Koç Burcu Aralık 2023

Koç Burcu Aralık 2023 – Kariyerde Yükseliş & Büyüme ve Kazançlar

Koç Burcu Aralık 2023 – Kariyerde Yükseliş & Büyüme ve Kazançlar

Yılın son Merkür retrosu, yıl kapanırken gerçekleşecek. Bu ay oğlak burcunda bir retro başlıyor.

2 Ocak günü yay burcunda sonlanacak.

Güneş’in yay ve oğlak zamanındayız. Güneş’e yakın gezegenlerin transitlerine bakacak olursak ; akrep, yay ve oğlak burçlarındalar bu ay ağırlıklı olarak.

Ayın yeniayı yay burcunda, dolunayı yengeç burcunda.

Jüpiter retrosu tam yılın son gününde bitiyor. Boğada ileri seyrine başlıyor Jüpiter.

Her bir gelişmeye ayrı ayrı bakacağız. Nasıl etkiler alabilirsiniz, anlatacağım.

Önce ne geliyor ? Düzenli okuyucularım biliyorlar 🙂 Hatırlatmam geliyor. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni koç olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz koç ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 9.evinizde.

Başka ülkelerle işleriniz, ticari konularınız, seyahat ya da yerleşim konularınız, vize pasaport başvurularınız, yabancı dil sınavlarınız, yurt dışında eğitim konularınız varsa değişen durumlar olabilir.

Yeni kararlarınız, yeni seçimleriniz olabilir durumlar içinde. Bir şeyi erteleyebilirsiniz, öne alabilirsiniz. Programınız değişebilir.

Bir eğitime başlayabilirsiniz. 9.ev eğitim ile ilgili. Bir kurs programına başlayabilirsiniz.

Üniversite, akademi içinde olanlar için hızlanma, ilerleme zamanı. Transit biraz yoğun geçebilir ama makale, tez, proje çalışmaları ilerleyebilir.

Uzak şehirlerdeki, başka ülkelerdeki yakınlarınızla ilgili konularınız olabilir. Birlikte planlayacağınız şeyler olabilir.

Aranızda para transferleri olabilir. Yer değişiklikleri, nakliye, taşınma, taşımacılık, kargo konuları olabilir. Bir araya gelebilirsiniz. Onlar yanınıza gelebilir, siz onların yanına gidebilirsiniz.

22 Aralık günü 06:28’de oğlak burcuna geçiyor Güneş. 10.evinize geliyor.

İşinizde önemli bir dönem. İşimizi, kariyerimizi, mesleki yolumuzu simgeler oğlak ve 10.ev. Üretimlerimizi, çalışmalarımızı, projelerimizi, sistemimizi, iş düzenimizi anlatır.

İşinizde yapacağınız yeni şeyler olabilir. Bunların resmi gereklilikleri olabilir.

Nerelere nelerin başvurusunu yapmanız gerekiyor ? Devlet birimlerine neleri beyan etmeniz gerekiyor. Kurallar neler ? Nasıl yönetmelikler var ? Böyle konularla meşgul olabileceğiniz bir dönem bu.

İşinizde bu konuların düzenini, alt yapısını oluşturabileceğiniz bir dönem.

Sistemleşme, düzeni iyileştirme, sistemi yenileme dönemindesiniz.

Girişimler var. Yükselişler var. Başarılar var.


Koç Burcu Aralık 2023


MERKÜR

Merkür hemen ayın başında, 1 Aralık günü oğlak transitine başlıyor. 10.evinize yerleşiyor.

Bu ay retrosu başlayacak Merkür’ün. Bir retronun daha vakti geldi. 13 Aralık itibariyle başlayacak.

Merkür ayın ilk günlerinde ileri seyrinde ama yaklaştıkça retro etkileri yaşanıyor sevgili okuyucularım. Bunu aklımızda tutalım. Önemli girişimleri, zemini, geçmişi olmayan büyük başlangıçları retroda yapmamak iyi olur. Ama geçmişi olan, şekil vermeye çalıştığımız konularda güzel çalışıyor Merkür retroları.

10.ev işinizi temsil eden ev.

İşinizde yeni ve daha iyi bir sistem kurmak için geliştirmeniz gereken yerleri gösterebilir bu Merkür 10.evinizde size.

Vaktiyle neyi nasıl yaptığınız için, istediğiniz gibi olmamıştı bir şeyler ? Oralarda eksikler neydi ? Hangi noktalar hatalıydı ? Bunları fark edebileceğiniz bir zaman. Bu farkındalık da bundan sonrası için bir yükselişin, kuvvetli bir büyümenin, daha çok üretimin, daha çok kazancın, başarıların kapısını açabilir yaşamınızda.

