Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

16 Mayıs günü büyük bir değişim gerçekleşiyor gökyüzünde. Jüpiter yeni transitine başlıyor sevgili okuyucularım ! Koç dönemini tamamlıyor ve boğa burcuna yerleşiyor artık.

Bu değişim 16 Mayıs Salı günü 20:20’de olacak. Jüpiter’i 26 Mayıs 2024’e kadar boğada göreceğiz.

Koçtan boğaya, yani ateşten toprağa geçiyor.

Toprak elementinde nasıl çalışabilir ? Boğa burcunun nasıl temaları var ? Jüpiter burada hangi konuları katabilir hayatımıza ? Şansın gezegenidir Jüpiter. Kimlerin şansı nereden gelecek ? Hepsine bakacağız.

Ama bir bütünlük içinde yapacağız bunu.

Her şey bir bütündür. Bütünün bir parçasıdır. Zaman bir bütün olarak akıyor. Bir akış var. Bir ilahi kurgu var. O yüzden koç dönemi ile birlikte ele alacağım konuyu.

Nereden geliyoruz, nereye gidiyoruz ? Koç dönemi bize neler bıraktı ? Neler kazandırdı ? Boğa döneminde bu şeylerin devamı nasıl gelecek, nasıl karşılıkları olacak ? Bunlara bakacağız, akışı okuyacağız birlikte.

Koç bir ateş zamanıydı sevgili okuyucularım. Koç ateşin en kuvvetli temsilcisi. Zodyakta ilk burç. Burçların ilki ve ‘başlangıçları’ temsil ediyor. Yenilikleri, yeniyi başlatmayı, yeni doğumları, yeni oluşumları simgeliyor.

O yüzden de Jüpiter’in koç dönemi hayatımızda yeni olanın ortaya çıktığı ve görünür olduğu bir vakitti. Bir başlangıç noktasıydı.

Bu yeni başlangıçlar yüksek bir değişim ihtiyacı ile geldi.

Koç burcu ‘ben’ demektir. Ben diyebilmektir. Haklarını, kişisel sınırlarını koruyabilmektir. Alma verme dengesini kurmak, fazla veren taraf olmamak, kendini eksiltmemek, gerektiğinde tavrını koyabilmek, sözünü söyleyebilmek, benlik alanını koruyabilmek demektir. Kendini seçmek, kendi iyiliğini düşünebilmek, iyi gelmeyene sınırı çekebilmek demektir.

Koç döneminde güçlü şekilde yapabildik bunu. Vaktiyle kendimizi ezdirdiğimiz, haklarımıza sahip çıkamadığımız, sözümü içimizde tuttuğumuz, tolere ettiğimiz, belki kaybetme korkusuyla sustuğumuz, kendimizi yeterince savunamadığımız ve koruyamadığımız noktalarda değişim yarattık.

‘Bu kadarı yeter. Devamına müsaade etmeyeceğim.’ dedik. ‘Bu böyle gelmiş, böyle gitmez’ dedik. Haklarımıza sahip çıktık. Kendimizi seçtik. Bize iyi gelmeyen, mutluluğumuzu, huzurumuzu eksilten, özgüvenimizi zedeleyen, bizi aşağı çeken, kişisel sınırlarımızı aşan kişileri/ortamları/konuları hayatımızdan çıkardık.

Bunu yapınca toprak elementimiz güçlendi. Günden güne daha iyi köklendik. Uyumlanamadığımız, içinde köklenemediğimiz şeyleri hayatımızdan çıkardıkça, köklendiğimiz yerler çoğaldı.

Koç dönemi değişim için ayağa kalkmanın, gücümüzü hatırlamanın ve hatırlatmanın vaktiydi. Ayakta güçlü şekilde durmak, kendine yetmek, bunun için gerekenleri başlatmak, yeni şeyler söylemek, yeni şeyler üretmek, gücüne sahip çıkmak, yapabileceklerini ortaya koymak ve yeniliklere gitmek..Tam olarak böyle bir zamandı.

Şimdi boğa döneminde ne olacak ? Yaptığımız, başlattığımız o şeylerin karşılıklarını alacağız.

En temelde köklenmeyi simgeliyor boğa. Bir toprak burcu olarak, köklenmiş hissetmeyi, güvende ve huzurlu hissetmeyi, güvenceyi, güven yaratan şeyleri sembolize ediyor.

İhtiyaç duymak değil, muhtaçlık değil ! İhtiyaçların karşılandığı, doyumlu bir hali anlatıyor.

