Haberdar olmadığınız şeylerin bir şekilde ortaya çıkabileceği bir zaman. Konular sizinle ilgili olabilir, yakınlarınızla ilgili olabilir, işinizle ilgili olabilir, sosyal hayatınızda ilgili olabilir. Bazı şeyleri öğrenmeniz mümkün.

12.ev retrolarında yanılgılarımızı fark ediyoruz. Fazla güvendiğimiz, fazla emin olduğumuz hata noktalarını fark ediyoruz. Köklendiğimiz, bağ kurduğumuz yerlerde aslında öyle bir toprağımızın olmadığını görebiliyoruz. Soğumalar, uzaklaşmalar olabiliyor.

Değer verdiğiniz, sizde bir hatrı olan, sizde bir yeri olan kişilerde aynı yere sahip olmadığınızı görebileceğiniz bir zaman. Ama bu sizinle ilgili olmak zorunda değil. Herkesin değer mekanizması aynı kuvvette değil. Kişi, bir başkasına kendisine değer verdiği ölçüde değer verebiliyor.

Kendinizi hatalı, eksik, yanlış hissetmeyin. Herkesle güçlü bağlar içinde olmak zorunda değilsiniz. Farkındalıklar olursa, ona göre düzenleyin mesafelerinizi.

Başak burcunun gölgesinde kurnazlıklar var. Birilerinin bu yönde davranışları üzerine bitireceğiniz iletişimler de olabilir.

15 Eylül’de retro bitiyor. 

12.ev geçişleri çok kolay değildir. Gezegenler ileri hareketi ile dahi buradan geçse iç dünyamızda bir şeyler karışıyor, ki bu bir retro. Siz de etki alırsınız elbette. Ama sular durulmadan önce bulanıyor. Ancak öyle olabiliyor o durulma.

Olan her şeye ihtiyacınız vardı, o yüzden oldu o şeyler. Öğrendiklerinize bakın. Bir farkındalık, değişim ve temizlik dönemi bu retro yaşamınızda.


Terazi Burcu Eylül 2023


VENÜS

Venüs retrosu, ayın başında 4 Eylül’de tamamlanacak. Aslan burcunda gerçekleşti. Bu süreci 11.evinizde yaşadınız. Neler yazmıştım bu retro konusunda sizin için, hatırlayalım. Ekliyorum buraya, hatırlayalım :

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Arkadaşlıklarınız içinde eşit mi bir şeyler ? Sunduklarınız, aldıklarınız. Verdiğiniz değer, gördüğünüz değer. Sizin tavırlarınız, onların tavırları. Sizin paylaşmak istedikleriniz, onların paylaştıkları. Biraz buralara bakacağınız bir zaman. Yeterince bağ kurduğunuzu hissedemediğiniz kişilerden uzaklaşabilirsiniz. Sosyal hayatınızda elemeleriniz olabilir.

Retro etkisiyle eski dostlarla sürpriz karşılaşmalar da yaşanabilir. Bir süredir görüşemediğiniz kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Yeniden irtibat kurduğunuza sevineceğiniz güzel iletişimler de olası.

                     

Sosyal hayatınız içinde ‘ego’ problemlerinin türlü hallerini görmüş olabilirsiniz bu retroda. Olgun olmanın, oturaklı olmanın, kendinden emin ve kendi merkezinde olmanın ne kadar değerli olduğunu, diğer türlüsünün her şeyi nasıl bozduğunu görmüş olabilirsiniz.

Öz değer sahibi kişi değerini, başkasının algısında aramaz. Kendi değerimizi en başta kendimiz bilelim.

Öz değer, öz saygı, öz güven, sağlıklı bir ego..Hepsi birbiri ile bağlantılı şeyler. Değer kavramına dair artık daha farkındalıklı bir birey olarak çıkabilirsiniz retrodan.


Terazi Burcu Eylül 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. Eylül ayı boyunca terazide, 1.evinizde.

Bir süredir üzerinde çalıştığınız, hazırlandığınız, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları uygulamak, hayata geçirmek adına güzel bir dönem. Başlangıçlar için destekleyici.

Ancak hırsa ve agresyona kapılmadan ilerlemeniz önemli. Mars böyle bir enerjidir çünkü.

Sakarlıklar olmaması adına daha dikkatli olun ayrıca. Hızlı hareket etmek, telaş enerjisine girmek işleri daha çok bozuyor esasen. Acelecilikten doğan olumsuz durumlarla daha çok gecikiyoruz.

Spora başlamak için çok iyi bir zaman olduğunu da belirteyim. Bu yönde bir başlangıcınız da olabilir. Kendiniz için atın bu adımı. Hayatımıza sporu katmak, çok şeyi değiştiriyor.


Terazi Burcu Eylül 2023


JÜPİTER

Jüpiter 4 Eylül’de retrosuna başlayacak. 31 Aralık 2023’e, bu yılın son gününe kadar retroda olacak. Mayıs ayından bu yana boğa burcunda, 8.evinizde ilerliyor.

Bu retro sürecinde neler olabilir ? 8.evinizde bir retro.

Başkalarından gelen maddi kaynakları temsil eden bir ev burası. Krediler, burslar, tazminat, nafaka gibi paralar, yasal hak edişler, miras, ailenin geliri, eşin geliri, bir şekilde çalışarak elde ettiğiniz paraların dışında kalan paralar bu evin konusu.