Resmi konularda meşguliyetleriniz olabilir ayrıca. İşinizde yasal zemine oturtmanız gereken konular için araştırma yapabilirsiniz. Bu şeylerin nasıl yapılabileceğini araştırabilirsiniz. İlgili yönetmelik nedir ? İşin kuralı nedir ? Nereye başvurmanız, nereye kayıt yapmanız, hangi devlet birimlerine hangi evrakları vermeniz gerekiyor ?

Bir iş yoğunluğu anlamına gelir ayrıca burada bir Merkür. Özellikle retrosunda geçmişte kaçırdığınız fırsatları daha iyi kullanabilirsiniz, işler artabilir. Bir yoğunluk var.

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 9.evinizde olacak. Burada eğitim, yayıncılık konuları var. Eğitmenlik yönünde bir adımınız olacaksa hazırlıklar artıyor.

Bunun dışında genel anlamda rota belirlediğiniz konuların üzerinden geçmek, bu kez daha yüksek bir farkındalıkla geçmek, eksikleri tamamlamak, hedefleri güncellemek, güzergahı yenilemek gibi değişimler var bu retroda.


Koç Burcu Aralık 2023


VENÜS

Venüs 4 Aralık’a kadar terazi burcunda. 7.evinizde.

İşinizde bağlantılarınızın artabileceği bir dönem. Ağınız büyüyor. Daha çok firmayla, daha kişi ile iş yapabilirsiniz.

Özel ders almak istediğiniz bir konuda iyi bir hoca ile tanışabilirsiniz. Güzel bir çalışma başlayabilir.

İkili ilişkiler içinde destek bulacağınız şeyler olabilir. Partnerinizin yanınızda olacağı, yardımcı olacağı şeyler olabilir. Sizin için bir şeyleri kolaylaştırabilir. Bu şeyler çok iyi hissettirebilir size. Bağınızı pekiştirecek güzel şeyler yaşayabilirsiniz.

4 Aralık günü akrep burcuna geçiyor Venüs. 8.evinize geliyor. Bu transit 29 Aralık’ta tamamlanacak.

Borçlarınızı küçültebileceğiniz, bitirebileceğiniz bir dönem. Ödemelerinizi daha kolay yapabilirsiniz. Parasal tarafta bir rahatlama var.

Aile içinde son zamanlarda evin bütçesine katkınız olmadıysa, istediğiniz ölçüde olmadıysa, şimdi daha çok katkı sağlayabilirsiniz ailenize.

Akrep burcu ameliyatlarla, cerrahi konularla ilgili aynı zamanda. Böyle bir gündemi olanlar içinde bir şans faktörü bu. Kolayca, güzelce olabilir olması gerekenler.

29 Aralık günü yeni bir transiti başlıyor Venüs’ün. 23:23’te yay burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

Venüs kültürel geziler getirebilir 9.evinizden geçerken size. Sizi kültürel anlamda besleyecek şeyler yapabilirsiniz. Şehrin içinde etkinlikler, programlar planlayabilirsiniz kendinize.

Keşfedeceğiniz yerler olabilir. İçinde konforlu, huzurlu hissedeceğiniz güzel çalışma mekanları özellikle. Çünkü bu bir yay geçişi. Güzel güzel kütüphaneler keşfedilecek sanırım 🙂 Böyle keşifleriniz var.

Uzağınızda yaşayan dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Siz onlara gidebilirsiniz, onlar size gelebilir.

Kitap alışverişleriniz olabilir ayrıca. Kültürel harcamalarınız olabilir.

Kendinizi bilgiyle beslemek, yeni alanlarla tanışmak istersiniz yayda bir Venüs ile. Size yeni ilgi alanları, günlerinize katacağınız yeni etkinlikler getirir Venüs.

Dünya müzikleri, dünya mutfakları, dünya kültürleri..Klasik müzik. Tiyatro. Gastronomi. Seyahat. Müzeler. Rafine zevkler. Kültür. Sanat. Bu kavramlar beliriyor zihnimde bu Venüs’e bakınca :


Koç Burcu Aralık 2023


MARS

Mars ay boyunca yay burcunda. 9.evinizde.

Bu ev hayatımıza şekil verecek konularla, vizyonumuzla, aklımızdaki büyük resim ile, hedeflerimizle ilgili.