Dünyevi nimetleri, maddi şansları, parayı, alım gücünü, bolluğu bereketi simgeliyor.

Huzurlu hissetmek, huzurla çalışmak, kendi içinde iyi hissettiğinden bütüne de katkı sunabilmek, iyi şeyler üretebilmek, beslendiğin için besleyebilmek..Güven, huzur, konfor, keyif, maddi şanslar..Hepsi boğa ile ilgili.

Köklerimizi salıyoruz toprağa. Koçun ateşi ile başlattıklarımızı boğa ile sürdürüyoruz. Devamlılık ile, istikrar ile ilerliyoruz.

Düzen demektir boğa, düzenimizi kuruyoruz.

Para demektir boğa. Üretiyoruz, çalışıyoruz, kazanıyoruz.

Tam böyle bir vakte girdik. Huzurun, bereketin, nasiplerin, nimetlerin zamanı geldi.

Herkesin emeklerinin karşılığını en güzel şekilde almasını diliyorum.

Daha çok kazanabileceğimiz, daha iyi koşullarda yaşayabileceğimiz, koşullarımızı iyileştirebileceğimiz bir değişim dönemi. Düzen, düzenli eylem, istikrar, üretim ve bereket zamanı !

Tarım bir toprak temasıdır. Bu transitte çiftçinin, üretenin kazandığını göreceğiz. Ülke olarak ihtiyaç duyduklarımızı, sebzemizi, meyvemizi kendimiz üreteceğiz. Tarımda bir iyileşme ve büyüme var.

Boğa burcu para demektir. Ekonomi demektir. Alım gücü demektir. Ekonomide iyi şeyler olacaktır o yüzden. Olumlu anlamda değişimler, o değişimlere zemin sağlayacak girişimler, düzenlemeler, hamleler var. Hepsi güçlü ihtimaller arasında.

Büyümeyi simgeler Jüpiter. Boğa transiti ülkemizin ana gündemi olan ekonomi konusunda iyicil ihtimalleri anlatıyor.

İnşallah en güçlü şekilde çalışsın bütün güzel olasılıklar. Çünkü biz refahı, bolluğu, bereketi hak ediyoruz. Çok daha konforlu yaşam standartlarında, insan onuruna yakışır biçimde yaşamayı hak ediyoruz.

Para, ekonomi. Üretim. Toprak. Tarım. Güçlenme. Büyüme. Bereket. Bu transitin ana kelimeleri bunlar.

Şimdi burçlar üzerinden konuşacağız Jüpiter’in boğa transitini.

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

Öncesinde iletişim adresim gelsin : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Jüpiter 2.evinize geliyor boğa transiti ile.

İşini kurma hazırlığında olanlar için çok güzel bir transit. Hızlanın. Yapılması gerekenleri yapın. Değerlendirin Jüpiter desteğini.

Faaliyet alanınızda işlerinizi büyütebileceğiniz, daha büyük bir müşteri ağına hizmet verebileceğiniz, iş çevrelerinde tanınabileceğiniz, iyi bir dönem.

Güçlü bir gelir akışı oluşabilir. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek için maddi güvence oluşturacak şeyler yapmanızı öneririm. Akarken doldurmak denir hani. Bunu yapmaya çalışın. Biriktirin, birikiminiz oluşsun.

Paradan para kazanabileceğiniz yönde şeyler de yapabilirsiniz. Bir sigorta başlangıcı da olası. Jüpiter boğada iken maddi konularda güzel gelişmeler olabilir yaşamınızda.

Boğa burcu para demektir. 2.ev de boğanın evidir. Bolluğun bereketin, büyümenin gezegeni, büyük benefik (iyicil) Jüpiter’in 2.evinizden geçecek olması maddi alanda açılımlara, büyümeye, parasal anlamda büyük şanslara işaret ediyor sizin için.


Yükselen Boğalar :

Jüpiter 1.evinize geliyor.

Bir önceki dönem, 12.ev dönemi güç toplayıp, toparlanıp, yaşamınızı yoluna koymanızı sağlayacak bir içsel değişim getirmiş olmalı size.

1.ev dönemi ise ‘Artık hazırsın. Hadi yola çık’ diyor. Yeni başlangıçlara, hem de pek çok konuda olabilecek bir sürü yeni başlangıca işaret eden bir Jüpiter transiti bu sizler için.

Yeni hedefler, yeni yeni niyetler için başlayacağınız şeyler olacaktır. Atacağınız adımlar olacaktır. Cesur girişimleriniz olacaktır.