Böyle paralardan yana şanslarınızın olduğu bir Jüpiter transitinin içindesiniz. Ama retroda bu para akışları güç kaybedebilir. Sorunlar yaşanabilir bu konular içinde.

Bir süredir çabasında olduğunuz bir hak arayışı, yasal bir hak, bir mal paylaşımı, bir tazminat, bir nafaka konusu varsa, bu retro döneminde konular biraz daha uğraştırabilir sizi.

Bazı noktalarda belki konuşmak, uzlaşmak, bir ölçüde anlaşmak gerekebilir. Yeniden düzenlenecek, yeniden kararı verilecek şeyler olabilir. Sorunlu noktalar var gibi.

Ama retronun ardından bazı şeyler düşündüğünüzden daha iyi olabilir. ‘O sorunlar iyi ki oldu. Bu sayede bu değişimler oldu, konu böyle bir şekil aldı’ diyebilirsiniz. Daha iyi neticelere vesile olabilir bu durumlar.

Olanlar içindeki hayırlara odaklanmak, o deneyimleri hangi ihtiyaçlar ile kendinize çektiğinizi anlamaya çalışmak, fark ettiğiniz noktalarda dönüşmek önemli.


Eylül 2023 Ay Döngüleri :

15 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 21° Başak, Güneş 21° Başak

12.evinizde doğacak bir yeniay. İyi bir yeniay. Uranüs şekillendiriyor bu kez olasılıkları. Uranüs’ün yeniaya güzel bir üçgen açısı var. Uranüs ile özgürlük var, değişim var, yenilikler var.

12.ev toprak elementimizin zayıf olduğu noktalarla ilgili. Geliştirmemiz gereken, güçsüz olan taraflarımız, eksik hissettiğimiz yerler bu evle ilgili. ‘Yapamam, edemem, başaramam’ gibi korkular, özgüven sorunları var 12.evde.

Böyle bir düşünceyi, böyle bir korkuyu, güvensiz bir duyguyu aşmak, gereken sorumluluğu almak, gereken adımı atmak, ‘Yapamam’ dediğiniz bir şeyi yapmak. İşte böyle güzel bir resmi var bu yeniayın sizin için.

Korkularınız sebebiyle dışına çıkmadığınız konfor alanınızın dışına çıkmak. O şeyleri yapabildiğinizi görmek. Özgüven anlamında bir güçlenme, bir tatmin. Parıl parıl bir yeniay. İyi başlangıçlar var.

Başka olasılıklar da üreteceğim.

Başak burcu sağlığı, 12.ev ise tedavileri simgeliyor. Aile içinde, yakın çevre içinde bir sağlık gündemi varsa iyi gelişmeler olabilir. Bir şifa ihtiyacı varsa şifa diliyorum.

Terapilerle ilgilidir aynı zamanda 12.ev. Başak burcunun doğasında ise korkular, kaygılar, evhamlar, anksiyeteler var. Böyle bir sorununuz için bir terapi sürecine girmek istiyorsanız bunun başlangıcı da olabilir.

29 Eylül : Koç Burcunda Dolunay : Ay 5° Koç, Güneş 5° Terazi

7.evinizde bir dolunay.

Bağlantılar, bağlar, ilişkiler demektir 7.ev. Evlilik. İkili ilişkiler. İş ortaklıkları.

Destek aldığımız, birbirimize destek verdiğimiz konular, birbirimize eşlik ettiğimiz, rehberlik ettiğimiz yerler. Eğitimler, hocalar, danışmanlar, bilgisiyle yön gösteren kişiler. İş hayatımızda birlikte hareket ettiğimiz kişiler, iş birlikleri, tarafların karşılıklı olarak kazandığı durumlar.

Anlaşmalar, sözleşmeler, imzalı işler, kontratlar, ortaklı ticari faaliyetler.

Hoca-öğrenci bağlantıları. Danışman-danışan bağlantıları. Ev sahibi-kiracı bağlantıları.

Uzun uzun yazdım sizin için temaları. 7.evin böyle konuları var.

Bu bir dolunay. Dolunay bitişlerle ilgili ama bir koç dolunayı var bu kez elimizde. Koç başlangıçları simgeliyor. Hem de sıfırdan başlayan taptaze şeyleri, ilkleri, yenilikleri.

Bir konuda ilk defa danışmanlık alabilirsiniz. Bir alanda koçluk alabilir, bir uzman kişi ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Bir sorunu bir iş birliği ile aşabilirsiniz. Bir konuyu bir bağlantınız aracılığı ile çözebilirsiniz.

Bir konunuz bir yakınınız, bir ahbabınız, size destek olacak bir kişi aracılığı ile yoluna girebilir.

Öğrencisi, danışanı olduğunuz kişilerle, ortaklı işler yaptığınız kişilerle ilgili konularınız olabilir. ‘Bundan sonrasında şöyle ilerleyelim. Bu kısımları değiştirelim, artık şöyle yapalım’ gibi değişimlere gidebilirsiniz. Yeni kararlarınız olabilir.

Eşinizin, partnerinizin bir gündemi olabilir. Bir girişim hazırlığında olabilir. Ona yardımcı olmanız gerekebilir.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Huzurlu, sağlıklı, bereketli bir Eylül diliyorum hepimize. İnşallah güzel bir sonbaharın başlangıcı olsun.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!