Nasıl bir yaşam istiyorsunuz kendiniz için ? Nasıl biri olarak yaşamak istiyorsunuz ? Neleriniz olsun istiyorsunuz ? Aklınızdaki o resim için neler yapmanız gerekiyor ?

İşte bu anlamda bir hedef belirleme ve yola çıkma zamanı.

İşiniz, maddi olanaklarınız, gelirleriniz, düzeniniz için yapmanız gerekenler. Ayaklarınızın üzerinde durabilmek, kendinize yetebilmek için yapmanız gerekenler. Uzun vadede hayatınıza büyük etkisi olacak kararlar, seçimler, girişimler.

Kendi üzerinizde çalışmaya ihtiyaç duyduğunuz konular. Duygusal ve mental anlamda temizlikler.

Böyle şeyler kastediyorum. Hayat planınızı güncelleyeceğiniz bir dönem.

Yay temaları üzerinden somutta neler olabilir ? Yer değişiklikleri, taşınmalar olabilir. Bir süre için başka bir yerde olacaksınız belki. Belki yeni bir yerleşim konusu var. Bu düzen değişikliği gerçekleşebilir.

Akademi bir yay temasıdır. Akademik alanda da önemli başlangıçlar, girişimler var gibi.

Ticari faaliyetlerinizde başka ülkelerle çalışmak istiyorsanız, bu yönde girişimleriniz olabilir.

İlim, bilgi, bilgi ile yükseliş, aydınlanma demektir 9.ev. İlmi bir alanda yeni bir yolculuk başlayabilir. Derin, derinlikli şeyler öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bir astrolojik danışmanlık ya da astroloji eğitimi de olasılıklarınız arasında.


Koç Burcu Aralık 2023


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitiyor. Yılın son gününde bitiyor. Boğa burcunda. 4 Eylül’den bu yana retrodaydı.

31 Aralık günü 2.evinizde ileri seyrine başlıyor Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak. Transitin kalan kısmında retrosu yok. Tam gaz bir Jüpiter var elimizde 🙂

Para. Kazanç. Kazançları büyütmek. Daha iyi maddi imkanlar. Refah. 2.ev böyle bir ev. Konusu para. Buradan bolluğun bereketin gezegeni geçiyor bir süredir.

Şimdi artık ileri seyrinde olacak. İyi olasılıklar daha güçlü çalışacak.

Transiti iyi kullanırsanız maddi bir yükseliş dönemi bu boğa transitinin kalan 5 aylık süreci sizin için.


Koç Burcu Aralık 2023


Aralık 2023 Ay Döngüleri :

13 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 20° Yay, Güneş 20° Yay

9.evinizde olacak. Kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda doğuyor yeniay.

Üçgenlerde şanslar vardır. Açılımlar, büyüme fırsatları vardır. İyi gelişmeler vardır. Bu anlamda parlak bir yeniay.

Bir Neptün karesi var bir yandan. Fazla iyimser davranmazsak,  objektif olursak, rasyonel olursak, korunuruz o kareden. Bunu yapmazsak hayal kırıklığı olabilir.

Ama akıldan uzaklaşmayanlar için risk yok.

Mars ve Kiron yeniay sırasında uyumlu açıda. Onların arasında da parıl parıl bir üçgen var.

Bir iyileşme, iyileştirme etkisi gibi tanımlayabilirim. ‘Daha iyi olmak’ için yapılacak şeylere işaret ediyor bu yeniay. Fayda yönünde büyük bir hareketlilik var. Sorumluluk duygusu var. Adım atmak var. Başlamak, başlatmak, konuları daha özenle, daha yüksek bir ciddiyetle ele almak gibi bir fokuslanma var.

Ne olur ? Yay temalarında girişimleriniz olur bu yeniay ile. Mars harekete geçmeyi simgeliyor. Bir şeyleri olduğundan daha iyi hale getirmek için girişimleriniz olur.

Yay bilgi demektir.

Bilgiyle şifalandırmak, bilgiyi paylaşmak, anlatmak, yazmak, yayınlamak, içerikler sunmak, eğitim vermek, danışmanlık yapmak. Bilgiyle yol göstermek.

Bilgelik. Yukarı taşıyacak değişimi yaratmak. Yükseltmek. Geliştirmek. Bilgiyle yüceltmek. Hocalık etmek.

Yay böyle bir burç.

Eğitim vermek istediğiniz bir alan varsa, bunun ilk adımlarını atabilirsiniz bu yeniay ile.