‘Bunca zaman bekledim. Artık hazır hissediyorum. Artık yapacağım bunu’ diyeceğiniz şeyler olabilir. 1.ev transiti olduğu için konu her şey olabilir. Her anlamda, her konuda başlangıçlara çok müsait, çok destekleyici bir dönem.

Neler olabilir ?

Düşüncelerinizi, hayatta yapmak istediklerinizi, hedeflerinizi güncelleyecek şeyler olabilir. Daha önce aklınıza gelmemiş fikirlerle yeni yollara çıkabilirsiniz.

Daha önce görmediğimiz, bilmediğimiz şeyler keşfedebilirsiniz ve o keşiflerle yaşamınız değişebilir.

Bir eğitime başlayabilirsiniz. Hatta eğitimler diyeyim. Seminerlere, kurslara katılabilirsiniz. Grup çalışmaları içinde yer alabilirsiniz.

Ufkunuzu, yaşam bileşenlerinizi, olasılıklarınızı büyütecek yeni insanlar arasında, yeni ortamlar içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Yeni iş fırsatları doğabilir. İşinizde bir değişime gidebilirsiniz. Kendi işiniz, şirketiniz varsa, işinizi büyütecek çalışmalar yapabilirsiniz.

Emekleriniz karşılık bulabilir. Fikirler, hamleler işe yarayabilir.

Bir şirkette çalışmakta iseniz takdir göreceğiniz önemli şeyler başarabilirsiniz. Bir projeyi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Şirketinize önemli müşteri bağlantıları kazandırabilirsiniz. Bir yükseliş yaşayabilirsiniz.

Daha önce yurt dışına çıkmamış olanlar ilk seyahatini yapabilirler. Başka şehirlere gezileriniz de olabilir. Keyifli yolculuklarınız, keşifleriniz olabilir Jüpiter ile.

Aile içinde yurt dışı hazırlığı olan biri varsa bu gidiş gerçekleşebilir.

Yüksek öğrenim, akademi alanında parlak olasılıklarınız var ayrıca. Lisans hayatınız başlayabilir. Yüksek lisans, doktora yapmak isteyenler hazırlıklarını, başvurularını yapabilirler. İyi bir okula, güzel bir programa yerleşebilirler.

Tüm bunlar dışında hayatınızı daha iyi yönetmenizi, hayatla daha iyi bir ilişki kurmanızı, daha doğru kararlar almanızı sağlayacak, olgunlaştığınızı, ehlileştiğinizi, derinleştiğinizi hissettirecek uyanışlar, farkındalıklar geliyor Jüpiter ile.

Jüpiter yol yordam bilmektir. Doğru olanı seçebilmektir. Adaptır, görgüdür, kalitedir. Kendini bilmektir. Kendini saymaktır. Herkesi saymak, değer vermektir. Hayatı layıkınca, şükrederek, farkında olarak yaşamaktır. Önemli bir değişim yılı 2023 sizler için.


Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024


Yükselen İkizler :

Jüpiter 12.evinize yerleşiyor.

Şansın, bolluğun, bereketin, büyümenin gezegeni.

İyilik, güzellik, doğruluk, erdemler, hakkaniyet, aydınlık taraf, gelişim, pozitif değişimler, farkındalık, dönüşüm, daha iyiye geçiş, fırsat, başarı..Tüm bu kelimeleri seçebilirim Jüpiter için.

12.ev ruhsal yanımızı, ruhsal anlamda gücümüzü, altyapımızı, manevi yanımızı, spiritüel derinliğimizi, kendimize ve hayata dair farkındalığımızı temsil eden bir alan. Buralar gelişiyor Jüpiter ile.

Geçmişi şifalandırıyorsunuz Jüpiter ile. Yeni sayfalar için geçmiş defterleri kapatıyorsunuz. İyileşiyorsunuz. Ruhunuz temizleniyor. Zihniniz sakinleşiyor. Bunları sağlayacak, bunlara araç olacak şeyler getirecektir size Jüpiter.

Bunlar dışında 12.ev geçişi olduğu için uyarılarım da olacak.

Boğa burcu parayı temsil eder. 12.ev ise kanmakla, kandırılmakla ilgili bir ev sevgili okuyucularım.

O yüzden bu dönemde para kayıpları yaşamamak adına çok dikkatli almanızı önereceğim. Sosyal medya ile, telefon aramaları ile ürünler, hizmetler tanıtabilirler. Sahtekarlıklar, dolandırıcılıklar olabilir. Bunlara inanmamanızı, itibar etmemenizi, bilmediğiniz hiçbir yerle alışverişe girmemenizi öneririm.

Kişisel bilgilerinizi, şifrelerinizi, size ait şeylerin evraklarını, belgelerinizi iyi korumanız da faydanıza olur bu dönemde.


Yükselen Yengeçler :

Yeni bir dönem başlıyor hayatlarımızda. Büyük iyicil Jüpiter koç dönemini tamamlıyor ve burç değiştiriyor. Boğa transitinde 11.evinizde olacak.

Hayatınızda kalabalık, renkli, oldukça sosyal bir dönem olacaktır bu. Yeni sosyal ortamlar, yeni arkadaşlar, arkadaş grupları, takım çalışmaları, gruplar, iletişimler, dostluklar, ahbaplıklar geliyor.

Eğitim için olabilir, spor için olabilir, sanat için olabilir, bir hobiniz, bir ilgi alanınız için olabilir, yeni ortamlara girebilirsiniz.

İstediğiniz yönde güzel eğitim programlarının içinde, düzgün insanların arasında, işinde başarılı kişilerle bir arada olabilirsiniz.

Kendinize yeni donanımlar oluştururken, ilgi duyduğunuz alanlarda becerilerinizi geliştirirken sosyalleşmenin keyfini yaşayabileceğiniz bir Jüpiter dönemi.

Sosyal hayatınız renkleniyor.

Tanıyacağınız yeni insanlar hayatınızda başka başka kapıların açılmasına da vesile olabilirler. Güzel başlangıçlar var olasılıklarınız arasında.

Takım olarak yapacağınız şeyler olabilir. Sporda, sanatta grup çalışmalarınız olabilir.

Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz. Ekipleri, departmanları, bir ekip içinde olmayı da anlatır çünkü bu ev.

Mevcut işinizde çalışmalar, üretimler, projeler de artabilir. Yeni hizmetler için üreteceğiniz projeler, proje bazlı bir araya gelişler olabilir.

Sizin için çokça yeni insan, pek çok yeni bağlantı görüyorum bu transite bakınca.


Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024


Yükselen Aslanlar :

Jüpiter boğa transitinde 10.evinizde olacak.

Zodyakta bazı evler özeldir. O evlerden Jüpiter geçtiği zaman hayatımızda çok şey değişir. Örneğin 1.evde yaşanan Jüpiter transitinde çok önemli başlangıçlar yaparız hayatımızda.

10.ev de özel evlerden biridir. Çünkü yaşamımızda bulunduğumuz konumu, vardığımız noktayı, ideallerimizi, ideal benliğimizi, olmak istediğimiz kişiyi temsil eder.

İşimizi, kariyerimizi, hayatta sahip olduğumuz sıfatları, ünvanlarımızı, yetki alanlarımızı, sorumlusu olduğumuz şeyleri temsil eder.

Başarı demektir. Yükseliş demektir 10.ev. O yüzden oldukça güzel bir Jüpiter dönemi yaşamanız mümkün.

Bir iş başlangıcınız olabilir. Mevcut işinizde güzel başarılarınız olabilir, yükselebilirsiniz. Yeni görevler verilebilir size. Yetkileriniz genişletilebilir.

Yöneticilikle çok bağlantılı bir evdir burası. Yönetici konumuna yükselebilirsiniz.

Önemli projeleriniz, takdir görecek büyük çalışmalarınız olabilir.

İş dışında da, genel olarak hayatınızın içinde hedeflediğiniz bazı şeyler bu dönemde gerçekleşebilir. Almak istediğiniz eğitimler, sertifikalar varsa bunları yapabilirsiniz. O sertifikalar, eğitim programları yeni sıfatlar ekleyebilir size.

Uzmanlaşmak istediğiniz alanlarda güzel fırsatlarınız var.

Kamu birimlerinde işe başlamak gibi bir olasılığı da anlatır 10.evden geçen Jüpiter. Kamu personeli iseniz işinizde güzel yeni gelişmeler olabilir. Bazı şeyler istediğiniz yönde şekil değiştirebilir. Bir süredir beklediğiniz düzenlemeler gerçekleşebilir.

Resmi süreçlerde, yasal işlemlerde, devlet birimleri ile bağlantılı konularda şansınız var ayrıca. Yılın geri kalanında Jüpiter’in desteği sizinle.