Kitap yazmak, blog yazmak, içerik üretmek, akademik alanda yayıncılık, tez, makale yazmak, araştırmaları yayınlamak..Hepsi yay burcu ile ilgili. Bilgilerinizi somut varlıklara dönüştürmek, paylaşmak ve görünür kılmak isteyebilirsiniz.

Bir alanda eğitim paketleri üretebilirsiniz örneğin. Kitapçıklar, kitaplar oluşturabilirsiniz. Ders içerikleri oluşturabilirsiniz.

Yeni üretimleriniz olabilir.

Eğitmenlik yaptığınız, ders anlattığınız, danışmanlık verdiğiniz bir alanda iseniz yeni yeni tohumlar, yeni çiçeklenmeler olacak gibi 🙂

Yeni şeyler üretmek. Bilgileri daha çok paylaşmak. Daha sistemli şekilde paylaşmak. Hem başkaları için daha çok fayda yaratmak, ilham olmak, bilgiyle aydınlatmak, hem de kendi adınıza işinizden yana maddi manevi daha yüksek bir tatmin yaşamak, maddi tarafta daha çok kazanmak. Bu yeniay paketinden sizin için böyle şeyler çıkacak gibi 🙂

Güzel şeyler yapanlar için güzel hediyeleri olacaktır yeniayın 🙂


Koç Burcu Aralık 2023


27 Aralık : Yengeç Burcunda Dolunay : Ay 4° Yengeç, Güneş 4° Oğlak

4.evin konularında değişen, netleşen, şekil alan, sonuçlanan, yoluna giren şeyler olabilir bu dolunayda.

Yengeç dolunayı, Jüpiter ve Satürn ile uyumlu açılarda gerçekleşiyor.

Jüpiter boğada. Yeniay sırasında 5 derece boğada. Güneş’e (oğlakta) üçgen açı, Ay’a (yengeç) altmışlık açı yapıyor.

Satürn balığın 2 derecesinde. O da Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

Rahatlama getirecek bitişler, ferahlık getirecek kapanışlar. Bu dolunayı böyle anlatırım bir cümle ile.

Meseleler sonlanıyor, hesaplar bitiyor, defterler kapanıyor gibi bir resim var önümüzde.

Şunu görüyorum : Yaşanması gerekenler yaşanmış. Deneyimler dersini bırakmış artık. Öğretisini vermiş. Yaşamınızdaki hizmetini tamamlıyor. Siz o şeylerden almanız gerekeni aldığınızı artık çok net görüyorsunuz. Böyle bir noktadasınız ve bitiyor, geride kalıyor bir şeyler.

4.evin konularını sayacağım şimdi size.

Ev. Konut. Yaşam düzeni. Yaşam alanı.

Yuva. Evin düzeni. Evin huzuru. Evin ihtiyaçları. Lazım gelen eşyalar.

Aile. Ailenizle bağınız. Anneniz. Annenizle ilgili konular. Annenizle ilişkiniz. Geçmişiniz. Çocukluğunuz.

Kökleriniz. Aidiyet duygunuz. Bağ kurduğunuz yerler. Bağ kurduğunuz, ‘biz’ duygusunda olduğunuz kişiler. Eviniz olarak gördüğünüz yerler.

Köklenme duygunuz. Hepsi 4.evle ilgili.

Buralarda bir şeyleri hallediyorsunuz. ‘Neyin neden olduğunu anladım’ diyorsunuz.

‘Bu realite, benim içimde şu şey ile ilgiliydi. O şey bendeki şu şeyin yansımasıydı. Ben değiştim, durum değişti’ diyorsunuz.

Bir şeyler sizi eskisi gibi kızdırmıyor. Üzmüyor. Olumsuz duygular yaratmıyor. Deneyimlerin dersini aldınız, manalarına vardınız. Şimdi bir hafiflik var artık.

Somutta evinizle ilgili gündemleriniz varsa, beklemede olan konular ilerleyebilir. Belirsizlikler sonlanabilir. Düzeniniz içinde netleşecek şeyler olabilir. İkamet konuları istediğiniz şekilde düzene girebilir.

Ailenizle ilgili bir planınızı hayata geçirebilirsiniz.

Toprak elementiniz güçleniyor. Duygu dünyanızda dengeye geliyorsunuz. Bu da ilgili tüm konularınıza olumlu anlamda yansıyacaktır. Köklenme duygunuz kuvvetleniyor. Düzeninizi oluşturuyorsunuz.


Koç Burcu Aralık 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Koç Burcu Aralık 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Koç Burcu Aralık 2023


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Çok güzel bir ay olsun, yılı güzel kapatalım inşallah.

En iyi olasılıklar gerçek olsun 🙂 Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!