İş kurmak isteyenler için parlak bir zaman. Değerlendirmek faydanıza olabilir. İşinizi kurma sürecinde yapmanız gereken yasal işlemler, gereklilikler düşündüğünüzden daha kolay ilerleyebilir, daha güzel olabilir Jüpiter ile.


Yükselen Başaklar :

Jüpiter 9.evinize geliyor.

9.ev yurt dışı bağlantılı işleri, boğa burcu ise parayı temsil eder. Başka ülkelerle ticari faaliyetleriniz, ithalat ihracat işleriniz varsa bunlar hareketleniyor, bereketleniyor. Yeni yeni bağlantılar ile işleriniz, kazançlarınız büyüyebilir.

Gezi, seyahat, turizm alanında iş kurma niyetleri olanlar, bunu bu transitte gerçekleştirebilirler. Bu yönde işiniz varsa bereketli, şanslı bir yıl yaşayabilirsiniz.

Bir alanda eğitmenlik yapmaya, eğitimler vermeye hazırlanıyorsanız, Jüpiter boğada iken başlayabilir bu çalışmalarınız. Eğitmenlik yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

9.ev başka kültürlerle ilgilidir. Boğa burcu ise gastronomiyi temsil eder. Bu yönde bir eğitim, bir sertifika programı, iş planı, vb hazırlığınız varsa, vakit gelmiş olabilir. Planlar hayata geçebilir.


Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024


Yükselen Teraziler :

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor ! Büyük iyicil Jüpiter koç dönemini tamamlıyor ve burç değiştiriyor. Boğa transitinde 8.evinizde olacak.

Para evlerinden biridir bu ev. Jüpiter buraya geleceğine göre, demek ki size para geliyor 🙂

Nasıl paralar gelebilir ? Nerelerden gelebilir o paralar ?

Başkalarından gelen, kişisel kazanç olmayan paralar. 8.ev bu paraları temsil eder.

Neler olabilir ? Evli iseniz eşinizin geliri aratabilir.

Aileden kaynaklarınız varsa bunlar büyüyebilir.

Öğrenci iseniz burs alabilirsiniz. Akademisyen ya da girişimci iseniz devlet birimlerinden bir fon, bir destek alabilirsiniz.

8.ev borçlarla da ilgili bir ev. Buradan büyük iyicil, bolluğun bereketi gezegeni Jüpiter geçecek.

Bir borç bitebilir. Bir düzenli ödeme sonlanabilir. Bir kredi borcu tamamlanabilir.

Bir vergi borcu tamamlanabilir. Borçların yapılandırılması gibi şeyler olabilir.

Bir birikim başlayabilir. Bir düzenli ödeme sonlanabilir.

Maddi konularda şanslarınız var.


Yükselen Akrepler : 

Önemli bir değişim yaşıyoruz. Büyük iyicil Jüpiter koç dönemini tamamlıyor ve burç değiştiriyor. Boğa transitinde 7.evinizde olacak.

Yeni yeni çevrelere girebilirsiniz. Hayatınızın herhangi bir alanında size eşlik edecek, güzel bir insan gelebilir yaşamınıza. Bu kişi birlikte iş yapacağınız biri olabilir. Size yol gösterecek bir danışman olabilir. Özel ders/birebir ders alacağınız bu eğitmen olabilir.

Boğa burcu parayı, para kazanmayı temsil eder.

Birlikte para kazanacağınız kişiler de olabilir. Ortaklıklar kurabilir, iş birlikleri yapabilirsiniz.

Evlilik hazırlığı yapanlar Jüpiter’in bu transitinde evlenebilirler. Yalnız olanlar için de yeni bir ilişki olasılıklarınız arasında.


Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024


Yükselen Yaylar :

Jüpiter boğa burcuna yerleşiyor. Yeni bir dönem başlıyor hepimiz için.

Boğada iken 6.evinizde olacak Jüpiter.

İş hayatınızla ilgili güzel olasılıklar var. 6.ev iş demektir, çalışmak demektir.

Çalışmaya başlamak olabilir. Güzel yeni bir iş olabilir, mevcut işinizde yükseliş/terfi olabilir. Kendi işiniz ise işinizi büyütmek olabilir. İş ve para konularında şansları anlatıyor bu transit sizin için.

Bunun dışında sağlık sorunları olanlar, bir bedensel problemi aşma gayretinde olanlar için de destekleyici bir süreç. Sağlık bir 6.ev temasıdır. Şifa kolayca gelsin, eğer ihtiyaç varsa.

Bunlar dışında genel olarak yaşam düzenimizi anlatıyor bu ev. Bir derlenip toparlanma olur yüzden Jüpiter ile. Yaşam şekliniz, çalışma hayatınız, sporunuz, beslenmeniz, uykunuz, kendinize özeniniz, kişisel bakımlarınız, yaşam alanlarınızda, evinizde, ofisinizde temizlik ve düzen konularınız..Hepsini düşünebilirsiniz 6.ev deyince. Bugünkü hayatınızı oluşturan şeyler, çok daha iyi bir form kazanacaktır bu transitte.


Yükselen Oğlaklar : 

Boğada iken 5.evinizde olacak Jüpiter.

Sanat ve spor gibi 5.ev temalarında işleri, faaliyetleri olanlar için bereketli bir dönem. Boğa burcu para kazanmayı temsil eder. Sanatsal alanlarda, sporun bir dalında bir eğitiminiz varsa artık bu alandan kazancınız başlayabilir. Bu yönde bir iş fırsatı doğabilir. Böyle bir işiniz varsa, gelirinizin artacağı değişimler içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için şanslı bir dönem. Ama tabii ki nasipleri Yaradan bilir.

Çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler olabilir ayrıca. Güzel başarıları olabilir. Mezun olabilirler. İş hayatları başlayabilir. Önemli bir sınavı geçebilirler. Jüpiter yurt dışı ile ilgili konuları, yabancı ülkeleri temsil ediyor. Eğitim ya da iş için, belki seyahat için yurt dışına çıkabilirler.

Çocuklarınızla ilgili güzel ihtimaller var.


Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024


Yükselen Kovalar : 

Jüpiter boğa burcuna yerleşiyor. Hepimiz için büyük bir yenilik bu. Yeni bir dönemin başlangıç noktası.

Boğada iken 4.evinizde olacak Jüpiter.

Jüpiter transitlerinde ilgili evin konularında büyük gelişmeler yaşarız. Gönlümüzde olan şeyler gerçekleşir. Hatta bazen düşündüğümüzün, hayal ettiğimizin ötesine geçeriz.

4.ev konularında şanslarınız olacak Jüpiter boğada iken.

Bu ev yerleşim, ev, aile temalarını barındırıyor.

Ev alma hazırlığında iseniz Jüpiter boğada iken bu gerçekleşebilir. Yeni bir yere yerleşmek, olduğunuzdan başka bir yerde köklenmek, kendinize yeni bir düzen kurmak istiyorsanız, bunu yapabileceğiniz fırsatlarınız, imkanlarınız olabilir.

Ev tutmak, ayrı eve çıkmak isteyenler kendi düzenini oluşturabilirler.

Başka bir şehre yerleşmek, belki memleketine dönmek isteyenler bunu yapabilirler. 4.ev köklerimizi, memleketimizi de simgeler çünkü.

Aile bireylerinin önemli başlangıçları olabilir. Jüpiter’in eğitim, akademi, yabancı ülkelerle ilgili konular, seyahatler gibi temaları var. Özellikle bu konularda güzel şeyler olabilir.

Ev düzeni, yerleşim ve aile içi konular üzerinden çalışacak bir transit bu sizin için.


Yükselen Balıklar :

Jüpiter yeni transitine başlıyor. Önemli bir değişim. Şansın, mutluluğun, iyi talihin gezegeni Jüpiter, toprak elementi bir burca geliyor. Dünyevi şansların büyümesi anlamına geliyor bu yeni transit hepimiz için.

Boğada iken 3.evinizde olacak Jüpiter.

Bu evin nasıl temaları var ?

İletişim. İletişim ağı, çevre, ahbaplıklar. İş ya da sosyal alanda yeni bağlantılar.

Eğitimler. Seminerler. Kurslar. Uzman kişiler. Danışmanlıklar.

Kardeşler, akrabalar. Kardeşlerden gelebilecek katkı ve faydalar. Kardeşlerle, kuzenlerle birlikte yapılacak işler.

Bilginin paylaşıldığı platformlar. Sosyal medya. Website sahibi olmak, içerik üretmek gibi konular, e-ticaret, online faaliyetler.

Çok sayıda teması var bu evin, gördüğünüz gibi.

Bu konularda önemli başlangıçlar, şanslı hissedeceğiniz gelişmeler yaşayabileceğiniz bir zamanda olacaksınız. Gönlünüzce güzel şeyler olsun.


Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Günceli anlatan diğer önemli yazılarımı da ekleyeyim.

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor ! 23 Mart 2023

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!